ارتفاع کاران ایمن کار صعود خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در صومعه سرا و فومن و لاهیجان

در شهرهای شمالی کشور از جمله صومعه سرا، فومن، لاهیجان به علت وجود رطوبت زیاد ناشی از نزدیک بودن به دریا و بارش باران های مکرر آب و هوایی تقریبا شرجی دارند.

در نتیجه میزان رطوبت و بارندگی بالا در نمای ساختمان های این شهر تاثیر گذاشته و جذب آب و رطوبت به درون سنگ نما و مصالح در این ساختمان ها در اثر گذشت زمان باعث شل شدن و باز شدن ملات پشت سنگ نما شده و همین امر منجر به کنده شدن سنگ از محل جایگاه خود در نما و ریزش آن به پایین ارتفاعات خواهد شد.

ممکن است در ابتدا این ریزش با نشانه هایی جزیی همراه باشد ولی پس از مدتی پرتاب یا سقوط سنگ نما را به صورت قطعات بزرگتر در پایین ارتفاعات شاهد خواهیم بود. پرتاب سنگ نما به پایین می تواند دردسرهای زیادی را برای افراد پایین ساختمان و حتی همسایگان مجاور به وجود آورد.

گاهی این مشکلات تا حدی عمیق است که باعث خسارت مالی و جانی فراوانی می شود تا جایی که ممکن است افراد از مالک ساختمان یا سازنده شاکی شوند در ادامه بحث درباره ی راهها برای جلوگیری از سقوط سنگ نما از طریق پیچ و رولپلاک به بررسی بیشتر خواهیم پرداخت.

اهمیت عملیات پیچ و رولپلاک نما در صومعه سرا، فومن، لاهیجان

اگر در شهرهای شمالی صومعه سرا، فومن یا لاهیجان زندگی می کنید باید بدانید که اهمیت عملیات پیچ و رولپلاک نما برای ثبات سنگ و پیشگیری از سقوط سنگ چقدر زیاد است.

زیرا میزان رطوبت و بارندگی در این شهرها زیاد است و پیش از ایجاد هر گونه خسارت و هزینه ی هنگفت این عملیات باید به طور حرفه ای توسط افراد با تجربه و متخصص انجام شود.

پیچ و رولپلاک نما در این شهرها بسیار دشوار است.

به طوری که قبل از ریزش باران یا شروع شدن فصل سرما باید این عملیات در ارتفاعات بدون داربست و با طناب صورت گرفته باشد تا مبادا باعث شود شما هزینه ی هنگفتی را بابت آن متقبل شوید.

طریقه ی انجام عملیات پیچ و رولپلاک برای سنگهای ترک دار

اما گاهی سنگها دارای ترک های مختلفی می شوند برای ترمیم سنگهایی که ترک خوردگی پیدا کردند یا در اثر مرور زمان خورد شدند ولی در حال حاضر بر روی نما هستند باید یک سنگ جدید آماده و نصب گردد.

اما اگر ترک های موجود در سنگها زیاد نبود می توان ترک خوردگی ها را با بتونه سنگی که خیلی هم مقاوم و قوی و از همه مهمتر ضد آب است بپوشانیم. به صورتی که ترک خوردگی مشخص نباشد و به طور کامل محو شده باشد.

در آخر هم عملیات پیچ و رولپلاک توسط نیروی ماهر کار در ارتفاع انجام می شود.

پیچ و رولپلاک انواع مختلف از روشهای مقاوم سازی سنگ نما، پیچ و رولپلاک نمودن سنگ نما با بتونه هم رنگ سنگ نمای ساختمان ،یکی از راههای جلوگیری از سقوط سنگ نمای ساختمان پیچ و رولپلاک سنگ نما می باشد.

نشانه های ریزش سنگ نما در شهرهای شمالی کشور صومعه سرا، فومن، لاهیجان

از اولین نشانه ریزش سنگ نما ایجاد ترک در سنگ است. ریختن قسمتی از بندکشی های عمودی و یا افقی ترک در بندکشی ها نشانه آغاز جدا شدن سنگ از ملات پشت است.

و بیشتر بر اثر ضریب انبساط سنگ و سیمان به وقوع می پیوندد که این زمان بهترین زمان برای مقاوم سازی سنگ نما می باشد.

یکی دیگر از نشانه های ریزش سنگ نما تبله کردن سنگ می باشد که به طور معمول در بدنه سنگ و گاهی در ابزارهای نما قبل ریزش سنگ قابل مشاهده می باشد.

پیشنهاد این تیم نیروی متخصص در بخش ارتفاعات شهرهای صومعه سرا، فومن، لاهیجان بعد از دیدن تبله سنگ نما در بدنه یا در ابزارهای نما خیلی سریع نسبت به مقاوم سازی نما پیچ و رولپلاک سنگ نما اقدام کنند.

هزینه ی پیچ و رولپلاک سنگ نما ساختمان در صومعه سرا، فومن، لاهیجان بر عهده چه کسی می باشد؟

بر طبق قوانین و مقررات وضع شده به عهده ی مالکین ساختمان می باشد.

اگر ساختمان نوساز باشد عمر آن زیر 5 سال باشد مالکین می توانند از طریق قانون و شکایت هزینه انجام پیچ و رولپلاک را از سازنده و مهندس ناظر دریافت نمایند.

جمع بندی

بهترین راه کار برای حل مشکل سقوط سنگ نما از ساختمان پیچ و رولپلاک نما توسط نیروی متخصص می باشد در شهرهایی که رطوبت و بارش درصدی بالایی دارد در نظر داشتن ضوابط و قوانین و رعایت آنها کمک بسزایی در انجام عملیات مناسب و بی دردسر پیچ و رولپلاک خواهد بود.

امروزه شکل استفاده از طناب، بدون داربست بهترین و مطمئن ترین راه برای بالا رفتن از ارتفاع و انجام انواع خدمات نمای ساختمانی می باشد.