بستن

قويترين عايق كاري و ضد اب سازي نما در دماوند- اب بندي نماي ساختمان در دماوند گيلاوند

اطلاعات کامل درباره آب‌بندی نما با طناب بدون داربست و راپل در دماوند:

آب‌بندی نماي سنگ سيمان شيشه و كامپوزيت در دماوند

آب‌بندی نما در دماوند به منظور جلوگیری از ورود آب از نما در دماوند صورت می‌گیرد.

در طول گذشت زمان در نمای ساختمان درزهایی به وجود می‌آید که آب از طریق آن وارد نما می‌شود. وجود آب در نما موجب نم‌زدگی شده و استحکام ساختمان را کم می‌کند.

در سنگ‌هایی مانند مرمر که میزان جذب آب در آن‌ها بالا است امکان نفوذ آب بالا می‌رود.

در دماوند به علت وجود آب و هوای مرطوب نیاز است که حتما آب‌بندی و عایق‌کاری صورت بگیرد. به همین دلیل آب‌بندی نما در دماوند بسیار ضروری است

. به جز آب عواملی مانند گردوغبار،برف و حتی نور خورشید هم می‌تواند باعث خرابی در نماها شود.

آب‌بندی نما در دماوند در صورتی که ساختمان شما به آن نیاز داشته باشد بهتر است که هر چه سریع‌تر انجام شود.

زیرا هر چقدر آب و رطوبت بیش‌تری وارد نما و در نتیجه ساختمان شود هزینه انجام عایق‌کاری نما در دماوند افزایش می‌یابد.

حتی اگر بهترین بندکشی روی نمای شما انجام شده باشد ممکن است، به مرور زمان بر اثر فرسایش این بندکشی از بین برود و آب را به داخل جذب کرده و باعث لق شدن سنگ نما شود.

برای جبران عواقب آب‌بندی نکردن نما باید هزینه بسیار زیادی را در نظر بگیرید پس بهترین راه این است که نماها را در صورت نیاز درزگیری و عایق کنید.

برای انجام ضدآب‌سازی نما در دماوند ابتدا تشخیص محل دقیق نفوذ آب باید صورت گیرد و بعد از تشخیص محل باید از موادی که در زمینه عایق کردن استفاده می‌شود، استفاده کنید.

 

مطلب پيشنهادي ما براي دماوند =                   پيچ و رولپلاك سنگ نما در دماوند

مطلب پیشنهادی ما  آب بندی شیشه نما و نورگیر رفع نم دیوار خارجی و بیرونی ساختمان در تهران و کرج

آب‌بندی نما در دماوند در ساختمان‌های متفاوت:

 

عایق‌کاری ساختمان‌های مختلف

آب‌بندی نما در دماوند برای ساختمان‌های متفاوت که از مصالح مختلفی ساخته شده‌اند متفاوت است. همان طور که می‌دانید نماهای مختلفی در امر مهندسی سازه وجود دارند.

به عنوان مثال نماهای سنگی از نماهایی هستند که طرفداران زیادی دارند.

در این دسته از نماها از سنگ‌هایی استفاده می‌شود که میزان بالایی جذب آب دارند.

برای آب‌بندی این دسته از نماها باید ابتدا محل درز آب را پیدا کرده و سپس با دقت تمام نما را درزگیری کنید. بعد از اتمام کار درزگیری بندکشی را انجام می‌دهند.

بندکشی و درزگیری نما در دماوند با روش‌های مختلفی مانند استفاده از مصالح یا چسب و به وسیله داربست یا بندباز انجام می‌شود. برای ضد آب کردن سنگ‌ها و سطح نما از نانو سنگ استفاده می‌کنند.

شایان به ذکر است که پیچ و رولپلاک کردن نماهای سنگی آن‌ها را در مقابل نفوذ آب مقاوم‌تر می‌کند.

گروه دیگر آب‌بندی نما در دماوند برای ساختمان‌هایی با نمای سیمانی است.

این دسته از نماها در سال‌های اولیه ساخت ساختمان دچار درصد کمی از نشست می‌شوند.

این نشست باعث ایجاد ترک‌هایی در دیواره ساختمان شده و از داخل این ترک‌ها آب به داخل ساختمان نفوذ می‌کند.

برای جلوگیری از عواقب نفوذ آب و رطوبت به داخل سازه بهتر است که در اسرع وقت عملیات آب‌بندی نما و ضدآب‌سازی آن انجام شود.

این عملیات با پر کردن ترک‌های ایجاد شده صورت می‌گیرد و بعد از پر کردن ترک‌ها بهتر است که در کل نما از نانو استفاده کنید.

اگر تعداد یا میزان ترک‌های ساختمان زیاد بود بعد از اتمام کار آب‌بندی بهتر است که نمای بیرونی را رنگ کنید تا جلوه بصری ساختمان حفظ شود.

آب‌بندی نما در دماوند برای سازه‌های آجری نیز انجام می‌شود. برای انجام عملیات عایق کردن سازه آجری که به علت از بین رفتن بندکشی بین آجرها در طول مدت چند سال اتفاق می‌افتد باید درز‌ها را پر کرد. این عملیات با استفاده از چسب یا مصالحی مانند سیمان و ماسه صورت می‌گیرد.
برای آب‌بندی نما در دماوند در ساختمان‌هایی که نمای کامپوزیت دارند، باید از بندکشی پلاستیکی استفاده کرد. زیرا در غیر این صورت زیبایی ساختمان را خراب می‌کند.

مطلب پیشنهادی ما  آب بندی نما در رباط کریم-پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در رباط کریم

 

آب‌بندی نما در دماوند با توجه به اقلیم آن:

آب‌بندی نما در دماوند با توجه به اقلیم

آب‌بندی نما در دماوند با وجود اقلیم سرد و مرطوب این منطقه امری ضروری است که در کاهش هزینه‌های ناشی از نفوذ آب و رطوبت نقش بسزایی دارد. البته ساختمان‌هایی که دارای درز هستند میزان اتلاف انرژی نیز در آن‌ها بالا است. یعنی درزهای موجود علاوه بر ایجاد آب باعث ورود هوای سرد به درون ساختمان نیز می‌شود.
آب‌بندی نما در دماوند با تعمیر یا عوض کردن شیشه و بازشوهای قدیمی نیز انجام می‌شود. تعمیر بازشوهای قدیمی کمک بزرگی در جلوگیری از ورود آب از نما در دماوند می‌کند. پوشش دادن درز انقطاع در نفوذ نکردن آب به درون سازه تاثیر بسزایی دارد. اقلیم دماوند به دلیل وجود بارش‌های شدید امکان درز آب و رطوبت در نماهای سازه‌ها زیاد است. به نما و ساختمان در اثر ورود آب صدمات مختلفی وارد می‌شود. این صدمات عبارت‌اند از: صدمات ظاهری ناشی از ورود آب و رطوبت به داخل نما که سبب ایجاد کپک و قارچ و پوسته پوسته شدن رنگ نما می‌شوند. این کار سبب می‌شود نما کثیف جلوه کند و ظاهر ساختمان شما زشت باشد.
وقتی آب‌بندی نما در دماوند انجام می‌گیرد، آسیب‌هایی به ساختار سازه وارد نمی‌شود. عدم انجام درزگیری و عایق‌کاری نما یخ شدن‌ها و ذوب شدن‌های مکرر در مصالح، واکنش‌های سیلیکاتی، باران اسیدی، ایجاد خوردگی در مصالح از جنس آهن و غیره را برای سازه به وجود می‌آورد. با انجام عملیات ضد آب‌سازی نما در دماوند ساختمان خود را از آسیب‌های گفته شده دور می‌کنید. همه این آسیب‌ها ساختار سازه را به خصوص در طولانی مدت بهم می‌زند و مقاومت و استحکام ساختمان را کم می‌کند. برای حفظ و کنترل استقامت سازه عملیات آب‌بندی باید به طور دقیق انجام شود. امر مهم این است که این کار توسط افراد متبحر و با تخصص انجام شود. همان طور که گفته شد این عملیات به وسیله داربست و بند و طناب انجام می‌شود. انجام این عملیات به وسیله بند و طناب ارزان‌تر از انجام آن با داربست است و از نظر زمانی نیز زمان کم‌تری را نیاز دارد.
بهترین زمان آب‌بندی نما در دماوند:

مطلب پیشنهادی ما  مجری پیچ و رولپلاک نما در تهران و کرج (ارزان-سریع-بهترین مصالح)

بهترین زمان آب‌بندی نما در دماوند

آب‌بندی نما در دماوند با اهداف مختلف و وسایل متفاوتی انجام می‌شود. بهترین زمان برای رفع نم و رطوبت نما در دماوند فصل تابستان است، زیرا در این فصل میزان بارش‌ها کم بوده و سازه تقریبا خشک است و برای تعمیر و بندکشی مناسب‌تر است. اگر نم و رطوبت در کمد دیواری و دیوار یا سقف بود باید راه آب و رطوبت را به درون ساختمان ببندیم. آب‌بندی نما در دماوند با با روش‌ها مختلف صورت می‌گیرد. در این منطقه به علت میزان بارش زیاد بهتر است که ساختمان‌ها به موقع درزگیری و آب‌بندی شوند. به طور کلی یکی از مباحث مهم در امر ساخت و ساز عایق بودن سازه است زیرا این امر تاثیر زیادی در آسایش ساکنین می‌گذارد و در مواردی مشاهده شده است که رطوبت موجود در ساختمان باعث خراب شدن وسایل منزل شده است. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که به موقع کار آب‌بندی نما در دماوند را انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هشت =

09354151868