بستن

کار در ارتفاع بدون داربست تهران و کرج – پیچ رولپلاک کار در ارتفاع

کار در ارتفاع بدون داربست در تهران و کرج

کار در ارتفاع در شرکت ایمن کار یکی از دلایل عمده ی تلفات و آسیب جدی کارگران در حین انجام کار است. این تلفات می تواند به خاطر سقوط کارگر بر اثر کوچکترین سهل انگاری از نردبان، داربست رخ دهد که در این حالت ممکن است باعث به وجود آمدن خسارت جانی برای کارگر باشد. به همین علت امروزه شرکتهای معتبر خدمات نما در سراسر کشور نیروهای ورزیده و آموزش دیده در بخش ارتفاعات را به محل ساختمان گزارش شده اعزام می نمایند. این نیروها ماهر و متخصص هستند و بدون استفاده از داربست به کمک طناب ویژه از ارتفاعات ساختمانی بالا رفته و کار خدمات نما را به شکل معلق در هوا با سرعت قابل ملاحظه ای انجام می دهند. کار در ارتفاع بدون داربست یکی از تخصصی ترین مشاغل دنیا به شمار می رود. این حرفه شاید از نظر بسیاری از افراد کاری خطرناک باشد و جان افراد را به خطر بیاندازد اما کار در ارتفاع بدون داربست از ایمنی بسیاری برخوردار می باشد. کارگران متخصصی که در ارتفاع کار می کنند نباید ترسی از ارتفاع و بالا رفتن داشته باشند تا خدای نکرده مشکلی برایشان ایجاد نشود اما کار بالا رفتن از ارتفاع مزایای زیادی دارد که در ادامه ی مطلب به بحث در این باره خواهیم پرداخت.

کار در ارتفاع با طناب و بدون داربست
کار در ارتفاع با طناب و بدون داربست

کار در ارتفاع بدون داربست

کار در ارتفاع یعنی انجام هر کاری که از ارتفاع 3 متری از سطح زمین انجام شود را کار در ارتفاع می نامند. و در اصل انجام همه ی خدمات نمای ساختمانی روی ارتفاعات مختلف انجام می شود. از مهمترین خدمات نما در ارتفاعات نماشویی و محکم سازی سنگ نما می باشد. البته کار در ارتفاع در صنعت دکل سازی هم صورت می گیرد. کار در ارتفاع در ایران هم مانند سایر کشورهای دیگر از محبوبیت خاصی برخوردار است و توانسته در مدت زمان کوتاهی انتظارات افراد و صاحبان ساختمانی را برآورده سازد.

اهمیت کار در ارتفاع بدون داربست (مزایا)

توجه داشته باشید کار در ارتفاع دارای چندین روش می باشد که در بین همه ی این روشها کار بدون داربست و به کمک طناب محکم دارای مزیت ها و ویژگی های بالایی می باشد. در استفاده از روش بدون داربست کارگر متخصص با گذراندن وقت اضافی برای نصب داربست مواجه نخواهد شد و هزینه ی نصب داربست در این بخش حذف خواهد شد و در نتیجه مزیت این بخش صرفه جویی در زمان و هزینه اضافی می باشد. سرعت عملکردی فوق العاده بالا و کیفیت بی نظیر در کار در ارتفاعات با استفاده از طناب، بدون داربست نشان دهنده ی مزیت خوب و موثر حذف داربست می باشد. درگذشته نه چندان دور استفاده از داربست برای انجام بسیاری از خدمات نمای ساختمانی مرسوم بود. اما استفاده از داربست برای کارگر مشکلات فراوانی به همراه داشت. از جمله هزینه اضافی نصب داربست و کسب اجازه از مالکین و همسایگان مجاور ساختمانی برای ایجاد و نصب داربست ،هزینه ی اضافی و گذراندن وقت زمانی بسیار برای جمع آوری داربست و حتی ایجاد داربست در مکان ساختمانی معین ،کیفیت کاری نامناسب، سرعت عملکردی و بازدهی نامناسب کارگر بر روی داربست، اشتباهات و سهل انگاری کارگر در بالای داربست که گاهی منجر به پرتاب و سقوط کارگر به پایین ارتفاعات و نتیجه ی نهایی فوت کارگر می شد. همه از جمله مشکلاتی هستند که باعث شد استفاده از این سیستم قدیمی کمرنگ شود و جایگزین آن استفاده از طناب، بدون داربست در بخش ارتفاعات شود. در ضمن در روش بدون داربست هیچ گونه فضایی را اشغال نخواهد کرد.

مطلب پیشنهادی ما  نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما

کار در ارتفاع برای پیچ و رولپلاک

استخدام کار در ارتفاع به چه صورت است؟

برای استخدام در این حرفه باید تجربه ی کاری انجام کار بر روی طناب را داشته باشید. فقط افرادی که دارای شهامت لازم باشند و هراسی از بالا رفتن از ارتفاعات ندارند می توانند وارد این حرفه شوند. افراد باید دارای هوش و استعداد لازم، تاییدیه تست عدم اعتیاد به مواد مخدر، دور از هر گونه آلودگی سیگار، تاییدیه وضعیت جسمانی و سلامتی بدن، تاییدیه وضعیت روحی، روانی، شرکت در آزمون استخدامی نیروی کار در ارتفاع و گذراندن دورهای آموزشی لازم را دارا باشند.هر شرکتی فقط افراد حرفه ای را استخدام می کند و با توجه به نوع پروژه یی که در دست دارد حقوق دستمزد افراد را معین می کند. البته این تعیین حقوق به کارفرما هم بستگی دارد. حقوق دستمزد کارگر متخصص بین 150 هزار تومان شروع تا 250 هزار تومان البته بدون ابزار می باشد. که البته بسته به مهارت ارتفاع کار، سرعت بالا رفتن و عملکرد این فرد این حقوق سنجیده می شود.

 

قیمت کار در ارتفاع بدون داربست

انجام هر کاری در ارتفاع اعم از درزبندی نما، نقاشی نما، پیچ و رولپلاک نما، آبندی نما، نصب کولر ،تهویه و ..بستگی به نوع کار و حرفه ی انجام شده متفاوت می باشد. بیشتر قبل از انجام قیمت دقیق کارشناس شرکت معتبر خدمات نما بازدید رایگان از محل ساختمانی را برای تعیین قیمت دقیق نما اعلام خواهد کرد.

 

درزبندی نمای ساختمانی

به طور معمول بر اثر گذشت زمان در همه ی ساختمان های قدیمی و جدید ممکن است در بخش نمای سنگی و آجری شکاف یا درزهایی به وجود آید که باعث شود هوای گرم یا سرد وارد ساختمان شود، از سوی دیگر ورود آلودگی، برف،ورود حشرات، باران، رطوبت به درون ساختمان باعث ایجاد مزاحمت های فراوانی برای ساکنین داخل ساختمان حواهد شد که برای حل این مشکل و امکان دستیابی به نقاط مرتفع و قرار به چنگ آوردن در شرایط یکسان که به کمک بقیه روشهای متداول دسترسی قابلیت پذیر نمی باشد را به کمک استفاده از تکنیک دسترسی به طناب و تیمی مجهز آسان کرده و امور را سرعت بخشیده است. که به طور عموم از رزین اپوکسی و یا ورق های گالوانیزه ،چسبهای پلی یورتان، سوپرسیلیکون، چسب ضدتابش روشنایی خورشید، جهت بستن و آببندی نما استفاده می نمایند.

مطلب پیشنهادی ما  آب بندی نمای ساختمان و عایق کاری نمای ساختمان با مواد بیرنگ ترکیه ای -قیمت اب بندی نمای سیمان و سنگ

پیچ و رولپلاک نما

گاهی اوقات با گذر از کنار بعضی ساختمان های شهر حتما شاهد پرتاب سنگ ریزه هایی از ارتفاعات ساختمانی بودید این سنگ ریزه ها بنا به دلایل مختلفی مانند شرایط آب و هوایی نا مساعد،گرماو سرمای شدید، رطوبت زیاد، ریزش باران های اسیدی، طوفان، زلزله از محل نمای ساختمانی شل شده و به پایین ارتفاعات سقوط می کنند. که گاهی با خسارت مالی و جانی همراه خواهند بود. گروه ارتفاع کاران بدون داربست و به کمک طناب محکم برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی کار پیچ و رولپلاک نما را با سرعت قابل ملاحظه ای در جهت محکم ساختن سنگ نما انجام خواهند داد.

 

رنگ آمیزی و نقاشی نما

این عمل برای حفظ زیبایی و تمیزی نمای ساختمان یک شهر که در اثر گذشت زمان نما چهره ی کثیف و زشتی را به خود گرفته باشد توسط ارتفاع کاران بدون داربست با تجهیزات کافی و استاندارد انجام می شود. زیبایی نما در امر خرید و فروش ساختمان اثر گذار خواهد بود.

نصب کولر، تهویه و توری مرغی و تعمیرات و بازسازی نما

یکی دیگر از کارهایی که ارتفاع کاران از سوی شرکتهای خدمات نمای معتبر در بخش ساختمانی انجام می دهند نصب کولر، تهویه، توری مرغی، تعمیر و بازسازی نما در بخش ارتفاعات مختلف ساختمانی می باشد که به دورترین بخش از ارتفاعات که هر کارگر عادی قادر به دسترسی به آنها نباشد این گروه ارتفاع کاران دسترسی پیدا می کنند.

جمع بندی
امروزه شرکتهای معتبر زیادی در سراسر ایران هستند که کار در ارتفاع بدون داربست را به کمک نیروهای ماهر به سرعت انجام می دهند. داشتن ایمنی نسبت به داربست، از مشخصه ی کار در ارتفاع بدون داربست می باشد. کار در ارتفاع بدون داربست کاملا تضمین شده است و کارگر می تواند در آرامش خاطر کار را انجام دهد زیرا کارفرما کارگران متخصص را بیمه می نماید و به غیر از دوره و آموزش های کار در ارتفاع افراد ماهر و شجاع را برای این شغل انتخاب می نماید. درمواردی ساختمان دارای فضای کم و یا در محیط ساختمان به دلیل این که فضایی را اشغال نمی کند استفاده از طناب ،بدون داربست بهترین انتخاب می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 17 =

09354151868