بستن

روش های اب بندی نما در بندرعباس-اکیپ ضد اب سازی و عایق کاری نما در بندرعباس

بندرعباس کار در ارتفاع:جلوگیری از ورود اب به داخل نمای ساختمان در بندرعباس

 

نمای ساختمانی بخش جدانشدنی آن است.

اما موضوع از این قرار است که اگر آب بندی نما به درستی صورت نگیرد، از طول عمر ساختمان کاسته می شود.

عواملی مانند رطوبت، نم زیاد، باران های اسیدی و گاه نور شدید خورشید سبب می شود که نمای ساختمان پس از دوره ای مقاومت اولیه و شکل ظاهری خود را از دست دهد.

در این مقاله در ابتدا از ضرورت آب بندی نما صحبت می کنیم، سپس نحوه آب بندی نمای ساختمان را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

آب بندی نما با توجه به شرایط اقلیمی و انواع چسب های مورد استفاده را بررسی می کنیم.

بندکشی سنگ و درزبندی نما از دیگر مطالبی است که در این مقاله گنجانده شده است.

اطلاعاتی که ارائه می شود انتخاب را برای مشتری با دقت بیشتر و هوشمندانه تر خواهد کرد.

5 علت مهم و ضروری آب بندی نما

شاید سوال کنید چرا آب بندی نما تا این حد اهمیت دارد؟

آیا ساختمانی که آب بندی نما را در نظر نگیرد نمی تواند دوام بالایی داشته باشد؟

در این بخش می خواهیم 5 دلیل مهم و ضروری آب بندی نما را اعلام کنیم.

1-      عدم نفوذ رطوبت :

یکی از مهمترین دلایلی که یک ساختمان نیاز به آب بندی دارد، جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان است که هم ا کیفیت سازه می کاهد و هم خطرناک است. این موضوع در شهرهایی که از نظر رطوبت در شرایط شدیدتری هستند بسیار دیده می شود شهرهای شمالی و جنوبی کشور عزیزمان ایران در فصول گرم سال با هوای بسیار مرطوب همراه هستند و بر اساس این اقلیم نیاز است که با آب بندی نما از تخریب تدریجی مصالح تا حد زیادی جلوگیری صورت بگیرد.

 

2-      جلوگیری از شل شدن سنگ:

سنگ نما پس از مدتی شل شده و احتمال ریزش آن وجود دارد. .وقتی بارش برف و باران بیشتر می شود، رطوبت به زیر سنگ ها نفوذ کرده و رفته رفته سبب می شود که سنگ از جای اصلی خود خارج شده و مقاومت خود را از دست دهد. این رویکرد برای ساکنین محل بسیار خطرناک است و خطر ریزش سنگ بر روی عابران وجود دارد. مثلاً در ساختمان هایی که از سنگ های گرانیت استفاده شده است با توجه به اینکه سنگ ها به طور ذاتی چسبندگی بسیار پایینی دارند، احتمال این خطر بیشتر هم می شود و آب بندی نما سبب می شود که جلوی این خطر تا حد زیادی گرفته شود.

 

3-      پیشگیری از شوره زدن نما:

اگر به نماهای ساختمانی دقت کنید، بسیاری از آنها پس از مدتی شوره می زنند و ظاهری نازیبا پیدا می کنند. آب بندی نما این مشکل را تا حد زیادی برطرف کره است. شوره زدن به واسطه نوع مصالحی که در ساختمان به کار رفته، ایجاد می شود و در نهایت سبب می شود که ساختمان رفته رفته تخریب شود.

4-      صرفه جویی در انرژی:

.وقتی از آب بندی نما استفاده شود مصرف انرژی در فصول سرد و گرم سال کمتر می شود و یک نوع عایق گرما و سرما محسوب می شود. مثلاً در فصل گرم سال سبب می شود که دمای داخل ساختمان 5 درجه خنک تر شود و این امر سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. بسیاری از کارشناسان ما به این نتیجه رسیده اند که آب بندی نما در فصل سرد نیز دمای داخل ساختمان را 10 درجه گرمتر نگه می دارند.

 

5-      عدم آلودگی نما:

وقتی از آب بندی نما استفاده شود، درزها و شکاف هایی که در ساختمان وجود دارد همگی بسته می شوند و به نوعی نما از آلودگی حفظ می شود. آلودگی ها اغلب از راه درز ها وارد می شود و از این سبب می شود که ظاهر ساختمان در وضعیت پاکیزه تری قرار بگیرد.

نحوه آب بندی نمای ساختمان در بندرعباس

ضد آب سازی نمای ساختمان روش های مختلفی دارد و در واقع جنس نما تعیین کننده این روش است. . امروزه شاهد نمای کامپوزیت، سیمان، آجر و سنگ برای ساختمان ها هستیم و در برخی از ساختمان ها از شیشه نیز به عنوان نما استفاده می شود. آب بندی نمای ساختمان بر اساس متریال به کار رفته در آن مشخص می شود. آب بندی نما در بندرعباس تمام متریال های ساختمانی را پوشش می دهد.

آب بندی نمای کامپوزیت در بندرعباس

نمای کامپوزیت معمولاً از متریالی است که به صورت ورق های فلزی ساخته شده است و مردم بسیار به آن علاقه مند هستند. احتملاً به خاطر ظاهر زیبایی است که این نما دارد. نمای کامپوزیت از نظر هزینه مقرون به صرفه بوده و همینطور اجرای آن به سرعت صورت می گیرد. اگر آب بندی نمای کامپوزیت در گذشته را مورد بررسی قرار دهیم از لاستیک های مخصوصی استفاده می شد که دقیقاً برای بخش درزها به کار می رفت. اما امروزه آب بندی نمای کامپوزیت تغییر کرده است و از چسب های مخصوص به نام پلی اورتان برای آن استفاده می شود. برای اینکه این چسب ها جانمایی بهتری داشته باشند، در ابتدا نیاز است که لاستیک های قدیمی از درز نما پاکسازی شود و سپس از چسب پلی اورتان برای درزها و شکاف های موجود استفاده شود. دقت کنید که آب بندی نمای کامپوزیت می بایست به شکلی باشد که چسب به هیچ عنوان به ورق های کامپوزیت برخورد نداشته باشد در غیر این صورت کار نازیبا خواهد بود و احتمال این به ساختمان آسیب زده شود بسیار زیاد است.

مطلب پیشنهادی ما  تثبیت سنگ نمای ساختمان با پیچ رولپلاک - ترمیم و تعمیرات نمای ساختمان تهران و کرج

آب بندی نمای شیشه ای در بندرعباس

در دنیای برج سازی، نمای شیشه ای آنقدر جذاب و دوست داشتنی است که قطعاً یکی از مدرن ترین نماهای ساختمانی محسوب می شود. آب بندی نمای شیشه نیاز به دقت و تخصص بالایی دارد و تمیزی کار حرف اول را می زند. در این روش نیاز است که در ابتدا از چسب های کاغذی در کنار درز ها استفاده شود تا در صورتی که چسب روی شیشه برخورد داشت به سادگی با جداسازی نوارهای کاغذی از نوع ایرادی جلوگیری شود. در واقع پارک کردن شیشه احتمال ایجاد خط و خش را زیاد می کند.

آب بندی نمای سیمان در بندرعباس

برای آب بندی نمای سیمان و همینطور آجر و سنگ در ابتدا نیاز است که ترک های موجود در سطح نما به طور دقیق بررسی شوند. این ترک ها پیش از آغاز آب بندی باید ترمیم شود و به نوعی وقتی ترک ها وجود دارند آب بندی نما بدون تاثیر هستند. در چنین سطوحی برای ترمیم به هیچ عنوان نباید از ماه پلی اورتان و سیلیکون استفاده شود زیرا سبب می شود که به نما آسیب جدی وارد شود. در ابتدا ترک ها برطرف می شود و پس از آن آب بندی نما آغاز می شود. ضد اب سازی نمای ساختمان در بندرعباس برای ساختمان های سیمانی با بهترین خدمات فراهم شده است.

آب بندی نما با توجه به شرایط اقلیمی در بندرعباس

آب بندی کردن یعنی ضد آب سازی و به نوعی سطح قرار است مقاوم سازی شود. این موضوع معمولاً برای سطح های خارجی ساختمان یعنی نمای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد. در این بخش می خواهیم انواع روش های آب بندی نما را توضیح دهیم:

عایق بندی کردن نما در بندرعباس:

وقتی قرار است یک ساختمان عایق شود به طور کلی اولین و مهمترین هدف کاهش هزینه های انرژی است.

وقتی سطح بیرونی ساختمان عایق می شود سبب پیشگیری و کنترل صوت می شود، سبب می شود که حرارت تا حد زیادی کنترل شود و همینطور پیشگیری رطوبت نیز صورت می گیرد. عایق کاری نما در بندر عباس با توجه به رطوبت بالای این منطقه یک روش بسیار هوشمندانه محسوب می شود.

بند کشی کردن ساختمان: در این روش از ملاتی استفاده می شود که هم رنگ با نما است و با ملات فاصله های بین سنگ ها پر می شود. این کار برای جلوگیری از نفوذ و ورود آب و رطوبت صورت می گیرد و در مناطقی مانند بندرعباس که رطوبت و نم زیادی وجود دارد گزینه بسیار خوبی است.

این روش با استفاده از راپل دنبال می شود. رفع نم نمای ساختمان در بندرعباس به واسطه بندکشی با بهترین متخصصین انجام می گیرد.

آب بندی با تعویض شیشه ها در بندرعباس:

گاه رویکرد آب بندی متفاوت است و نیاز است که شیشه ها عوض شود و آب بندی نما و شیشه و همینطور درزبندی با استفاده از یک سر چسب های پلی اورتان صورت بگیرد. چسب های سوپر سیلیکون نیز در این زمینه استفاده می شود تا مقاومت زیادی در برابر یو وی صورت بگیرد و این روش نیاز به بالابر و داربست ندارد.

تعویض بازشوهای قدیمی در بندرعباس:

در برای نماهای شیشه ای از بازشوهای کلنگی و قدیمی استفاده شده است که آب بندی نما در این راستا با تعویض بازشو های نمای فریم لس و کرتین وال صورت می گیرد و این روش نیز نیاز به داربست ندارد.

ترمیم نمای ساختمان در بندرعباس:

نماهایی که از جنس کامپوزیت پنل آلومینیوم، کرتین وال و شیدر دوکی و لوور آلومینیومی هستند می توانند به روش راپل و بدون هیچ محدودیت ارتفاعی به سادگی ترمیم و آب بندی شوند.

عایق کاری نما به روش نانو در بندرعباس

آب بندی نما به روش نانو یکی از روش های جدید محسوب می شود که شرایط خاص خود را می طلبد. فرض کنید ساختمانی مطرح است که هنوز سطح آن محافظت نشده است. این ساختمان در مقابل باران شدید به مدت 6 ساعت می تواند بیش از 10 لیتر آب را جذب کند و این جذب به ازای هر متر مربع صورت می گیرد. اگر سازه بتنی باشد جذب آب دو برابر است.

مطلب پیشنهادی ما  مرمت سنگ نمای ساختمان - خدمات ترمیم سنگ ریخته شده نما در تهران و کرج

مبرهن است که صدمات متعدد و جبران ناپذیری در چنین رویدادی شکل می گیرد و در نهایت سبب می شود که به انواع سطوح ساختمان نیز نفوذ داشته باشد. پوشش نانو تحولی عظیم در دنیای عایق کاری و آب بندی محسوب می شود.

این وشش از لایه های نازکی تشکیل شده است که اغلب چند نانومتری بوده و به صورت نامرئی هستند. نانو یک ماده سازگار با محیط زیست است و اشتعال آن بسیار کم است و همینطور به واسطه غلطک و برس و اسپری اجرا می شود.

جلوگیری از نفوذ و ورود آب از نمای ساختمان در بندرعباس، روش نانو یکی از جدیدترین روش ها محسوب می شود.
خشک شدن نانو به سرعت بوده و همینطور نیاز به تابش نور مستقیم خورشید ندارد. نانو سبب ایجاد پوششی آبگریز بر روی سطح مصالح می شود و هم بسیار زیبا و خاص است و هم سبب می شود که نفوذ میکروبها و قارچ ها و کپک و جلبک ها کمتر شود.

آب بندی با پوشش نانو یکی از روش های جدید است که برای نمای های سنگی ، شیشه ای، آجری و چوب و سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد و به نوعی پوسته پوسته نمی شود و در برابر باران های اسیدی نیز مقاومت خوبی دارد.

چسب های مورد استفاده در آب بند کردن نما در بندرعباس

چسب پلی اورتان: چسب پلی اورتان یکی از بهترین چسب هایی است که مقاومت بسیار زیادی در برابر رطوبت دارد و برای مناطق شرجی شمال و جنوب کشور گزینه خوبی محسوب می شود. این چسب قابلیت رنگ خوری داشته و همینطور برای سمباده پذیری بسیار خوب است. از این چسب برای آب بند کردن نما به خصوص در ساختمان های سنگی استفاده می شود.

چسب سیلیکون: از دیگر چسب هایی است که برای چسباندن قطعات شیشه استفاده می شود و برای کاشی و آلومینیوم و سرامیک گزینه بسیار خوبی است این مدل از چسب ها نیز در آب بندی نما مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب های سیلیکونی مزیت های زیادی دارند و مقاومت زیادی در برابر فشار داشته و همینطور میزان انعطاف پذیری آنها نیز بیشتر است. این مدل از چسب ها از رشد گیاهان گوناگون مانند قارچ ها و کپک ها نیز جلوگیری می کنند.

رفع رطوبت نمای ساختمان در بندرعباس توسط چسب سیلیکونی بر اساس موقعیت پروژه صورت می گیرد.
چسب اکریلیک از دیگر چسب هایی است که در ابتدا برای گر کردن درزهای مختلف مانند درب و پنجره و چارچوب استفاده می شود و ترک ایجاد شده در دیوارهای گچی را از بین می برد این محصول امروزه در آب بندی نما استفاده می شود و همینطور برای سطوح شیشه ای و چوبی و فلز نیز کارد زیادی دارد.

چسب های اکریلیک در درزبندی و آب بند کردن نما کاربرد دارد. این چسب ها بدون بو هستند و سریع خشک می شوند و در برابر اشعه یو وی مقاومت زیادی دارند و همینطور انعطاف پذیری آنها نیز بالا است.

چسب z90: این مدل از چسب ها جایگزین عالی برای عایق بندی های سنتی محسوب می شود. این چسب ها بر پایه اکریلیک هستند و بر روی نما و سطوح کاملاً بی رنگ استفاده می شود. در تکنولوژی به کار رفته در این چسب ها خاصیت ضد آب و عدم نفوذ پذیری به وضوح دیده می شود.

این مدل چسب در دمای بسیار پایین یعنی منفی 75 تا دماهای بسیار بالا یعنی مثبت 350 را تحمل می کنند و همینطور در برابر مواد شوینده نیز بسیار مقاوم هستند. از سوی دیگر خاصیت ضد جلبک و باکتری دارد و کپک نمی زند. برای استفاده از این چسب ها می توان از قلمو و پیستوله بر روی سطح مورد نظر استفاده کرد.

این چسب ها نیاز به سیمان کاری ندارند و اجرای آنها آسان و ساده است.

از سوی دیگر این چسب ها به مرور زمان آسیب ندیده و سوراخ نمی شوند و از نظر هزینه نیز در شرایط به صرفه ای قرار دارند. چسب های ضد 90 قابلیت ترکیب شدن با انواع رنگ ها بر پایه آب را دارند. در صورتی که سطح از قبل کاور شده است می بایست لایه کاور شده برداشته شود و سپس چسب اجرا شود.

آب بند کردن نما برای نماهای سیمانی کاربرد دارد، از درزبندی در نمای کامپوزیتی استفاده می شود و همینطور نماهای آجری و کرتین وال و فریم لس نیز وجود دارد که مربوط به سایر بخش ها است.بندکشی نما در بندرعباس بر اساس نوع نما شاخص بندی شده است.

مراحل اجرای بند کشی نمای ساختمان در بندرعباس

1-      گام اول به این صورت است که می بایست از زیر کار مناسب استفاده کرد تا برای اجرای بندکشی شرایط خوبی ایجاد شود. نیاز است که نمای ساختمان و دیوار با قلم های بندکشی به عمق مشخص چند میلیمتری تراشیده شوند.
2-      در گام بعدی خرده ریز های ملات و گرد و خاک ها به واسطه فرچه های سیمی از لا به لای بندهای دیوار پاک می شوند.
3-      بندها می بایست تمیز و خشک شوند و این کار توسط آب صورت می گیرد.
4-      حال نیاز به ابزارهایی است که بتوان با آن ملات را به داخل بندها وارد کرد. ملات باید لا به لای بمندها مالیده شود و بندهای ملات داخلی به سطح ساختمان بچسبد. مبرهن است که ملات های مالیده شده به جاهای دیگر می بایست پاک شود.
5-      بندکشی هم می بایست در حین کار سنگ زنی صورت بگیرد و هم پس از انجام کار سنگ زنی تا بتواند قابلیت اجرا خوبی داشته باشد.

مطلب پیشنهادی ما  ایزوگام کردن دیوار ساختمان و نما با طناب و بدون داربست در تهران و کرج شمال

انواع بندکشی نما در بندرعباس

بندکشی ها انواع مختلفی دارند که بر اساس شرایط سازه تعیین می شود. یک مدل بندکشی صاف است. در این مدل از بندکشی ها از بندهای فرو رفته دیوار با استفاده از ملات پر استفاده می شود و در نهایت کار بنایی استفاده می شود. این مدل از بندکشی از نظر ظاهر شاید چندان جالب نباشد اما استحکام خوبی دارد.

مورد بعدی بندکشی شیب دار است. این مدل از بندکشی ها ظاهر عمودی ندارند و دارای یک شیب به سمت بیرون هستند. برای این کار در ابتدا باید بندهای فرورفته پر شوند و پس از آن بندهای افقی فوقانی به واسطه قلم های مخصوص بندکشی فشرده سازی شوند. این مدل در ساختمان های آجری استفاده می شود که برای تکمیل بندکشی های افقی استفاده می شود. درزگیری نمای ساختمان در بندر عباس در سال های اخیر مورد استقبال قرار گرفته است.

بندکشی گود نیز وجود دارد که ظاهر و سطح بندکشی گود عمودی بوده و توسط یک ابزار مناسب وارد پلان دیوار می شود. این بندکشی ها بافت مناسب و ملاتی با کیفیت دارند.
بندکشی های محدبی ظاهر ساختمان را بسیار زیبا می کنند و به صورت بندهای فرورفته به صورت افقی و عمودی با ملات پر می شوند و به نوعی ملات تر است شکاف های نیم دایره ایجاد می شود که از قلم ها و ابزارهای استیل مخصوص سایش در آن استفاده می شود.
به طور کلی بندکشی ساختمان به واسطه مصالح به کار رفته در بنا و در مقابل تاثیرات آب و هوایی محافظت می کند. از سوی دیگر عملیات بند کشی برای ساختمان های سنگی و آجری که در معرض هوای آزاد هستند استفاده می شود.

بندکشی سنگ و سیمان نما در بندرعباس

اگر طریقه نصب سنگ های ساختمانی را دیده باشید قطعاً با مراحل آن آشنایی دارید. یکی از مراحلی که در سنگ نما بسیار اهمیت دارد بندکشی است.
یکی از اصلی ترین دلایل بندکشی این است که می بایست ضریب انبساط حرارتی هر جسم را مدنظر قرار داد. به این ترتیب نیاز است که برای سنگ ها یک فضای خالی در نظر گرفته شود. این فضا برای بندکشی استفاده می شود به این ترتیب که سنگ ها در اثر انبساط بر روی هم فشار وارد کرده و سنگ دچار ترک می شود و گاه انقدر فشار زیاد است که سنگ از زیر خود جدا می شود. برای جلوگیری از این حادثه بندکشی سنگ صورت می گیرد. به طوری که بین سنگ ها 2 الی 3 میلیمتر فاصله ایجاد می شود و این فاصله با استفاده از یک سری مصالح انعطاف پذیر پر می شود.

بندکشی سنگ همان پر کردن فاصله بین سنگ است به طوری که تفاوت مابین لبه های سنگ از بین برود. وقتی دو سنگ در کنار هم قرار می گیرد احتمال اینکه یک فاصله یک میلیمتری ایجاد شود بسیار زیاد است. زمانی که فاصله بین سنگ ها با استفاده از ملات دانه ریز و سیمان پر شود هم زیبایی نما بیشتر می شود و هم آب به سطح زیرین نفوذ نمی کند و یک روش بسیار خوب محسوب می شود. بندکشی سنگ و سیمان نمای ساختمان در بندر عباس یک روش کاملاً تضمین شده است.

برای بند کشی می بایست سنگ نما بررسی شود. بهترین مصالح برای بندکشی می بایست دانه ریز و پر مایه باشد. در گذشته از سیمان و پودر سنگ استفاده می شد امروزه از مصالح جدید استفاده می شود که یک ملات سیمانی هستند که از مواد پلیمری پر شده اند و خاصیت آن منبسط شونده بوده و سبب می شود که آب بندی نما بسیار دقیق تر صورت بگیرد. این ر.ش سبب می شود که ترک و شکاف ها بین 0 الی 8 میلیمتر پر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430