بستن

آب بندی نما در رباط کریم-پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در رباط کریم

چگونگی آب بندی نما و پیچ و رولپلاک سنگ نما در رباط کریم

شرکت ایمن کار اماده انجام پیچ و رولپلاک نما-اب بندی نما و جلوگیری از ورود اب و نفوذ رطوبت به داخل ساختمان در رباط کریم میباشد
امروزه در بسیاری از شهرهای ایران سعی می شود به هر طریقی از ورود نم و رطوبت به داخل نمای ساختمان و دیوار ها جلوگیری کرد، بنابراین بسیاری از معماران در پایان کار نمای ساختمان اقدام به آب بندی و بندکشی آن می کنند، ما نیز در این مقاله به مبحث آب بندی نما در رباط کریم می پردازیم.
دلیل اب دادن سنگ ها را میتوان از پیچ و رولپلاک نکردن نما هم ربط داد پس اگ در رباط کریم لای بندکشی سنگ ها و درزهای نما اب به داخل ساختمان نفوذ کند هم باید نما پیچ و رولپلاک شود و هم تمام سنگ ها درزگیری شود تا اب نفود نکند.

مزایای آب بندی نما در رباط کریم

آب بندی نما در رباط کریم یک نوع عملیات روکار است که با استفاده از مواد مختلفی در نماهای متفاوت انجام می شود.
این روش به منظور جلوگیری از ورود آب از نما در رباط کریم انجام می شود و از ورود انواع نم ها و باران های اسیدی نیز به درون نما جلوگیری می کند.
رفع نم و رطوبت در رباط کریم و ساختمان های آن سبب می شود که نمای ساختمان از پوسته پوسته شدن، قارچ زدن، شوره زدن و ریزش مصون گردد.
با استفاده از این روش دیگر نمای ساختمان در فصل های سرد و گرم تغییر رنگی پیدا نمی کند و استحکام آن نیز بالا می رود.
آب بندی نما در رباط کریم سبب می شود نمای ساختمان استحکام بیشتری برای مدت طولانی تری داشته باشد و این طور نباشد که بعد از چند سال نمای ساختمان ریزش کند و دیوارها نم بردارند.
همچنین با استفاده از روش آب بندی می توان در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کرد و از ورود سرما و گرما به داخل ساختمان جلوگیری به عمل آورد.
با استفاده از روش آب بندی نما پیچ و رولپلاک در رباط کریم می توان آهن آلات را نیز از زنگ زدن مصون کرد و درب و پنجره ها را استحکام بیشتری بخشید.

مطلب پیشنهادی ما  پوشاندن پاسیو و نورگیر و حیاط خلوت با توری تهران کرج

مواد استفاده شده در آب بندی نما در رباط کریم

در اکثر ساختمان های با نمای کامپوزیتی، شیشه ای، سنگی، سرامیکی و … از انواع چسب های پلی یورتان، سیلیکون و اکریلیک برای آب بندی نما در رباط کریم استفاده می شود.
البته برای برخی از نماها مانند نماهای آجری، سیمانی، سنگی و … نیز از نوعی ملات آماده و یا دست ساز با مواد مختلف برای درزگیری نما در رباط کریم استفاده می شود.
همچنین قابل ذکر است که مواد نانو نیز در بازار برای آب بندی نما در رباط کریم موجود هستند که با داشتن ذرات ریز می توانند به خوبی تمام درزها و سوراخ های کوچک را در نماهای مختلف نیز بپوشانند.

 

ضد آب سازی نما در رباط کریم

ضد آب سازی و عایق کاری نما در رباط کریم نیز به منظور آب بندی نما در رباط کریم انجام می شود.
این روش با استفاده از مواد پلیمری و نانو صورت می گیرد، این مواد به خوبی می توانند نماهای ساختمانی مختلف را واترپروف کنند.
این مواد نانو که به منظور آب بندی نما در رباط کریم استفاده می شوند انواع مختلفی دارند که با توجه به نمای ساختمان و نوع درز ها و سوراخ هایش می توان آن را انتخاب کرد.
مواد نانو موادی شفاف می باشند که بر روی نمای ساختمان ریخته می شوند، این مواد مانند یک پوشش بسیار شفاف عمل می کنند و از ورود انواع آلودگی ها، گرد و غبار و باران و آب به داخل نما جلوگیری می کنند و عمر نما را نیز افزایش می دهند.
عموما این مواد نانو برای درزهای کوچک و سوراخ های ریز مناسب می باشند اما بسیاری از افراد با تجربه در آب بندی نما در رباط کریم سعی می کنند برای درزها و سوراخ های بزرگ از خمیر نانو نیز استفاده کنند زیرا کار از محکم کاری عیب نمی کند.
در این تکنولوژی این مواد طوری ساخته شده اند که نمای ساختمان می تواند بخار آب درون را به بیرون انتقال دهد و اما از ورود آب به داخل خود جلوگیری کند.
خواص مواد نانو استفاده شده در ضد آب سازی نما در رباط کریم
این مواد همگی بی رنگ می باشند و ترکیبی از مواد پلیمری و چسب های مختلف هستند که برای برخی از درزها رقیق و برای برخی غلیظ می باشند.
این مواد به خوبی خود را با نمای ساختمان ترکیب می کنند و جزئی از آن می شوند به همین دلیل طوری نیست که در اثر فشار، ضربه و قدرت باد فرو بریزند.
مواد نانو برای استفاده در آب بندی نما در رباط کریم در آب حل می شوند اما بعد از استفاده در نمای ساختمان دیگر با آب واکنشی انجام نمی دهد و از بین نمی روند، اشعه های خورشید و همین طور دما و حرارت های مختلف نیز بر روی آنها تاثیری ندارند.
این مواد قابل اشتعال نیز نمی باشند و علاوه بر نمای ساختمان برای ضد آب سازی کف ساختمان و استخرها نیز مفید می باشند.

مطلب پیشنهادی ما  راپل کار در تهران و کرج -قیمت خدمات راپل کاری -راپل نمای ساختمان -شرکت راپل

بندکشی نما و پیچ و رولپلاک با طناب و بدون داربست در رباط کریم

بندکشی نما نیز از دیگر روش های آب بندی نما در رباط کریم می باشد که بسیار حائز اهمیت است و به دو صورت انجام می پذیرد، در برخی از نماها عملیات بندکشی به صورت دوبند و در برخی از نماها به صورت چهاربند با طناب انجام می پذیرد.
در روش دوبند بندکشی نمای ساختمان فقط به صورت طولی انجام می شود اما در روش چهاربند، بندکشی به صورت طولی و عرضی صورت می گیرد که استحکام بیشتری دارد، در این حین معماران ساختمان ها سعی می کنند شیب ملات استفاده شده در بندکشی را به گونه ای تنظیم کنند که آب و باران به راحتی از میان آنها گذر کند و در جایی جمع نشود و به داخل نما و دیوارها رخنه نکند.
معماران کاربلد و با تجربه در بندکشی و آب بندی نما در رباط کریم از رنگ های مناسبی که با نوع نمای ساختمان همخوانی دارد استفاده می کنند و در کنار آن از بهترین مواد برای بندکشی بهره می برند، در نتیجه مطمئنا یک بندکشی با کیفیت را انجام می دهند که از هر لحاظ می تواند حرف اول را بزند.
بندکشی را باید زمانی حدودا چند روز بعد از اتمام کار نما و زمانی که هنوز ملات استفاده شده در نما و دیوارها محکم نشده است، انجام داد.
بندکشی نما نباید در هوای خیلی گرم تابستان و یا زمان برف و باران انجام شود زیرا در این صورت بندکشی موفقیت آمیز نمی باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =

09354151868