بی نظیرترین گروه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در لنگرود و ماسال

لنگرود و ماسال جزو شهرهای ساختمانی با نماهای سنگی میباشد که تمامی انها نیاز به پیچ رولپلاک کردن دارند و شرکت ایمن کار اولین شرکت رسمی کار در ارتفاع در لنگرود و ماسال میباشد.

لنگرود و ماسال 2 شهر زیبااز شهرهای شمالی کشور هستند که به علت نزدیکی به دریا و رودخانه دارای آب و هوایی مرطوب و بارانی هستند.

افرادی که به این دو شهر زیبا سفر کردند شاید گاهی اوقات با ساختمان های قدیم و جدیدی مواجه شده باشند که در حال تخریب یا ریزش پرتاب سنگ از بالای نما هستند.

این تخریب سنگ نما زیبایی نمای ساختمان را در این 2 شهر به نمایی زشت تبدیل می کند و ساختمان را پیش چشم مشتری بد منظره می نماید.

در لنگرود و ماسال شرکتهای معتبری در زمینه ی ارائه ی انواع خدمات نما حضور دارند که از روش و متد جدید به کمک طناب محکم ،بدون داربست نمای ساختمان را ترمیم و سنگ نما را در جایگاه خود سفت و ثابت نگه میدارند.

این افراد همان گروهای متخصص کار در ارتفاع هستند که توسط شرکت مورد گزینش قرار گرفتند و طی دوره ی کوتاه مدت اقدام به گرفتن گواهینامه ی معتبر بالا رفتن از ارتفاعات را به دست آوردند.

در ادامه ی مطالب درباره ی پیچ و رولپلاک نما در لنگرود و ماسال بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ایمن سازی سنگ نما ساختمانی در لنگرود و ماسال

استفاده از روش پیچ و رولپلاک به کمک طناب محکم بدون داربست یکی از مطمئن ترین روش برای ایمن سازی و محکم کردن سنگ و مصالح ساختمانی مختلف در نمای ساختمان در لنگرود و ماسال می باشد.

در این بین برای ثبات سنگ نما از چسب های اپوکسی و پلی یورتان استفاده می شود.

این چسبها بسیار قوی در مقابل عواملی مثل زلزله مقاوم می باشند.

اگر سازنده در زمان ساخت نمای ساختمان از سنگ یا مصالح مرغوب استفاده کند در نتیجه باعث طولانی تر شدن عمر نمای ساختمان خواهد شد.

در نتیجه در مقابل عوامل محیطی خارجی مثل رطوبت و باران مقاوم تر خواهد بود. اما اگر سازنده از سنگ یا مصالح نامرغوب برای ساخت نمای ساختمان استفاده کند در نتیجه هر گونه عاملی خارجی می تواند باعث شل شدن یا ریزش سنگ نما از ساختمان گردد.

سقوط ممکن است همراه با تلفات جانی همراه باشد.

به همین علت زمانی که با لقی در قسمتی از سنگ نمای ساختمان مواجه شده اید نسبت به ترمیم آن اقدام کنید تا خدای نکرده از آسیب های بعدی جلوگیری به عمل آمده باشد.

ابزار مورد احتیاج برای عملیات پیچ و رولپلاک نمای سنگی در لنگرود و ماسال

نیروهای متخصص و با تجربه به کمک دریل چکشی استاندارد ،مته بدون داربست به کمک طناب محکم از ارتفاعات بالا رفته و درون سنگ نما را توسط دریل مخصوص سوراح حفره ایی ایجاد می نمایند بعد به کمک پیچ گالوانیزه ضد زنگ سنگها را به هم محکم می بندند و در آخر توسط بتونه همرنگ سنگ روی پیچ ها را جهت مخفی شدن می پوشانند.

کار در ارتفاعات در شرایطی که مساعد نیست و روز بارانی یا همراه با مه گزارش شود غیر ممکن می باشد.

زیرا زاویه ی دید کارگر متخصص در ارتفاعات به حداقل میزان ممکن میرسد و خطرات پرتاب یا سقوط و پاره شدن طناب در ارتفاعات وجود دارد.

اما در کل استفاده از طناب و بدون داربست از نظر ایمن بودن و سرعت عملکرد بالاتر و هزینه ی پایین نسبت به داربست در ارجیحت کامل قرار دارد.

در شکل استفاده از داربست به علت پر هزینه بودن نصب و جمع کردن داربست پیشنهاد نمی شود.

خطراتی که در زمان کار کردن بر روی داربست برای کارگر ایجاد می شود سلامتی جانی کارگر را تهدید خواهد کرد.

زیرا کوچکترین اشتباهی در بالای داربست متاسفانه منجر به سقوط کارگر و مرگ ناگهانی کارگر خواهد شد.

سرعت عملکرد کارگر در بالای داربست به کندی پیش می رود و بسیار زمان بر است و انرژی بیش از اندازه تلف می شود.

گاهی اوقات برای ایجاد داربست همسایگان مجاور ساختمان اجازه نمی دهند یا ایجاد و نصب آن ترافیکی در منطقه به وجود می آورد و خلاصه شرایط بسیار سخت می باشد که در این صورت سازنده یا کارفرما ترجیح می دهد ساده ترین روش یعنی استفاده از طناب محکم را به داربست ترجیح دهد زیرا مطمئن ترین و ساده ترین و به روزترین روش می باشد.

جمع بندی
رعایت قوانین و مقررات در شهرهای شمالی کشور به علت مرطوب بودن و بارانی بودن از دیگر شهرهای ایران جز موارد حساس و مهمی است که نیروی جوان ماهر در ارتفاعات پیش از انجام کار در ارتفاعات ساختمانی باید آنها را مد نظر قرار دهند و رعایت کنند.

لنگرود و ماسال 2 شهر زیبا با آب و هوای شرجی و مرطوب به علت نزدیک بودن به دریا می باشند.

نماهای سنگی در این 2 شهر باید در جهت جلوگیری از خطرات افتادن سنگ نما به پایین ارتفاعات همگی عملیات پیچ و رولپلاک در جهت مقاوم سازی سنگ نما و ثبات آن انجام شود.

زیرا رطوبت و باران به داخل سنگ نفوذ کرده باعث شل شدن و پرتاب سنگ به پایین ارتفاعات خواهد شد.