بستن

ضد اب سازی نما و واترپروف کردن نمای ساختمان در تهران و کرج با طناب بدون داربست

واترپروف کردن نما ضد اب سازی نمای ساختمان از جنس سنگ سیمان و شیشه و کامپوزیت

 ضد آب سازی نمای ساختمان با واتر پروف روشی رایج برای آب بندی ساختمان ها می باشد که با داشتن ویژگی ها و مزیت های بسیار مورد تقاضای بسیاری از مشتریان واقع می شود. واتر پروف کردن بایستی پس از اتمام ساخت و ساز اجرا شو تا از نفوذ رطوبت بیرون به داخل ساختمان جلوگیری بعمل آید.

نمای ساختمان، ضد آب سازی نمای ساختمان در تهرا و کرج

ضد آب سازی نمای ساختمان از جمله روش ها و ایده هایی می باشد با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی شاه ارائه ایده های نوین در این زمینه می باشیم. طراحی نماهای ساختمان با بهره مندی از تکنولوژی به روز نظیر واترپروف کردن بسیار مورد توجه کاربران و مخاطبان واقع شده است.

ضد آب سازی نمای ساختمان با بهره مندی از واترپروف کردن در بدترین شرایط اقلیمی به بهترین شکل جوابگو بوده و حداقل ماندگاری این محصول در ضد آب سازی نما در بدترین شرایط آب و هوایی 5 سال می باشد.

استفاده از این روش در بخش شمالی کشورمان با توجه به بارانی بودن ایام در طول سال بسیار مناسب و ایده آل می باشد افراد می توانند با کسب اطلاعاتی دقیق در این خصوص و مناسب ترین گزینه ضد آب سازی نما از ویژگی ها و مزیت های این علم نوین برخوردار شوند.

 

قیمت لینک زیر

قیمت اب بندی نمای ساختمان

 

واترپروف کردن نما در تهران و کرج

واترپروف کردن نما پس از ساخت و ساز بایستی اجرا گردد توجه داشته باشید که چشم پوشی از اجرای این مراحل در هر سازه ای می تواند خسارت های بسیاری به نمای ساختمان داشته و ر صورت سرسری و غیر اصولی انجام دادن ضد آب سازی نمای ساختمان، هزینه های مازاد را به دنبال خواهد داشت.

استفاده از واتر پروف کردن نما می تواند برای افراد که در مناطق بارندگی کشور ساکن هستند بسیار مفید باشد چرا که آب بندی کردن نمای ساختمان سبب جلوگیری از ورود رطوبت هوای گرم و سرد به داخل منزل شده و آرامش را برای ساکنین ساختمان به ارمغان آورد. هم چنین اگر از واتر پروف کردن نما ساختمان ها استفاده نشود سبب خواهد شد مصرف سوخت بیش از بیست و پنج درصد افزایش یابد و نیز رطوبت بیرون به داخل ساختمان نفوذ کرده و دیوارهای داخلی نم دار شود که در نتیجه تمامی این موارد سبب خواهد شد دیوارها و حتی وسیله هایی که به دیوارها تکیه زده اند خراب و پوسیده شوند.

با توجه به اهمیت ضد آب سازی نمای ساختمان افراد بایستی پس از اتمام ساخت و ساز ساختمان ها نمای خارجی را واترپروف کنند.

ضد آب سازی نما ساختمان با واترپروف در کرج و تهران

خراب شدن دیوارها و سقف ساختمان ها و از بین رفتن رنگ دیوارها از جمله رایج ترین مشکلاتی می باشد که به دلیل نفوذ رطوبت به داخل ساختمان اتفاق می افتد و بسیاری از افراد با این مشکل پر دغدغه مواجه می باشند که امروزه با پیشرفت تکنولوژی ضد آب سازی نمای ساختمان با واترپروف و نانو در اولویت معماران و طراحان قرار گرفته است چرا که عایق نبودن نمای خارجی ساختمان علاوه بر خرابی و نشت رطوبت به داخل ساختمان معضلات دیگری چون طلبه کردن گچ، خراب شدن رنگ دیوار و کاغذ دیواری ها و هم چنین خراب شدن وسایل های تکیه زده بر دیوارها خواهد داشت؛ که برای برطرف کردن این مشکلات نیاز به کنده کاری و ترمیم دیوارها می باش که این امر اتمام کننده مشکل نفوذ رطوبت به داخل ساختمان نبوده و در چندی دیگر باز هم با این مشکل مواجه خواهیم بود از این رو تنها راه جلوگیری از اتفاق این مشکل ضد آب سازی نمای ساختمان ها می باشد. روش های بسیاری برای آب بندی کردن نمای ساختمان ها ارائه می شود که واترپروف کردن نمای ساختمان یکی از بهترین و مناسب ترین روش هایی می باشد که به صورت عمقی نفوذ کرده و تمامی سوراخ ها و درزهای نما را می پوشاند.

Figure 2 ضد آب سازی نمای ساختمان با واترپروف
اهمیت ضد آب سازی نمای ساختمان

با توجه به تمامی توضیحاتی که در خصوص مشکلات نفوذ و نشت رطوبت به داخل ساختمان در بخش های قبلی ارائه کردیم اهمیت ضد آب سازی نمای ساختمان برای همگان مشخص می باشد.

عدم استفاده از واترپروف کردن نمای ساختمان علاوه بر تامی مشکلاتی که به دنبال دارد هزینه های گزافی نیز به وجود آورده و این موضوع برای افراد امری سخت و دشوار می باشد که در هر بار از خرابی دیوارهای ساختمان به ترمیم و کنده کاری بپردازد در حالی که تنها با استفاده از ضد آب سازی نمای ساختمان در ابتدای ساخت و ساز می توانند بمدت طولانی تر از مزیت های این روش بهره مند شوند.

با ضد آب سازی نمای ساختمان اصولی می توان از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان و هدر رفتن انرژی جلوگیری به عمل آورد.

از مزیت های ضد آب سازی نما می توان به موارد زیر اشاره نمود:

    بی رنگ و ظاهر مواد حفظ می شود
–         سطوح آغشته به آن جرب آب مویرگی را کاهش می دهد
–         در هیدرو کربن های آروماتیک و کلردار به خوبی حل می شود
–         نفوذ عمیق به داخل منافذ بدون گرفتگی آنها و فرآیند تنفس مواد را حفظ می کند

خصوصیات ضد آب سازی نمای ساختمان

طراحان و معماران نمای بیرونی ساختمان ها برای ارائه کار بی نظیر با کارایی و دوام بیشتر از ضد آب سازی نمای ساختمان از واترپروف درجه یک بهره مند می شوند البته این که از کدام درجه و کیفیت از واتر پروف کردن نما استفاده شود به خواست و انتخاب مشتریان با توجه به مقدار بودجه در اختیار نیز بستگی دارد.

واترپروف موادی می باشد که در صورت ریخته شدن بر سطحی گرد و غبار را جذب نکرده و چون لایه ای شیشه ای روی سطح نماها گذاشته می شود. استفاده از واتر پروف در ضد آب سازی نمای ساختمان به صورت قابل توجهی عمل کرده و در سال های اخیر بسیار مورد توجه و انتخاب عموم معماران و طراحان واقع شده است.

هم چنین علاوه بر کاربرد ضد آب سازی در نمای ساختمان ها می توان به کاربرد های تجاری و بازرگانی آن اشاره نمود:

–         ستون های دریایی
–         لوله های سیمانی و بتنی
–         تصفیه خانه فاضلاب
–         تونل ها
–         تراورس های خط آهن
–         تقاطع های غیر همسطح
–         برج های خنک کننده
–         پله ها
–         کارخانه های کشتی سازی
–         باراندازها

قیمت ضد آب سازی نمای ساختمان

همانطور که در بخش های قبلی نیز اشاره کریم ضد آب سازی نمای ساختمان در انواع روش های مختلفی اجرا می شود که واتر پروف کردن نما یکی از روش های رایج و پرتقاضایی می باشد که در این روش یک پوشش سیلیکونی بر پایه ترکیبات سیلان سیلوکسان می باشد که به اجرای این مواد بر سطح نمای ساختمان ها بر سوراخ و درز های احتمالی نفوذ کرده و بیش از 80 درصد از جذب آب به داخل ساختمان کاسته می شود.

حال برای افرادی که قصد استفاده و بهره مندی از واتر پروف کردن نما را دارند سوالاتی نظیر قیمت و هزینه اجرای ضد آب سازی نمای ساختمان تا چه حدودی می باشد؟ پیش می آید. در پاسخ به این سوال می توان گفت با توجه به کیفیت و کارایی آب بندی ساختمان و تخصص افراد نرخ قیمت های مختلفی ارائه می شود هم چنین مواد استفاده شده در واتر پروف کردن نما نیز در این امر تاثیرگذار می باشد افراد می توانند برای کسب اطلاعات دقیق درباره قیمت ضد آب سازی نمای ساختمان می توانند به صورت اینترنتی و آنلاین از وب سایت های مربوط در این حوزه و کسب مشاوره های لازم اقدامات لازم را بعمل آورند.

مواد و لوازم ضد آب سازی نمای ساختمان

واترپروف کردن نما علاوه بر جلوگیری از ورود رطوبت به داخل نما خصوصیات و ویژگی های مثبت دیگری چون مانع از هوازدگی نمای خارجی ساختمان را به همراه دارد.

از دیگر مزیت های این روش در ضد آب سازی نمای ساختمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         مقاوم در برابر اشعه uv، بدون زرد شدگی
–         بالا بردن مقاومت در مقابل خش دی اکسیدن کربن سولفاتها
–         جلوگیری از شوره زدن آجر و بتن
–         ضد آب کردن سطوح
مواد استفاده شده در واترپروف نما ضرر و آسیبی به محیط زیست ندارد و در زمان اجرای آب بندی ساختمان پیشنهاد می شود از عینک محافظ و ماسک استفاده شود هم چنین در صورت برخورد با چشم، پوست و دهان سریع با آب شستشو داده شود. توجه داشته باشید که در عین بی ضرر بودن واترپروف بایستی تا قبل از خشک شدن کامل آن بسیار مراقب باشید چرا که قابلیت اشتعال دارد.

استفاده از ضد آب سازی نمای ساختمان با واترپروف کردن مانع تنفس بتن شده و از این طریق طول عمر نمای ساختمان افزایش می یابد و سطوح نمای آب بندی شده قابل شستشو می باشد هم چنین واترپروف در مقابل مواد نمکی و ذوب و انجماد از پایداری بالایی برخوردار است.

Figure 4مواد و لوازم ضد آب سازی نمای ساختمان
انواع چسب های ضد آب سازی نمای ساختمان
در ضد آب سازی نمای ساختمان از انواع چسب های مختلفی استفاده می شود که چسب پلی اورتان از جمله رایج ترین انواع چسب های عایق کردن نمای ساختمان ها به شمار می آید ک در مقابل نفوذ آب و نم مقاومت بسیار بالایی را دارا می باشد هم چنین این چسب با داشتن قابلیت سمباده پذیری و رنگخوری مورد انتخاب بسیاری از معماران قرار می گیرد.

چسب سیلیکون دارای کاربرد بسیار بوده و برای چسباندن کاشی، سرامیک، آلومینیوم و به خصوص شیشه مورد استفاده واقع می شود. اجرای ضد آب سازی نمای ساختمان امری بسیار مهم و حساس می باشد که بایستی با دقت بسیار و تحت نظر مجرب ترین و حرفه ای ترین افراد به درستی و بدون نقص انجام شود.

چسب اکریلیک در آب بندی ساختمان برای پر کردن درزهای چهارچوب ها، ترک های دیوارهای گچی و در و پنجره ها مورد استفاده واقع می شود هم چنین این نوع چسب در سطوح فلزی، چوبی و شیشه ای کاربرد دارد. استفاده از چسب های اکریلیک در ضد آب سازی نمای ساختمان بدون بو بوده و انعطاف پذیری بسیار مناسبی را داراست هم چنین خشک شدن سریع و مقاومت در برابر اشعه یو وی خورشی از ویژگی های این چسب می باشد.

ضد آب سازی نمای ساختمان کامپوزیت

ضد آب سازی نمای ساختمان کامپوزیت به صورت کلی با سه روش مختلف اجرا می شود که می توان گفت واترپروف کردن نمای کامپوزیت می تواند بهترین روش و ارزان ترین روش به شمار آید
فوم و چسب سیلیکون: چسب های استفاده شده در این روش در انواع رنگ های مختلفی بوده و رنگ هر یک با توجه به رنگ ورق ها انتخاب می شود در ابتدا فوم اسفنجی در درون بند قرار داده شده پس از آن چسب سیلیکون با پمپ مخصوص پمپاژ شده و پشت سر آن با ابزارهای خاص صاف و تمیز می شوند.

تسمه یا ناودانی:

در این روش از خود ورق کامپوزیت برش داده شده و در طیف رنگی مختلفی تهیه می شود و در داخل شیارها قرار داده می شود.

لاستیک درزگیر:

ضخامت لاستیک درزگیر در مقایسه با شیارها بزرگتر بوده و از جنس سیلیکون یاپی وی سی می باشد و برای محکم کردن آن از چسب سیلیکون استفاده می کنند.

واترپروف ما بر چه سطوحی قابل اجرا می باشد؟

واترپروف کردن نمای ساختمان برای تمامی سطوح قابل اجرا می باشد و مهم نیست نمای ساختمان از چه مصالحی تشکیل شده است.

از جمله کاربرد واتر پروف در ضد آب سازی نمای ساختمان به سطوح گرانیت، آجری، سنگ های مصنوعی و بتنی اشاره کرد که به راحتی قابل اجرا بوده و از این طریق می توان مزیت های بسیاری را به دست آورد.

از مهم ترین ویژگی های واتر پروف کردن نما می توان به ای مورد اشاره کرد که هیچ گونه پوشش روی نمای ساختمان به وجود نخواهد آورد و سبب براقیت نما نمی شود. این ماده با قابلیت نفوذ تا 3 سانتی متر به داخل سطوح تمامی سوراخ و درز ها را پر میکند و استفاده از این محصول در تمامی نماهای قدیم و جدید از دیگر ویژگی های مثبت آن می باشد.

همانطور که در بخش های ابتدایی اشاره کردیم ضد آب سازی نمای ساختمان امری بسیار مهم بوده و نباید انجام آن به تاخیر انداخته شود چرا که پشت گوش انداختن انجام آب بندی نمای ساختمان می تواند خسارات و هزینه های بسیاری را به دنبال داشته باشد. می توان گفت اگر نمای ساختمان آب بندی نشود در مقابل بورانی با سرعت 32 کیلومتر بر ساعت می تواند در حدود 6 ساعت به اندازه هر متر مربع 10 لیتر آب جذب کند و در صورتی که سطوح از بتن باشد مقدار آب جذب شده دو برابر خواهد شد.

یک فکر در مورد “ضد اب سازی نما و واترپروف کردن نمای ساختمان در تهران و کرج با طناب بدون داربست

  1. سراج

    با سلام واقعا کار اب بندی رو متخصص هستید…چند سالی است ک شما ارو مارو انجام دادید ولی هنوزم ک هنوزه هیچ نم و ابی نفوذ نکرده ممنون اقا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =

09354151868