بستن

اب بندی نما در اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات

اب بندی نمای ساختمان در اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات

آب بندی نما  یکی از موارد مهمی است که هنگام ساخت وساز باید مدنظر قرار گیرد. چراکه این کار از بسیاری از هزینه های گزاف هدر رفت انرژی چلوگیری خواهد کرد.
از موارد دیگری که آب بندی نما را به یک ضرورت تبدیل می کند این است که چهارچوب ساختمان را می توان رابطی بین فضای داخلی و خارجی ساختمان دانست که همواره در معرض فشارهای داخلی و خارجی قرار دارد. که این مورد می تواند تاثیرات مثبتی در مدیریت انرژی ساختمان داشته باشد و در بسیاری از موارد از نظر آب و هوایی نیز به عنوان یک مانع فیزیکی عمل می کند.

قیمت اب بندی نما در اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات

چرا آب بندی نمای ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است؟

در طول سال های متمادی نمای ساختمان ها متحمل تغییرات زیادی شده اند. اما وظیفه اولیه و اصلی آن ها که محافظت از ساختمان در برابر سرما، گرما و سروصدای محیطی بوده است تغییری نکرده است.
از دیگر وظایفی که می توان به آب بندی نما در اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات نسبت داد جلوگیری از ورود رطوبت به داخل ساختمان و جلوگیری از هدر رفت انرژی می باشد.
هم چنین آب بندی ساختمان به حفظ استحکام و محکم بودن نمای ساختمان کمک خواهد کرد. این بدین معنی است که آب بندی در اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات از آسیب ساختاری به نمای ساختمان نیز جلوگیری خواهد کرد.
امروزه مسایل مربوط به انرژی و هدر رفتن آن به یک مسئله مهم نسبت به گذشته تبدیل شده اند. در نتیجه نقش آب بندی نما در این مورد بسیار پررنگ خواهد بود.

اب بند کردن نما

اما آب بندی نما چه کمکی در زندگی ما میکند؟

آب بندی نمای ساختمان یکی از موارد مهمی است که نقش آن در برنامه ریزی اتصالات سازه برای ساخت و ساز ساختمان بسیار چشمگیر می باشد و باید مد نظر قرار گیرد.

 

آب بندی نما با راپل به نما و فاکتورهای داخلی ساختمان وابسته است. از این رو زمانی که از نماهای مختلفی مثل نمای شیشه ای، نما های سنگی، نما های بتنی، نمای آجری، نماهای ترکیبی و … برای نمای بیرونی ساختمان استفاده می کنیم، ممکن است درز و شکاف هایی را در ساختار آن ها مشاهده کنیم. در نتیجه از بین بردن و پرکردن این شکاف ها خود یکی از چالش هایی است که باید به نحو احسن انجام شود.

برای آب بندی نما در شهرهای  اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات از چه موادی استفاده می کنند؟

بدین منظور از چسب ها و درزگیرهایی که برای این کار ساخته شده اند، می توان استفاده کرد. زمانی که از انواع چسب برای آب بندی استفاده می کنیم باید در نظر داشته باشیم که انجام آب بندی اتصالات نما، یکی از مهم ترین و حیاتی ترین جنبه های آب بندی نمای ساختمان می باشند.
نوارهای آب بندی مانند illbruck TP600 illmod 600 را می توان یکی از بادوام ترین و بهترین نوع نوارها برای آب بندی اتصالات در برابر هوازدگی و باران دانست.
چسب های پلی اورتان و سیلیکون را می توان یکی دیگر از موادی دانست که توسط افراد بسیاری، برای آب بندی نما مورد استفاده قرار می گیرند.

مطلب پیشنهادی ما  روش های اب بندی نما در بندرعباس-اکیپ ضد اب سازی و عایق کاری نما در بندرعباس

در آب بندی نما از چه چسب هایی می توان استفاده کرد؟

 

چسب پلی اورتان

یکی از چسب هایی که برای آب بندی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد چسب پلی اورتان می باشد. چراکه این چسب دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت بوده و به سادگی می توان روی سطح آن سمباده کشید و یا رنگ آن را مطابق رنگ نمای ساختمان تغییر داد.

 

عایق نما در اسلامشهر - پردیس - فیروزکوه - شمیرانات

چسب سیلسکون

یکی دیگر از چسب های مورد استفاده در آب بندی نما چسب سیلیکون می باشد. که می توان از آن برای چسباندن قطعات شیشه ای، چسباندن انواع کاشی، آلومینیوم و سرامیک استفاده کرد. از جمله دیگر ویژگی هایی که این چسب دارای می باشد می توان به انعطاف پذیر بودن، مقاومت بالا در برابر فشار و جلوگیری از رشد قارچ و کپک در حضور این چسب اشاره کرد.

چسب اکریلیک

چسب اکریلیک دیگر از مواردی است که می توان از آن به عنوان آب بند برای پر کردن فاصله موجود بین درب و پنجره، چارچوب در، ترک های دیوارهای گچی و سطح های مختلفی چون سطح های چوبی و شیشه ای و فلزی استفاده کرد.
این چسب ها فاقد بو می باشند و دارای قابلیت خشک شدن سریع نیز هستند. انعطاف پذیری و توانایی بالایی در برابر نور خورشید از دیگر ویژگی های این نوع چسب می باشند.
از دیگر کاربردهایی که می توان به این نوع چسب ها نسبت داد، قابلیت آب بندی و درزبندی برای نماها و ساختمان های سیمانی، کامپوزیت ها، نمای آجری، شیشه ای، فریم لس و کرتین وال می باشد.

 

به طور کلی از مزایای آب بندی نمای ساختمان در اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات چه مواردی را می توان مطرح کرد؟

جلوگیری در برابر هرگونه آسیب ساختاری ناشی از رطوبت و حرارت.
با استفاده از آن می توان دمای مطلوبی را در فصل های مختلف سال تجربه کرد.
از هدر رفت انرژی جلوگیری خواهد شد.
زمانی که از آب بندی نما در ساختمان ها با کار در ارتفاع استفاده می شود در واقع آن ها را نسبت به نفوذ باران مقاوم می سازند.

 

هم چنین آب بندی نما را می توان عایق صوتی نیز در نظر گرفت.
زمانی که از این مواد استفاده می کنیم درواقع باعث افزایش دوام و عمر مفید بنا نیز خواهیم شد.
از دیگر مزایای آب بندی نما در اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات می توان به جلوگیری از شوره زدگی نما اشاره کرد.
زمانی که از آب بندی برای نمای ساختمان خود استفاده می کنید بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که ساختمان خود را در برابر آلودگی نیز مقاوم می کنید.
برخلاف باور عموم که ساختمان ها را سازه های سخت و غیر قابل انعطاف می دانند توجه به این نکته حایز اهمیت خواهد بود که باتوجه به مصالحی که در بدنه ساختمان ها به کار می روند، طول آن ها در مواجه با شرایط مختلف آب و هوایی ممکن است تغییر کند. مثلا در برخی موارد ممکن است مواد سازنده ساختمان ها تحت تاثیر عوامل مکانیکی به حرکت در بیایند. در نتیجه احتمال شکاف و درز در ساختار نما نیز اتفاق خواهد افتاد.
زیر ساخت، ساخت نما و آب بندی نما را به شکل های متفاوتی انجام می دهند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
نمای دوتایی
نمای پیش ساخته
نمای مولیون و ترانسوم
نمای هیبریدی
نمای شیشه ای

مطلب پیشنهادی ما  اجرای عایق بندی نما در بابل اب بندی و ضد اب سازی کردن نمای ساختمان در بابل

نحوه انجام آب بندی نما به چه شکلی خواهد بود؟

انجام آب بندی از قسمت داخلی ساختمان و از سمت گرم آن انجام می گیرد. بدین منظور از نوارهای اتصال استفاده می کنند.

برای سطح میانی آب بندی، از پشم یا تخته های مخصوصی استفاده می شود. اما برای آب بندی قسمت بیرونی، غالبا از نوارهای اتصال نما و بخار آب استفاده می کنند. مدل دیگری که وجود دارد مدل آب بندی سطح 3 می باشد که این مورد را یکی از اجزای مهم در آب بندی نما می دانند.
گاها ممکن است انواع مختلفی از نما و سازه را داشته باشیم که طراحان نمای ساختمان می توانند با در نظر گرفتن مقررات مربوطه، برنامه ریزی مربوط به آب بندی را با توجه به شرایط خاصی که هر ساختمان دارد انجام دهند. مثلا نوار آب بندی نما اگر در قسمت خارجی ساختمان نصب شود، ممکن است به بخار آب احتیاجی نداشته باشد چراکه در قسمت گرم ساختمان، از لحاظ فیزیکی قرار گرفته است.

پیچ رولپلاک سنگ نما

موادی که برای آب بندی نما مورد استفاده قرار می گیرند چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

این مواد باید قدرت چسبندگی بالایی داشته باشند. اگر این مواد فاقد قدرت چسبندگی باشند آب به راحتی توانایی نفوذ به شکاف ها و ترک های نما را خواهد داشت.
از دوام بالایی برخوردار باشند.
برای قدرت چسبندگی بالای مواد مورد استفاده در آب بندی نما در سطوح متخلخل، باید به نکات زیر توجه داشته باشیم:
استفاده از این مواد سطح سازه را تقویت خواهد کرد و در کاهش زبری سطح آن ها مفید خواهد بود.
از نفوذ آب به داخل ساختمان از طریق درزها و شکاف های موجود جلوگیری می کند.

برای سطوح غیر متخلخل باید موارد زیر را رعایت کنیم:

مثلا برای سطوح فلزی علاوه بر نظافت سطح آن ها از فعال کننده ها و حلال های خاصی استفاده می کنند تا هیچ گونه خوردگی در سطح آن ها به وجود نیاید.
برای سطوح پلاستیک به طور کلی چسبندگی موادی که در درزهای آن ها مورد استفاده قرار می گیرند ضعیف می باشد. بنابراین درزگیری سطوح پلاستیکی باید با دقت و وسواس زیادی انجام شود.
برای سطوح شیشه ایی لازم است که سطح آن ها به طور کامل با استفاده از یک تمیز کننده خوب تمیز شود.
در نهایت توجه به این نکته ضروری به نظر می رسد که سطوح تمامی این مواد با به طور کامل و با استفاده از مواد خاص خود تمیز شوند.

چنانچه آب بندی نما به درستی انجام نشود و آب بتواند به داخل نما نفوذ کند چه مشکلاتی را به وجود خواهد آورد؟

سطوح متخلخل دارای قدرت جذب آب می باشند و آب به راحتی می تواند در ساختار آن ها نفوذ کند. در نتیجه زمانی که آب به ساختار آن ها وارد می شود، آسیب های متفاوتی را در ساختار نما به وجود خواهد آورد.
گذشته از این مورد ملکول های آلوده کننده موادی چون اسیدها ،کلریدها و سولفات ها و بسیاری از آلاینده های دیگر می توانند در ساختار نما نفوذ کنند.

مطلب پیشنهادی ما  پوشاندن پاسیو و نورگیر و حیاط خلوت با توری تهران کرج

آب بندی نما در اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات چگونه و توسط چه شرکت هایی انجام می شود؟

بسیاری از شرکت هایی که در این زمینه فعال می باشند، درک درستی از ویژگی های ساختاری ساختمان دارند در نتیجه با برنامه ریزی درست و مناسب، کار آب بندی نماهای پیچیده و مشکل را نیز انجام خواهند داد.

خدمات آب بندی نما در  اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات فقط محدود به نوآوری در محصولات نخواهد شد بلکه برنامه ریزی و خدماتی که به مشتریان ارایه می شود نیز یکی دیگر از مواردی است که برای مشتریان بسیار مفید خواهد بود.
از جمله این خدمات می توان به طراحی نقشه های سه بعدی، محاسبات دقیق و… اشاره کرد که قبل از انجام کار مورد نظر و آب بندی نما انجام می شود.
آب بندی نما در اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات یکی از خدمات دیگری است که توسط شرکت های فعال در این زمینه انجام می گیرد.

انجام آب بندی کاری است که باید با صرف زمان و با دقت انجام شود در نتیجه شرکت هایی که در تهران قرار دارند این کار را به بهترین شکل ممکن انجام خواهند داد.

پرسنل شرکت های ارایه دهنده خدمات آب بندی در شهرستان های استان تهران با تیمی آموزش دیده با مهارت های فنی بالایی در این زمینه می باشند.

طناب کار

از جمله خدمات آب بندی نما در شهرستانهای استان تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هنگامی که از خدمات این شرکت ها استفاده می کنید دارای ساختمانی خواهید شد که نسبت به نفوذ آب و شرایط جوی مختلف مقاوم خواهد بود.
آب بندی و پرکردن درزها و شکاف های بنا با استفاده از موادی صورت می گیرد که رنگ آن ها با مواد استفاده شده در نمای بیرونی ساختمان یکی باشد.
این شرکت خدمات آب بندی نما در اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات، نماهای شیشه ایی را با استفاده از مواد با کیفیتی چون چسب های اکریلیک، سیلسکون و.. به بهترین نحو و در ارتفاع های بالا انجام خواهند داد.

خدمات ارایه شده به بهترین نحو، با بالاترین کیفیت و با کم ترین هزینه ممکن صورت خواهد گرفت.
این شرکت ها قادر خواهند بود آب بندی تمامی نماهای ساختمان ها از نماهای سنگی گرفته تا نماهای شیشه ای را انجام بدهند.
از دیگر خدمات این شرکت ها می توان به لکه گیری با استفاده از مواد مرغوب اشاره کرد.
اگر از آب بندی نمای ساختمان شما زمان زیادی می گذرد، نگران نباشید چراکه خدمات ارایه شده توسط این شرکت ها شامل لکه گیری و مرمت این نوع از ساختمان ها با این نوع از نماها نیز خواهد شد.
اینکه جنس نمای شما از چه نوعی است تفاوتی ندارد.

پرسنل مجرب شرکت آب بندی نما در اسلامشهر – پردیس – فیروزکوه – شمیرانات تمامی این خدمات را به شما ارایه خواهند داد.
درزگیری در این شرکت ها توسط موادی چون ورق های گالوانیزه، یونولویت و بسیاری از موارد دیگر صورت خواهند گرفت.
درزگیری و آب بندی ساختمان هایی که دارای ارتفاع بالایی می باشند بدون استفاده از هیچ گونه داربستی انجام خواهد گرفت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

09354151868