پیچ و رورپلاک نمای ساختمان با طناب بدون داربست در استانه اشرفیه و استارا

 

اگر به شهرهای شمالی کشور مثل آستارا و آستانه اشرفیه سفر کرده باشید حتما خواهید دید افرادی را که با مهارت کامل و تخصص ویژه در بالای ارتفاعات مختلف ساختمانی آویزان هستند و مشغول انجام دادن کارهای مختلف خدمات نما به کمک ابزار تجهیزات استاندارد و از همه مهمتر طناب محکم و بدون داربست هستند.

این نیروهای ماهر و با تجربه پس از گذراندن دوره کوتاه مدت برای کار در ارتفاعات مختلف ساختمانی در شرکتهای معتبر خدمات نما در آستارا و آستانه اشرفیه استخدام شدند.

آنها از روش ها و تکنیک های خاص هم مانند مرد عنکبوتی به هر نقطه از ساختمان که کارگران معمولی قادر به دسترسی به آن را ندارند اشراف کامل دارند.

در شهرهای شمالی کشور به علت میزان رطوبت بالا و بارندگی زیاد برای انجام عملیات مختلف ساختمانی از جمله پیچ و رولپلاک رعایت اصول و قوانین بیشتر به خاطر شرایط نامساعد جوی هوا بیشتر از سایر شهرهای دیگر می باشد در این مطلب درباره ی پیچ و رولپلاک نما در آستارا و آستانه اشرفیه به بررسی بیشتری خواهیم پرداخت .

پیچ و رو لپلاک نما با راپل استارا و استانه چیست؟

پیچ و رولپلاک نما یعنی مقاوم سازی سنگ نما در ساختمان برای جلوگیری از ریزش و پرتاب به پایین ارتفاعات این عملیات توسط نیروی ماهر کار در ارتفاع بدون داربست و به کمک طناب محکم و تجهیزات مورد احتیاج برای ثبات سنگ و استحکام آن انجام می شود.

نیروهای جوانی که در ارتفاعات این کار را انجام می دهند شیفته ی کار در ارتفاعات و افرادی با شهامت و دارای تسلط کافی بر روی طناب می باشند.

 

اهمیت پیچ و رولپلاک با بندباز در آستارا و آستانه اشرفیه

به جرات می توان گفت اهمیت عملیات پیچ و رولپلاک در شهرهای شمالی کشور از جمله آستارا و آستانه اشرفیه از همه ی شهرهای دیگر کشور بیشتر می باشد زیرا به علت ریزش باران های مکرر ،وجود رطوبت، وزش باد، ..در این دو شهر بر سطوح نمای ساختمانی تاثیری بسزایی خواهد گذاشت تا جایی که به مرور زمان سنگ نما و دیگر مصالح ساختمانی به علت ورود آب به درون سنگ از جایگاه اصلی خود نمای ساختمانی شل شده و به پایین پرتاب می شوند که ریزش این سنگ نماها در آستارا و آستانه اشرفیه برای ساکنین همجوار با ساختمان مذکور و افرادی که در پایین ارتفاعات در حال تردد هستند مشکلات مالی و جانی فراوانی را به وجود خواهند آورد.

گاهی ماشین های پارک شده در کنار معابر هم دچار سانحه پرتاب و سقوط مصالح به پایین خواهند شد. در این جا مسئله ی پیچ و رو لپلاک تا جایی دارای اهمیت می شود که اگر بخش یا قسمتی از نمای ساختمان دچار ریزش شود امکان دارد همه ی نما در مدت کوتاهی دچار ریزش یا سقوط شود.

پیچ و رولپلاک مناسب برای انواع نمای ساختمان استانه و استارا

انجام عملیات پیچ و رولپلاک کار مقاوم سازی نما برای انواع سنگهای تیشه ای، گرانیتی، بادبر، مرمر و ..مناسب می باشد.

اگر در بخش نمای ساختمانی از سنگهای بزرگ و سنگینی مثل گرانیت استفاده کرده اید میزان خطرات تا چندین برابر افزایش می یابد.

زیرا اگر یکی از این سنگها سقوط کند امنیت جانی ساکنین به خطر خواهد افتاد.

پس به کمک ابزار پیچ و رولپلاک جایگاه سنگها را در محل نما محکم نمایید تا علاوه بر جلوه زیبای ظاهری به ساختمان در تامین امنیت جانی و مالی افراد موثر بوده باشد.

نحوه ی اجرای عملیات پیچ و رولپلاک در آستارا و آستانه اشرفیه

برای اجرای عملیات نیروی متخصص در شهرهای آستارا و آستانه اشرفیه کار اجرایی را روزی که شرایط آب و هوایی از نظر گرفتگی مه، بارانی بودن مساعد باشد را انتخاب و به کمک طناب محکم و بدون داربست که راحترین روش کاری در همه ی شهرها مخصوصا شهرهای شمالی کشور می باشد انتخاب می نمایند.

به کمک تجهیزات و ابزار استاندارد و پیچ و رولپلاک برای قسمتهایی از ساختمان که نیاز به مقاوم سازی سنگها می باشد کار را در بخش ارتفاعات آغاز می کنند.

توسط دریل و مته درون سنگ سوراخ توسط پیچ گالوانیزه ضد زنگ سنگها را به هم محکم می نمایند.

تا از سقوط سنگ نما جلوگیری شود در پایان کار هم قسمت سوراخ پیچ با سیمان بتونه می کنند که دیده نشود.

جمع بندی

در شهرهای شمالی کشور مثل آستارا و آستانه اشرفیه به علت شرایط آب و هوایی خاص و بارانی رعایت انجام عملیات خدمات نما از جمله پیچ و رولپلاک دارای اهمیت ویژه می باشد در این شهرها برای پیشگیری از ورود آب باران به داخل سنگهای نما و پیشگیری از خطر سقوط آنها به پایین ارتفاعات پیش از اتمام کار ساختمانی بهتر است جایگاه سنگها توسط پیچ و رولپلاک محکم شود و همان طور از سنگهای مرغوب و با کیفیت در نما استفاده شود تا عمر بیشتری در ساختمان داشته باشند .

استفاده از مصالح بی کیفیت در نمای ساختمان عمر ساختمان را کوتاه خواهد کرد. همچنین روش استفاده از داربست بهترین، راحترین، کم هزینه ترین و پر سرعت ترین روش کار در ارتفاعات این 2 شهر می باشد.