بستن

حقوق و دستمزد راپل کار و کار در ارتفاع – استخدام و اموزش راپل و کار در ارتفاع

حقوق و دستمزد راپل کار و کار در ارتفاع

مقدمه
امروزه با ازدحام جمعیت و افزایش روز افزون زندگی شهری و پیشرفت تکنولوژی، شکل قدیمی استفاده از خیلی موارد تبدیل به نوآوری های جدید دیگری شده است.

در شهرهای تهران، کرج ،مشهد،تبریز و دیگر شهرهای بزرگ برای خدمات نماسازی در ساختمان های مختلف اعم از مسکونی ،اداره و .. به جای استفاده از سیستم داربست از سیستم جدیدی بنام راپل استفاده میشود .

 

تماس با مرتضی :   09354151868

اب بندی نما 

پیچ و رولپلاک سن نما

شرکتهای معتبر در تهران و کرج از این نوع سیستم جدید برای برآورده شدن خواسته های افراد مختلف در کار خدمات نما ساختمان استفاده می کنند

. راپل کاری نوعی حرفه با اهمیت است که هر کسی توان انجام آن را ندارد و فرد راپل کار باید 1 هفته آمورش لازم در این نوع شغل را دیده باشد و در این راه گواهینامه معتبر لازم را کسب کرده باشد.

به علت نوع شغل راپل کار از جنبه ی خطرات احتمالی که در حین انجام وظیفه ممکن است برای راپل کار اتفاق بیوفتد دستمزد بالایی دارد وهزینه فرد راپل کار بالا است اما باز هم در مقابل سیستم داربست این هزینه بسیار کمتر میباشد.

راپل کاری نوعی حرفه سخت و مشکل است و کار در ارتفاعات ساختمان های بلند فقط توسط راپل کار متخصص انجام میشود. در این مقاله توجه شما را به بررسی موضوع درباره ی حقوق و دستمزد راپل کار و کار در ارتفاع جلب مینماییم .

حقوق و دستمزد راپل کار پقدر است؟

راپل کار فردی است که با تمام توانایی و حرفه ای که کسب نموده است مهارت لازم برای صعود در ارتفاعات زیاد نمای بیرونی ساختمان های مختلف را با استفاده از بهره گیری از تکنیک های کوه نوردی به وسیله ی ابزارهای مختلفی مثل طناب، چکش، نوعی صندلی که برای نشستن بر روی آن و … را در مدت زمان کوتاهی و شرکت در کلاس های آموزشی که در باشگاه های ورزشی برگزار میشده را داشته باشد.

این فرد با کسب گواهینامه مربوطه راپل کاری به استخدام شرکتهای معتبر راپل در تهران در می آید. با توجه به نوع شغل سخت و مشکلی که راپل کار دارد حقوق راپل کار، بین 150 تا 500 هزار تومان میباشد.

البته بستگی به کار راپل کار دارد بدون ابزار بین 150تا 300 و با ابزار کامل بین 300تا 500 میباشد. استخدام راپل کار با آموزش راپل کار توسط شرکتهای معتبر راپل انجام میشود.

 

قیمت حقوق راپل کار

هر اندازه که پروژه کار شما کوچکتر یا بزرگتر باشد قیمت راپل کار و هزینه ی راپل کاری هم تغییرپیدا می کند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که در هر صورت قیمت و هزینه انجام عملیات راپل کاری از سیستم استفاده از داربست کمتر میباشد.

راپل نوعی حرفه تخصصی است که از عهده و توانایی هر فردی بر نمی آید و برای بدست آوردن این مهارت باید بتوانید آموزش راپل کار را دوره دیده باشید.

کاربردهای راپل کاری

1-در قدیم از سنگ نوردان و کوه نوردان برای انجام عملیات کوه نوردی و .. استفاده میشده است .اما امروزه افرادی با همان مهارت و توانایی بنام راپل کار در کمترین زمان ممکن با هزینه کم و سرعت بالا انجام عملیات مختلف صنعتی، کلیه ی خدمات نما ساختمان، حتی نجات جان هزاران نفر از انسان های بی گناه که گرفتار سوانح مختلف مثل:آتش سوزی، زلزله، و..شده اند توسط این افراد با مهارت و متخصص انجام میشود.

2-اما برجهای بلند در کشورهای ایران، عربستان، دبی توسط شرکتهای معتبر راپل کاری هر هفته نظافت میشود. برای این کار راپل کار باید آموزش کار در ارتفاع را دیده باشد.

حقوق کار در ارتفاع ،دستمزد راپل کار در ارتفاع با استخدام ارتفاع کار و نوع مهارت کاری و استفاده از ابزاری که در حین عملیات از آنها استفاده می کند و نوع موقعیت جغرافیایی محلی که به آن اعزام شده و ارتفاع ساختمان و موقعیت آن هزینه و قیمت تعیین میشود که میتواند متغییر باشد در هر صورت شرکت راپل در تهران آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان میباشد.

مطلب پیشنهادی ما  نماکاری نمای ساختمان در کرج - نماکار بدون داربست با طناب با راپل در کرج

اما می توانید برای اطلاع دقیق از خدمات نما ساختمان از موقعیت جغرافیایی ساختمان مورد نظر خود عکس برداشته و به شماره ای که در سایت شرکت راپل است ارسال کنید تا هزینه خدمات راپل برای شما تعیین شود.

3-یکی دیگر از کاربردهای راپل در نحوه ی شستن ساختمان های بلندی است که دسترسی به آنها کار هر فردی نیست و این امر تنها توسط شزکتهای راپل و اعزام نیروهای متخصص به محل مورد نظر انجام میشود که با استفاده از به کار گیری ابزارهای حرفه ای انجام میشود.

4-اگرسنگ یا آجری از بنای یک ساختمان شل شده باشد یا نیاز به بازسازی مجدد داشته باشد و یا برای ساختمان با ارتفاع زیاد جاهایی که هر فردی قدرت نفوذ و بالا رفتن از آن را نداشته باشد تنها میتوان از راپل کار استفاده نمود.

استخدام ارتفاع کار

استخدام ارتفاع کار، راپل کار،مهارت خاصی لازم دارد که بدون استفاده از داربست و با طناب محکمی کار در ارتفاعات انجام شود این عمل توسط گروه ارتفاع کاران که به استخدام شرکت راپل در میایند انجام میشوند.

اما حقوق کار در ارتفاع، دستمزد راپل کار در ارتفاع توسط میزان شدت کمی و زیادی وسعت پروژه کاری تعیین میشود. برای استخدام شدن راپل کاری در شرکت راپل تهران: به مواردی باید توجه داشت .

1- احراز هویت و حقیقی بودن شخص 2-ساکن در تهران و کرج 3-آشنایی با کار در ارتفاع.

 

ویژگی راپل کار برای استخدام

1-حداکثر 35 سال
2-سلامت کامل روحی و روانی
3-نداشتن بیماری های قلبی
4-سلامت کامل دست ،پا،کمر
5-نداشتن سو استفاده کیفری
6-شناخت کامل با طناب های هارنس ،روپ اکسز و نحوه تعبیه آن ها
7-آشنایی کامل با کارکرد و بهره گیری از طناب
8-دارای سابقه 2 ساله و انجام 10 نمونه کار مشهود
9-احراز هویت و کامل کردن مدارکی مثل ،شناسنامه ،کارت ملی
10-فردی پویا و پر تلاش باشد
11-شرایط مناسبی داشته باشد و بتواند به تهران و کرج رفت و آمد داشته باشد.
12-داشتن شرایط بستن عقد قرارداد برای اشتغال

 

شرایط استخدام نیروهای مبتدی

افرادی هستند که قرار هست به تازگی وارد این حرفه شوند این افراد باید موارد زیر را تکمیل نمایند
1-یک دوره ی آموزشی راپل کاری و کار در ارتفاع با هزینه ی پایین ،یا این که گذراندن دوره ی کارآموزی به مدت 2 ماه و یا گذراندن 5 پروژه بدون پرداخت حقوق

2-فردی که به دنبال کار راپل کاری است حتما باید به این حرفه علاقه مند باشد و این کاررا تا پایان ادامه دهد. بعضی از افراد بودن که علاقه به کار و حرفه ی خوب راپل کاری نداشتند بعد مدتی از کار پشیمان و منصرف شدند.

3- افراد راپل کار متخصص باید خوش برخورد و از نظر ارتباط با افراد و همکاران مورد تایید باشند و صبر و شکیبایی در نوع حرفه ی کاری آنان حرف اول را در کسب موفقیت های بعدی میتواند داشته باشد.

آموزش کار در ارتفاع

آموزش کار در ارتفاع که همان آموزش راپل کار است، برای افرادی که تمایل به انجام عملیات کار در ارتفاع بدون استفاده از داربست میباشد.

توسط شرکت انجام میشود و آموزش های لازم به افراد داده میشودکه با استفاده از راپل یا سیستم کار در ارتفاع از طناب بدون داربست استفاده شود.

طناب راپ اکسس کاملا تخصصی میباشد و افرادی که خواهان فعالیت در این حرفه هستند باید بعد از پشت سر گذاشتن دروره های تخصصی کار با طناب مخصوص وارد مرحله ی تجربی و عملی این حرفه از کارشوند.

تمام شرکت های معتبر تهران و کرج افرادی متخصص اعزام می کنند به محلی که از سمت مشتری ساختمان گزارش شده است این افراد محل را ارزیابی مینمایند که برای کار عملیاتی راپل در ارتفاعات ساختمان های مورد نظر چه ابزاری واین که حقوق و دستمزد راپل کار و کار در ارتفاع به چه میزان خواهد بود که در این قسمت میزان کمی وسعت و یا زیادی کار عملیاتی در خدمات نمای ساختمان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

استخدام ارتفاع کار، از جمله مواردی است که دارای اهمیت ویژه میباشد. در نظر داشته باشید هر فردی نمی تواند مهارت بالا رفتن از ارتفاع را داشته باشد. فقط افرادی که شرکت آگهی استخدام ارتفاع کار، را زده باشد.

مطلب پیشنهادی ما  کار در ارتفاع بدون داربست تهران و کرج - پیچ رولپلاک کار در ارتفاع

و دوره و مهارت راپل کار با طناب را دیده باشند میتوانند تجربه کسب نمایند و با استفاده از مهارت و دانش کافی از ارتفاعات ساختمان یا جاهای بلند که افراد عادی به آنها دسترسی ندارند بالا بروند. بالا رفتن راپل کاران از ارتفاعات نباید با ترس و دلهره باشد.

شجاعت در این جا حرف اول را میزند. فردی که از اول استخدام راپل کار، با ترس و دلهره وارد کار شود طولی نکشیده که از کار باز خواهد ماند و منصرف خواهد شد .

پس علاقه ،استقامت، شجاعت حرف اول را میزند.

 

قیمت خدمات کار در ارتفاع بدون داربست

شرکت راپل معتبر در تهران با داشتن نیروهای متخصص، آموزش دیده، توانمند، که تمامی کارهای خود را با الگوبرداری از حرفه ی کوه نوردی و سنگ نوردی انجام میدهند برای هر یک از خدمات راپل که برای ساختمان انجام میشود علاوه بر گرفتن دستمزد، هزینه ای که پیمانکار صرف خرید لوازم مورد نظر مثل چسب بتونه روی پیچ ها میشود را به عنوان هزینه های صورت گرفته روی اجرت ارتفاع کار محاسبه میگردد.

 

حقوق کار در ارتفاع برای نماشویی با کار در ارتفاع با طناب

این قیمت در شهرهای مختلف تهران،کرج متفاوت است اگر نمای ساختمان با روش کار در ارتفاع با طناب نماشویی صورت گیرد قیمت زیادی برای شما ایجاد میشود.

اما اگر شست و شوی نمای ساختمان به وسیله ی ارتفاع کار با طناب انجام گردد قیمت تقریبا نصف میشود و این مقرون به صرفه تر برای مشتری عزیز خواهد بود.

اموزش دستمزد و استخدام کار در ارتفاع

کار در ارتفاع ریشه از کشور انگلستان دارد و این حرفه بصورت کار با طناب در بخش ارتفاعات انجام میشود. فردی که توانمند است باید بتواند تعادل خود را بر روی طناب حفظ نماید و از نوع شغلش راضی باشد و به عنوان حرفه ی کاری دایمی آن را مورد قبول قرار دهد.

این فرد نباید برای صعود به ارتفاعات و حتی پایین آمدن از بخش بلندی ترسی به خود راه دهد. تمامی لوازمی که در اختیار این گونه از افراد قرار میگیرد استاندارد و صحیح میباشند.

ترس به خود راه ندهید تا کار شما عالی پیش رود.شرکت راپل در تهران، کرج همه ی لوازمی که در اختیار راپل کار میگذارند وارداتی هستند یعنی از کشورهای خارجی خریداری شده اند.

درآمد کار در ارتفاع

زمانی که شرکت راپل کار استخدام ارتفاع کار، یا همان استخدام راپل کار را میزند. حقوق راپل ،یا حقوق کار در ارتفاع، یا دستمزد راپل کار در ارتفاع را بعد از آموزش راپل کار یا همان آموزش کار در ارتفاع تعیین می کند.

فرد ابتدا دوره های تخصصی راپل را میبیند و بعد از آن به استخدام شرکت راپل در میآید. اما شرکت حقوق راپل را بنابر استفاده از ابزارهای لازم تعیین می کند.

که اگر فرد راپل کار بدون ابزار باشد حقوق کمتری به نصبت فرد راپل کار با ابزار خواهد داشت.

 

راپل کار بهتر است یا داربست ؟

در عصر جدید هر چی به سمت جلو پبش میرویم نیازهای ما به داشتن چیزهای مدرن تر و جدیدتر بیشتر میشود فرد راپل کار دارای مهارت و توانایی و تجربه ی بسیار بالایی در زمینه بالا رفتن از ساختمان، برج های بلند، کوه، ارتفاعات عظیم را در مقایسه با کارگر ساده ای که تنها با ابزار ناچیز از داربست برای عملیات ساختمان سازی استفاده میکند دارای ارجحیت است.

زمانی که بناهای مرتفع ،برج بلند، بنای عظیم در شهرهای بزرگ و پر ازدحام از شلوغی ساخته و احداث میشوند،از موارد مهم ،زیباسازی، پاک سازی و تعمیرات مرتبط با نمای ساختمان بود.

که این کار به صخره نوردان ما که همان راپل کاران عزیز میباشد سپرده شد.

راپل کار:کسانی هستند که به وسیله ی طناب های محکم مخصوص و تجهیزات ایمنی که دارای امنیت خاص و استاندارد لازم میباشند، از یک جای بلند مثل: کوه، ساختمان و پل های بلند، آویزان و معلق میگردند.این کاری است حرفه ای که از رشته کوه نوردی گرفته شده است و در حقیقت برج ها و آپارتمان ها از نظر ارتفاع عظیم به کوه های بلند شهرت دارند.
به خاطر وجود بلندی زیاد برج ها،شلوغی فضای شهری و ازدحام، طراحی مهندسی جدید و سختی عمل استفاده از داربست دراین مکان، احتیاج به عملیات خدمات نما ،به وسیله ی فرد متخصص راپل کار ،انجام می گیرد.

مطلب پیشنهادی ما  تعویض لامپ و ال ای دی چراغ نما با طناب و بدون داربست در تهران و کرج

و زمانی که استفاده از داربست به دلیل خطر آفرینی و ازدحام و شلوغی شهر غیرممکن است از سیستم راپل به راحتی و با آرامش خاطر میتوان بهره گرفت. استفاده از سیستم داربست هزینه بر و زمان بر میباشد و یک سیستم خطر آفرین برای کارگر میتواند باشد. گاهی به دلیل رعایت نکردن سیستم ایمنی حتی منجر به مرگ کارگر هم میشود.

مثل: کارگری وسایل و ابزار محکم کردن در حین انجام کار را نبسته یا از کلاه ایمنی استفاده نکرده و از ارتفاع بالا رفته و روی چوب داربست در حال انجام تعمیرات ساختمان میباشد که با رعایت نکردن اصول ایمنی به پایین ارتفاع سقوط آزاد می کند و همین امر منجر به مرگ وی میشود.

خدمات نما چه ضرورتی دارد؟

خدمات نما در شکل زیباسازی ساختمان و بنا نقش مهمی دارد.

خدمات نما ،فقط صرف شستن و عمل زیباسازی نمیشود. این خدمات برای محکم کاری مصالح مورد کاربرد در نما و تعمیر آن ،از جمله موارد مهم به شمار میروند.

گاهی اوقات بر اثر عوامل محیطی مثل: طوفان، سرما، گرما،برف، باران ،زلزله، سیل بافت ساختمان دچار فرسودگی زیاد و یا خرابی قابل توجهی در می آیدو ممکن است این مصالح سقوط کند.

و این یک خطر بزرگ وحشتناک است که هر لحظه در مجاورت ساختمان ها و برج های بلند عظیم اتفاق میوفتد و این خودش خطری کاملا جدی برای همسایگان، شهرنشینان، برج های مرتفع ،ساختمان های عظیم میباشد.

خطر ریزش سنگ، آجر،مصالح بصورت آوار بر روی سر افراد یکی از دردسرترین خطرات قابل توجه است .

به خاطر همین موضوع ایمن سازی، ترمیم، تقویت ،رسیدگی، بازبینی، نمایساختمان ها دارای اهمیت خاصی است که به آن ها باید توجه نمود.

راپل کار و کار در ارتفاع

قبل از هر موضوعی راپل کار باید به این نکته توجه نماید که طناب را به بخشی از ساختمان که حالت جامد و سخت دارد متصل کند تا در حین ارتفاع و انجام کار سقوط نکند توجه به این نکته حائز اهمیت است رعایت نکردن این اصول باعث به وجود آمدن پبامدهای ناگواری خواهد شد.

اما نحوه ی پایین آمدن راپل کار از ارتفاع با گره هایی است که بر روی طناب بستند.

راپل کار روی صندلی مخصوص مینشیند و به وسیله ی ابزار مخصوص کار میکند.

نحوه ی پایین آمدن او همانند یک کوه نورد حرفه ای با تکیه پاها بر روی ساختمان و دستهای باز میباشد.

گاهی اوقات راپل کاران را با نام مرد عنکبوتی خطاب میکنند چون که مثل :بندبازها بر روی ارتفاعات و طناب بندبازی میکنند و آن هم بندبازی از نوع کاملا حرفه ای که فقط این گونه افراد از عهده ی آن برمیآیند.

جمع بندی حقوق و دستمزد راپل و کار در ارتفاع

حقوق و دستمزد راپل کار و کار در ارتفاع یکی از بحث های بسیار مهم میباشد که شرکتهای راپل درتهران به آنها دقت فراوانی دارند.

شرکتهای راپل با استخدام راپل کار و آموزش راپل کار توانسته اند گامی بزرگ در برآورده کردن نیاز مردم در شهرهای بزرگ و پر ازدحام شوند.

امروزه به جای استفاده از داربست که خطرآفرین میباشد از سیستم های نوین راپل برای خدمات نما در ساختمان ها،برج ها،کوه ها و مکان های مرتفع در ارتفاعات بالا استفاده میشود و استفاده از این سیستم کم هزینه و زمان کمتری نسبت به سیستم استفاده از داربست خواهد داشت.

حقوق و دستمزد راپل کار با توجه به داشتن ابزار یا نداشتن آن و دامنه کمی و زیادی عمق کار ساختمان متغییر میباشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.8]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شانزده =

09354151868