بستن

راپل و شرکت راپل کار نمای ساختمان در تهران و کرج

راپل

راپل یک روش نوین و جدید ساختمانی به حساب می اید که میتوان بدون بستن داربست و متعلقات اضافی کارهای ترمیم و تعمیر نمای ساختمان را انجام داد. راپل یک شغل طراحی شده و کم خطر است که افراد مشغول در این شغل پس از دیدن اموزش های جهانی وارد بازار کار میشوند.

راپل یک کلمه فرانسوی میباشد ولی سازنده این راپل فردی از کشور انگستان است که ابتدا با ابزار ابتدایی و بسیار خطرناک این کار را انجام داد و پس از چندین سال ابزارهای جدید و بسیار ایمن ساخته شد. مثلا قلاب یا کارابین مورد استفاده برای نگه داشتن راپل کار روی ارتفاع وزن 3تن را به راحتی نگه میدارد که تقریبا 30 برابر وزن یک راپلکار میباشد.

پیچ و رولپلاک نما با راپل
پیچ و رولپلاک نما با راپل در تهران – نازی اباد

ویدیو راپل کار

 

راپل کار

راپل کار یک انسان است که با وسایل راپل از یک ارتفاع مشخص جهت تفریح و خدمات و امداد و نجات استفاده میکند. راپل کار باید فردی محافظه کار باشد تا هنگام فرود از ارتفاعات دچار حادثه نشود.  راپل کار باید وزن زیر 120 کیلو داشته باشد چون کار کردن با وزن بالا هم خطرناک است و هم برای فرد بسیار سخت میباشد.

 

ترمیم سنگ نما و پیچ و رولپلاک سنگ با راپل
ترمیم سنگ نما و پیچ و رولپلاک سنگ با راپل

قیمت راپل و راپل کار

قیمت راپل به طور کلی بسته به پروژه ساختمانی دارد ولی به صورت عامیانه هزینه راپل کار برای هر ساختمان به صورت روزانه بین 2 تا 3 میلیون تومان با ابزار میباشد که پس از هر روز کار روی ساختمان پرداخت میگردد.

قیمت ابزار راپل برای خرید توی بازار بین 50 تا 70 میلیون تومان است.

راپل کاری روی طناب برای خدمات پاسیو و نورگیر در تهران
راپل کاری روی طناب برای خدمات پاسیو و نورگیر در تهران

 

ویدیو اجرای راپل ساختمان

مزیت راپل نسبت به سایر روش های کار در ارتفاع

راپل مزیت های بسیار زیادی دارد که خود را نسبت به سایر روش های کار در ارتفاع متمایز میکند.

مطلب پیشنهادی ما  حقوق و دستمزد راپل کار و کار در ارتفاع - استخدام و اموزش راپل و کار در ارتفاع

مزیت های راپل عبارتند از:

 

 • اشغال فضای خیلی کم جلوی ساختمان
 • بستن راه نفوذ ذرد به داخل بالکن ها
 • صرف وقت کمتر نسبت به سایر روش های کار در ارتفاع
 • جمع و باز کردن بسیار سریع ابزارهای راپل
 • بستن راه نفوذ ذرد به داخل بالکن ها
 • ارزان بودن هزینه های راپل نسبت به داربست

اشغال فضای خیلی کم جلوی ساختمان

داربست کلایمر و بالابر فضای جلوی ساختمان را اشغال میکنند و سد معبر جلوی ساختمان میگردد. با راپل نه سد معبری صورت میگیرد و نه ابزارهای سنگین جلوی ساختمان نصب میشود. فرد با دو طناب و یک هارنس و ابزار فرود به راحتی فضای خیلی کم از حریم هوایی ساختمان را مال خود میکند.

صرف وقت کمتر نسبت به سایر روش های کار در ارتفاع

داربست دقیقا دو برابر راپل زمان نیاز دارد تا روی ساختمان نصب شود و مجدد انتهای کار جمع شود. راپل با ابزارهای خیلی سبک در چند دقیقه باز میشود و در کمترین زمان هم جمع میگردد. راپل کار برای اجرای خدمات روی نمای ساختمان ساعت 8 صبح شروع به استارت کار میکند و ساعت 6 بعد از ظهر مرخص میشود. البته این ساعت کاری مربوط به نیروهای یک شرکت میباشد.

جمع و باز کردن بسیار سریع ابزارهای راپل

جمع کردن باز کردن ابزار راپل روی پشت بام کمتر از 30 دقیقه زمان میبرد و راپل کار میتواند روی ارتفاع معلق شود و خدمات ساختمان را استارت بزند. این تایم در مقایسه با داربست بسیار ناچیز میباشد.

بستن راه نفوذ ذرد به داخل بالکن ها

پس از بستن داربست دزدها کمین میکنند تا از طریق لوله ها به داخل ساختمان نفوذ کنند. این یکی از دلایل استفاده مردم از راپل میباشد تا امنیت خود و خانواده خود را حفظ بکنند.

مطلب پیشنهادی ما  نما کاری بدون داربست در تهران و کرج و جلوگیری از ریزش سنگ نما

ارزان بودن هزینه های راپل نسبت به داربست

داربست در گذشته نچندان دور بسیار گران محاسبه میشد و از وقتی که شغل راپل وارد بازار شد کم کم داربست بندان احساس خطر کردند و انها هم هزینه های خود را پایین اوردند. ولی به هرحال هزینه های راپل نسبت به داربست تقریبا نصف است و هیچکس امروزه دنبال داربست نمیزود.

 

راپل کار نمای ساختمان در تهران - نظافت شیشه نما
راپل کار نمای ساختمان در تهران – نظافت شیشه نما

 

امنیت راپل کار روی نما

امنیت بسیار بالا یکی از خصوصیات خوب راپل برای اجرای خدمات نمای ساختمان میباشد. ابزارهای راپل بسیار قوی و بروز هستند و افراد با وزن صد کیلو میتوانند با خیال راحت به ابزارهای مورد استفاده اعتماد کنند و روی ساختمان ها اویزان شوند.

راپل نمای ساختمان در تهران و کرج
راپل نمای ساختمان در تهران و کرج

راپل ساختمان

با راپل ساختمان میتوان کلیه خدمات روی ساختمان را اجرا کرد.

خدمات راپل نمای ساختمان عبارتند از:

 

راپل در کرج برای شستشوی نما
راپل در کرج برای شستشوی نما

ویدیو راپل میهن راپل

لوازم برای اموزش خدمات راپل

 • هارنس
 • طناب
 • ابزار فرود
 • شانت یا asap
 • کارابین

هارنس

هارنس مانند یک صندلی میماند که فرد راپل کار درون ان مینشیند و روی ساختمان خدمات انجام میدهد. هارنس نقش بسیار مهمی در نگه داشتن افراد دارد. بهترین نوع هارنس پتزل است که مدلهای استرو و اواو و ناواو سه مدل معروف برای کارهای صنعتی میباشند.

طناب

طناب نگه دارنده راپل کار روی ارتفاع است. برای اجرای راپل فرد باید دارای دو طناب اصلی و طناب پشتیبان باشد تا در صورت بروز مشکل و سقوط فرد راپل کار توسط شانت که ابزار ترمز میباشد  فرد را روی ارتفاع نگه دارد. طناب ها وزن بین 3 تا 5 تن را روی ارتفاع نگه میدارند که میتوان به راحتی به ان اطمینان کرد.طناب بعال و پترل جزو بهترین برندهای صنعت راپل هستند.

مطلب پیشنهادی ما  مرمت سنگ نمای ساختمان - خدمات ترمیم سنگ ریخته شده نما در تهران و کرج

ابزار فرود

ابزار فرود یک دستگاه بسیار ساده در عین حال پیشرفته میباشد که میتواند افراد را به راحتی در ارتفاعات بسیار بالا به سمت زمین هدایت کند. ابزار فرود در شغل راپل ریگ و ایدی نام دارند که هرکدام قیمت خودش را دارد. جفت این محصولات ساخت شرکت پتزل هستند و وزن تقریبی 4تن را روی ارتفاع نگه میدازند که نزدیک به 40 انسان 100 کیلویی میباشد.

شانت یا اس ای پی

این ابزار جهت پشتیبان روی طناب دوم وصل میشود و کارش نگه داشتن راپل کار هنگام سقوط میباشد.شانت و اس ای پی محصول شرکت پتزل میباشند و به دلیل کارایی خوبی که دارند قیمت بالایی نیز دارند.

کارابین

کارابین اتصال دهنده لوازم راپل به یک دیگر میباشد.

 

هرینه های پیچ و رولپلاک سنگ را در لینک قرمز رنگ ببینید

قیمت اب بندی را میتوان در لینک قرمز رنگ ببینید.

یک فکر در مورد “راپل و شرکت راپل کار نمای ساختمان در تهران و کرج

 1. YASER

  مقاله تون مفید بود. من که اصلا فکر نمی کردم راپل کارها این هه خدمات بتونن انجام بدم از جمله عایق بندی و نصب رولپلاک ساختمان. فکر می کردم فقط برای پاک کردن شیشه ساختمان های بلند از راپل کارها استفاده میشه.

  1. modir

   با راپل میشه کلیه خدمات ساختمان رو انجام داد. تنها کاری که روی ارتفاع را نمیتوان با راپل انجام داد سنگ کاری اولیه ساختمان ها است که باید سنگکار روی داربست سنگ ها را بچسباند.

 2. omid zandi

  سلام وقت بخیر
  چند تا سوال داشتم خدمتتون اول اینکه برای انجام راپل بیمه دارین؟ دوم اینکه امکان نصب سنگهای ریخته شده وجود داره؟

 3. سعید

  ساختمان اداری ما دارای شیشه های بسیار بزرگ و شفافیه که به علت بارندگی و آلودگی هوا خیلی تیره و کثیف شده بودن. ما از راپل کاران شرکت میهن راپل درخواست شستشوی نما کردیم و از کارشون خیلی راضی هستیم.

  1. modir

   راپل برای کلیه خدمات نمای ساختمان مناسب میباشد. راپل یک روش جایگزین داربست است و ما هرکاری با هر مزمونی را میتوانید از طریق راپل انجام بدهید. شستشوی نما و پاک کردن شیشه ها هم جزو همین راپل میباشد که باز هرینه بسیار ارزانی قابل انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430