بستن

اب بندي نما در رشت – رفع نم نماي ساختمان در رشت گيلان-عايق كاري نما در رشت گيلان

جلوگيري از ورود اب از نما به داخل ساختمان به وسيله طناب و بدون داربست در رشت و گيلان

خدمات اببندي نماي سنگ و سيمان و شيشه در رشت با میهن و اجر با راپل كار هاي حرفه اي میهن راپل بدون پرداخت هزينه داربست با بهترين كيفيت و با ضمانت ده ساله كه در قرارداد قيد ميشود در شركت میهن راپل انجام ميگيرد.

قيمت اب بندي نما در رشت

عایق کاری نما در رشت و شهرهای شمالی کشور که اقلیم متفاوتی دارند، نسبت به سایر نقاط کشور از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است. عایق کاری نما در رشت، یک ضرورت در امر ساخت و ساز بوده و علاوه بر تامین ایمنی، باید اصولی، کامل و دقیق انجام شود.
عایق کاری نما در رشت، موجب کاهش هزینه های اضافی هم برای معماران، هم برای مالکین و هم برای ساکنین و عابرین می باشد!

اب بندی نمای ساختمان در رشت گیلان
اب بندی نمای ساختمان در رشت گیلان

قیمت عایق و اب بندی در رشت

قیمت اب بندی ساختمان در رشت بر اساس معیارهای نما بررسی میشود و اعلام میشود به این منظور باید نما رویت شود تا قیمت به شما گفته شود. یا با توضیحات دقیق متراژ میتوان قیمت را اعلام کرد.

عایق بندی نمای ساختمان در رشت با طناب

با توجه به شرجی بودن آب و هوای رشت و نیز بارش های موسمی و ناگهانی و فراوان که در جهات مختلف رخ می دهد، دیگر عایق بندی پشت بام ها کافی نبوده و تمام دیوارها و نماهای خارجی، چارچوب پنجره ها و درها، نیاز به آب بندی دارد. عایق کاری نما در رشت، برای ثابت نگه داشتن دمای داخل ساختمان و کاهش مصرف انرژی اهمیت دارد.
عایق کاری نما در رشت، به خصوص برای مقاوم سازی مصالح و تزئینات مختلفی که این روزها در نمای ساختمان به کار می رود، لازم است؛ این مصالح، تحت عوامل محیطی و به خصوص باران، برف یا رطوبت، دچار فرسایش شده و به مرور زمان از بین می رود و از طرفی نیز ممکن است در اثر این فرسایش، احتمال افتادن و سقوط مصالح به کار رفته در نما، مانند سنگ نما، به ویژه در ساختمان های مرتفع، افزایش یافته که یک خطر بالقوه برای عابرین و اهالی محل و ساکنان محسوب می شود.
به همین دلیل، عایق کاری نما در رشت یکی از مهم ترین موارد برای حفظ استقامت، زیبایی، دوام و ایمنی ساکنین و تمام اهالی و عابرین محسوب می شود و دسترسی به افراد حرفه ای و متعهدی که به آب بندی نما در رشت مشغول باشند که برای بومیان و چه برای تازه واردان، چه برای خانه های ویلایی و خانه باغ ها، چه برای آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی و تجاری یک نیاز ضروری است.

عایق کاری و رفع نم در رشت
عایق کاری و رفع نم در رشت

مطلب پيشنهادي ما براي نماي شما                   پيچ و رولپلاك نماي ساختمان

عايق كاري نما در رشت گيلان

عایق کاری نما در رشت در حقیقت شامل مجموعه تکنیک هایی است که برای موارد مختلف از جمله رفع نم نما در رشت، جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان در رشت، رفع رطوبت نما در رشت، ضد آب سازی نمای ساختمان در رشت، آب بندی پنجره نما در رشت و …. به کار می رود. عایق کاری نما در رشت، می تواند دردسرهایی به همراه داشته باشد. عایق کاری نما در رشت و هر شهر دیگری، دردسرها و هزینه هایی را نیز به همراه دارد و شاید همین دردسرها باعث می شود که بسیاری از مالکین و ساکنان، اهمیتی به این مساله ندهند و برای آن اقدامی نکنند یکی از دردسرهای اصلی، نصب داربست بر روی نما است که بسیار زمانبر و سخت بوده و در بسیاری از موارد و مکان ها نیز امکان نصب آن وجود نداشته و با خطرات زیادی نیز همراه است و کار با داربست علاوه بر تمام آنچه ذکر شد، بسیار هزینه بر نیز می باشد.

لازم به ذکر است که یکی از ارکان حرفه ای بودن مرکزی که عایق کاری نما در رشت را انجام می دهد، انجام این امور با طناب و بدون داربست در رشت است که تحت عنوان خدمات نما و راپل کار در رشت، عنوان می شود.

جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان در رشت

راپل کاری که عایق کاری نما در رشت را انجام می دهد، باید حرفه ای و با تجربه بوده و دوره های آموزشی مربوط به کار با طناب در ارتفاع و نیز مهارت های مورد نیاز برای کار بر روی نمای ساختمان را گذرانده باشد و بر اصول عایق کاری و آب بندی نیز، مسلط باشد.

پس با وجود آنکه عایق کاری نما در رشت، از جمله ارکان ضروری زندگی در این شهر مرطوب و پر بارش است، بلکه در صورت مراجعه به تیم حرفه ای، زمانبر و هزینه بر نبوده و زحمت و خطری به همراه ندارد و در بهترین کیفیت و در کوتاهترین زمان، با به کارگیری مواد و مصالح آب بندی بادوام و مرغوب، تضمینی است برای جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان در رشت که عمر مفید و زیبایی ظاهری ساختمان ها و سازه های شهری به ویژه بناهای مرتفع را تامین می کند.

جلوگیری از نفود اب به داخل ساختمان در رشت

عایق کاری در رشت با میهن راپل چه ضرورتی دارد؟

رطوبت، نم زدگی و نفوذ آب، اصلی ترین عامل فرسایش و پوسیدگی مصالح مختلف از جمله سنگ نما، سیمان، سرامیک و تاسیسات داخلی ساختمان، لوله های، تیرآهن ها و نرده ها و … است، به همین خاطر پروسه آب بندی لوازم و ابزار گوناگون به ویژه آن دسته از مواد و وسایلی که در ساخت و ساز کاربرد دارند و بیشتر در معرض این عامل هستند، مانند حیاط و کلیه بخش های خارجی ساختمان، سیستم فاضلاب و لوله های آب، چاه و سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه ، ایوان و نما و … باید از مصالحی ساخته شود که ضد آب و ضد زنگ بوده و تحت رطوبت تخریب نشود و یا لااقل عمر طولانی تری داشته و در مقابل نم زدگی، مقاوم تر باشند.

اما استفاده از تجهیزات مقاوم و ضد آب کافی نیست، برای حفاظت از همین مصالح، چه بهتر می شود اگر سیستم و پوششی محافظ وجود داشته باشد تا به طور کلی از رسیدن آب و رطوبت به آن ها جلوگیری کند، در این صورت، طول عمر و مقاومت سازه ها بسیار افزایش یافته و خرج و هزینه های ناشی از تخریب و استهلاک تاسیسات و مصالح و تعویض آن ها، حذف می شود. به این پروسه پوشش گذاری برای جلوگیری از نفوذ آب و تماس نم با سطوح، آب بندی و عایق کاری می گویند.

عایق کاری بخش های داخلی، زیرساخت ها، نما و درزهای ساختمان، از جمله مهم ترین و دقیق ترین بخش های مربوط به معماری و شهرسازی را تشکیل می دهد، هر چه در هنگام ساخت، به این موارد توجه شده و بهترین شیوه ها و کامل ترین موارد آب بندی و مرغوب ترین مواد و تجهیزات و مصالح انتخاب شود، هزینه ها و مشکلات متعاقب کاهش یافته و امنیت سازه ها افزایش می یابد.

 جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان در رشت

رشت، و تمام شهرهای استان گیلان و مازندران، با آب و هوای شرجی و شرایط جوی بارانی، بیشتر از هر منطقه دیگری در معرض مشکلات فرسودگی و پوسیدگی ناشی از رطوبت، قرار دارد، به همین دلیل کلیه لوازم و سازه های موجود در این مکان ها نه تنها باید به وسیله مواد اولیه و ابزار ضد آب و مقاوم ساخته شود، بلکه نیاز به عایق کاری و آب بندی نیز دارد.
اگر در شهرهای دیگر، تنها آب بندی و ایزوگام پشت بام، کافی باشد، در شهرهای شمال کشور، نیاز به آب بندی و عایق کاری دیواره ها و نماهای ساختمان نیز هست.

 

آب بندی نما در رشت گيلان، برای چه مواردی انجام می شود؟

آب بندی نما در رشت و گيلان، برای تمام ساختمان ها به ویژه بناهای مرتفع و مجتمع های مسکونی و تجاری بلند و برج ها و آپارتمان ها، انجام شدنی است. در این پروسه، با استفاده از مصالح مخصوص عایق کاری نما، دیواره های آزاد ساختمان ها را که در معرض باد و باران قرار دارند، در مقابل نم زدگی و رطوبت مقاوم می سازند.

نمای ساختمان ها، یکی از همین بخش ها است که در تمام موارد، به عنوان ظاهر بنا، در دید و معرض قرار دارد. البته در برخی سازه ها، دیواره های کناری نیز، آزاد بوده و مشرف به بناهای دیگر نیستند که غالبا برای آن ها از روش ایزوگام استفاده می شود، اما نمی توان نمای ساختمان را ایزوگام کرد، وجود پنجره ها، تزئینات مختلف و الزام به حفظ ظاهر زیبای نما، از جمله موارد اساسی است که باید برای عایق کاری نما در رشت و هر جای دیگر، در نظر گرفته شود، به همین دلیل تکنولوژی در کنار پتروشیمی و صنایع شیمیایی، مصالحی مناسب و قوی برای آب بندی نما را تولید کرد تا هم زیبا باشد و هم کارآمد، این تجهیزات مدرن و پیشرفته، حفظ و نگهداری از ساختمان ها و عناصر شهری را آسان تر کرده و هزینه های اضافی را حذف نموده است.

مطلب پیشنهادی ما  بند باز نمای ساختمان که کار نما انجام میدهند در تهران و کرج

 انواع عایق کاری نمای ساختمان در گيلان

چه در مورد ساختمان های در حال ساخت، چه برای سازه های نوساز و چه برای بناهای قدیمی، فرقی ندارد، به راحتی و در کوتاه ترین زمان می توانید برای عایق کاری نما در گيلان، اقدام نمایید و از تخریب آن جلوگیری کنید و با مقاوم سازی آن، ترمیم نما و نیز استفاده از روش های درست آب بندی، علاوه بر ایمنی ساختمان، از اتلاف انرژی نیز جلوگیری نمایید.
به هر روی عایق کاری نما در رشت، علاوه بر آنکه از نفوذ آب و نم زدگی جلوگیری می کند، به عنوان لایه ای عایق برای صدا، سرما و گرما نیز عمل می کند.

 

ضد آب سازی نمای ساختمان در رشت، چه مزیت هایی دارد؟

عایق کاری نما در رشت، یک اقدام زیباسازی و اضافی نبوده و از جمله موارد مهم و ضروری در ساختمان سازی محسوب می شود.
صحبت از انرژی است، حرف از کاهش هزینه است، روش های سازگار با محیط زیست، که هم چشم نواز باشد، هم به آسانی اجرا شود و هم مقرون به صرفه و سریع باشد. پس اگر در صدد ساخت و ساز هستید و یا می خواهید ساختمانی را خریداری نمایید، مساله آب بندی نمای ساختمان را در نظر بگیرید. حتی اگر سال ها در ساخت بنای شما می گذرد، باز هم برای آب بندی نمای آن اقدام کنید، هرگز دیر نیست

اما تاکید بر عایق کاری نما در رشت، از چه حیث است؟

آب بندی نما چه مزیت هایی دارد؟

برای درک این مطلب، باید اهمیت نمای ساختمان توضیح داده و درک شود.

 

اهمیت نمای ساختمان در استحکام بنا چیست؟

وقتی حرف از نما زده می شود، ظاهری زیبا و شیک در نظر می آید، در حالی که وظیفه اصلی نمای ساختمان به عنوان پوشش خارجی، حفاظت از بدنه و تاسیسات زیرین و دیوارها و داخل ساختمان است. بنابراین نمای ساختمان باید ویژگی هایی داشته باشد تا کاربرد اصلی اش، محقق شود. ضد ضربه، مقاومت، استحکام، ضد زلزله بودن، ضد فرسایش، عایق رطوبت، عایق حرارت، مقاوم در مقابل باد، انعطاف پذیری، وزن کم، مقاومت در برابر ریزش، مناسب برای سازه های مرتفع، مقاومت در برابر یخ زدگی و یا آتش سوزی و اشتعال، غیر قابل نفوذ در برابر عوامل محیطی اعم از عوامل طبیعی و عوامل انسانی از جمله این ویژگی ها می باشد. برای ایجاد و تقویت این ویژگی ها روش ها و تجهیزات مختلفی وجود دارد که روز به روز نیز، پیشرفته تر و متنوع تر می شود.

از جمله یکی از این موارد، عایق کاری نما در رشت یا هر مکان دیگر است.
تاکید بر عایق کاری نما در رشت، به علت باران خیز بودن و رطوبت هوای شرجی این منطقه است.
نمای ساختمان، تصویری از هویت ساختمان است.

بنابراین زیبایی و مقاومت نما، موجب درخشش بیشتر باختمان می شود.
نمای ساختمان پلی است که محیط بیرون را به داخل سازه متصل می کند و نه تنها چشم اندازی برای محیط خارجی است بلکه، مسیری برای دسترسی به مناظر بیرون از دیدگاه داخلی نیز می باشد.
شهر اگر چشم نواز و زیبا باشد، مسلما جذاب تر بوده و علاوه بر جذب گردشگر، جذب سرمایه مالی و انسانی، نشاط و انرژی مثبت را نیز برای شهروندان به همراه خواهد داشت، بنابراین، زیبایی و پاکیزگی ظاهر عناصر و اجزای شهر، از جمله خیابان ها و ساختمان ها در این موارد بسیار موثر است.

 

عایق کاری نمای ساختمان، تدبیری است در راستای سازگاری شهر و طبیعت!

نکته قابل تامل و مهم، در ساخت و ساز، سازگاری سازه ها با شرایط طبیعی و محیطی است، این امر در معماری گذشته بسیار مورد توجه قرار می گرفت، اما به مرور زمان، از میزان اهمیت آن کاسته شد؛ امروزه با تاکید دوباره بر این موارد، موفقیت در اجرای پروژه های شهرسازی و تایید بناهای شهری، بستگی مستقیم با رعایت همین موارد دارد، و نمای ساختمان به عنوان بخش خارجی آن که در ارتباط با محیط است، باید با در نظر گرفتن همین شرایط ساخنه و طراحی شود.

به همین دلیل برای مثال عایق کاری ساختمان در رشت، اهمیت بیشتری دارد تا آب بندی نمای ساختمان در یک شهر کویری و خشک و کم بارش مانند یزد.

عایق بندی نما، موجب رونق خرید و فروش ساختمان می شود.

عایق بندی نما، موجب کاهش هزینه های ساخت نما و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده سازه ها می شود و ب قدرت خرید مردم، در تناسب بیشتری قرار می گیرد.

از طرفی عایق بندی نما، زمان ساخت و ساز را کاهش داده و به این واسطه نیز در صرفه جویی هزینه ها موثر است. هر چه پروژه ای زودتر انجام شود، مسلما مخارج کمتری را نیز تحمیل می کند و این گونه، هم در مرحله ساخت و ساز و خرید و فروش و هم در مراحل بعدی، با جلوگیری از این مخارج گزاف، در طولانی مدت نیز مقرون به صرفه خواهد بود.

تنوع نمای ساختمان ها، که با گذر زمان بیشتر و بیشتر می شود، و استفاده از مواد مختلف برای این امر، مثلا نماهای تماما شیشه ای، لزوم دسترسی به روشی منعطف که مناسب تمام مصالح و مواد مختلف باشد، بیش از پیش، جلوه گر می نماید.

جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان در رشت، از اهداف اصلی عایق کاری نما در رشت است.
اگر در بسیاری از مناطق و شهر ها، آب بندی نمای ساختمان برای استحکام نما و حفظ زیبایی آن و جلوگیری از نم زدگی انجام می شود، عایق کاری نما در رشت، اهداف بسیار مهم تر و بیشتری را پیگیری می کند که از آن جمله می توان به جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان در رشت اشاره کرد.

شاید شما هم تجربه باران های ناگهانی و شدید بهاری را داشته باشید که با زاویه مایل، به دیواره ها و پنجره ها می کوبد و در عرض چند دقیقه، همه جا را می شوید، و اگر عایق بندی نمای ساختمان شما، درست و اصولی نبوده باشد، حتی با وجود بسته بودن پنجره ها، باز هم آب به داخل نفوذ کرده و باعث خیس شدن بخش داخلی دیوارها و کف در زیر و اطراف پنجره ها می شود.

حال فرض کنید در جایی زندگی می کنید که این گونه باران ها در تمام اوقات سال، با شدت و میزان بیشتر ادامه دارد، در این صورت دیگر نفوذ آب در حد خیس شدن فرش و دیوار نیست بلکه به تمام سیستم های الکتریکی داخل دیواره ها، زیرسازی ساختمان و ملات زیر سنگ ها و آجرها و بخش های پنهان در سازه های ساختمان، نفوذ کرده و در طول زمان، اتفاق وحشتناکی که ناشی از پوسیدگی و رنگ زدگی های اجزای داخلی و اسکلت بنا است را رقم می زند که از این جمله می توان به ریزش نما، ریزش دیوارها و یا کف، و … اشاره نمود.

 

عایق کاری نما در رشت چگونه باعث جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان در رشت می شود.
بارش های پی در پی و رگبارهای ناگهانی و شدید، هوای ابری، رطوبت زیاد در هوا، شرایط شرجی فصل های گرم، عدم تابش خورشید به میزان کافی از جمله عواملی است که نمور بودن آب و هوای شهرهای شمالی از جمله رشت را باعث می شود.

 عایق کاری نمای ساختمان های مرتفع با طناب در استان گيلان

هزاران سال است که ساکنین این شهرها، نه تنها در شیوه های بنایی و معماری، بلکه در باقی وجوه زندگی از جمله کشاورزی و دامپروری، فرهنگ و تغذیه، پوشش و … بیشترین سازگاری را با شرایط اقلیمی محیط خود، پیدا کرده اند.

مطلب پیشنهادی ما  نصب درز انقطاع بین دو ساختمان پوشش و بستن درز انقطاع با ورق و یونولیت و سیمان تهران کرج

یکی از تمهیداتی که بسیار مرسوم است در شهرهای شمالی، سقف های شیروانی خانه ها و ویلاها است که نمای معروف این شهرها را ایجاد می کند، اما وقتی با ساختمان های بلند و آپارتمان و برج طرف باشیم، مسلما شیروانی به تنهایی کفایت نمی کند و تنها پشت بام و سقف را حفظ می کند، اما دیواره ها و نمای ساختمان در معرض بارش و نم زدگی قرار داشته و بسته به نوع نما و مصالح آن امکان نفوذ آب به لایه های زیرین و حتی داخل ساختمان از جدار و درز پنجره ها، وجود دارد.

مواد جدیدی مانند ترموود و فلزات گالوانیزه، که ضد زنگ بوده و در مقابل آب و رطوبت مقاوم هستند، از جمله ابزار و مواد مورد استفاده برای مکان های باز و در معرض رطوبت هستند، اما علاوه بر این مصالح، در صورت استفاده از مواد و مصالح دیگر مانند آجر، سنگ، کاشی، کامپوزیت و … در نما و بخش های مختلف ساختمان در معرض محیط خارج قرار دارد، باید تدبیری دیگر اندیشید و این تدبیر باید قابل اجرا برای تمام انواع نماها با اشکال و جنس های مختلف باشد و ساختمان های مرتفع را نیز تحت پوشش قرار داده و در هر شرایطی امکان اجرای آن وجود داشته باشد.

عایق بندی ساختمان برای جلوگیری از هدر رفت انرژی ها اهمیت دارد.

برای مثال تا کنون از خود پرسیده اید که برای نماهای تمام شیشه و یا نمای سنگی در رشت، چه شیوه ای وجود دارد تا از نم زدگی و نفوذ آب به داخل ساختمان در رشت جلوگیری شود؟

درزها و پنجره های چگونه در مقابل نفوذ آب مقاوم سازی می شود؟

دیوارهای سیمانی و گچی را می توان در مقابل نم زدگی مقاوم کرد؟

آیا چاره ای جز قیرگونی و ایزوگام برای آب بندی ساختمان وجود دارد؟

مسلما در حال حاضر، شیوه های علمی نوین، امکان این را فراهم آورده است که در پاسخ به سوالات مذکور، با دیدی مثبت پاسخ داد و ساخت و ساز زیبا، امن و مقاوم را در رشت و شهرهای شمالی و پر بارش، تجربه نمود.

روش های عایق کاری نما در رشت، تنوع بسیاری دارد که با توجه به موقعیت و شیوه اجرا و نوع نما، می توان از میان آن ها بهترین گزینه را انتخاب نمود، از جمله عایق بندی به وسیله چسب عایق، استفاده از عایق نانو، و …

 

رفع نم زدگی نما در گيلان رشت چگونه انجام می شود؟

در صورتی که نمای ساختمان شما از سنگ یا آجر باشد و یا تزئیناتی که این روزها بسیار مد شده و به صورت باکس توری های آجری و سنگی برجسته بر روی نمای ساختمان کار می شود، مشکلات نم زدگی نما و نفوذ رطوبت را به داخل ساختمان بیشتر کرده است، با توجه به اینکه شیب این نماها به گونه ای است که آب جمع شده در این بخش های برجسته را به داخل ساختمان هدایت می کند؛ فلذا برای اجرای چنین نماهایی، لازم است که از مصالح آب گریز و عایق رطوبت از قبیل مصالح نانو، استفاده نمود استفاده از چسب آکواریومی و سیمان سنگی معمولی برای پوشاندن درزها و ترک هایی که به مرور زمان تحت تابش نور خورشید و نشست ساختمان، در نما ایجاد می شود، برای عایق بندی نمای ساختمان در رشت و شهرهای پر بارش کفایت نمی کند.

برخی از سنگ هایی که برای نماسازی ساختمان استفاده می شود، خاصیت جذب رطوبت بالا داشته و به همین دلیل حتی جاری شدن اندک آب بر روی سطح نما، در کوتاهترین زمان، جذب سنگ شده و به داخل ساختمان نشت می کند که مسلما در هنگام بارش مدام، صد در صد با نم زدگی نما و نفوذ آب به داخل ساختمان مواجه خواهید شد، ه همین علت در شهرهایی مانند رشت نباید از این گونه مصالح استفاده نمود و در صورت استفاده نیز، باید به وسیله تکنیک های جدید مورد استفاده برای عایق کاری نما در رشت، این سطوح ساختمانی را آب بندی نمود.

یکی دیگر از نفوذپذیرترین بخش های نمای ساختمان ها، به خصوص در هنگام بارش رگباری شدید، پنجره ها و چارچوب پنجره ها می باشد.

با وجود پنجره های دو جداره عایق حرارتی و صوتی با چارچوب UPVC ضد آب و درزگیری، همچنان نیز امکان نفوذ آب به داخل ساختمان وجود دارد، زیرا در اغلب مواقع این پنجره های دو جداره، به صورت اصولی و کامل، در بنا قرار نمی گیرد.

از طرفی حتی استفاده از این پنجره ها در نمای ساختمان های شهرهایی مانند رشت، با وجود اینکه الزامی است اما برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان در رشت و شهرهای پر بارش، کفایت نمی کند و باز هم نیاز به عایق کاری نمای ساختمان در رشت برای آب بندی پنجره ها وجود دارد.

رفع رطوبت نما در رشت و گيلان

نم زدگی نما یا از داخل ساختمان و ناشی از نشتی لوله های تاسیساتی در دیوارها و کف طبقات است، و یا در اثر نفوذ آب از بیرون ساختمان، در شهرهایی مانند رشت و گيلان، بارش و نفوذ آب از خارج، دلیل اصلی نم زدگی نمای ساختمان می باشد.
یکی از شیوه های معمول برای جلوگیری از نشت و نفوذ آب و رفع رطوبت نما در رشت، استفاده از چسب های بتن آب گریز است که درزها و جدار بین چارچوب های پنجره ها را پر می کند.

انواع عایق کاری نمای ساختمان در رشت شامل چه بخش هایی است و چه اهدافی را دنبال می کند؟

عایق کاری نما در رشت، دو بخش اصلی را پوشش می دهد، بخش اصلی عایق بندی نمای ساختمان در رشت، مربوط به جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان است که تحت عنوان آب بندی نمای ساختمان در رشت نیز شناخته می شود و بخش دوم، مانند غالب شهرها، عایق کاری نمای ساختمان برای جلوگیری از تغییرات حرارتی داخل ساختمان و یا به عبارتی مانعی برای رسیدن گرمای بیرون به داخل در فصول تابستانی و گرم و جلوگیری از خروج گرمای داخل در فصل سرما می باشد. نوع دوم عایق کاری حرارتی نامیده می شود که برای حفظ انرژی و کاهش مصرف منابع انرژی از جمله وسایل گرمایشی و خنک کننده، اهمیت دارد.

از طرفی عایق حرارتی نه تنها از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند، بلکه به واسطه جلوگیری از تاثیر ناشی از تغییرات دمایی، فرسایش و ترک خوردگی نمای ساختمان را که در اثر این سرد و گرم شدن ها به مرور زمان رخ می دهد و خود همین ترک ها، درزها و مسیرهایی را برای هدایت انرژی و نیز نشت آب و نم زدگی نما، ایجاد می کند، علاوه بر کاربرد عایق بندی حرارتی، به عنوان آب بند نیز در نظر گرفته می شود.

عایق کاری نما نقش به سزایی در جلوگیری از هدر رفت انرژی و ثابت ماندن حرارات داخل ساختمان دارد، چه در تابستان و چه در زمستان، با تثبیت دمای داخل خانه، نیاز به استفاده از وسایل خنک کننده و یا گرمابخش را کاهش می دهد. عایق کاری نما در رشت برای تثبیت حرارتی، به دوام و ساختار مستحکم نمای ساختمان، کمک می کند.

 

انواع عایق کاری حرارتی نما گيلان

انواع عایق کاری حرارتی نمای ساختمان ها در همه شهرها از جمله شهر رشت، شامل این دو مورد است که به صورت معمول و عمده، روش اصلی آب بندی نما محسوب می شود

یکی از این دو روش، بر پایه استفاده از حباب هوا است که با ایجاد فاصله خلا، میزان هدایت جریان هوا را از بین دیواره ها، کاهش می دهد
نوع دیگر عایق کاری نمای ساختمان استفاده از مصالح بازتابی است که به واسطه انعکاس انرژی های تابیده شده، دمای داخلی را ثابت نگه می دارند.

 

دلایل واترپروف کردن و یا آب بندی نمای ساختمان در رشت و گيلان

آب بندی نمای ساختمان، سطوح را در مقابل گرد و خاک و آلودگی نیز، پوشش می دهد و مانع از کثیف شدن نمای ساختمان می شود.

آب بندی ساختمان، به خصوص در شهرهای بزرگی مانند رشت، از اثرات مخرب باران های اسیدی و خورده شدن نما توسط مواد شیمیایی موجود در قطرات باران که از ذرات معلق هوا آمده است، می کاهد.

مطلب پیشنهادی ما  راپل در مازندران و راپل کار در مازندران - ساری امل بابل محمود اباد بابلسر نوشهر چالوس

استفاده از مواد عایق کاری نما در رشت، نمای ساختمان را در مقابل اشعه های ناشی از تابش خورشید، محافظت کرده و از تغییر رنگ و یا کمرنگ شدن تزئینات و مصالح به کار رفته در نمای ساختمان می کاهد.

عایق کاری نما در رشت، مصالح ساختمان را در مقابل انجماد و ترک خوردگی مقاوم می سازد.

به واسطه آب بندی نمای ساختمان می توان آن را از ذوب شدن و یا تاثیر انواع املاح و نمک ها محافظت نمود.

یکی از پدیده های ناخوشایند که در ظاهر ساختمان ها به خصوص نماهای آجری رخ می دهد، شوره زدگی است؛ آب بندی نمای ساختمان، از شوره زدن مصالح جلوگیری می کند.

برای آب بندی نمای ساختمان در رشت از چسب های مختلف استفاده می شود.

معمولا برای عایق کاری نما در رشت و یا هر شهر دیگر، از چسب های آب بندی استفاده می شود.

این چسب ها انواع مختلفی دارد که هر نوع آن ها ویژگی های منحصر به فردی داشته و کاربردها و اثرات متفاوتی را نیز ممکن می سازد.

چسب سیلیکونی که برای نماهای تمام شیشه ای، و یا کاشی ها و سطوح سرامیکی و آلومینیومی استفاده می شود.

چسب پلی اورتان، یکی از بهترین و ایده آل ترین گزینه های مورد استفاده برای آب بندی نمای ساختمان است و دلیل محبوبیت این چسب، مقاومت آن در برابر ساییدگی است و از طرفی امکان رنگ زدن نماهایی که توسط این چسب آب بندی شده است، وجود دارد. این چسب بالاترین مقاومت را در مقابل رطوبت و نفوذ آب دارد و برای انواع مختلف مصالح و نماها، کاربرد دارد.

چسب اکریلیک در مقابل نور خورشید مقاومت بالایی داشته و سرعت اجرای آن بسیار بالا اشت و سریع خشک می شود و هیچ بویی تولید نمی کند و قدرت آب بندی بالایی دارد.

این نوع چسب آب بندی در زیر مجموعه عایق سفید قرار دارند.

لازم به ذکر است که آب بندی نمای ساختمان یک کار تخصصی و دقیق بوده و باید توسط افراد حرفه ای و ماهر با ظرافت انجام شود.

 

عایق کاری نما در رشت و گيلان با عایق سفید

عایق سفید مقاومت بالایی در مقابل رطوبت داشته، قابل ترمیم است، ماندگاری بالایی دارد و به آسانی و سریع اجرا می شود.

عایق سفید از دو نوع، عایق اکریلیک و عایق پلیمری می باشد.

 

مزیت های استفاده از عایق سفید در عایق کاری نما در رشت

عایق سفید، از ایزوگام ارزان تر بوده و نصب و اجرای آن راحت تر است. این نوع عایق نه تنها برای دیواره ها و نمای ساختمان مناسب است بلکه برای کف و پشت بام نیز کاربرد دارد.

به آسانی تعمیر می شود
در برابر اشعه فرابنفش و تابش های خورشیدی، بسیار مقاوم است
در برابر تغییرات دمایی، مستحکم می باشد.
علاوه بر آب بندی، نوعی عایق حرارتی محسوب می شود.
ترک نمی خورد و در مقابل آب و رطوبت و باد و باران بسیار مقاوم است
ماندگاری و طول عمر زیادی دارد.
وزن آن سبک و جمل و نقل و اجرای آن آسان است.
برای تمام سطوح و مصالح، افقی و عمودی و زاویه دار، در بخش های کنج و گوشه ها و زاویه های تیز، قابل استفاده بوده و به خوبی بر سطوح می چسبد و باقی می ماند.
آلودگی و خاک و گرد و غبار و مواد شیمیایی را جذب نمی کند
در مقابل خوردگی و ساییدگی مقاوم است
پوسته پوسته نمی شود
باران های اسیدی و مواد شیمیایی و ذرات معلق هوا، بر آن اثر ندارد.
درخشش، زیبایی و تمیزی نمای ساختمان را علاوه بر استحکام و عایق بندی و ماندگاری مصالح نما، تامین و تضمین می کند.
عایق سفید به صورت سرد نیز قابل اجرا بوده و نیازی به حرارت ندارد و از این حیث، دوستدار محیط زیست به حساب می آید.

راپل کار در رشت برای انجام عایق کاری نما در رشت

راپل کار یا همان طناب کار، به افراد حرفه ای و آموزش دیده ای اطلاق می شود که به وسیله طناب های مخصوص، از ارتفاع آویزان می شوند. راپل کار، هم به صورت ورزشی و هم به صورت صنعتی انجام می شود.

در راپل کار صنعتی، یکی از متداول ترین زمینه های کار در ارتفاع، برای انجام خدمات نما، از قبیل رولپلاک سنگ نما، تمیزکاری، تعمیر، مقاوم سازی و یا آب بندی نمای ساختمان است.

راپل کار، به واسطه قدرت بدنی و مهارت کار با طناب در ارتفاع، با رعایت نکات ایمنی و برخورداری از تخصص های لازم برای انجام خدمات نما، کارهایی از قبیل آب بندی نما را برای ساختمان های مرتفع انجام می دهد.

عایق کاری نما در رشت توسط راپل کار در رشت، با کمک افراد حرفه ای و آموزش دیده، در زمانی کوتاه و با هزینه کم، به راحتی و بدون دردسر انجام می شود.

عایق کاری نما در رشت راپل کار، یعنی آب بندی نمای ساختمان با طناب و بدون داربست در رشت

یکی از قسمت های پیچیده انجام خدمات نما، نصب داربست است.

داربست با خطرات بالقوه فراوان برای عابرین و کارگران، با دردسر و هزینه فراوان، نصب می شود و نصب و جمع کردن آن، بسیار زمانبر است.

از طرفی برای ساختمان های بسیار مرتفع و یا بخش های کوچک و کم جا، و یا قسمت هایی از ساختمان که فضای کافی ندارد، امکان استفاده از داربست نبوده و برای دسترسی به تمام وجوه و بخش های نمای ساختمان در هر شرایطی، استفاده از تکنیک راپل کاری، تنها راهکار است.

برخلاف آنچه به نظر می آید، راپل کاری خطرناک نیست و اگر تمام جوانب و نکات ایمنی در آن رعایت شود، بسیار ایمن و آسان است.

خدمات نما با طناب و بدون داربست در رشت، با استفاده از تجهیزات جدید و ایمن و مقاوم و نیرو انسانی حرفه ای، انجام می شود تا عایق کاری نما در رشت، با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان ممکن، به راحتی، با کیفیت بالا، انجام شود.

عایق کاری نما در رشت به هر روش و با هر نوع مصالح و موادی که انجام شود، امکان اجرای آن به شیوه راپل کار وجود دارد و برای آب بندی نما به وسیله طناب و بدون داربست، محدودیتی وجود ندارد.

 

آب بندی پنجره نما در رشت گيلان

همان طور که پیش تر ذکر گردید، یکی از نفوذ پذیر ترین بخش های نمای ساختمان هم در مقابل حرارات و هم در مقابل نم و رطوبت و باران، پنجره ها و بخش های شیشه ای نمای ساختمان است.

به ویژه برای ساختمان هایی که نمای تمام شیشه ای و آینه ای دارند، آب بندی و درزگیری پنجره ها و شیشه های نمای ساختمان، اهمیت بسیار دارد.

آب بندی پنجره نما در رشت، به وسیله چسب پلی اورتان، عایق سفید و درزگیرهای یو پی وی سی انجام می شود.

یکی دیگر از شیوه های درزبندی و آب بندی حاشیه های چارچوب پنجره ها و محل اتصال شیشه ها، استفاده از فوم اسپری می باشد؛ که علاوه بر درزبندی و آب بندی، از رشد قارچ ها و جلبک ها و انواع میکروارگانیسم ها، جلوگیری می کند.

فوم اسپری عایق رطوبت، عایق حرارت و عایق صوتی است.

 

آب بندی نمای سنگی در عایق کاری نما در رشت

آب بندی و پوشش درزهای سنگ نما، بندکشی و پر کردن این نقاط اتصال، از شیوه های اصلی آب بندی نمای ساختمان های سنگی است.

آب بندی نمای سیمانی ساختمان ها، توسط عایق سفید اکریلیک، انجام می شود.

عایق کاری نما در رشت، برای بناهای قدیمی و تازه ساز

گروه حرفه ای ما عایق کاری نما در رشت را با بهترین کیفیت در زمان کم و قیمت پایین، با طناب و بدون داربست در رشت، هم برای ساختمان های نوساز و هم برای بناهای قدیمی و چند سال ساخت، انجام می شود.

نکته مهمی که پیش از عایق کاری نما در رشت، به خصوص با استفاده از عایق سفید، باید در نظر گرفت این است که سطح مورد نظر پیش از عایق بندی، باید به صورت کامل، تمیز شده و عاری از هر گونه گرد و غبار و آلودگی باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

09354151868