بستن

اب بندی عایق کاری پنجره های دو جداره و قدیمی روی نما اپارتمان در تهران و کرج

آب بندی و عایق کاری پنجره های قدیمی و دو جداره

عایق کاری و آب بندی پنجره های قدیمی و دو جداره، قبل شروع فصل های سرد سال، یکی از کارهای مهم در هر ساختمان است. برای انجام این کار بایستی از راه های اصولی و افراد متخصص استفاده کرد. با این کار هم از هدر رفتن انرژی جلوگیری می شود و هم با روش های کم هزینه و مقرون به صرفه، پنجره ها عایق می شوند. آب بندی پنجره های قدیمی بدون تعویض آنها امکان پذیر است.

 

قیمت اب بندی و عایق کاری پنجره قدیمی و دوجداره

قیمت این خدمات میتواند با شرکت مهن راپل بسیار مناسب و ارزان باشد و میهن راپل خدمات اب بندی پنجره را با مواد ترکیه ای انجام میدهد. برای استعلام قیمت عایق پنجره قدیمی و دوجداره عکس کار را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین وقت ممکن قیمت اعلام شود.

 

عایق کاری پنجره با طناب
عایق کاری پنجره با طناب

روش های آب بندی پنجره های قدیمی و فلزی

می توان از ورود آب و گرد و غبار و نفوذ سرما به داخل ساختمان، با استفاده از روش های مختلف عایق پنجره های قدیمی و غیر استاندارد جلوگیری کرد. در واقع باران به دلیل اسیدی بودن، باعث از بین رفتن رنگ پنجره و نفوذ آن به داخل ساختمان می شود.

 

استفاده از چسب اب بندی پنجره قدیمی

استفاده از چسب ها در آب بندی پنجره های قدیمی؛ برای انتخاب چسب های مناسب با پنجره، بایستی به این نکته توجه کرد که جنس پنجره متناسب با نوع چسب باشد. یکی از انواع چسب های درزگیری که برای انواع پنجره ها مناسب هستند، چسب های سیلیکونی هستند. این نوع چسب ها از مواد سیلیکونی تشکیل شده اند که متناسب با مکانی که قرار است از آن استفاده شود دارای انواع مختلفی هستند.

 

عایق کاری پنجره با چسب های سلیکونی

چسب های سیلیکونی حرارتی در محل هایی که دارای دمای بالا هستند مورد استفاده قرار می گیرد. چسب سیلیکون خنثی نیز در مواردی به کار برده می شود که در آن مکان تراکنش شیمیایی خاصی نباید اتفاق بیافتد. در واقع این نوع چسب ها دارای ترکیبات خاصی هستند که قابل استفاده در دماهای مختلفی هستند.

عایق چسب ماستیک

چسب های ماستیک نیز نوع دیگری از درزگیرهای مورد استفاده هستند که ترکیبی از چسب های سیلیکون و مواد بتونه می باشد. در واقع این نوع چسب با توجه به مکان مورد استفاده و قابلیت های مختلف درزگیری، از مواد خاصی تشکیل می شود.

 

اب بندی پنجره با چسب پلی یورتان

چسب های پلی اورتان نیز مانند چسب های سیلیکون، از مواد پلیمری ساخته می شوند و در رنگ های مختلفی تولید می شوند. این نوع چسب ها مقاومت بسیار زیادی در مقابل شرایط سخت آب و هوایی دارند. علاوه بر این رزین نیز ماده ای چسبناک است که به صورت غلیظ می تواند در عایق کاری و آب بندی پنجره های قدیمی به کار گرفته شود. این ماده می تواند به صورت طبیعی و یا مصنوعی ساخته شود.

 

عایق پنجره قدیمی و دوجداره
عایق پنجره قدیمی و دوجداره

عایق پنجره های قدیمی

استفاده از درزگیر قاب برای آب بندی پنجره های قدیمی؛ عامل ورود سرما و یا سر و صدا از پنجره های آهنی و قدیمی، وجود درز در آنها است. برای عایق و آب بندی این نوع پنجره ها، می توان از انواع نوارهای درزگیر استفاده کرد. برای استفاده از انواع نوارهای درزگیر بایستی دقت کرد که جنس نوار به گونه ای باشد که کاملا انعطاف پذیر باشد.
نوارهای درزگیر با قیمت های مناسب در بازار عرضه می شوند و معمولا در یک طرف آن برچسب وجود دارد. استفاده از آن بسیار ساده است و در قسمت های داخلی قاب پنجره های قدیمی و یا درب های آهنی مورد استفاده قرار می گیرد.
درزگیر های اسفنجی یکی از انواع نوارها هستند که قابلیت انبساط دارند. به این معنا که زمانی که در درز یا شکاف پنجره قرار می گیرند به سرعت فضاهای خالی را پر می کند و مانع از نفوذ هوا به داخل می شود.
درزگیرهای طنابی نیز نوع دیگری از درزگیرها هستند که می توانند به صورت موقتی برای آب بندی پنجره های قدیمی به کار برده شوند. این نوع درزگیرها به صورت رول بوده و می توان برای ابعاد و اندازه های مختلف از آن جدا کرد. علاوه بر این می توان از این نوع درزگیر ها در قسمت های متحرک در و پنجره نیز استفاده کرد.
درزگیرهای فومی یکی از بهترین نوع عایق کاری برای در و پنجره های آهنی و قدیمی است. این نوع در و پنجره ها به گذشت زمان دچار آسیب می شوند و عایق کاری آن کار بسیار مهمی است. درزگیرهای فومی به دلیل فشردگی بافت و قابلیت پوشش دهی مناسبی که دارند می توانند برای درزگیری این نوع پنجره ها بسیار مناسب باشند.

مطلب پیشنهادی ما  اجرای عایق بندی نما در بابل اب بندی و ضد اب سازی کردن نمای ساختمان در بابل

 

ضد اب سازی پنجره قدیمی
ضد اب سازی پنجره قدیمی

آب بندی پنجره های قدیمی با طناب بدون داربست

برای آب بندی پنجره های قدیمی با استفاده از فوم می توان هر چهار طرف قاب در یا پنجره را درزگیری کرد. قسمت پشتی این نوع درزگیر چسب وجود دارد که از ورود و خروج هوا جلوگیری می کند. علاوه بر این می توان از فوم های اسپری نیز برای درزگیری استفاده کرد. این نوع نیز دارای ساختار فشرده ای بوده و از رشد قارچ و باکتری جلوگیری می کند و یک نوع عایق حرارتی و صوتی بسیار مناسب به حساب می آید.

درزگیری قاب پنجره اهنی

درزگیری قاب پنجره های آهنی و قدیمی با استفاده از لاستیک های مخصوص و از جنس EPDM نیز امکان پذیر است. این نوع لاستیک ها معمولا در ضخامت های مختلفی قابل استفاده هستند و برای مدت زمان زیادی می توان از عایق بودن پنجره ها، آسوده خاطر بود.
علاوه بر این روش ها می توان از روش های دیگری نیز برای جلوگیری از نفوذ سرما به ساختمان استفاده کرد. استفاده از پرده های ضخیم و نصب آن در پشت پنجره، استفاده از روکش ها و لایه های عایق، به کار بردن پشت دری ها و قرار دادن آن در پشت پنجره و در، استفاده از روکش و پلاستیک برای پشت پنجره در فصل های سرد و استفاده از کرکره های سراسری که باعث زیبایی دکوراسیون منزل هم می شوند، از روش های عایق بندی پنجره ها است.

عایق بندی و آب بندی پنجره دو جداره

علاوه بر آب بندی پنجره های قدیمی، پنجره های دو جداره نیز گاهی نیاز به عایق بندی و آب بندی دارند. استفاده از پنجره های دو جداره خود می تواند روشی برای عایق کاری ساختمان باشد.
در واقع یکی از روش های آب بندی پنجره های قدیمی، تعویض آنها و استفاده از پنجره های دو جداره است. این نوع پنجره ها باعث تنظیم دمای محیط منزل می شود و از ورود سر و صدا و نفوذ سرما در فصل های سرد سال، جلوگیری می کند.

مطلب پیشنهادی ما  پیچ رولپلاک سنگ نما ساختمان با طناب راپل یا بدون داربست

 

آب بندی پنجره های دو جداره

درب و پنجره های دو جداره از پروفیل های مخصوص، یراق آلات، لوازم مناسب برای آب بندی پنجره دو جداره، لوازم درزگیری و عایق پنجره های دو جداره، فریم و… تشکیل شده است. استفاده از این لوازم و وسایل مطابق با استانداردها، باعث عدم نفوذ هوا و گرد و غبار به داخل ساختمان می شود.
عایق بندی پنجره های دو جداره بر خلاف آب بندی پنجره های قدیمی، زمانی اتفاق می افتد که مدتی از نصب این نوع پنجره ها گذشته باشد و نیاز به تعمیرات داشته باشد. علاوه بر این هنگامی که در ساخت پنجره های دو جداره از شیارهای هدایت آب استفاده نشود، بایستی از عایق کاری استفاده کرد.
این شیارهای تخلیه آب، در هنگام ساخت پنجره دو جداره به آن اضافه می شود و کارایی آن مشابه دماغه در آب بندی پنجره های قدیمی و آهنی است. این شیارها در قسمت عرض پایینی در پروفیل ها ایجاد می شود و به وسیله دستگاه های مخصوص فرز و مته به وجود می آیند.
کیفیت پایین پروفیل ها، فرسودگی لاستیک های پنجره و شیشه های دو جداره، از دیگر دلایل آب بندی پنجره دو جداره است. برای عایق بندی این نوع پنجره ها و رگلاژ و تعمیر آنها بایستی از متخصصان ماهر در این زمینه استفاده کرد.

 

مقایسه آب بندی پنجره های قدیمی و عایق بندی پنجره ها دو جداره

برای آب بندی پنجره های قدیمی و آهنی، می توان از روش های ساده مانند پشت دری، پرده های ضخیم، کرکره های سرتاسری و… علاوه بر روش های اصولی استفاده کرد. اما در آب بندی پنجره دو جداره بایستی تنها از روش های اصولی مانند رگلاژ و… استفاده کرد.
در پنجره های دو جداره از دو لایه شیشه استفاده می کنند که فضای بین آن از گازهای بی اثر مانند آرگون و کریپتون استفاده می شود. عملکرد نامناسب این گازها باعث عدم عایق بودن پنجره در مقابل سرما و یا سر و صدا می شود.

 

آب بندی پنجره قدیمی و دوجداره با راپل

علاوه بر این در صورت خرابی پنجره های دو جداره، باید از رگلاژ برای تعمیر آن استفاده کرد. اما خرابی پنجره های آهنی و قدیمی زنگ زدگی و آسیب آن به وسیله روش های مختلف آب بندی که توضیح داده شد، انجام می شود.

استفاده از رگلاژ برای آب بندی پنجره دو جداره

پنجره های دو جداره معمولا با گذشت زمان، کارایی استاندارد خود را از دست داده و نیاز به تعمیر پیدا می کند. تعمیر یا به اصطلاح دیگر رگلاژ پنجره های دو جداره بایستی توسط فرد متخصص انجام شود. عدم رگلاژ به منظور عایق بندی پنجره های دو جداره، باعث بسته نشدن کامل درب و پنجره و بنابراین نفوذ سرما و گرد و غبار از درزهای به وجود آمده، می شود.
تعمیر و رگلاژ پنجره دو جداره باعث کاهش تنش در قسمت های مختلف آن و تنظیم بخش هایی مانند اسپانیولت، زاماک، لولاها و قفل می شود. انجام رگلاژ به صورت درست و اصولی، باعث بدون نقص و ایراد بودن پنجره تا حدود 5 سال می شود.

روش های مناسب برای عایق بندی پنجره های دو جداره

ایجاد آسیب و انجام آب بندی پنجره های قدیمی معمولا بیشتر از پنجره های دو جداره اتفاق می افتد. نفوذ آب باران به داخل پنجره های دوجداره باعث کثیفی پنجره می شود. بنابراین با استفاده از روش هایی مانند نور خورشید و یا سوزاندن شمع باید راه نفوذ را پیدا کرده و با استفاده از شیوه مناسب آن را برطرف کرد.
یکی از روش های عایق بندی و آب بندی پنجره دو جداره، استفاده از لاستیک های مخصوص درزگیری پنجره های دو جداره است. این نوع لاستیک ها، باعث افزایش درجه عایق بودن پنجره های دو جداره و جلوگیری از نفوذ باران، سرما و سر و صدا به داخل ساختمان می شود.

مطلب پیشنهادی ما  شرکت رنگ امیزی نمای ساختمان در بابلسر و محمود اباد و ایزدشهر و نور و چمستان

 

آب بندی پنجره های قدیمی

لاستیک های درزگیر پنجره دو جداره از مواد با کیفیتی مانند پروپیلن اتیلن دین مونومری ساخته می شوند. مواد تشکیل دهنده این نوع درزگیر در برابر عواملی چون نور مستقیم خورشید، شرایط آب و هوایی مختلف و… مقاومت بالایی دارند. در واقع این نوع مواد می تواند از پنجره دو جداره، در مقابل اکسید شدن، فشار هوا و اختلاف دمایی محافظت کند.
لاستیک های مورد استفاده برای عایق بندی پنجره های دو جداره، به مرور زمان دچار آسیب نمی شود و کیفیت اولیه خود را حفظ می کند. میزان کشش این لاستیک ها و قدرت آنها در مقابل شرایط مختلف، توسط دستگاه های مخصوص در کارخانه های تولیدی این محصول اندازه گیری می شود. این درزگیر بر روی پنجره های دو جداره ثابت باقی می ماند.
روش دیگر در آب بندی پنجره دو جداره، استفاده از چسب های سیلیکون و ماستیک است که در آب بندی پنجره های قدیمی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع چسب ها ضد آب بوده و در مقابل باران و برف دچار آسیب نمی شود.
چسب سیلیکون و ماستیک به علت نرم بودن، کار با آن بسیار آسان است. همچنین بعد از خشک شدن دچار ترک خوردگی نمی شود و در مقابل اشعه های خورشید و دمای بالا مقاوم بوده و خاصیت چسبندگی خود را از دست نمی دهد.

تعویض پنجرهای قدیمی

برای تعویض پنجره های آهنی و قدیمی بایستی هزینه زیادی صرف کرد و همچنین احتیاج به وقت زیادی نیز وجود دارد. به همین دلیل می تان با استفاده از روش های ساده از نفوذ سرما به خانه توسط پنجره های قدیمی و هدر رفت انرژی جلوگیری کرد.

در هنگام بارندگی معمولا آب باران از طریق پنجره ها وارد ساختمان می شود و باعث خیس شدن محیط داخل ساختمان می شود. هنگام ساخت پنجره های فلزی و قدیمی از دماغه برای جلوگیری از ورود آب استفاده می کنند. در صورت عدم وجود این قطعه در پنجره بایستی برای آب بندی و جلوگیری از ورد آب و نفوذ سرما از راه های دیگری استفاده کرد.

استفاده از پنجره های آهنی به دلیل باز بودن درزهای آن، باعث نفوذ آب به داخل ساختمان می شود. شیشه ها زمانی که داخل چارچوب پنجره نصب می شوند، دارای محفظه های بسیار کمی هستند که باعث نفوذ سرما می شود. بنابراین ابتدا بایستی با به کارگیری افراد متخصص شیشه ها را ترمیم کرده و سپس پنجره را با روش های اصولی آب بندی کرد.

پنجره های آلومینیومی نیز یکی دیگر از انواع پنجره های قدیمی مورد استفاده در ساختمان ها است. پنجره های قدیمی آلومینیومی، در برابر گرما و سرما به عنوان فلز رسانا است.

عدم استفاده از آب بندی پنجره های قدیمی، باعث عدم تعادل در دمای هوا در فصل های سرد سال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430