بستن

پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست در تهران و کرج – پیچ سنگ ساختمان با راپل

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در تهران و کرج

بیشترین درخواست کننده اجرای خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نما را استان تهران و کرج دارند که دلیل ان هم وجود ساختمان های سنگی بسیار زیاد در سطح شهر میباشد. ساخت و ساز زیاد در استان تهران که اکثرا به صورت غیر استاندارد انجام میشود باعث و بانیه این نوع ریزش ها میباشد. برای پیچ کردن سنگ های نمای خود در تهران و کرج نیاز به یک اکیپ طناب کار دارید تا با تخصصی که دارند مانع ریزش سنگ نمای شما بشوند و این کار را جوری انجام بدهند که تا انتهای عمر ساختمان سنگی از دیوارهای ساختمان سقوط نکند.شرکت میهن راپل با داشتن 20نفر از افراد بسیار باتجربه در سطح استان تهران خدمات شما را به بهترین کیفیت و بهترین قیمت انجام میدهند. کافی است برای ثبت سفارش سریع با شماره تلفن   09125846430 تماس بگیرید.

پیچ و رولپلاک سنگ نما در کرج و حومه
پیچ و رولپلاک سنگ نما در تهران به صورت راپل انجام میشود که نصف هزینه های شما را کاهش میدهد.

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران (نرخ 1403)

قیمت پیچ و رولپلاک نما در تهران به صورت متری بین 30 تا 45 هزارتومان انجام میشود و به صورت عددی هم بین 8تا 12 هزارتومان میباشد که از طرف صنف غیر رسمی طناب کاران در استان تهران اعلام شده است.

هزینه پیچ و رولپلاک نما در تهران به صورت کنترات هم پس از بازدید یا دیدن عکس به شما عزیزان اعلام خواهد شد.

قیمت های اعلامی با توجه به استفاده روش بدون داربست(ropeaccess)  گفته شده است و اگر نقاطی که دسترسی با طناب امکان پذیر نباشد باید هزینه داربست را نیز پرداخت کنید.

نرخ اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران هر ساله به دلیل تورم افزایش پیدا میکند و شما بخاطر همین موضوع سریعا کار خود را انجام بدهید تا هم خسارتی به شما وارد نشود و هم سال بعد باید هزینه بیشتری برای این کار پرداخت کنید.

 

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان چه کاری انجام میدهد؟

پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان باعث جلوگیری از ریزش سنگ میشود و برای مدت طولانی از لق شدن سنگ ها ممانعت میکند.پیچ رولپلاک دو قطعه فلزی و پلاستیکی میباشد که درون سنگ قرار میگیرد تا عمل چسباندن سیمان و سنگ را اجرا کند.پیچ و رولپلاک سنگ نما توسط راپل کار با دو طناب اجرا میشود و توسط دریلی که در دست دارد سنگ ها را سوراخ میکند. اگر یک سنگ روی نمای ساختمان لق میشود احتمال زیادی دارد تا در نقطه دیگری از نما سنگ مجدد ریزش کند پس باید کل نمای ساختمان پیچ شود.

چسباندن سنگ به ملات پشت سنگ توسط پیچ و رولپلاک را پیچ و رولپلاک نمای ساختمان میگوییم.

 

پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما با راپل و داربست انجام میشود اما بهتر است برای محکم کردن سنگ نما از راپل کارها کمک بگیرید. چون هر روز در حال اجرای این کار میباشند و از تجربه بالایی برخوردارند. از نظر ایمنی هم راپل از تمام روش های کار در ارتفاع ایمن تر میباشد.

برای مقاوم سازی نما ترکیب بین پیچ 5 سانتی و رولپلاک 4 سانتی بسیار مناسب میباشد که به راحتی سنگ و سیمان را با هم درگیر میکند.

ویدیو پیچ کردن سنگ نمای ساختمان در تهران

مراحل پیچ کردن سنگ نما

پس از سوراخ شدن سنگ و سیمان توسط دریل غیر هیلتی ! پیچ و رولپلاک درون سوراخ قرار میگیرد و در مرحله بعدی به پیچ و رولپلاک توسط چکش به اندازه ای که رولپلاک به داخل سوراخ برود ضربه میزنیم تا شرایط سفت شدن پیچ محیا شود. در مرحله اخر توسط دریل پیچ سفت کن که سبک و کوچک میباشد پیچ را به سمت عقربه ساعت سفت میکنیم تا جایی که دریل دیگر زور چرخاندن پیچ را نداشته باشد.پس از سفت شدن پیچ به مرحله زیباسازی میرسیم. با استفاده از بتونه های همرنگ که ضد اب میباشند روی پیچ ها را میپوشانیم تا رخ و نمای ساختمان زشت نشود.

 

 

قبل و بعد از پیچ و رولپلاک سنگ نما
قبل و بعد از پیچ و رولپلاک سنگ نما

 

سایز پیچ سنگ مورد استفاده برای تثبیت سنگ نما

پیچ سنگ باید تمام رزوه باشد تا وقتی به داخل سیمان و سنگ وارد شد تمام دیواره داخل سوراخ را پوشش بدهد. پیچ رولپلاک نمای سنگی اگر توسط پیچ مناسب اجرا شود باعث میشود که عمر ماندگاری سنگ روی نما افزایش پیدا کند.

هرچقدر سایز پیچ سنگ بزرگتر باشد دلیل بر این نمیشود که سنگ شما عمر بیشتری خواهد داشت.

پیچ های 7 8 9 باعث شل شدن سنگ میشوند و دلیلش را به شما خواهم گفت.

قطر سنگ و سیمان ساختمان ماکسیمم 6سانت است و اگر پیچ بلند تر از این سایز زده شود پیچ به درون سفال و بلوک و اجر نفوظ میکند و 50 درصد از کارایی خودش را از دست میدهد.

برای جلوگیری از ریزش مجدد سنگ از پیچ های 5 و 6 استفاده کنید تا عمر سنگ روی نما را بالا ببرید.

پیچ های 7 و 8 و 9 باعث ترک روی سنگ میشوند و این ترک ها پس از مدتی روی بدنه سنگ نمایان خواهد شد.

رنگ پیچ های مرغوب نقره ای هستند و از مقاومت بیشتری برخوردار هستند.

پیچ و رولپلاک مخصوص سنگ نمای ساختمان
پیچ و رولپلاک مخصوص سنگ نما
پیچ گالوانیزه
پیچ گالوانیزه

بیمه راپل کار چیست؟

بیمه کارکنان شرکت که مقاوم سازی نمای ساختمان را انجام میدهند بسیار مهم میباشد و حتما قبل از شروع کار باید به ان توجه کرد.بیمه ایران یکی از قدیمی ترین شرکت های بیمه در کشور میباشد که تعهدات خود را به بهترین شکل انجام میدهد. اکثر شما عزیزان دغدغه حادثه حین پیچ و رولپلاک نما با طناب را دارید و من با صراحت خدمت شما عرض میکنم که ایمن ترین روش برای پیچ سنگ نما روش با طناب میباشد. هرگونه حادثه حین کار بر عهده شرکت میهن راپل میباشد.

 

بیمه پیچ و رولپلاک سنگ نما
بیمه پیچ و رولپلاک سنگ نما

 

 

فایل صوتی توضیحات محکم کردن سنگ نما

 

فایل صوتی عمر مفید ساختمان و مقصر ریزش سنگ نما

 

مدیر ببین این فیلمارو جدی بگیر

تعهدات شرکت پیچ کننده سنگ نما در تهران

 • اجرا کننده رولپلاک سنگ نمای ساختمان باید یک شرکت معتبر باشد.
 • مسئولیت پیچ کردن نما صفر تا صد بر عهده شرکت میباشد.
 • بیمه  معتبر جهت محکم کردن نمای سنگی ارائه شود.
 • شرکت دارای قرارداد معتبر در ضمینه پیچ نمای ساختمان باشد.
 • قرارداد دارای کد ثبتی معتبر باشد که باید استعلام بگیرید.
 • اجرت سفت کردن سنگ نما باید مناسب و در عرف بازار باشد.
 • پیچ مورد نظر باید رنگ نقره ای و جنس گالوانیزه داشته باشد.
 • رولپلاک فیشر مورد نظر دارای جنس قرمز رنگ یا کرم باشد.
 • پیچ رولپلاک کار دارای لوازم ایمن و خارجی باشد.
 • پرسنل از دو طناب سالم برای فرود از روی ارتفاع استفاده کند.
 • پس از اتمام کار قبل از تسویه حساب ضمانت درون قرارداد ذکر شود.
 • از دریل مناسب سنگ استفاده شود تا مشکلی برای سنگ های دیگر پیش نیاید.
 • از مته های مناسب و تیز جهت سوراخ کردن سنگ نمای ساختمان استفاده شود.
 • از بتونه جهت همرنگ سازی پیچ و سنگ استفاده شود.
 • نصب سنگ باید حتما توسط شرکت پیچ رولپلاک کننده نما انجام شود.
 پیچ و رولپلاک نمای رومی
پیچ و رولپلاک نمای رومی در تهران تجریش

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست توسط افرادی انجام میشود که ترس از ارتفاع ندارند و دارای مدارک کار در ارتفاع میباشند.

پیچ و رولپلاک سنگ بدون داربست توسط دو طناب بسیار مقاوم که توسط ابزارهای صنعتی به هم متصل میشوند اجرا میگردد. یکی از طناب ها مستقیم به راپل کار وصل میشود و تمام بار و وزن فرد روی همان طناب میباشد. طناب دوم حمایت (backup) نام دارد که در مواقع ضروری مثلا سقوط راپل کار از ان استفاده میشود و راپلکار اگر طناب اصلی به هر دلیلی پاره یا شوک بخورد طناب بکاپ ان را روی ارتفاع معلق نگه میدارد.

ویدیو پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان با طناب

پیچ رولپلاک نما با طناب

پیچ و رولپلاک نما با طناب 30درصد از هزینه های محکم سازی سنگ نما را کاهش میدهد و بسیار ایمن تر و سریعتر از داربست میباشد.افراد روی داربست به هیچ جا وصل نمیباشند و با کوچک ترین تکان ممکن است فرد دچار سقوط ناگهانی شود ولی استفاده از طناب هیچ خطری برای افراد نخواهد داشت.

همچنین در مقایسه طناب با داربست از نظر زمان 60 درصد فرق باهم فرق میکنند. کار در ارتفاع بدون داربست تا به امروز هیچ حادثه ای نداشته است و هیچ نماکاری از روی طناب سقوط نکرده است ولی اگر به امار داربست نگاه کنید متوجه سقوط بسیاری از کارگرها از روی داربست میشوید.

 

پیچ و رولپلاک نما به روش راپل
پیچ و رولپلاک نما به روش راپل

اجرای پیچ و رولپلاک نما چقدر زمان میبرد؟

طناب کمترین زمان را برای پیچ کردن سنگ نمای ساختمان دارد. زمان اجرای تثبیت سنگ نما بدون داربست بستگی به اندازه و حجم کار دارد. همچنین تعداد نیروهای انجام دهنده کار هم در تعداد روزهای اجرای کار تاثیر گذار هستند. به طور کلی از کوچیکترین ساختمان تا بزرگترین ساختمان از یک تا 10 روز زمان میبرد. اما عجله باعث خرابی سنگ ها میگردد و اگر میخواهید نمای شما ایمن و زیبا باقی بماند پس اصلا برای اجرای پیچ و رولپلاک نما عجله نکنید.

 

پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک کردن نما با طناب در باغستان کرج

 

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان چگونه انجام بدهیم؟

محکم کاری سنگ نما را میتوانید به دو روش با داربست و بدون داربست انجام دهید. پیچ و رولپلاک نما با داربست دارای صرف زمان دو برابر نسبت به بدون داربست خواهد بود. پیچ و رولپلاک کارهایی که به روش بدون داربست نمای ساختمان را محکم سازی میکنند متخصص هستند و سایز و نوع دریل و اصول اجرایی را به خوبی درک میکنند و میتوانند با اعتماد به نفس بالا این تضمین را به شما بدهند که دیگر سنگی ریزش نخواهد کرد. پس از پیچ کردن سنگ نما میتوانید روی سنگ و بندها عایق کاری کنید تا راه ورود اب به پشت سنگ بسته شود. با ورود اب به پشت سنگ سیمان دچار انقباظ و انبساط میشود و این موجب تورم سنگ به بیرون میشود تا در نهایت سنگ را به جلو حول میدهد تا باعث ریزش گردد.

 

پیچ و رولپلاک کردن نمای سنگی به صورت راپل
پیچ و رولپلاک کردن نمای سنگی به صورت راپل

ارتفاع کار بی تجربه چطور به ساختمان صدمه میزند؟

کم کاری به این صورت است که:

 1. از پیچ نامناسب برای نمای ساختمان استفاده میکند.
 2. از رولپلاک نامرغوب استفاده میکند.
 3. تعداد پیچ کمتری روی سنگ ها بکار میبرد.
 4. روی پیچ ها را بتونه نمیکند.
 5. نصب سنگ انجام نمیدهد.
 6. استفاده از مته و دریل نامناسب

افراد بی تجربه اکثرا به دلیل ترس از دست دادن کار اجرت های بسیار پایینی میدهند و با استفاده کردن پیچ ضعیف و نامناسب ضمینه ریزش مجدد سنگ ها را فراهم میکند.

رولپلاک های سفید و توسی جزو ضعیفترین رولپلاک ها هستند و پیچ و رولپلاک نما با انها بسیار راحت است به همین دلیل افراد بی تجربه از انها استفاده میکنند تا کارشان زودتر پیش برود. بهترین رولپلاک قرمز رنگ و با برند تک میباشد.

روی پیچ های زده شده باید بتونه زده شود تا نما کثیف و زشت نشود. ولی بعضی افراد با بهانه های همرنگ بودن پیچ یا نیاز نداشتن بتونه این کار را انجام نمیدهند. این افراد همان پیچ و رولپلاک کارانی هستند که با اجرت پایین کار میکنند.

افراد بی تجربه علم نصب سنگ را ندارند و با بهانه های نداشتن ملات سنگ را نصب نمیکنند و توصیه من به مالکین این است که از این قضیه گذر نکنند و نصب را انجام دهند چون کار نشد ندارد.

از مته و دریل مناسب همان سنگ باید استفاده کرد چون استفاده از مته کهنه باعث شکستگی سنگ میگردد.

پیچ و رولپلاک نمای حیاط خلوت ساختمان
پیچ و رولپلاک نمای حیاط خلوت ساختمان در تهران یافت اباد

 

پیچ و رولپلاک سنگ لبه دورچین یا قرنیز

90درصد درپوشهای پشت بام ساختمان ها در تهران به دلیل کم کاری سنگ کار شل میشوند که بسیار خطرناک میباشد.باد های شدید تهران میتواند انها را از جای خود بلند کند و روی زمین بکوبد که ممکن است باعث مرگ و میر عابرین و صدمه دیدن ماشین ها شود.

در 80 درصد ساختمان هایی که پیچ و رولپلاک سنگ نما انجام میدهیم دور لبه پشت بام هم دچار ریزش شده است و یا کلا با یک فشار کوچک کنده میشوند.

این درپوش ها که به قرنیز هم معروف هستند دارای وزن بسیار زیادی هستند و برای پیچ رولپلاک کردن انها باید از پیچ های 8سانتی استفاده شود.

قرنیز بر اثر باد های سنگین و شدید از روی لبه بلند میشود و بسیار خطرناک خواهد بود.

سنگ قرنیز لبه پشت بام
سنگ قرنیز لبه پشت بام

مقصران ریزش سنگ نما

 • سازنده   –   حدودا 10سال پس از اتمام و تحویل به سازنده
 • مدیر ساختمان   –   پس از ده سال و عمر مفید ساختمان
 • مهندس ناظر    –    به ازای عمر مفید ساختمان
 • مالکین واحد ها   –   پس از ده سال و عمر مفید ساختمان
 • سنگ کار    –    در حسب قراردادی که با سازنده بسته است

مصالح مورد استفاده در پیچ و رولپلاک سنگ نما

 • پیچ
 • رولپلاک
 • مته
 • بتونه
 • دریل
 • لوازم فنی

لوازم مصرفی برای پیچ و رولپلاک نما باید از جنس درجه یک بازار باشد.

اگر کار خوب و نمونه میخواهید در کنار نیروی خوب مصالح مناسب هم الزامی است.

مثلا اگر برای پیچ کردن سنگ از پیچ دوسو استفاده شود به خوبی روی سنگ بسته نمیشود.

این به این دلیل است که پیچ سفت کن به خوبی درون پیچ گیر نمیکند.

 پیچ و رولپلاک نمای ساختمان راپل
پیچ و رولپلاک نمای ساختمان راپل

روش انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران

 • با طناب
 • کلایمر
 • بالابر
 • داربست

روش های بالا از 4عدد دو عدد منسوخ شده است.

دیگر برای اجرای خدمات سنگ نما کسی از کلایمر استفاده نمیکند. کلایمر یک ابزار سنگین و جاگیر است که توسط یک دینام و کلید بالا و پایین میشود.

داربست هم دیگر قدیمی شده است و افراد اندک و انگشت شماری این روش را برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان انتخاب میکنند.

روش مد شده در ایران با طناب است. این روش به راحتی روی ساختمان های بلند و کوتاه قابل اجرا میباشد.

بالابر هم در شرایطی بدرد میخورد که پیچ رولپلاک کار دسترسی به ان توسط طناب هم نداشته باشد.

دلایل ریزش سنگ نما

 • نشست ساختمان
 • زلزله
 • سیمان نامناسب
 • طبیعی
 • سنگ کار بی تجربه
 • اب و باران
 • گرما و سرما

اب و باران: نفوذ اب باران باعث جدا شدن سنگ از سیمان میشود. با ورود اب به پشت سنگ و سرد شدن هوا اب یخ میزند و سنگ را به جلو هول میدهد و باعث ریزش سنگ میشود.

گرما و سرما:گرما و سرمای شدید در فصل های متخلف سال میتواند باعث انقباط و انبساط سیمان و سنگ شود و در این صورت سنگ به راحتی از سیمان شدا شده و روی زمین میریزد.

استفاده از سیمان نامناسب: ریختن سیمان پشت سنگ از اهمیت زیادی برخوردار است. سیمان باید مرغوب باشد و میزان سیمان بیشتر از ماسه باشد تا پس از خشک شدن سنگ را به خود جذب کند. در صورت ریزش سیمان کم و نامرغوب سنگ از بدنه ساختمان جدا میشود.

سنگ کار کلاهبردار: سنگ کارهایی که بویی از وجدان نبرده اند با روش های غیر اصولی سنگ ها را با سرعت زیاد به نما میچسبانند که چند مورد را توضیح میدهم. لطفا سنگکار با تجربه و حرفه ای انتخاب کنید.

نشست ساختمان: ساختمان پس اتمام دچار نشست میشود و نشست برای تمام ساختمان ها میباشد. اگر بدنه ساختمانی محکم و سفت باشد دیگر نباشد نگران تاثیر نشستهای ساختمان باشیم. ولی اگر بدنه با مصالح مرغوب درست نشده باشد باید نگران ریزش سنگ و حتی ساختمان باشیم.

سنگ نامناسب: سنگ نامناسب روی بدنه نمای ساختمان یکی از دلایل ریزش سنگ میباشد. بعضی از سنگ ها دارای جنسی هستند که سیمان به ان نمیچسبد. یکی از انها سرامیک و سنگ تیشه ای میباشد. این نوع سنگ ها اصلا برای نمای ساختمان ساخته نشده اند و باید در حیاط و راه پله درون ساختمان استفاده شوند.

نظارت نکردن ناظر شهرداری: نظارت ضعیف شهرداری و ناظر های رشوه خار دلیل دیگر ریزش سنگ است. وقتی کسی نظارت نکند و تذکر ندهد سازنده ها با خیال راحت نمایی مسازند که ممکن است در اینده ریزش کند و هیچ استانداردی در ان بکار نمیرود.

اسکوپ نگذاشتن پشت سنگ: اسکوپ سیمی و پروانه ای از عوامل نگه داشتن سنگ روی نما میباشد. ولی سیم هم در بسیاری از موارد دیده شده که پس از پوسیده شدن از سنگ جدا شده است.عمر مفید سیم مفتول ده سال میباشد. بهترین روش محکم سازی سنگ نما پیچ رولپلاک است.

ریختن نخاله و پلاستیم و لباس کهنه داخل سیمان: سنگ کارهای بی وجدان با ریختن لباس های کهنه و پلاستیک و کیسه پشت سنگ سعی در پر کردن سریعتر جاهای خالی پشت سنگ دارند. این روش ها چندین سال است که گریبان گیر ساختمان ها شده است. بدلیل عدم نظارت روی سنگ کارها به راحتی بدون هیچ وجدانی این کار را انجام میدهند. خیلی از عابرینی که بر اثر ریزش سنگ فوت کرده اند دلیلش همین ریختن پارچه و کیسه پشت سنگ است.

 

 پیچ کردن سنگ نمای ساختمان
پیچ کردن سنگ نمای ساختمان

 

پیچ و رولپلاک نما با راپل

سریع ترین روش برای انجام پیچ و رولپلاک نما استفاده از ابزار و متخصصین راپل است که دسترسی به انها بسیار راحت و سریع خواهد بود.

پیچ و رولپلاک سنگ گرانیت نما
پیچ و رولپلاک سنگ گرانیت نما

تاثیر پیچ رولپلاک سنگ نما

تاثیرگذار ترین روش جهت نگه داشتن سنگ پیچ و رولپلاک نما است.

هیچ روشی نتوانسته است جای پیچ را برای محکم کردن سنگ روی نمای ساختمان را بگیرد.

حتی اسکوپ سیمی هم در طول زمان پوسیده میشود و سنگ خود را از سیمان رها میکند و به زمین پرت میشود.

پس روشی ماندگارتر و ایمن تر از پیچ رولپلاک نما در ایران نمیتوان پیدا کرد.

ریزش سنگ نما هر لحظه از زمان ممکن است رخ دهد پس باید بعد از تکمیل ساختمان عمل رولپلاک نمای ساختمان را روی سنگ ها اجرا کرد.

عمل پیچ کردن سنگ نما ده سال است که وارد تهران شده است و در ضمینه صنعت سنگ کاری تاثیر بسیار زیادی را داشته است.

 

پیچ رولپلاک با طناب
پیچ رولپلاک با طناب 

شرایط افراد اجرا کننده پیچ نما

فرد انجام دهنده پیچ سنگ نما باید وزنی بین 40 تا 90 کیلو گرم داشته باشد تا بتواند در حال رولپلاک سنگ نما انعطاف داشته باشد.

زمان پیچ کردن سنگ مته باید به اندازه پیچ درون سنگ برود تا استاندارد محکم سازی رعایت شود.

مثلا اگر مته شما 5سانتی است باید از پیچ و رولپلاک 5سانتی استفاده شود.

سر یا به اصطلاح گل پیچ مهم ترین بخش پیچ و رولپلاک نما است.

گل یا سر پیچ باید پهن باشد تا سنگ را از پشت کاور بکند.

این لازمه این است که دانش کافی برای پیچ رولپلاک نمای ساختمان داشته باشید و

افراد متخصص را برای انجام کار بیاورید.

پیچ رولپلاک سنگ نما
پیچ نما با طناب در تهران

 

شرکت معتبر پیچ و رولپلاک نما از کجا پیدا کنید:

شرکت معتبر و رسمی برای اجرای مقاوم سازی نمای ساختمان کم پیدا میشود.

اعتبار یک نمونه کارهایی است که به شما موقع بازدید و عقد قرارداد ارائه میشود.

در هرکجای تهران بخواهید میتوانیم نمونه کار خودمان را به شما نشان بدهیم.

اعتبار شرکت قرارداد و دفتر و کاری است که روی نمای سنگی شما انجام میدهد.

کافی است مارا انتخاب کنید تا نما را به بهترین شکل به شما تحویل بدهیم.

خدمات پیچ نمای ساخحتمان با طناب
اجرای پیچ نمای ساختمان

مسئولیت پذیری هنگام اجرای پیچ رولپلاک نمای ساختمان:

مسئولیت اجرای پیچ رولپلاک نما باید تمام کمال به عهده شرکت اجرا کننده باشد.

پرسنل هنگام انجام کار نباید کم کاری کنند و این را کارفرما از چشم مدیر شرکت میبیند.

مدیر باید همیشه بالا سرکار حاضر باشد و هرگونه مورد را حل و فصب کند.

در هنگام اجرای محکم سازی سنگ نما شرکت نظارت بر نحوه کار را برعهده دارد.

پیچ و رولپلاک و کار در ارتفاع در تهران
پیچ و رولپلاک کردن نمای رومی

قرارداد پیچ رولپلاک نما

قرارداد پیچ و رولپلاک نما در دو برگ چاپ شده است و هرکدام حکم واحد را دارند.

این دو برگ یکی برای کارفرما است و یکی هم در شرکت بایگانی میشود.

قرارداد برای انجام کارهای خدماتی الزامی است و اگر قرارداد امضا نشود ممکن است خسارات جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

ابتدا کارفرما باید قرارداد را بخواند و در صورت نداشتن هیچ مشکلی انرا امضا کند.

شرکت اجرا کننده خدمات نما در تهران حتما باید دارای قرارداد ثبتی باشد.

برگه قراداد پیچ رولپلاک کار دارای بندهایی باشد که مسئولیت کار را برعهده میگیرد.

قرارداد دارای بند بیمه نامه و تضمین باشد که اگر اتفاقی افتاد خسارتش گریبان شما را نگیرد.

قرارداد میهن راپل
قرارداد میهن راپل

قرارداد دارای کد ثبتی معتبر باشد که باید استعلام بگیرید:

قرارداد معتبر دارای کد ثبت میباشد که یعنی این گروهی که در حال اجرای پیچ رولپلاک نمای سنگ شماست قانونی و معتبر است.

بعضی افراد با درست کردن قرارداد جعلی کارفرما ها را با قیمت های ارزان گول میزنند و کار را نیمه تمام رها میکنند.

ابتدا شماره ثبت را استعلام بگییرید و بعد اقدام به انجام کار کنید.

 

 

پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما در تهران و کرج

رولپلاک مورد نظر دارای جنس قرمز رنگ یا کرم باشد:

رولپلاک فیشر برای اجرای کار توسط ما مورد استفاده است.

این رولپلاک همراه با پیچ گالوانیزه باعث میشود تا سنگ مدت زمان بیشتری روی سنگ باقی بماند.

رولپلاک های دیگر نقص هایی دارند که در ادامه برایتان توضیح داده ام.

رولپلاک نما
رولپلاک سنگ نما

پیچ رولپلاک کار دارای لوازم ایمن و خارجی باشد:

راپل کارهای شرکت میهن راپل لوازم فرود را هر چند ماه یکبار تعویض میکند.

اگر پرسنل ما را ببینید متوجه نو و تازه بودن ابزارها خواهید شد.

لوازم ها همگی فرانسوی هستند و شرکت پتزل انها را تولید میکند.

پیچ کردن سنگ نما تزاورتن
پیچ نمای ساختمان

پس از اتمام کار قبل از تسویه حساب ضمانت درون قرارداد ذکر شود:

ضمانت کردن کار خود یک اعتبار فراوان به شرکت میدهد و این اطمینان را به مشتری میدهد که خیالش بابت ریزش سنگ نما راحت باشد.

بعضی افراد با نرفتن زیر بار ضمانت خود را  مسئول کار نمیدانند.

حداقل ضمانت این است که کار خود را تضمین کنید و اگر سنگی ریزش کرد جهت ترمیم سنگ اقدام کنید.

 

ویدیو پیچ و رولپلاک نمای ساختمان 

از دستگاه مناسب سنگ استفاده شود تا مشکلی برای سنگ های دیگر پیش نیاید:

در هنگام کار دریل ها نقش بسیار مهمی دارند.

دستگاه دریل نامناسب باعث لقی بیشتر سنگ های اطراف میشود.

دریل هلتی قوی باعث خورد شدن سنگها در هنگام پیچ رولپلاک میشود.

پس شماره و قدرت دریل مصرفی مهم است که باز برمیگردیم به متخصص بودن فرد انجام دهنده کار.

نمونه ای از دریل پیچ و رولپلاک نما
دریل سنگ سوراخ کن

از مته های مناسب و تیز جهت پرچ کردن نمای ساختمان استفاده شود:

شرکت ما از مته دیاژر و یا مته ولف که از بهترین برندها هستند استفاده میکند.

بعضی شرکت ها مته کهنه و از کار افتاده را با فرض تیز میکنند و دوباره برای نمای شما استفاده میکنند.

این کار باعث کنده شدن کنار سوراخ های سنگ میشود.

مته تیز خیلی تمیز و بدون خوردگی سوراخ میکند و باعث میشود سر پیچ روی سنگ بنشیند.

مته مناسب سنگ نما
مته مناسب سنگ نما

بتونه همرنگ روی پیچ و رولپلاک زده شود:

بتونه همرنگ سنگ در انتهای مار زشتی نما را میگیرد و کاری میکند که دیگران احساس کنند که نما هیچوقت پیچ رولپلاک نشده است.

این جزو وظایف یک شرکت است و باید درون قرارداد هنگام شروع قید شود.

پیچ رولپلاک نما
اجرای پیچ رولپلاک نما
پیچ رولپلاک سنگ نما
بتونه همرنگ روی سنگ

 

نصب سنگ حتما با اصول انجام شود:

نصب سنگ از مراحل مهم در مقاوم سازی سنگ نما میباشد.

اگر در انتها سنگ درست نصب نشود نمای ساختمان شکل ظاهری بدی به خود خواهد گرفت.

نصب سنگ را هر راپل کاری نمیتواند انجام دهد و شرکت ما دارای نصاب متخصص میباشد.

ابتدا سنگ اندازه زده میشود و سنگ دقیق برش زده میشود.

در ادامه پشت سنگ چسب مالیده و در جای مورد نظر قرار داده میشود.
در ادامه تمام بندهای دور سنگ با بتونه همرنگ پر میشود تا حاشیه ها از دور معلوم نباشد.

شرکت میهن راپل در تهران جوری سنگ را نصب میکند که از روز اول هم بهتر دیده شود.

پیچ و رولپلاک سنگ گرانیت با طناب
پیچ کردن سنگ کرانیت

اجرای کامل تثبیت سنگ نما شرکت میهن راپل

قبل از پیچ و رولپلاک
قبل از پیچ و رولپلاک

 

پیچ و رولپلاک و ترمیم سنگ نما
بعد از پیچ و رولپلاک نما

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما از جنس گرانیت
قبل از نصب سنگ
پیچ و رولپلاک نما و نصب سنگ
پیچ و رولپلاک نما و نصب سنگ با راپل

 

میزان تحمل سنگ توسط پیچ و رولپلاک چقدر است؟

پیچ و رولپلاک وقتی داخل سیمان سفت بشود انچنان قدرتی دارد که یک ادم را روی ارتفاع نگه دارد.

برای نگه داشتن سنگ های نما پیچ کردن کافی است.

برای هر سنگ دو عدد تا سه عدد پیچ مصرف میشود.

پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب

 

ایا در فصر سرما هم میتوان سنگ را پیچ رولپلاک کرد:

سرما مانع پیچ و رولپلاک سنگ نما نیست.

وقتی هوا سرد باشد میتوانیم با کمی لباس گرمتر روی ارتفاع خدمات پیچ نما را انجام داد.

سرما هیچ تاثیری در گیرایی پیچ درون سنگ ندارد.

تنها باران و برف میتواند جلوی اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما را بگیرد.

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما
پیچ و رولپلاک نمای ساخحتمان رومی

 

از جمله مهمترین مراحل پیچ و رولپلاک نما باید به موارد زیر اشاره نماییم: 

پاکسازی و زیر سازی محل، برداشتن سنگ های معیوب و شکسته
برشکاری سنگ های نما
دریل کاری و سوراخ کردن نما
پیچ و رولپلاک سنگ نما و چسب زدن پشت سنگ
رنگ کردن محل پیچ و دریل و بتونه کاری

اجرای نماشویی ساختمان ها پس از پیچ و رولپلاک سنگ نما

گروه میهن راپل به دلیل مسعولیت پذیری در هنگام کار نمای شما را پس از پیچ و رولپلاک سنگ نماشویی میکند.

این شستن نما به صورت رایگان انجام میشود.

البته باید بگویم که شستشو در فصل زمستان که سرد است رایگان نمیباشد.

همچنین در ساختمان های بسیار بزرگ که چندین روز طول میکشد که شستشو انجام شود نیز رایگان نمیباشد.

این نماشویی رایگان فقط برای ساختمان هایی میباشد که در یک یا دوروز کارشان به طول می انجامد.

 

رولپلاک فیشر

بهترین نوع رولپلاک فیشر میباشد که مناسب رولپلاک سنگ نمای ساختمان میخورد.

رولپلاک فیشر به رنگ های قرمز و سفید هستند که به صورت جعبه ای و فله ای در بازار به فروش میرسد.

قیمت رولپلاک فیشر دونه 400 تومان میباشد.

 

رولپلاک فیشر
رولپلاک فیشر

 

شکل رولپلاک فیشر
رولپلاک فیشر و پیچ هنگام اجرا

 

رولپلاک پروانه ای

رولپلاک پروانه ای نوعی پلاستیک خشک است که پیچ درون ان نفوذ میکند و مناسب دیوارهایی میباشد که سیمان کمی دارند و یا اصلا سیمان ندارند.

رولپلاک پروانه ای دارای دو خار شبیه به پروانه است که پس از سفت شدن پیچ به صورت پروانه باز خواهند شد و به کنار فشار وارد میکنند.

در صنعت پیچ و رولپلاک نما میتوان در جاهایی که سنگ بر روی رابیتس چسبیده ازین رولپلاک استفاده کرد.

در غیر این صورت اصلا توسیه نمیشود چون نمای شما را به دون دون های قرمز در می اورد.

"<yoastmark

 

ابزار های مورد استفاده در اجرای پیچ سنگ نما

پیچ رولپلاک کار سنگ نما باید دارای لوازم برقی و فنی مناسب باشد.

این لوازم باعث امنیت جانی او در هنگام کار روی نما میشود.

کارفرما نباید اجازه دهد تا نیرو از ابزار کهنه و یا ایرانی برای اجرای پیچ رولپلاک سنگ ساختمان استفاده کند.

منطور من ابزار راپل میباشد که فرد با ان روی ارتفاع معلق میشود.

در ادامه چند نوع از ابزارهای اجرای پیچ رولپلاک کردن اپارتمان را میگوییم.

کابل و سیم سیار

کابل و سیم سیار جهت متصل کردن دریل و پیچ بند به برق استفاده میشود.

سیم سیار باید بلند باشد زیرا ممکن است ساختمانی ارتفاع زیادی داشته باشد.

حتما سیم را هنگام شروع پیچ و رولپلاک سنگ نما تست کنید زیرا ممکن است باعث برق گرفتگی راپل کار شود.

دریل معمولی و هیلتی

دریل ها چنین دسته هستند.

دستگادریل مخصوص سوراخکاری سنگ نما باید دارای درجه مناسب برای این کار باشد.

دریل ها برای پیچ و رولپلاک سنگ نما دو دسته هستند.

اولی دریل سه نظام که هیلتی ندارد.

دریل هیلتی که کمی چکشی در ان بکار رفته است.

از سه نظام برای پیچ کردن سنگ های رومی و باریک استفاده میشود.

از هیلتی برای پیچ کردن گرانیت و سنگ های پهن و سفت.

پیچ گالوانیزه

پیچ گالوانیزه در ابتدای کار جزو ابزارهایی است که باید مورد بررسی شما قرار بگیرد.

پیچ اگر نامناسب باشد موجب زنگ زدگی و ریزش مجدد سنگ ها میشود.

قطر پیچ ها باعث میشوند که وزن سنگ هیچ تاثری روی ریزش نگذارند.

ارتفاع پیچ گالوانیزه باید پنج یا شش باشد و ازین مقدار بزرگتر و کوچک تر در طول عمر و ماندگاری پیچ روی سنگ تاثیر میگذارد.

پیچ طلایی اکیدا استفاده نشود چون به سرعت زنگ خواهد زد.

چکش

چکش برای داخل کردن نیمه ی پیچ استفاده میشود.

چکش باید سبک باشد زیرا دست پیچ رولپلاک کار خسته خواهد شد و همچنین پیچ ها بیشتر از حد معمول داخل سوراخ خواهند شد.

دقیقا برای هر پیچ نیم ان باید داخل سوراخی که دریل زده است بشود.

پیچ بند

پیچ بند از ابزارهای مهم در پیچ رولپلاک کردن نما میباشد.

قدیم از پیچ گوشتی برای سفت کردن پیچ ها کمک میگرفتند ولی امروزه به راحتی در صدم ثانیه میتوان دانه دانه پیچ ها را سفت کرد.

پیچ سفت کن باید با درجه ای پیچها را سفت کند که روی سنگ کنیک شود و اماده بتونه کاری بشود.

بتونه

بتونه باید در هنگام پیچ و رولپلاک نما کنار راپل کار قرار بگیرد تا بتواند پیچ هایی که روی سنگ میزند بلافاصله روی انرا بتونه کار کند.

این کار برای تمیزی و زیبایی نمای ساختمان بسیار مهم و حیاطی میباشد.

اگر پیچ کننده سنگ نما ازین کار سر باز زد شما باید ان را مجبور به این کار بکنید زیرا جزو متمم های کار پیچ نما است که بتونه زده شود

قوانین ریزش سنگ نما

اصلی ترین مقصران ریزش سنگ نما سازنده و مهندس ناظر و سنگ کار و مدیر ساختمان هستند.

ولی در اینجا ما میخواهیم راجع به مدیر ساختمان صحبت کنیم چون وظیفه نگهداری سنگ نما و وظیفه اطلاع رسانی پیچ کردن سنگ نما برعهده اوست.

مدیران ساختمان ها وظیفه قانونی خیلی مهمی دارند و میتونن درصد تقصیرهای زیادی توی حوادث ساختمانی متحمل بشن.

اتفاقی که خیلی رایج هستش ریزش سنگ نما است . یک پرونده حقوقی رو باهم مرور میکنیم ولی باید گفت پرونده کیفری چون تلفاتی در میان است.

 

پرونده ریزش سنگ نما و مقصر

مدیر ساختمان توی پرونده ریزش سنگ نما مقصر اعلام میشه.

توی این حادثه یکی دو باری سنگ ریزش میکنه ولی مالکین واحدها بی توجهی میکنند و بار اخری که سنگ ریزش میکند جان یک عابری رو میگیره.

حکم اولی که قاضی صادر میکنه مدیر ساختمان پنجاه درصد مقصر اعلام میشه و باقی تقصیرها گردن سازنده و ناظر میوفته.

تو این حال مدیر به دادگاه اعلام میکنه که اصلا مدیر نبوده و پنجاه درصد تقصیر مدیر رو بین ده واحدی که داخل ساختمان زندگی میکردن تقسیم میکنند و در ادامه چندین نفر از اهالی ساختمان اعتراض میکنند که این اقا مدیر ساختمان بوده و ظایفش رو به درستی انجام نداده است.

 

رای نهایی دادگاه دیه و پیچ نکردن سنگ نما

مجدد دادگاه تجدید نظر تشکیل میشه و در نهایت مدیر ساختمان سی درصد مقصر شناخته میشه و دیه رو پرداخت میکنه.

خیلی از ساکنین احساس میکنند که مدیر فقط وظیفه جمع اوری شارژ رو داره ولی اصلا به این شکل نیست.

مدیریت یک ساختمان یعنی کلیه موارد ساختمان اعم از پیچ و رولپلاک سنگ نما را به عهده دارد.

مدیر میتونه به صورت کتبی هزینه های پیچ و رولپلاک نمای ساختمان رو به ساکنین اعلام کنه و اگر کسی مخالفت کرد یک تضمین کتبی از او بگیرد که اگر سنگ ریزش کرد خسارات برعهده ان فرد مخالف میباشد و تمام اهالی با ذکر تاریخ به صورت شاهد انرا امضا کنند.

 

ویدیو پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان توسط میهن راپل

 

انجام دهنده پیچ و رولپلاک نما
شرکت انجام دهنده پیچ و رولپلاک نما با طناب

 

پیچ و رولپلاک نما به صورت چک کردن و یک سنگ

بعضی ساختمان ها از سنگ محکمی برخوردار هستند ولی در بعضی از نقاط به دلیل ضعف ملات دچار لقی میشوند که نیاز به پیچ پیدا میکنند. برای انجام یک سنگ یا دو سنگ روی نما باید یک روز حقوق افراد راپل کار را پرداخت کنید که از 2 تا 3 میلیون تومان است.

برای چک کردن نمای ساختمان هم باید یک سوم پیچ  رولپلاک کل ساختمان را به راپل کار پرداخت کنید.

 

پیچ و رولپلاک سنگ نمای پاسیو
پیچ و رولپلاک سنگ نمای پاسیو با تیم حرفه ای

ویدیو تثبیت سنگ نمای برج تهران

ایا همه سنگ ها قابل پیچ و رولپلاک شدن هستند؟

خیر. سنگ هایی هستند که بسیار قدیمی میباشند و بسیار نازک هم میباشند که نمیتوان انرا سوراخ کرد.

نوعی دیگر از نماها وجود دارندبه نام رومی که با طرح های روم باستان نما را اجرا میکنند.

در این نماها سنگ ها با قابهای کوچک و بزرگ به هم چسبانده میشوند.

اگر سنگ ها از 10 سانت کوچک تر باشند خورد میشوند و بالای ده سانت گرچه پیچ کردن ان سخت است ولی با دریل ها  طرفندهای مخصوص خودش قابل انجام است.

نوع دیگر سنگ انتیک است که دیگر نیازی به توضیح زیادی ندارد و قابل پیچ و رولپلاک کردن نیستند.

 

ایا اجرت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با تمام لوازم اعلام میشود؟

بله به طور کلی یک شرکت وظیفه دارد که لوازم مصرفی خود را به صورت درجه یک تهیه کند و روی نما استفاده کند.

پیچ و رولپلاک استفاده شده روی سنگ نمای ساختمان باید از جنس مناسب باشد و فرد متخصص باید جنس مصرفی خود را با خود بیاورد.

تنها چیزی که در هنگام کار خرید انها بر عهده کارفرما است سنگ ریزش کرده است که ما تهیه میکنیم و کارفرما انرا به صورت نقدی حساب میکند.

پیچ و رولپلاک سنگ چهل سانتی نمای ساختمان
پیچ و رولپلاک سنگ چهل سانتی نمای ساختمان

تمیزی کار پیچ رولپلاک نما درمیهن راپل

مطمعا باشید که تمیز بودن کاری که شرکت میهن راپل برای شما انجام میدهد بسیار مهم تر از پول میباشد.

میهن راپل سنگ های شما را جوری پیچ رولپلاک میکند که حتی اثاری از جای پیچ روی نمای ساختمان دیده نشود.

همچنین از نظر هزینه پیچ کردن سنگ نمای ساختمان نسبت به جاهای دیگه ارزانترین هستیم و در لوازم مصرفی بهترین جنس را استفاده میکنیم.

در ادامه میتوانید عکس پیچ و مته و قرارداد و بیمه را ببینید و موارد انجام کار را برایتان توضیح میدهیم پس با ما باشید.

 

پیچ کردن سنگ نمای ساختمان
پیچ کردن سنگ نمای ساختمان

تعداد استاندارد پیچ روی سنگ نما

به صورت استاندارد برای هر سنگ تعداد مشخصی به نسبت جنس سنگ و اندازه ان تعیین شده است.

فکر نکنید هرچقدر بیشتر بزنید سنگ محکم تر میشود و هرچقدر پیچ ها درازتر باشد استقامت بیشتر میشود.

خیر – این ذهنیت را اکثر کارفرماهای ما دارند.

برای رولپلاک کردن سنگ نما هرپنجاه سانت تعداد پیچ استاندارد میباشد و بیشتر از ان دچار ترک روی سنگ میشود و در مدت کوتاهی ترک ها روی سنگ نمایان میشود و به یک باره تیکه تیکه ریزش میکند پس در تعداد پیچها افراط نکنید.

تعداد پیچ و رولپلاک روی هرسنگ
تعداد پیچ روی هرسنگ

عمر پیچ و رولپلاک روی سنگ در نمای ساختمان چقدر است؟

یک نکته مهم رو میخوام قبل از تکمیل کردن قیمت سفت کردن سنگ نما به شما بگویم و ان مدت زمان ماندگاری پیچ و رولپلاک روی سنگ میباشد.

به طور تضمینی و صدرصد پیچ و رولپلاک روی سنگ نما تا انتهای عمر ساختمان باقی میمانند و هیچوقت ریزش نخواهند کرد.

البته اگر پیچ و رولپلاک کار ماهر باشد و از جنس مناسب استفاده کند که متاسفانه امروزه کلاهبرداری درون فضای کار زیاد شده است پس در انتخاب پیچ رولپلاک کار دقت کنید.

اگر استانداردهای توضیح داده شده رعایت شود هیچوقت شاهد ریزش مجدد سنگ نخواهیم بود.

البته به صورت کلی ما برای هر نما ضمانت نامه داریم و انتهای کار تحویل مدیر ساختمان میدهیم.

این ضمانت ها تعمیراتی میباشد و در صورت ریزش سنگ هزینه ترمیم مجدد بر عهده شرکت متعهد میباشد.

 

پیچ و رولپلاک کردن نما بدون داربست
پیچ و رولپلاک کردن نما بدون داربست در قیطریه

محکم سازی سنگ نمای ساختمان های دولتی

بعضب از شرکت های دولتی هم دارای نمای سنگی هستند که نیاز به پیچ رولپلاک پیدا میکنند و برای اجرای ان از شرکت های انجام دهنده پیچ و رولپلاک نمای ساختمان کمک میگیرند.

ساختمان های دولتی دارای قوانین خودشان هستند. مثلا برای رفت و امد باید مشخصات کامل پرسنل اعلام شود و همگی دارای بیمه حوادث باشند.

برای قرارداد و تسویه حساب حتما شرکت باید ثبتی باشد چون ساختمان های دولتی از شرکت های معتبر که کد ثبت و کد اقتصادی دارند استفاده میکنند.

این به این دلیل است که ساختمان دولتی برعکس مسکونی دارای نامه نگاری های فراوان است و اگر اسم برند ثبت نباشد قابل پیگیری نمیباشد.

 

پیچ و رولپلاک سنگ پارکینگ ساختمان

پارکینگ ساختمان پس از نشست های اولیه دچار لقی و جدا شدگی میشوند که پس از مدتی ریزش میکنند. پارکینگ دارای ستون و دیواره است که سازنده انها را سنگ میکند.

این سنگ ها پس از جدا شدن ممکن است به ماشین های پارک شده اسیب وارد کنند که پیشنهاد میشود سریعا انها را پیچ رولپلاک کنید.

 

 

در اجرای سوراخ کاری سنگ نما زیبایی و تمیزی کار بسیار مهم است. در تصویر قسمت چپ ساختمان پیچ و رولپلاک شده است و هیچ اثری از جای پیچ دیده نمیشود.

پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست
پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربستچ

 

تصویر زیر در حال پیچ کردن نمای نیمه رومی هستیم که نیاز به دو دریل ساده و هیلتی میباشد. قاب های ریز و زیر 15 سانت باید با اصول و خونسردی پیچ و رولپلاک شود.

پیچ و رولپلاک نمای تراورتن با طناب
پیچ و رولپلاک نمای تراورتن با طناب

 

رول پلاک کردن سنگ های رومی و تراورتن به وسیله طناب یکی از کم خطر ترین روش های تثبیت سنگ نماست.

پیچ رولپلاک نمای سنگی با طناب
پیچ رولپلاک نمای سنگی با طناب

 

سنگ دندان موشی که روی سنگ کار میشود و ابعاد کوچکی هم دارد پیچ و رولپلاک نمیشوند. بهترین کار این است که انها را بکنیم و دور بریزیم تا خطر افرین نشود. اما بعضی افراد زیبایی را به خطر ترجیح میدهند و انها را مجدد ترمیم میکنند. این ترمیم با چسب انجام میشود و هیچ تضمینی ندارد.

 

پیچ و رولپلاک کار در تهران و کرج
پیچ و رولپلاک کار در تهران و کرج

 

پیچ سنگ نما با دو نیروی ماهر که به صورت اسپایدرمن روی ساختمان اویزان شده اند.

پیچ و رولپلاک سنگ نما در منطقه خانی اباد تهران
پیچ و رولپلاک سنگ نما در منطقه خانی اباد

 

پیچ و رولپلاک کردن نمای رومی اینگونه است که سنگ های باریک در اولویت قرار دارند و باید زودتر از بقیه نما پیچ بشوند. سنگ های باریک به هیچ جا چفت و وصلی ندارند و با یک باد و باران و نشست ریزش میکنند. پس موقع ساخت از سنگکار عزیز خواهش میکنیم که پشت همه سنگ های ریز و درشت اسکوپ بگذارد.

پیچ رولپلاک نما رومی 7 طبقه با طناب
پیچ رولپلاک نما رومی 7 طبقه با طناب در تهران جنت اباد

 

طبقه اوله اینگونه ساختمان ها برای پیچ و رولپلاک قابل اجرا نیست. به دلیل فاصله گرفتن طناب کار از طبقه اول دسترسی غیر ممکن میباشد و اگر ریزش سنگی در طبقه ابتدایی اتفاق افتاده باشد حتما از نردبان و یا بالابر باید استفاده کرد. تو رفتگی در طبقه ابتدایی ساختمان در تصویر را مشاهده کنید. اگر چنین تو رفتگی هایی دارید حتما در ابتدای کار یا قرارداد ان را در قسمت توضیحات بیاورید تا مشکل پیش نیاید.

 

تصویر زیر شخص در حال مستحکم سازی سنگ نما میباشد که اکثر نما را سنگ های بزرگ تشکیل داده است. زیر پنجره ها نوعی سنگ باریک کار شده است که بدون نبشی و زیر سازی فقط با چسب انرا چسبانده اند. اینگونه سنگ ها باید کنده شوند تا روی سر عابرین نریزد. نمای سنگ تراورتن از نوع عباس اباد است که بسیار نرم و به راحتی پیچ و رولپلاک میشوند.

پیچ و رولپلاک سنگ باریک روی نما جهاننشهر کرج
پیچ و رولپلاک سنگ باریک روی نما جهانشهر کرج

 

تصویر زیر اجرای پیچ و رولپلاک نمای پاسیو از جنس سرامیک میباشد که نیرو به وسیله واشر کلیه سرامیک ها را محکم سازی کرده است. سرامیک به دلیل شکنندگی که دارد میبایست با واشر اجرا شود و پیچ و واشر به مانند تصویر به بندها زده میشود.

پیچ و رولپلاک نمای حیاط خلوت از جنس سرامیک در کرج گوهردشت
پیچ و رولپلاک نمای حیاط خلوت از جنس سرامیک در کرج گوهردشت

زمان اجرای سفت کردن سنگ نما بستگی به اندازه و حجم ساختمان دارد. تعداد نیروی در حین اجرای پیچ نما بسیار مهم میباشد. موقعیت جغرافیایی و لق و سفت بودن سنگ نمای ساختمان هم در اتمام کار بسیار مهم میباشد.

در تصویر زیر دو نیرو در حال کار کردن هستند. اگر یک پرسنل این کار را انجام میداد باید از نظر زمانی دو برابر کار میکرد تا این پروژه به اتمام برسد. به همین دلیل میهن راپل برای پیچ رولپلاک نمای سنگی همیشه ده نیروی راپل کار حاضر و اماده به همراه دارد.

پیچ و رولپلاک نمای سنگی با طناب
پیچ و رولپلاک نمای سنگی با طناب

 

نکته: به دست گرفتن صحیح دریل و قرار دادن مته به صورت اصولی روی سنگ باعث سالم ماندن سنگ های باریک میشود. یک پیچ رولپلاک کار ماهر باید به صورت صحیح دریل را روی سنگ قرار دهد تا به صورت مستقیم سوراخ گردد. اگر دریل کج روی سنگ قرار بگیرد موجب خرابی قرار گرفتن پیچ روی سنگ میگردد. این موضوع بیشتر برای قاب پنجره های باریک میباشد . برای پیچ کردن دور قاب پنجره در تهران راپل کار باید دقیق روی محل مورد نظر فرود بیایید تا روی اجرای کار مثلت باشد.

پیچ و رولپلاک سنگ نما تراورتن
پیچ و رولپلاک سنگ نما تراورتن

در حال چسب زدن سنگ هایی هستیم که قابل پیچ و رولپلاک نیستند. بعضی از سنگ ها بین دو ستون قرار دارد و دریل به هیچ وجه داخل ان نمیرود و نمیتوان انها را پیچ و رولپلاک کرد. پس تنها راه این است که توسط چسب های بیرنگ انها را به سنگ های دیگر متصل کنیم تا همدیگر را روی ارتفاع نگه دارند.

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب در منطقه کمالهشر کرج
پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب در منطقه کمالهشر کرج

 

پیچ و رولپلاک نمای حیاط خلوت جزو موارد مهم در محکم سازی ساختمان میباشد. پیچ کردن سنگ های پاسیو باعث ارامش در محیط داخلی ساختمان میشود و از خطر ریزش سنگ روی سر افرادی که در قسمت همکف زندگی میکنند رهایی خواهد داد.

پیچ و رولپلاک سنگ نما در پاسیو و نورگیر
پیچ و رولپلاک سنگ نما در پاسیو و نورگیر در تهران سعادت اباد

 

پاسیو به دلیل نشستهای پی در پی در بدنه ساختمان دچار لقی و ریزش سنگ میشود. در هر ساختمان چندین پاسیو ساخته میشود که کار ان نور دهی به واحد ها میباشد. پیچ و رولپلاک نمای حیاط خلوت با طناب باید انجام شود چون هیچ راه ورود داربستی وجود نخواهد داشت.

پیچ سنگ نمای حیاط خلوت
پیچ کردن سنگ نمای حیاط خلوت در تهران ورامین

 

نصب سنگ نما روی طناب کار بسیار دشواری است و پیچ و رولپلاک کار باید فرد قوی باید تا بتواند سنگ های بزرگ و سنگین را در حالت معلق روی ارتفاع نگه دارد. هنگام نصب سنگ تعادل راپل کار بسیار مهم است و وگرنه سنگ قبل از پیچ شدن از ارتفاع سقوط خواهد کرد.

نصب سنگ نمای ریزش کرده.
نصب سنگ نمای ریزش کرده.

 

نماهایی که ترکیبی از سنگ و انتیک هستند باید هم زمان مقاوم سازی شوند. این به این دلیل است که هنگام پیچ کردن نمای ساختمان کل دیوار لرزش دارد و موجب لق شدن و شل شدن دیگر سنگ ها میشود. برای جلوگیری از شل شدن سنگ های دیگر باید تمام انها را در همان زمان مقاوم سازی کرد تا ریزش نکنند.

پیچ کردن سنگ نمای رومی با طناب
پیچ کردن سنگ نمای رومی با طناب

 

فرود دو راپل کار کنار هم باعث میشود که سنگ های کناری با لرزش دریل ریزش نکند. اجرای دو پیچ و رولپلاک کار کنار هم باعث میشود که نظم پیچ کردن سنگ ها حفظ شود و پیچ ها درون خط منظمی تا پایین قرار بگیرند. این باعث حفظ ظاهر ساختمان میشود.

پیچ و رولپلاک کردن سنگ های نما در گوهردشت کرج
پیچ و رولپلاک کردن سنگ های نما در گوهردشت کرج

 

چرا این محتوا نگارش شده است؟

برای اگاه سازی افرادی که نمای ساختمانشان ریزش میکند و جهت پیچ و رولپلاک سنگ نما این محتوا تنظیم و نگارش شده است.

چه کسی توضیحات این صفحه را برای شما نوشته است؟

چند متخصص پیچ و رولپلاک سنگ نما همزمان در نگارش این محتوا نقش داشته اند.

نویسنده های این محتوا:

 • رضا سعادت
 • محمد استوارپور
 • سعیده سعادت

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست در تهران و کرج – پیچ سنگ ساختمان با راپل

  1. modir

   سلام اقای هومن بله توس تهران هم خدمات پیچ رولپلاک نمای ساختمان رو انجام میدیم…لطفا تماس بگیرید.

 1. سعیده

  سلام

  قیمت کار شمارودیدم و متوجه شدم که باید عکس بفرستم برای استعلام قیمت.

  عکسرو واتساپ فرستادم.ممنون میشم قیمت پیچ کردن سنگ نمارو برام بفرستید

  1. modir

   بله عکس نمارو بفرستید قیمت کار پیچ و رولپلاک نما رو اعلام کنیم..ما یک شرکت پیچ و رولپلاک سنگ نما هستیم

 2. کاویانی

  سلام من این شرکت بسیار راضی هستم..چون واقعا اخلاقشون و کارشون بسیار عالی بود.با تشکر از جهان فرود

 3. مهدی احمدوند

  بسیار ممنون بابت کارتون وازاقای گودرزی واستوار تشکر میکنم بابت پیچی ک زدید برامون

 4. mehralizade

  پیچ و رولپلاک سنگ نما متری چنده اقای استوار؟ ایا توی تهران هم خدمات پیچ رولپلاک سنگ نمارو با طناب انجام میدید؟
  09195846431 بیزحمت برای هماهنگی کار تماس بگیرید با بنده

 5. محسن نامجو

  سلام ممنون بابت پیچ و رولپلاک که اکیپتون برای ما انجام داده دمشون گرم خیلی رفقا مشتی بودن

  1. modir

   اقا نامجو خیلی محلصیم بازم کار پیچ کردن سنگ نمای ساختمان داشتی با حساب درصد شما در خدمت هستیم.

 6. صغرا الماسی

  سلام اقای استوار. بعد از ۱۱سال یکی از سنگ ها احساس میکنیم که از پیچ و رولپلاک درومده. با توجه به ضمانتی که دادید برای پیچ و رولپلاک سنگ نما میتونید فردا برای دیدنش و درست کردنش بیایید؟؟ البته شما ده سال ضمانت کردی ولی این لطف رو در حق ما بکن ممنون

 7. حسن یزدانی

  سلام. اقای استوار کارتون بسیار حرفه ای هستش..هیچکدوم از پیچ های که زدید معلوم نیست و بتونه های خیلی همرنگ برای سر پیچ درست کردید..ممنون از کار بسیار خوبتون از حدا میخوام همیشه سلامت باشید.

  دست بوس شما حسن یزدانی

 8. سمیر نسری

  ببخشید توی شهرستانها هم نصب پیچ و رولپلاک سنگ انجام میدید؟؟؟ ایا قیمتها با تهران و کرج فرق میکنه؟

  1. modir

   بله توی شهرستان های دیگه هم پیچ رولپلاک سنگ نمارو انجام میدهیم.قیمتش هم یکم بیشتر از پایتخت میباشد.

 9. sohrab halabkob

  ببخشید من شمارو ازگوگل پیدا کردم بابت پیچ رولپلاک سنگ.شما مثل دیجی کالا و جهان فرود کارمیکنید?

  1. modir

   خیر شرکت ایمن کار یک شرکت پیچ و رولپلاک مستقل میباشد و میتوانید تماس بگیرید تا برای انجام کار خدمت برسیم.

 10. چایچی

  سلام خوبید ؟ ما یک مغازه در حسین آباد مهرشهر داریم که دیوارهاکاشی کاری شده ، یکسری از کاشی ها ول شده اند ولی نیفتاده اند میخواهیم همه کاشی ها را رول پلاک بکنیم حدودا” ۲۰۰ عدد رول پلاک لازم است ابعاد کاشی ۰.۶۰×۰.۳۰ هستند . اگر ممکن هست لطفا از محل بازدید کنید و قیمت اعلام بکنید درصورت معقول بودن ، نسبت به انجام رول پلاک اقدام بکنید و یا اگر نظر دیگری دررابطه با نوع تثبیت کاشی هایی که حالت ول شده هستند داشته باشید استقبال میکنیم . منتظر اعلام نطرتان هستیم . چایچی

  1. modir

   سلام اقای بهرایی قیمت پیچ و رولپلاک نما پس از تماس با گروه میهن راپل به شما اعلام میشود. این کارا هم قدیمی شده داداش.

 11. مرتضی دوستی

  سلا اقای میهن راپل بنده جزو مردم تهران هستم که نمای ساختمانم سنگی هستش
  نیاز شدید به خدمات پیچ رولپلاک نمای سنگی دارم. شماره ای ندیدم توی سایت و توضیحاتتون رو دیدم که خیلی عالی بود و من میخوام با شرکت شما کار کنم و کار پیچ و رولپلاک نمارو بدم به شما اگر زحمتی نیست تماس بگیرید با من.

  ۰۹۳۵۴۱/۵۱۸۶۹

  1. modir

   ممنون اقا دوستی که وارد سایت ما شدید و مارو برای پیچ کردن سنگ نمای خودتون انتخاب کردید. برای اینکه بتونیم با هم ارتباط برقرار کنیم شماره خودم رو براتون اینجا مینویسم و ذخیره کنید تا هرجا کاری روی نما داشتید در اولین فرصت خدمت شما برسیم.
   09125846430 تماس بگیرید.

 12. Hoseyni

  بسیا عالی و تمیز کار پیچ و رولپلاک مارو انجام دادن. بسیار ممنون از نوع کارشون راضی. بودم. قیمت بسیار مناسبی. برای ما انجام دادند.

  1. modir

   ممنونم باعث افتخاره کار ساختمان شما به دست ما انجام شد. اگر کاری در نقطه ی دیگر ساختمان دارید شرکت ما انجام میده. مثل اب بندی نما یا عایق کاری نما. تشکر از لطف شما.

 13. ریحانه علیزاده

  سلام
  معرفی خوبی بود. بعضی از این محصولات رو ندیده بودم، ممنون که باعث شدید با این محصولات آشنا بشیم.
  من هم می خوام چند تا محصول خوب دیگه معرفی کنم:

 14. مهران

  رفع ریزش سنگ نما جزووظایف سازنده هستش وقبل از تحویل ساختمان باید کامل سنگ نمارو چک کنید تا لق وشل نباشه
  پیچ و رولپلاک نمای ساختمان جزو وظایف مالک است وباید سفت با این قضیه برخورد بشه

  1. modir

   ممنون بابت توضیحاتی که داید. شرکت های پیچ و رولپلاک نمای ساختمان فقط وظیفه دارند نمای ساختمان رو پیچ رولپلاک کنند و توی کار قانون و اجرای قانون دخالتی نمیکنند. قطعا یا سازنده مقصره یا خریدار و مهندس ناظر و در برخی مواقع دیدیم که خسارت بین این افراد تقسیم شده است. پس مراقب باشید و نگید که ما مقصر نیستیم. باید قانونی به این قضیه نگاه کنید.

 15. شایان عبادی

  درشهرستانهایی مانند ارومیه و ماکو که هوا در زمستان ها خیلی سرده، میشه از این روش برای نمای ساختمان استفاده کرد؟ پیچ ها دچار زنگ زدگی نمیشن؟

  1. modir

   پیچ و رولپلاک کردن سنگ نمای ساختمان اصلا ربطی به سرما و گرما نداره. وقتی هوا مساعد بود و بارندگی در جریان نبود میتوان نمای ساختمان را پیچ رولپلاک کرد. برای شهرهایی که سرد هستش اصلا هیچ موردی وجود نداره و میشه سنگ هارو بدون هیچ دردسری پیچ رولپلاک کرد. البته که راپل کار باید از لباس گرم و بسته مجهز باشند تا هنگام پیچ رولپلاک نما به خودشان اسیب وارد نشود.

 16. راحله عباسی

  ممنون از توضیحاتتون
  نمای ساختمان ما دچار سوختگی شده و برخی سنگهاش شکسته و یا سیاه شدن. شما می تونید خدمات مربوط به تمیز کردن سوختی ساختمان رو انجام دهید؟

 17. علی فتوحی

  چه کارهایی رو در هنگام پیچ و رولپلاک نما یا قبل از اون باید انجام بدیم. منظورم اینه که چه توصیه هایی برای قبل از شروع کار پیچ رولپلاک نما و قبل از رسیدن پرسنل دارید؟

  1. modir

   در پشت بام رو باز کنید و حدالامکان برای انها اب و صبحانه محیا کنید تا پرسنل از جون برای ساختمان شما مایه بگذارند البته وظیفه کارفرما نیست که خدمات دهی رو انجام بده اما اگر باشه ممنون لطف شما خواهیم بود و جبران خواهیم کرد.

 18. SARA FAKHER

  ممنون از مقالتون جامع و کامل بود. مخصوصا اون قسمتی که توضیح داده بوده اید بعد از پیچ کردن سنگ نمای ساختمان‌ روی پیچ ها رو می پوشانید. دودل بودم که نکنه با پیچ کردن نما زیبایی ساختمان از بین بره. اما حالا مصمم شدم حتما از خدمات شما در اولین فرصت استفاده کنم.

  1. modir

   خیر قربان تمام نما پس از پیچ و رولپلاک نمای سنگی بتونه میشه و جای هیچکدوم از پیچ ها روی نمای ساختمان معلوم نمیشه. در ضمن بتونه کاری روی پیچ انقدر تمیز و هم رنگ انجام میشه که اصلا دیده نمیشه.

 19. ماریا رضایی

  سلام
  معرفی عالی، بعضی از ای باعث شدید با این محصولات آشنا بشیم.
  پیشنهاد میکنم این محصولات رو هم ببینید:
  پیچ و مهره، رول پلاک، میخ و پرچ

  1. modir

   تشکر از انتخاب ما. سایت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان یک سایت جامع در زمینه نمای ساختمان هستش و مهره و میخ ما استفاده نداریم.

 20. سامیار

  سامیار هستم از استان تهران که اومدید نمای ساختمان مارو پیچ رولپلاک کردید. بسیار ممنون از کار خوبتون و اینکه چکش و کارابین شما جامونده روی پشت بام.بیزحمت مسیرتون به تهران خورد حتما بیایید و بردارید لوازمتون رو تشکر از میهن راپل.

  1. modir

   سلام اقا سامیار چشم حتما برای بردن لوازم مزاحم میشود و بخهتون زنگ میزنم. انشالا از کار پیچ رولپلاک سنگ نما راضی بوده باشید و مارو به دوستانتان معرفی کنید

 21. سامیار

  خیلی خیلی راضی بودم ولی یک مورد بود که باید بهتون تذکر بدم این بود که صبح آنقدر زود کارو شروع نکنید بعضی از ساختمان ها مریض دارند یا بچه کوچک دارند و تا کله ظهر می‌خوابند.ممنون آقای میهن راپل

 22. farshadtoshu

  پیچ رولپلاک سنگ رو یکی اومد روی ساختمان ما انجام داد و از پیچ های کوچک استفاده کرد. پیچ 4 سانتی اورد ما بهش گفتیم اقا کوچیکه ولی قبول نکرد و هرجور شده مخ مارو زد تا قبول کنیم پیچ کنه. الان بعد از یک سال دیدیم دونه دونه سنگ ها داره میریزه و اون کسی که پیچ رولپلاک کرده اصلا پاسخگوا ما نیست و هیچ قراردادی هم به ما نداده تا پیگیری کنیم.
  میخواستم بیایید یه بازدیدی بکنید از ساختمان و ببینیم چه کاری باید انجام بدیم.
  09354151891 با این شماره تماس بگیرید.

  1. modir

   دوست عزیز پیچ های زیر 5 سانت به دلیل کوتاه بودن و نرسیدن به وسط سیمان دچار مشکل میشوند و پس از مدتی خود را از سیمان جدا میکنند. حتما برای اجرای چنین کارهای با چندین شرکت مشورت کنید تا روش صحیح پیچ کردن نمای ساختمان را به شما توضیح بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430