بستن

اب بندی نما در مازندران یا شمال – ضد اب سازی و عایق کاری نمای ساختمان مازندران

همه چیز درباره آب بندی نما در مازندران

شرکت خدماتی اب بندی نما میهن راپل در شهرهای مازندران اماده انجام خدمات اب بندی و عایق بندی دیوار سیمانی سنگی شیشه ای و تمام نماهای ممکن میباشد.

همانطور که میدانید ورود نم و رطوبت از دیوار هایی که سمت نمای ساختمان هستند، به داخل مسئله ای است بسیار ناخوشایند و گاهی مشکل آفرین. به خصوص در مناطق مرطوب حاشیه دریای خزر مثل مازندران، این اتفاق در فصل های سرد سال که بارندگی بسیار زیاد است مشکل به وجود می آورد. در مطلب پیش رو سعی بر این داریم که شما را با انواع عایق بندی نما در مازندران و همینطور آب بندی نما در مازندران آشنا کنیم.

تماس باما:    09308877798

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

 

 

عایق بندی نما در مازندران

ورود آب و رطوبت از طریق نمای ساختمان به سن بنا مربوط نمی شود، گاهی دیده می شود که حتی در ساختمان های نوساز به دلیل ضد آب نساختن نمای ساختمان، رطوبت از طریق درزها و شکاف های تزئیناتی که روی نما کار شده است وارد ساختمان می شود. این موضوع برای ساختمان های قدیمی تر ممکن است بیشتر اتفاق بی افتد. آب بندی نما در مازندران می تواند از بروز فرسودگی نما جلوگیری کند، همچنین آسیب هایی که ممکن است به دیوار داخلی خانه وارد شود کاهش داده شود. جلوگیری از ورود آب از نما در مازندران باعث جلوگیری از تغییر رنگ دیوار های داخلی و زرد شدن آن ها به مرور زمان می کند.
البته در نما هایی مثل کامپوزیت یا شیشه به دلیل اینکه آب بندی و عایق بندی مناسبی مثل سیمان وجود ندارد انتقال رطوبت و آب ممکن است سریع تر اتفاق بیفتد و آسیب ها بیشتر باشد که در ادامه با نحوه ی آب بندی نما در مازندران آشنا خواهیم شد.

اصول آب بندی نما در مازندران

باید به این نکته توجه کنیم که در شهرهای شمالی مانند مازندران، به دلیل بارش های فراوان ضد آب سازی نمای ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که آب به مرور زمان نمای ساختمان را فرسوده و در مدت زمان طولانی می تواند حتی باعث ریزش نما های سنگی و سیمانی شود. اما در مورد نما های کامپوزیت و شیشه مسئله کمی متفاوت  است. جلوگیری از ورود آب از نما در مازندران برای نما های کامپوزیت و شیشه باید از طریق درز ها و نحوه ی نصب در همان زمان ساخت رعایت شود. چرا که ورود آب به ساختمان از طریق این نما ها به مدت زمان احتیاج ندارد و به سادگی با یک بارش متمایل به نما اگر آب بندی نما در مازندران صحیح نباشد آب به ساختمان وارد شده و رنگ دیوارهای داخلی را به مرور زمان زرد می کند و ممکن است به وسایلی که نزدیک به دیوار نما هستند آسیب وارد کند.
در شهرهایی مثل تهران که به دلیل آلودگی هوا باران ها بیشتر به صورت اسیدی می بارند، فرسودگی نما ساختمان سریع تر اتفاق می افتد و نحوه ی عایق بندی نما کاملا با آب بندی نما در مازندران متفاوت است.

آب بندی نمای کامپوزیت

معمولا در نواحی شمالی کشور به دلیل بارش بیشتر باران از نماهای کامپوزیتی به جای مصالحی مثل سیمان یا آجر که به راحتی نم و رطوبت را از خود نفوذ می دهند استفاده می شود. آب بندی نما در مازندران برای ساختمان هایی که نمای کامپوزیتی دارند معمولا مربوط به درز های بین ورق های کامپوزیت است. در این نما ها درز های کامپوزیت با لاستیک های مخصوصی پر می شوند که از ورود آب به داخل ساختمان جلوگیری می کنند. در صورت درست نصب نشدن در هنگام ساخت یا از دست دادن کارایی این لاستیک ها آب به ساختمان نفوذ می کند. برای محکم تر شدن این لایه ها از چسب پلی یورتان که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و اشعه آفتاب دارد استفاده می کنند.
برای آب بندی نما در مازندران لاستیک هایی که بین شیار های نمای کامپوزیت وجود دارد را بر می دارند سپس تمام درز ها را به خوبی از هرگونه رطوبت و آب پاک می کنند و بعد از آن بین درز ها را کاملا با چسب پلی یورتان و لاستیک های جدید پر می کنند. برای اینکه چسب ها به  نما آسیب نرسانند لبه های کامپوزیت را با چسب کاغذی می پوشانند.

 

آب بندی نما در مازندران

آب بندی نما در مازندران برای ساختمان های نمای شیشه
آب بندی نما در مازندران برای شیشه تا حدودی شبیه به عایق بندی نمای کامپوزیت است. در این مورد هم جلوگیری از ورود آب از نما در مازندران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که آب و رطوبت به راحتی از درزهای فرسوده یا درست نصب نشده ی شیشه وارد ساختمان شده و به دیوار های داخلی آسیب می رساند.
آب بندی نما در مازندران برای شیشه به این صورت است که ابتدا درزهای فرسوده را تخلیه و سپس کاملا تمیز و از هرگونه رطوبت پاک کرده، لبه های شیشه را با چسب کاغذی می پوشانند تا از آسیب به نمای ساختمان جلوگیری شود سپس لای درزها را با چسب پلی یورتان می پوشانند و کاملا پر می کنند.

بهترین زمان آب بندی نما در مازندران

باید این نکته را یادآوری کنیم که بهترین زمان برای آب بندی نما در مازندران زمانی است که در فاصله نزدیک باران نبارد چرا که باریدن باران و هوای سرد باعث دیرتر خشک شدن عایق بندی و آسیب های احتمالی بعدی می شود.

 

آب بندی نما های سیمانی، گچی یا آجری و سنگی در مازندران

ضد آب سازی نمای ساختمان در مازندران برای نما های سیمانی یا سنگی هم به اندازه ی موارد بالا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در اینگونه نماها به دلیل خوب اجرا نشدن بند کشی ها نفوذ رطوبت معمولا به شکل ترک های افقی نمود پیدا می کند. رطوبت و نم به راحتی از طریق این ترک ها به پشت دیوار انتقال پیدا می کند.
به هر حال قبل از آب بندی نما در مازندران قسمت آسیب دیده یا به عبارت دیگر ترک خورده باید به خوبی ترمیم گردد. برای این کار از چسب های سیلیکونی همرنگ نما استفاده می شود.
این آب بندی نما در مازندران تنها برای جلوگیری از ورود آب نیست، بلکه به منظور جلوگیری از جرم بستن و آلودگی نما هم کاربرد های فراوانی دارد.

کاربرد آب بندی نما در مازندران

همانطور که پیشتر هم گفته شد همیشه آب بندی نما به دلیل ورود صد درصدی رطوبت به داخل ساختمان نیست بلکه گاهی فرسوده شدن یا جلوگیری از اتلاف انرژی یا حتی آلوده و زشت شدن نما شما را وادار به تعویض آب بندی نما در مازندران می کند. در ادامه به صورت موردی به برخی از کاربردهای ضد آب سازی نمای ساختمان در مازندران اشاره می کنیم.
برای جلوگیری از نفوذ هرگونه رطوبت و ضرات ریز یا درشت آب از آب بند های مختلف استفاده می شود.
همچنین آب بندی نما در مازندران از ورود هرگونه سرما در فصول سرد و گرما در فصل های گرم به داخل ساختمان جلوگیری می کند که به مراتب اتلاف انرژی را هم کاهش می دهد.
آب بندی کردن نما باعث جلوگیری از شوره زدن نما می کند.

ضد آب کردن نمای ساختمان

از چه وسایلی برای آب بندی نما در مازندران استفاده می شود
معمولا برای آب بندی نما های مختلف از جمله کامپوزیت یا شیشه از چسب های پلی یورتان به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت و اشعه ی یو وی خورشید استفاده می شود، همچنین برای نما های مختلف مثل سیمان یا سنگ از سیلیکون که یکی از بهترین مواد برای عایق بندی نما در مازندران می باشد استفاده می کنند.
اگر چه باید به این نکته اشاره کنیم که ترکیبات جدید نیز برای آب بندی نما وجود دارد که دو مورد از بهترین و متداول ترین آن ها، پلی یورتان و سیلیکون می باشد.

مزایای چسب های آب بندی نما در مازندران

یکی از مهم ترین ویژگی های چسب پلی یورتان مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت و مانع نفوذ آب بودن آن است. همچنین این چسب به راحتی قابلیت رنگ پذیری و سمباده کشیدن را دارد.
برای نما های شیشه ای و چسباندن کاشی، الومینیوم و سرامیک معمولا از چسب سیلیکونی استفاده می کند. چرا که این چسب در برابر فشار بسیار مقاوم است و همچنین انعطاف پذیری بالایی از خود نشان می دهد که آن را جزو یکی از  بهترین گزینه ها برای استفاده در کنار شیشه معرفی می کنند. همچنین این چسب از رشد گیاهان خود رو و به وجود آمدن کپک و قارچ روی نما جلوگیری می کند.
یکی دیگر از چسب هایی که در آب بندی نما در مازندران کاربرد بسیار بالایی دارد چسب اکریلیک می باشد. این چسب به دلیل بی بو بودن و خشک شدن سریع در مناطق مرطوب مثل مازندران بسیار محبوب است، همچنین این چسب بسیار مقاوم در برابر اشعه ی خورشید و انعطاف پذیر در کنار شیشه است.

حرف آخر
به طور کلی آب بندی کردن نما دارای چند مرحله می باشد که در تمام مراحل نیاز به دقت مضاعف و حوصله از طرف پیمانکار و اجرا کنندگان می باشد. به این صورت که ابتدا پیمانکار باید به خوبی نما را بشناسد تا بتواند بهترین متریال برای آب بندی آن نمای خاص را انتخاب کنند. در مرحله بعد بسیار مهم است که آب بندی فرسوده ابتدا به صورت کامل تخلیه شود و جای آن کاملا تمیز شود سپس آب بندی جدید با در نظر گرفتن همه ی جوانب به خوبی و با دقت اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09308877798