بستن

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما در میهن راپل با عالی ترین کیفیت و زیبا ترین شکل ممکن
آیا تا کنون در مورد نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما چیزی شنیده اید، ما در این مطلب قصد داریم. نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما و عوامل موثر در آن را بیان کنیم.

پس چنانچه شما هم مشتاق آگاهی یافتن از نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما هستید، با ما تا پایان مطلب همراه شوید.

مطلب پیشنهادی ما در لینک قرمز زیر

اب بندی نمای ساختمان

نحوه پیچ کردن سنگ نما

 

انجام پیچ رولپلاک سنگ نما

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما در نماهای مختلف متفاوت است. به عنوان نمونه؛ در نماهایی که نقاط کور و یا دست و پا گیر ندارد. کار سریعتر انجام شده و هزینه ی زیادی برای مشتری در بر نخواهد داشت. اما در انواع ساختمان که شکل نامتعارفی دارند و یا به اصطلاح قناس هستند. نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما سخت تر بوده و در نتیجه نیازمند صرف وقت و انرژی بیشتری خواهد بود و به دنبال آن هزینه ی بیشتری را نیز در پی خواهد داشت. رولپلاک سنگ نما یکی از سخت ترین کارهای نمای ساختمان محسوب می شود که به تخصص و تجربه ی کافی نیاز دارد و حتما باید توسط افراد ماهر و با تجربه انجام بگیرد، تا هم کار زیبا و بدون نقص انجام شود و هم به سنگ ها آسیبی نرسد.

 

نحوه پیچ و رولپلاک
نحوه پیچ و رولپلاک نما

راپل    –     کار در ارتفاع

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما با کمک نیروی ماهر

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما همچون صخره نوردی می باشد. یعنی با کمک طناب های محکم و ایمن انجام می شود. و نیاز به دقت بالا دارد. به این معنی که در هیچ یک از مراحل  پیچ و رولپلاک سنگ نما از داربست  استفاده نمی شود. بنابراین انرژی و زمان کمتری صرف پیچ و رولپلاک کردن سنگ نماها می شود. یکی از مهمترین نکاتی که در نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما حتما باید مورد توجه قرار بگیرد. استفاده از متریال مرغوب و با کیفیت و ابزار های مناسب است تا رولپلاک سنگ ها با عالی ترین کیفیت و زیباترین شکل ممکن انجام شود. چرا که هدف اصلی سنگ نما ها افزودن بر زیبایی ساختمان ها می باشد. پس به هیچ وجه نباید نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما به گونه ای باشد، که به زیبایی ساختمان و نمای آن صدمه بزند.

مطلب پیشنهادی ما  ترمیم دیوار سیمان سیاه و سفید با طناب بدون داربست در تهران و کرج رفع ترک سیمانی
پیچ و رولپلاک نما و نحوه انجامش
پیچ و رولپلاک نما و نحوه انجامش

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما در ساختمان های مرتفع

ایزوگام کردن بدون داربست

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما در جنس های مختلف

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما در اجناس و سنگ های مختلف مثل: سرامیک، سنگ نمای رومی، نمای تراورتن، نمای گرانیت، مرمر، سمیرم و… متفاوت می باشد. لازم به ذکر است، که رولپلاک کردن هر کدام از این اجناس سنگ نما، قیمت مختص به خود را دارد. همچنین برای رولپلاک کردن سنگ ها از پیچ و رولپلاک های مرغوب مثل، گالوانیزه استفاده می شود. زیرا این پیچ ها فولادی بوده و علاوه بر مقاومت و استحکام ضد زنگ هستند و از طول عمر بالایی برخوردارند. بنابراین به خوبی سنگ ها را نگه داشته و سنگ ها سالهای متمادی ثابت و استوار بر جای خود باقی می مانند. همچنین دریل های مورد استفاده در رولپلاک باید متناسب با سنگ نما باشد. تا قوی و سریع عمل کرده و به سنگ نماها آسیب نرساند و باعث ترک خوردن و یا شکستن آنها نشود. به علاوه قطر سوراخکاری ها باید حداکثر شش تا هفت میلیمتر باشد. همچنین روند کار و نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما به قطر سنگ نماهای استفاده شده نیز بستگی دارد. به عنوان نمونه؛ سنگ نماهای چهل سانتی مثل تراواتن حتما باید تک به تک پیچ و رولپلاک شوند.

 

مجری پیچ و رولپلاک نما

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما و عوامل موثر در آن

از جمله عوامل موثر در نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده از چسب های باکیفیت مثل: مگامکس، چسب پلی یورتان، چسب اپوکسی و… می باشد.

مطلب پیشنهادی ما  آب بندی و عایق کاری نما در آستارا و آستانه اشرفیه - عایق کاری نما در استارا استانه

این چسب ها باید از مرغوبیت کافی برخوردار باشند، چنانچه سنگ ها قابلیت رولپلاک شدن را نداشته باشند.

این چسب ها محکم سنگ نماها را نگه داشته و از سقوط و افتادن آنها جلوگیری می کنند.

زیرا بعضی از سنگ نماها عرض نامناسب داشته و یا به خاطر قطر زیاد و یا کم، قابلیت رولپلاک شدن را ندارند.

بنابراین تنها راه ممکن برای ایمن کردن آنها استفاده از چسب مرغوب می باشد.

یکی دیگر از موارد مهم و تاثیرگذار بر نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما برشکاری صحیح و زیبا به وسیله ی مینی فرز است. که باید به صورت مستقیم و تمیز بر روی سنگ ها انجام شود و هیچ گونه ناراستی و یا کجی در برش نباشد.

برای اینکار ابتدا سنگ ها را دقیق اندازه گیری می کنند و سپس اقدام به برش خواهند کرد.

نماشویی  –   نظافت نمای ساختمان

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما و بتونه کردن آن

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما به صورت مرحله ای می باشد. به این صورت که ابتدا طناب ها را محکم به دور ستون و یا مکانی مورد اطمینان می پیچند و گره می زنند. پس از اطمینان کامل از ایمنی طناب و گره های آن کارگزار بر روی طناب مستقر شده و با کمک آن بر کل نمای ساختمان مسلط می شود و در هیچ مرحله ای از رولپلاک کردن از داربست استفاده نمی کند. سپس با کمک دریل های مخصوص سنگها را سوراخ کرده و پیچ را روی آنها نصب می کند. و پس از بستن آنها برای اینکه به زیبایی ساختمان لطمه وارد نشود. جای پیچ ها را بتونه می کنند. به این معنی که با استفاده از بتونه های هم رنگ سنگ کاملا جای پیچ ها پوشانده می شوند. اثری از آنها باقی نمی ماند، در نتیجه زیبایی نما در کنار امنیت آن همچنان حفظ خواهد شد.

مطلب پیشنهادی ما  بینظیرترین روش برای آب بندی ساختمان و عایق کاری نما در رودسر، رضوان شهر

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما و مزایای آن

اکنون که با نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما کم و بیش آشنا شدیم. بهتر است، که تعدادی از مزایا آن را ذکر کنیم. شاید مفید واقع شود. رولپلاک کردن سنگ ها با نهایت دقت و زیبایی انجام خواهد شد و هرگز باعث صدمه زدن به نمای ساختمان نمی شود. به علاوه مانع ریزش و سقوط سنگ های بزرگ و کوچک نمای ساختمان می شود، در نتیجه رولپلاک کردن سنگ نما موجب حفظ ایمنی و سلامت افراد خواهد شد. همچنین استفاده از رولپلاک بر طول عمر سنگ ها می افزاید. و شرایطی را فراهم می کند که عمر مفید نمای ساختمان افزایش یابد. با کمک رولپلاک به هنگام زلزله های خفیف و یا وزش بادهای شدید، سنگ نما ثابت بر جای خود باقی می ماند و ریزش نمی کند. یکی دیگر از مهمترین فواید رولپلاک سنگ نمای ساختمان، حفظ زیبایی نما به صورت همیشگی است چرا که با ریزش قسمتی و یا تعدادی از سنگ نماها این زیبایی از بین خواهد رفت. همچنین استفاده از این روش چون نیازی به داربست ندارد، معمولا سریعتر و کم هزینه تر می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

09354151868