بستن

بندرعباس راپل_بهترین اکیپ راپل و کار در ارتفاع که به وسیله طناب کار نما را انجام میدهند

چگونگی انجام کار در ارتفاع بندرعباس

شرکت ایمن کار اکیپ انجام خدمات نما با راپل در بندرعباس را برای شما فراهم کرده است تا با خیال راحت کارهای نمای خود در بندرعباس را به ما بسپارید.
ممکن است تا به حال جمله کار در ارتفاع را شنیده باشید، اما در اینجا به صورت تخصصی شما را با این حرفه آشنا می کنیم. اول از همه برای کار در ارتفاع اطمینان حاصل کنید که وسایلی که برای این کار استفاده می کنید، محکم، قوی و متناسب برای انجام کار باشند. آن ها را هر چند وقت یکبار چک کنید. زمانی که در مجاور سطوح شکننده کار می کنید، حتما مواظب باشید. اطمینان حاصل کنید که از سقوط اشیا جلوگیری می کنید.

دانستنی هایی در رابطه با کار در ارتفاع

کار در ارتفاع همانطور که از اسم آن پیدا است، یعنی انجام کاری که در ارتفاع و بلندی انجام می شود. کار در ارتفاع نیاز ویژه ای به یادگیری تخصصی و مهارت دارد.
جالب است بدانید که چه کسانی در ارتفاع کار می کنند، کارگران حوزه صنعت، ساختمان و صنایع افرادی هستند که در ارتفاعات کار می کنند.
افرادی که برای پروژه های ساختمانی و کار در ارتفاع آموزش می بینند، برای محافظت از جان خود باید اصول زیر را رعایت کنند.
روش های محافظت در برابر سقوط
سیستم محدود کننده سقوط
سیستم دستگیری هنگام سقوط
شبکه ایمنی و ابزار مربوط به آن
کمربند کار یا کمربند ایمنی

آموزش های لازم جهت کار در ارتفاع بندر عباس
برنامه آموزشی در دو مرحله به کارآموزان داده می شود:
مرحله اول: کار تئوری در ارتفاعات (3 ساعت)
مرحله دوم: کار با تجهیزات عملی در ارتفاعات (3.5 ساعت)
پس از طی این مراحل و یادگیری این آموزش، گواهینامه آموزش که به مدت 3 سال اعتبار دارد، به آن ها داده می شود و بعد از آن باید آموزش های به روز انجام شود.

راپل کار
اگر شما هم جزء افرادی هستید که مایل به آموزش کار در ارتفاع هستید و به این شغل علاقه دارید، بهتر است از استانداردهای آموزش، کاربرگ های درخواست و سایر منابع برای ارائه دهندگان آموزش در وب سایت های مربوطه مراجعه کنید.
کار در ارتفاع به معنای کار در هر مکانی است که اگر کارهای احتیاطی رعایت نشود، شخص می تواند، از ارتفاعی که در حال انجام وظیفه است، باعث صدمه شخصی شود، سقوط کند. حتی ممکن است، به وسیله یک سطح شکسته یا باز از بالا به پایین سقوط کند. ولی کار در ارتفاع بندرعباس با رعایت تمام نکات ایمنی و با بهترین استاد کاران باتجربه و ماهر این کار را برای شما انجام می دهد.
سقوط از ارتفاع به معنای تکان خوردن یا لغزیدن روی یک سطح نیست، سقوط از ارتفاع به این معنا است که از یک سطح بالاتر به یک سطح پایین تر سقوط کنید. برای پیش نیامدن خسارات جبران ناپذیر باید کار در ارتفاع به صورت تخصصی و مهارت کامل انجام شود.
این آیین نامه در مورد همه فعالیت های کار در ارتفاع اجرا می شود، در هر مکانی که خطر سقوط ممکن است باعث صدمه شخصی شود. آن ها وظایفی را به عهده کارفرمایان و کسانی که هر کاری را در فعالیت های بلندی کنترل می کنند، (مانند مدیران تاسیسات یا صاحبان ساختمان که ممکن است دیگران را برای کار در ارتفاع قرارداد کنند) تعیین می کنند.
به عنوان قسمتی از مقررات، شما باید اطمینان حاصل کنید:
همه کارهایی که در ارتفاع انجام می شود، به طور صحیح برنامه ریزی و سازمان دهی شده اند.
افرادی که در ارتفاع کار می کنند، بهتر است بلند قد باشند.
خطرات ناشی از کار در ارتفاع ارزیابی شود و تجهیزات کار مناسب انتخاب و استفاده شود.
خطرات کار بر روی سطح شکننده یا نزدیک آن به درستی کنترل و نظارت شود.
تجهیزات مورد استفاده برای کار در ارتفاع به درستی بررسی و نگهداری شوند.
شما باید اطمینان حاصل کنید که افراد با مهارت و باتجربه کافی برای انجام وظیفه به کار گرفته شده اند، یا اگر تحت آموزش قرار می گیرند، تحت نظارت فردی که صلاحیت انجام آن را دارد، کار می کنند. این اصول همه توسط گروه خدمات نما بندرعباس به درستی انجام می شود.
کار در ارتفاع برای کارهایی نظیر پیچ و رولپلاک کردن سنگ نماهای ساختمان ها، تمیز کردن نما و یا کارهایی که مربوط به ساختمان های بلند و غیر قابل دسترس است انجام می شود.
در نمای ساختمان های جدید و یا قدیمی، سنگ نماها یا قسمت هایی از نما جدا یا شل می شود که خطر سقوط و ضربه زدن به افراد ساختمان را افزایش می دهد. قبل از به بار آمدن پشیمانی و ضربات مالی و جانی باید کم و کاستی های نما برطرف شود. این کار به وسیله گروه خدمات نما بندرعباس و با پیچ و رولپلاک کردن سنگ های جدا شده از نما انجام می شود. به این صورت که ابتدا سنگ نماهای جدا شده یا آسیب دیده را مشخص می کنند، سپس اقدام به ثابت کردن آن ها می کنند.
کار در ارتفاع همچنین در مواقعی مانند درگیری ها، زلزله، طوفان و بسیاری از مشکلات دیگر که امکان دسترسی به ساختمان وجود نداشته باشد، کارایی فوق العاده خود را به نمایش می گذارد که البته گروه راپل کاران و کار در ارتفاع بندر عباس با بهترین ابزار و افراد کارآزموده و مجرب این کار را به نحو احسن انجام می دهند. با در نظر گرفتن چنین احتمالاتی می توانید با داشتن آدرس یا شماره ای از راپل کاران که از قبل تهیه کرده اید به راحتی و بدون آسیب زدن به کسی مشکل را حل کنید.
در صورتی که که بسیاری از مردم خیلی به راپل فکر نمی کنند و با آن آشنایی زیادی ندارند، آشنایی با آن در مواقع ضروری یک مهارت حیاتی است.
تکنیک های اساسی کار با طناب مرتبط با راپل می تواند به شما کمک کند تا در صورت نیاز به صرفه جویی در هزینه ها، از یک ساختمان چند طبقه، پایین آمدن از کوه و یا از یک ارتفاع به ارتفاع دیگری بروید. این کارها توسط بندباز بندرعباس و طنابکار بندرعباس به طور حرفه ای صورت می گیرد. بندباز با توجه به اسمی که دارد باید از تعادل و قدرت خاصی برای انجام کار در ارتفاع داشته باشد.

مطلب پیشنهادی ما  منحصر به فردترین گروه آب بندی ساختمان و عایق کاری نما در صومعه سرا،فومن،لاهیجان

خدمات نما
راپل و راپل کار در بندرعباس
راپل وسیله یا ابزاری است که با استفاده از طناب و سایر لوازم جانبی درست می شود و شما را قادر می کند، حرکت رو به پایین و کنترل در سرعت هنگام حرکت به سطح زمین داشته باشید.
مهارت های استفاده از راپل به یادگیری و زمان نیاز دارد تا بتوان به درستی و به آسانی از آن استفاده کرد. هرگز به تنهایی راپل نکنید، این کار حتما باید زیر نظر یک متخصص که بر این وسیله تسلط داشته باشد انجام شود. شاید بهتر باشد در کلاس های کوهنوردی عضو شوید.
هرگز سعی نکنید، اصول اولیه را در یک صخره بزرگ یا بیرون از ساختمان یاد بگیرید. این جایی است که بیشتر مبتدیان به مشکل برمی خورند و می توانند به شدت آسیب ببینند یا کشته شوند.
وقت بگذارید و ببینید چه نوع اشتباهاتی وجود دارد، در حالی که می توانید آن ها را اصلاح کنید قبل از اینکه در شرایط خطرناک تری برای زندگی قرار بگیرید و صدمه ببینید. گروه راپل کار بندرعباس کارهای مربوط به راپل را به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ آسیبی اجرا می کنند.

موقعیت های اساسی دست
صرف نظر از کاری که انجام می دهند یا موقعیت دستی که استفاده می کنند، هرگز طناب های راپل را رها نمی کنند. هنگام راپل باید هر دو دست خود را بر روی طناب های راپل داشته باشند.
اگر راست دست باشند، دست راست آن ها ترمز است. دست راست خود را زیر دستگاه راپل نگه می دارند و دست چپ آن ها راهنمای شما خواهد بود و باید بالای دستگاه راپل نگه داشته شود.
اگر چپ دست باشند، پس دست چپ آن ها ترمز دستی و دست راست راهنمای آن ها خواهد بود.

مهارت کار در ارتفاع
هشدار
اگر از طناب های نازک استفاده شود و با دست ترمز خود را رها کنند، ممکن است طناب های نازک از دستگاه راپل سرازیر شوند و فرد را به پایین پرتاب کنند. این فقط یکی از دلایل بسیاری است که باعث می شود همیشه هنگام راپل کاری، راپل کاران باید دست خود را به طناب متصل کنند.
بعضی اوقات شرایطی به وجود می آید که کار مورد نظر در شیب تندی قرار دارد، یا راپل کار باید بیش از حد در حالت معلق قرار گیرد. در این مواقع فرد راپل کار باید کاملا تخصصی عمل کند و کوچکترین اشتباهی در مورد انجام کار رخ ندهد. در اینجا راپل کاران بندر عباس با داشتن ابزار مناسب این کار و متخصصان این حرفه بهترین نتیجه را به شما ارائه می دهند.
برخی از راپل کاران برای کنترل سرعت پایین آمدن و همچنین محافظت از دست های خود در برابر بریدگی، سوختگی اصطکاک و باقی مانده از طناب، دستکش چرمی بر روی دست ترمز خود می بندند که یکی از ابزار اساسی به شمار می رود.
به یاد داشته باشید که امنیت و سالم بودن طناب اولین نکته در مورد این کار است.

طناب کار در بندر عباس
طناب های مختلفی در کار در ارتفاع استفاده می شوند ولی معمولا کار در ارتفاع با طناب های استاتیک و دینامیک انجام می شود که این کار توسط طناب کارهای حرفه ای انجام می شود. استاندارد های مورد نظر و جنس طناب برای استفاده در ارتفاع بسیار مهم است. دو طناب را برداشته و با استفاده از گره دوبل و سپس گره متوقف کننده در انتهای هر دم طناب آن ها را گره می زنند. بعد دو طناب را جداگانه روی هم قرار می دهند و آن ها را جداگانه به پایین می اندازند تا به یکدیگر نپیچند.

مطلب پیشنهادی ما  مرمت سنگ نمای ساختمان - خدمات ترمیم سنگ ریخته شده نما در تهران و کرج

قدرت تعادل در راپلکاری

بررسی ایمنی گره راپل
قبل از اینکه شما یا هر شخص دیگر شروع به راپل کند، یک بررسی ایمنی از گره بین دو طناب انجام دهید تا مطمئن شوید گره ها به درستی بسته شده اند، هر دو طناب دارای گره های اتوبلاک هستند و روی آن ها گره های شاتر قرار دارد.
اطمینان حاصل کنید که یکی از طناب ها از حلقه پایین آمدن فلز عبور می کند. زنجیر یا زنجیرهایی را که حلقه را روی پیچ های لنگر محکم می کند، بررسی کنید.
اگر تجهیزات شما در وضعیت مطلوبی نیست، از آن ها استفاده نکنید. اگر زنجیر درست کار نمی کند، می توانید یک زنجیر اضافی یا یک قطعه از وب باند به عنوان پشتیبان ایمنی اضافه کنید.

طناب ها را دوباره بررسی کنید
نگاه کنید که گره از کدام طرف حلقه پایین است. طرف کشیدن طناب را مشخص کنید. همیشه به رنگ طناب نگاه کنید و قبل از راپل تصمیم بگیرید که کدام رنگ را بکشید. این کمک می کند تا طناب اشتباه کشیده نشود و گره به حلقه بسته نشود.
مطمئن شوید که طناب ها از روی هم عبور نکرده اند و روی زنجیرها پیچ خورده نیستند. مطمئن شوید که هر دو رشته طناب از لنگر راپل به طور تمیز به پایین دیواره می ریزند بدون اینکه به یکدیگر متصل شده و پیچیده شوند.
ممکن است فقط یک پیچ در برابر لنگر یا حلقه طناب را آویزان کرده و کشیدن آن را غیرممکن کند.
بعضی وقت ها در حال انجام راپل، طناب ها می توانند با یکدیگر پیچ خورده باشند. همیشه برای این مشکل آماده باشید و بتوانید آن را حل کنید، بدون اینکه خود را در معرض خطر قرار دهید. این تخصص را می توانید در گروه راپل کار بندرعباس ببینید.
راپل کاران همیشه باید نیروی کمکی همراه داشته باشند تا در صورت بروز مشکل حین کار بتوانند به خوبی از پس آن برآیند. مثلا اگر طناب ها در لنگر پیچ خورده باشند، کشیدن طناب ها به سمت پایین تقریباً غیرممکن است. اگر این اتفاق بیفتد. کسی مجبور است دوباره از طناب گیر کرده بالا برود تا آن ها را از بین ببرد.

مهارت راپل کار

چرا راپل می تواند اینقدر خطرناک باشد؟
در واقع کار در ارتفاع و راپل کاری یکی از خطرناکترین شغل های امروزی است که کوچکترین اشتباه می تواند خسارات جبران ناپذیری را به وجود آورد. در اینجا ایمنی راپلکار به تجهیزات راپل و لنگر آن ها بستگی دارد.
بیشتر آسیب های راپل و خدمات نما نتیجه اشتباهات راپل کار و نداشتن تجربه و تخصص در این کار مهم است که می توان با استفاده از گروه های باتجربه ای مانند گروه راپل کار بندرعباس از آن ها جلوگیری کرد.
آسیب هایی که ممکن است طی انجام کار اتفاق بیفتد:
عدم گره زدن گره متوقف کننده در انتهای طناب ها که باعث جدا شدن طناب ها می شود.
لنگرهای راپل از کار می افتند و باعث سقوط راپل کار می شود.
گره اتصال طناب باز نمی شود. این امر همچنین می تواند باعث سقوط شود.
رها کردن طناب با دست ترمز می تواند باعث سر خوردن غیرقابل کنترل در پایین طناب های راپل شود.
طناب بر روی لبه تیز بریده می شود. قبل از استفاده از طناب برش خورده، آن را تعمیر یا تعویض کنید.
. طناب های راپل به درستی در دستگاه راپل کار نمی کنند که از حرکت به سمت پایین به صورت کنترل شده جلوگیری می کند.
لباس یا موهای فرد در دستگاه راپل گیر می کند. با این کار دستگاه راپل کار نمی کند و باید با دقت برداشته شود تا دوباره دستگاه به درستی کار کند.

سیستم های نما و خدمات نما چیست؟
سیستم های نما شامل عناصر ساختاری هستند که مقاومت جانبی و عمودی را در برابر باد و سایر اقدامات ایجاد می کنند و عناصر پوشش ساختمان است که مقاومت در برابر آب و هوا و خواص حرارتی، صوتی و مقاومت در برابر آتش را فراهم می کنند. ممکن است مصالح نما که برای افزایش زیبایی ساختمان به کار رفته اند دچار شکستگی شوند یا از جای خودشان کنده شوند که در اینجا خدمات نما می تواند مشکلات ایجاد شده را رفع کند. خدمات نما توسط گروه راپل کار، طنابکار و بند باز که در کار در ارتفاع تخصص دارند، انجام می شود.

مطلب پیشنهادی ما  بینظیرترین روش برای آب بندی ساختمان و عایق کاری نما در رودسر، رضوان شهر

خدمات نما بندرعباس

طناب های مناسب برای راپل کاری و کار در ارتفاع
کار در ارتفاع با طناب های دینامیک و استاتیک انجام می شود. استانداردهای مورد نظر و جنس طناب برای کار در ارتفاع بسیار مهم است. تیم راپل کار بندرعباس به دلیل مقاومت بیشتر طناب های استاتیک، در بیشتر کارهای خود از آن ها استفاده می کند. کار در ارتفاع معمولا بدون استفاده از داربست و با کمک راپل و بالابر انجام می شود.

وسایل و ابزار مورد نیاز برای کار در ارتفاع بندر عباس
کار در ارتفاع یا راپل کاری از حساس ترین شغل ها در رعایت اصول ایمنی است، به همین دلیل به تجهیزات و وسایل زیر نیاز دارد:
رابط بین سنگ سمباده، دریل و مته
مته های دو یا چهار الماسه
طناب، اصلی ترین و مهمترین ابزار تیم راپلکاری محسوب می شود. بیشتر وقت ها از طناب روپ اکسس برای کار در ارتفاع استفاده می شود.
پیچ و رولپلاک های سنگ نما و ابزارهای جانبی
دریل های هیلتی برای انجام سوراخ کاری
طناب هارنس، به شکل کمربند و تسمه ای به صورت پیوسته و منظم به هم وصل هستند.
پیچ های گالوانیزه یا استیل و ضد زنگ و رولپلاک (پلاستیکی ساده، فیبری، پروانه ای)
مانع استاتیک، که معمولا برای گره زدن طناب است و روی پشت بام قرار می گیرد. این مانع همراه تیم مخصوص راپلکار اجرا و حمل می شود.
پیچ بند شارژی یا برقی( به هیچ وجه از پیچ گوشتی در این کار استفاده نمی شود).
کلاه ایمنی که برای مراقبت از سر راپل کاران و افرادی که در پایین قرار دارند، الزامی است. این کلاه ها باید از کیفیت کافی برخوردار باشند تا از کارگران در برابر ضربات و اجسام تیز محافظت کند. معمولا بدون لبه هستند تا جلوی دید راپل کاران را نگیرد.
تور نجات که اغلب برای ساختمان ها و مکان هایی استفاده می شود که ارتفاعشان بیشتر از 8 متر است.

چه نوع طنابی در کار با طناب استفاده می شود؟
در این کار همانطور که اشاره کردیم از طناب های استاتیک و دینامیکی استفاده می شود.

بندباز بندرعباس

استاتیک چه نوع طنابی است؟
طناب استاتیک، نوعی از طناب کار در ارتفاع است که حالت انعطافی و کشسانی ندارد و به خاطر این خاصیت هم در ارتفاع ثابت می ماند و باعث تکان خوردن و لغزش راپلکار نمی شود. جنس طناب مورد استفاده بندبازان و طناب کاران از طناب استاتیک است که ابریشم اصلی و الیاف جنس داخلی آن را تشکیل می دهند. روکش طناب های کار در ارتفاع اغلب ضد حریق، نایلون و ضد آب هستند. بیشترین کاربرد طناب استاتیک در پیچ و رولپلاک کردن سنگ نماهای ساختمان است، راپل کار در ثابت و پیچ کردن این سنگ نماها باید زمان زیادی در بلندی و به حالت معلق قرار بگیرد. پس باید از محکم بودن و عدم کشسان بودن طناب اطمینان پیدا کرد. به طوری که او به آسانی به تمام نقاط مورد نظر دسترسی داشته باشد، تا هرچه بهتر و سریعتر کار خود را انجام دهد.

اندازه طناب های استاندارد استاتیک
اندازه و ضخامت طناب های استاتیک،13 میل و 10 میل و 9 میل است که با توجه به تعداد و بالا و پایین رفتن طناب انتخاب می شوند.

طناب های استاتیک تا چه موقع قابل استفاده هستند؟
تجهیزات و وسایلی که در کار در ارتفاع و نما استفاده می شوند، با توجه به این شغل خطرآفرینی محسوب می شود باید بدون آسیب دیدگی و قابل اطمینان در زمان کار باشند. طناب های استاتیک هم جدا از این قانون نیستند و باید به طور منظم تعویض شوند. یکی از علائم و نشانه های پوسیدگی این طناب ها پوسیدگی ظاهری آنهاست.

هزینه کار در ارتفاع و خدمات نما
هزینه کار در ارتفاع و راپلکاری به عوامل مختلفی بستگی دارد. از مهمترین این عوامل می توان به ارتفاع ساختمان یا مکان مورد نظر، متراژ مکان، نوع خدمت و زمان تحویل اشاره کرد.

طناب کار بندر عباس
با به روی کار آمدن راپل و طناب و با حذف داربست در کارهای نما، کارها با سرعت بیشتری انجام می شود. فرد مورد نظر قبل از داشتن تخصص، باید از روحیه قوی و جسمی سالم که از ارتفاع نترسد، برخوردار باشد. گروه راپل کاران بندرعباس با داشتن تمام شرایط لازم برای کار در ارتفاع، خدمات نما، راپل کاری، طناب کار و بند باز، گروهی ماهر و متخصص و باتجربه را در این حیطه آموزش داده است که بعد از بستن قرارداد و انجام کارهای لازم بهترین نتیجه را تحویل کارفرما خواهد داد.
برای اطلاع بیشتر از گروه خدمات نما و کار در ارتفاع بندر عباس به سایت pichorolpelaknama.com مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 1 =

09354151868