بستن

عایق کاری آجر نما

عایق کاری آجرنما

عایق کاری سطوح مختلف سازه از جمله درزها باعث می شود گرمای بیش از اندازه از بیرون وارد ساختمان نشود و بالعکس سرمای بیش از اندازه از بیرون وارد خانه نشود و گاهی هم در فصل سرد زمستان درون منازل وسایل گرمایشی روشن می شود تا محیط منازل به طور کامل گرم شود با عایق کاری درز سنگهای نما به خصوص آجر در سازه باعث می شود که گرما و انرژی اتاق به بیرون از سازه نرود و به نوعی صرفه جویی در هزینه و انرژی می گردد.اما در کنار عایق های حرارتی، رطوبتی و صوتی هم خواهیم داشت. این نوع عایق کاری از ورود رطوبت و صدا به یک محیط و آسیب رساندن آن جلوگیری می نماید.

عایق بندی راهکاری مناسب برای کاهش هزینه های گرمایشی و سرمایشی می باشد. و مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. امروزه صاحبان ساختمانی از طریق شرکتهای معتبر خدمات نما برای عایق کاری سطوح ساختمانی خود از جمله آجرنما اقدام می کنند در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید.

عایق کاری نانویی آجر

از عایق کاری نانویی برای پوشش دادن به عنوان محافظ نما برای سازه های آجری در برابر شرایط جوی مختلف مانند: گرما، سرما بیش از اندازه، رطوبت، صدا استفاده می کنند. این نوع عایق بی رنگ و شفاف است در همه ی مناطق آب و هوایی مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه ی استفاده از آن به صورتی است که سازه ی آجری دچار تغییر رنگ، پوسته شدن نمی گردد. نیروهای ماهر و آموزش دیده ی شرکت از  عایق ضد شوره نانو  روی آجر نما و سنگ نما برای افزایش طول عمر نما استفاده می کنند. دقت کنید که نمای ساختمان پس از بارندگی دچار شوره زدگی خواهد شد که علت آن ترکیب شدن باران با نمک آجر می باشد که اگر نمای ساختمان آجری به کمک نانو پوشش داده شود این مشکل حل می شود. عایق کاری نمای آجری برای جلوگیری از خرد شدن سنگ آجر پس از یخ زدن سنگ به علت سرما یا گرمای بیش از حد فصول توصیه می شود. اما توجه به این نکته دارای اهمیت است که جذب آب یکی از عوامل موثر در تخریب نمای ساختمان می باشد.

مطلب پیشنهادی ما  نانو نما، نانو کردن نما ساختمان، نانو سنگ نما در تهران و کرج

 

نماهای آجری مناسب و مقاوم در برابر شرایط متغییر محیطی چیست؟

درگذشته برای ساخت سازه های نمای ساختمانی از نمای آجری استفاده می کردند. اما امروزه هم استفاده از آجر برای ساخت نماها محبوبیت خود را به عنوان معماری سنتی حفظ نموده است. در دنیای پیشرفته ی امروزی از انواع و اقسام آجر در رنگ و اندازه مختلف برای نمای داخلی سازه هم استفاده می شود. اما از آجرهای نسوز نما برای ایمنی و استحکام هر چه بیشتر نمای ساختمان در برابر خطراتی مثل آتش سوزی استفاده می کنند که جایگاه بالایی دارند.

 

هزینه عایق کاری آجر نما به چه صورت می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نحوه ی استفاده از مواد نانو از نظر اجرایی راحت می باشد و احتیاج به مهارت و تخصصی ویژه برای نصب ندارد. این کار صرفا بدون داربست و به کمک طناب محکم توسط نیروی با تجربه انجام می شود. از این رو هزینه ی تمام شده عایق کاری و مقاوم سازی نما بسیار مناسب و با صرفه می باشد. درضمن به کار بردن مواد نانو کالیمورا برای آب بندی و عایق کاری بر روی انواع سطوح چوبی، سنگی، گچی، آجری مناسب و دارای قابلیت اجرا است.

جمع بندی
امروزه از عایق های مختلف برای سازه های متنوع استفاده می شود. صاحبان ساختمانی برای داشتن ساختمانی با عمر مفید و طولانی به ناچار باید از انواع عایق برای جلوگیری از ورود عوامل مختلف محیطی به درون سازه استفاده نمایند. اما برای استفاده از انواع این عایق باید درز لابه لای سنگ ساختمانی از جمله آجر به شکل کامل پوشانده شود تا هیچ راه نفوذی برای ورود عوامل محیطی مختلف مثل آب، سرما، گرما، باد، صدا به درون ساختمان نباشد و سازه در برابر این عوامل در امان بماند اما برای عایق کاری سطوح مختلف نما باید از نیروی با تجربه و توانمند استفاده شود که البته با برقراری تماس با شرکتهای خدمات نما این کار میسر خواهد بود. البته استفاده از بعضی عایق ها با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع پوشش منطقه متفاوت می باشد درشهرهای شمال کشور به علت ریزش باران فراوان از نوعی عایق مختص به منطقه برای پوشش سازه استفاده می شود که البته در نقاط مختلف دیگر کشور درشهرهای مختلف برای پوشش سازه های مختلف از عایق های مختص همان منطقه استفاده می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 7 =

09354151868