بستن

تثبیت سنگ نمای ساختمان با پیچ رولپلاک – ترمیم و تعمیرات نمای ساختمان تهران و کرج

تثبیت سنگ نما با پیچ و رولپلاک در میهن راپل

بهترین روش برای تثبیت سنگ نمای ساختمان محکم کردن ان با پیچ و رولپلاک میباشد که منطقی ترین روش هم میباشد. میهن راپل شرکت خدمات نمای ساختمان با طناب و بدون داربست میباشد که در تهران و کرج فعالیت دارد. تثبیت انواع سنگ های گرانیت تراورتن سمیرم سرامیک انتیک و غیره در میهن راپل قابل انجام است.

قیمت تثبیت سنگ نمای ساختمان با طناب در تهران و کرج

میهن راپل برای انجام تثبیت و ترمیم نما قیمت بالایی را از شما نمیگیرد و منصفانه قیمت میدهد. ترمیم و تعمیرات نمای ساختمان را باید افراد بسیار متخصص انجام بدهند تا بعد از مدتی مجدد ریزش نکند. پس دنبال ارزانترین قیمت نباشید و به قدمت و اعتبار گروه و شرکت هم دقت کنید. با گروهی که کار میکنید حتما شرکت ثبت شده باشندو

تثبیت سنگ نما با طناب و بدون داربست

تثبیت سنگ نما یعنی محکم کردن و نگه داشتن سنگ نما در جای خود و جلوگیری کردن از سقوط و ریزش آن ها که باید توسط شرکت معتبر مانند میهن راپل و جهان فرود انجام شود.
ساختمان ها و بنا ها پس از گذشت مدتی از عمر شان ممکن است سنگ های بکار رفته در نما شل شوند و حتی سقوط کنندکه مطمئنا همه ی ما این موارد را مشاهده کرده ایم.

افتادن و سقوط کردن سنگ ها ممکن است خطر آفرین باشد چرا که سقوط سنگ اگر با تردد اهالی همزمان باشد می تواند حادثه بیافریند.

علاوه بر خطرات جانی باعث خسارت مالی هم برای اهالی ساختمان می شود.

 

تعمیرات سنگ نمای ساختمان
تعمیرات سنگ نمای ساختمان در تهران و کرج

راهکار درست این است که قبل از سقوط، و در مرحله ی شل شدن سنگ اقدام به تثبیت سنگ نما کنید تا از خطرات و خسارات مالی پیشگیری کنید.

از روش ها و طرق مختلف سنگ های نما را ترمیم می کنند اگر سنگ های استفاده شده در نما کوچک و قیمتی باشند بهتر است از چسب های مخصوص این کار که در بازار وجود دارند مثل چسب های پلی استر و پودر های مکانیزه که هر کدام کاربرد و موارد استفاده ی خاص خود را دارند استفاده شود در غیر اینصورت با توجه به نوع سنگ روش های مختلفی برای ترمیم و چسباندن وجود دارد مثل استفاده از سیمان با رطوبت کافی، اسکوپ کردن، رولپلاک کردن سنگ های شل شده یا سقوط کرده.

در برخی موارد سنگ شل شده یا سقوط کرده را با سیمان با رطوبت کافی در جای خود محکم و جای گذاری می کنند و در برخی موارد با شیاری که در پشت سنگ ایجاد می کنند.

مفتول یا سیمی در شیار ها رد می کنند و روی آن ها دوغاب می ریزند و می گذارند تا خشک شود تا مفتول از شیار بیرون نیاید و مفتول های متصل شده به سنگ ها را به دیوار پشت سنگ وصل می کنند تا محکم در جای خود تثبیت شوند.

رولپلاک یک بست است که با نصب بر روی دیوار از طریق سوراخ کردن دیوار رولپلاک در آن قرار می گیرد و سنگ را توسط همین رولپلاک ها محکم می کنند.

کسانی که قرار است کار تثبیت سنگ نما را برای شما انجام دهند خودشان تجربه ی کافی را دارند و بهترین راه و روش را برای ترمیم نما انتخاب می نمایند.

ترمیم سنگ نما

زمان ترمیم و تثبیت سنگ نما

اگر حین ساختن ساختمانی انجام کار های نما و تثبیت سنگ نما درست انجام نشده باشد پس از مدتی سنگ ها لق و شل می شوند ودر نهایت سقوط می کنند.

علاوه بر انجام نادرست نصب، زلزله، بارش باران و برف، تغییرات دمایی یعنی سرد و گرم شدن هوا عواملی هستند که باعث شل شدن سنگ های نما می شوند، بهتر است قبل از سقوط سنگ ها، عملیات ترمیم سنگ نما را انجام داد تا علاوه بر پیشگیری از خطرات جانی و مالی از شکستن سنگ که بر روی زمین می افتد پیشگیری کرد.

اگر سنگ سقوط کند احتمال اینکه بشکند بسیار زیاد است و پیدا کردن و خریدن سنگ شبیه سنگ های نمای ساختمان مورد نظر کار مشکلی است بهمین دلیل بهتر است زمانی که هنوز سنگ سقوط نکرده و فقط کمی شل شده تثبیت سنگ نما را انجام دهید تا با مشکلات مختلف روبرو نشوید.

عمل تعمیرات سنگ نما بهتر است در ساعاتی انجام شود که اهالی و خصوصا کودکان رفت و آمد نکنند تا خطر خاصی متوجه شان نشود هر چند که متخصصین این کار، خود بسیار حواسشان هست ولی انجام اینگونه خدمات باید در زمانی انجام شود که هوا کاملا روشن باشد تا نصاب بطور دقیق بتواند کارش را انجام دهد.

بسته به تعداد سنگ های لق و شل شده یا سقوط کرده و بسته به نوع نصب یعنی با نصب داربست یا نصب با طناب و روش مرد عنکبوتی مدت زمان اتمام کار متغیر است حتی میزان تبهر نصاب هم بسیار در این مدت تاثیر گذار است.

خدمات نما از جمله تثبیت سنگ نما

اگر نمای ساختمانی سنگ باشد کسانی که برای تعمیرات نما به محل می روند اگر سنگ سقوط کرده باشد و شکسته و ترک بر داشته باشد، قبل از شروع عملیات ابعاد سنگ را اندازه گیری می کنند و با خریدن سنگ شبیه بقیه سنگ های نما و همچنین ارزیابی اینکه چطور و از چه طریقی تثبیت سنگ نما را انجام دهند یعنی از طریق تعمیرات سنگ نما با پیچ و رولپلاک کردن، چسباندن یا اسکوپ کردن.

مطلب پیشنهادی ما  خدمات نما بدون داربست و با طناب برای کارهای نما - خدمات نمای ساختمان بدون داربست

همه ی تجهیزات را فراهم می کنند و عملیات و خدمات ترمیم نما و تثبیت سنگ نما را انجام می دهند.

اگر کار اصلی شما ساخت و ساز ساختمان ها است بهتر است با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و سنگ بسیار با کیفیت و طریقه ی نصب مناسب انتخاب شود تا در آینده ای زود ساختمان دچار چنین مشکلاتی مثل مشکلات نما از جمله شل شدن و سقوط سنگ ها همچنین آلوده و کثیف شدن سنگ ها نشوید.

در بهترین حالت سنگ های نما حتی تا 15 سال هم عمر مفید دارند و ماندگاری شان را در جایشان حفظ می کنند ولی اگر از سنگ بی کیفیت و روش نصب درست استفاده نشود سنگ ها خیلی زود شل شده و سقوط می کنند پس انجام خدمات نما باید توسط کسانی انجام شود که همه ی موارد و اصول را رعایت می کنند.

مراکز تثبیت سنگ نما

برای انجام خدماتی مانند نصب سنگ نما و تثبیت سنگ نما جاهای خاصی قادر به ارائه این خدمات هستند و برای انتخاب و پیدا کردن این مراکز و شرکت ها باید بسیار جستجو کنید و نمونه کار آن ها را ببینید تا جای مناسب را انتخاب کنید.

برای جستجو می توان با سرچ در اینترنت، مراکز و شرکت های مختلف را پیدا کنید و با آن ها تماس بگیرید و حتی مراجعه نمایید و مشاورین و متخصصان این شرکت ها نوع خدمات شان را به شما بطور کامل توضیح می دهند و حتی روش کارشان را، چرا که انجام این خدمات هم بصورت نصب داربست و هم بدون داربست و با طناب انجام می شود، که امروزه این کار از طریق نصب طناب بسیار مورد توجه قرار گرفته و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

این شرکت ها و مراکز با مراجعه و بازدید توسط نصاب های متخصص خود، قسمت آسیب دیده ی ساختمان را ارزیابی می کنند و کار تثبیت سنگ نما را شروع می کنند.
اگر با سرچ در اینترنت نتوانستید شرکت مناسب این کار را پیدا کنید از افرادی که قبلا به این شرکت ها مراجعه کرده اند و از خدماتشان راضی بودند آدرس شرکت های معتبر را بگیرید و به آن جا مراجعه نمایید.

همانطور که می دانید این مراکز و شرکت ها این روز ها بیشتر و بیشتر شده اند ولی انتخاب درست شرط اصلی است چرا که تخصص داشتن در این کار شرط اصلی کیفیت در کار است.
با مراجعه و انتخاب یک شرکت نامعتبر در این زمینه مطمئنا کار های نصب درست و صحیح انجام نمی شود و سنگ های نصب شده دوباره خیلی زود شل شده و سقوط می کنند.

کسانی که تثبیت سنگ نما انجام می دهند

شرکت ها و مراکز خدمات نما افرادی را که به طور کامل آموزش خدمات نما را دیده اند، استخدام می کنند و از آن ها در انجام ترمیم سنگ نما و تثبیت سنگ نما کمک می گیرند.

این افراد با روحیه ای که دارند از ارتفاع ترسی ندارند و دقت شان بسیار بالاست و کسانی که ترس از ارتفاع دارند و تمرکز کافی ندارند نمی توانند دست به انجام چنین کار هایی بزنند و اینگونه مشاغل را انتخاب کنند.

شرکت ها و مراکز انجام خدمات نما این افراد را بطور کامل ارزیابی و امتحان کرده و سپس استخدام می نمایند. پس شما با مراجعه به این شرکت ها و کمک گرفتن از این نصاب ها خیالتان کاملا راحت باشد چون شرکت های معتبر افراد با سابقه و با تجربه را برای این کار به محل اعزام می کنند و کارشان را کاملا بلدند و مسلط هستند و جای هیچ نگرانی نیست.

این افراد با حضور در محل کار نصب و تثبیت سنگ نما را از صفر تا صد برای شما انجام می دهند.
آن ها سنگی که باید در محل نصب شود را پس از اندازه گیری و برداشتن نمونه به سنگ فروشی ها مراجعه می کنند وبه تعداد لازم تهیه می کنند و پس از تهیه ی سنگ مورد نظر به ساختمان و محل مورد نظر بر می گردند و عملیات نصب را با توجه به نوع سنگ و نوع دیوار پشت نما شروع می کنند.

با توجه به حجم کار، زمان به اتمام رسیدن کار متغیر است ولی آن ها تمام تلاش شان را می کنند تا در سریع ترین زمان، با کیفیت عالی کار را تمام کنند.

تثبیت سنگ نما با داربست

برای ترمیم و تثبیت سنگ نما که شل شده یا سقوط کرده اند راه های مختلفی وجود دارد.

برخی هنگام ساختن ساختمان و زمان نصب سنگ های نما،نصب داربست انجام می دهند.

مطلب پیشنهادی ما  قویترین راپل در شهریار-کار راپل در مهرشهر-انجام راپل در اندیشه فردیس شهرستان های البرز

نصب داربست خود یک تخصص است که کسی که کار نصب داربست را انجام می دهد باید در این کار تبهر کافی را داشته باشد و تجربه ی این کار را داشته باشد.

پس از نصب داربست، نصاب سنگ های نما در محل حضور پیدا می کنند و ترمیم نما را شروع می کنند.

برای ساختمان ها و نما هایی که تنها چند تا از سنگ ها لق شده یا سقوط کرده اند اصلا نصب داربست منطقی نیست چرا که نصب داربست هزینه های بالایی دارد و همچنین داربست به نمای ساختمان صدمه وارد می کند و به جای ترمیم سنگ های نما، آسیب را بیشتر می کند.

مراکزی که خدمات نما انجام می دهند افراد کار بلد در این زمینه را برای تثبیت سنگ نما برای شما به محل مورد نظر اعزام می کنند و آن ها با توجه به حجم کار و ارتفاع محل آسیب دیده، راه مناسب برای نصب سنگ ها را انتخاب می نمایند.

همانطور که گفته شد انجام امور نما با نصب داربست دردسر های زیادی دارد و زمان طولانی را به خود اختصاص می دهد پس نصاب ها ترجیح می دهند راه های دیگری را انتخاب نمایند که هم سریع تر کار انجام شود و هم هزینه های کمتری در پی داشته باشد.

تثبیت سنگ نما با طناب

انجام خدمات نما بخصوص برای ترمیم و تثبیت سنگ نما که حجم کار کم است البته در صورتیکه قرار بر تعویض کل سنگ های نما نباشد، راه های مختلفی وجود دارد مثل نصب داربست، اگر قسمت آسیب دیده در ارتفاع کمی باشد حتی با وجود یک نردبان هم می توان ترمیم سنگ نما را انجام داد.

ولی اخیرا یکی از راه هایی که بیش از بقیه راه ها مورد استفاده قرار می گیرد و مزایای بیشتری نسبت به نصب داربست دارد استفاده از طناب و به روش مرد عنکبوتی است.

این روش با طناب های مخصوص این کار که بسیار مقاوم هستند، نصاب طناب مخصوص را به خود وصل می کند و طناب را در جایی مطمئن مثل پشت بام وصل و با قرقره ای که طناب را بالا و پایین می کند خود
را در محل آسیب دیده ثابت می کند و ترمیم نما را انجام می دهد.

این افراد کار آزموده و آموزش دیده کار خود را با دقت تمام انجام می دهند.

همین افراد سنگ مورد نظر را برای ترمیم قسمت آسیب دیده خریداری و تهیه می کنند و با توجه به نوع سنگ و پارامتر هایی که مد نظر آن ها است، روش مناسب ترمیم و نصب را انجام می دهند.

با توجه به مزایای استفاده از طناب در کار خدمات نما و تقاضای بیشتر از این روش، نصاب ها و حتی کسانی که در کار ساخت و ساز هستند با توجه به سرعت و دقت و همچنین هزینه های کمتر این روش، مطمئنا این روش را ترجیح می دهند.

این افراد که کار در ارتفاعات مثل ترمیم و تثبیت سنگ نما را انجام می دهند، کار هایی مثل نما شویی و شستن نمای ساختمان های بلند را هم انجام می دهند همچنین این افراد بیمه هستند و با خیالی آسوده انجام خدمات نما را به این افراد با تجربه بسپارید.

مزایای تثبیت سنگ نما

مطمئنا اینکه در هنگام ساخت ساختمان نما کاران هنگام نصب سنگ ها و خدمات نما، کار های تثبیت سنگ نما را با دقت انجام دهند جز اصول و باید هاست ولی در برخی مواقع وقوع زلزله، تغییرات دمایی و سنگینی سنگ ها باعث می شود پس از مدتی سنگ ها شل شده و سقوط کنند که در این هنگام جای هیچگونه نگرانی نیست و شما می توانید از افراد متخصص این کار برای ترمیم نما درخواست کنید تا نصب سنگ ها را برای شما انجام دهند و سنگ های جدید را جایگزین سنگ های افتاده کنند.

اگر از نمای یک ساختمان حتی یک سنگ شل شود و بیفتد، اگر خیلی زود اقدام به ترمیم نشود مطمئنا سنگ های اطراف هم به دلایل مختلف شل می شوند و سقوط می کنند.

از اصلی ترین مزایای تثبیت سنگ نما در زمان مناسب و خیلی سریع این است که از افتادن و سقوط بقیه ی سنگ ها جلوگیری به عمل می آید.

همانطور که می دانید سنگ ها سنگین هستند و اگر هنگام عبور عابری بر روی آن ها سقوط کند حتی احتمال مرگ را هم به دنبال دارد پس بهتر است تثبیت سنگ نما را با دقت هر چه تمام تر و قبل از هرگونه حادثه ای انجام داد.

تثبیت سنگ نما هنگامی که تعداد کمی از سنگ ها لق شده اند و سقوط کرده اند هزینه هایی به مراتب کمتری را به صاحب کار تحمیل می کند که از مزیت های ترمیم به موقع است و همچنین انجام ترمیم در این مرحله که حجم کار کم است در زمان سریعی به اتمام می رسد.

محل هایی که نیاز به تعمیرات و تثبیت سنگ نما دارد

هر ساختمان یا بنایی که نمای آن سنگ باشد اگر عمل نصب درست انجام نشود خیلی زود سنگ ها شل شده و سقوط می کنند و نیاز به ترمیم و تثبیت سنگ نما پیدا می کنند.
هر ساختمانی در هر جایی با این مشکل یعنی شل و لق شدن و سقوط سنگ مواجه شود باید خیلی زود ترمیم انجام شود.

مطلب پیشنهادی ما  اب بندی نما در قزوین-ضد اب سازی نما در قزوین-جلوگیری از نشت و نفوذ اب در قزوین

آپارتمان ها، بیمارستان ها، اداره ها، مراکز تجاری و تفریحی و … بدلیل رفت و آمد زیادی که در آن ها انجام می شود مسئله ی بسیار حساسی است و مدیریت باید حواسشان جمع باشد تا از وقوع چنین مشکلی پیشگیری کنند تا خطری برای کسی پیش نیاید یا اگر چنین اتفاقی افتاد خیلی زود ترمیم و تثبیت سنگ نما را انجام دهند چرا که خطر جانی که برای عابرین و رفت و آمد کنندگان به این محل ها ممکن است پیش آورد در خیلی مواقع جبران نا پذیر هستند.

با کنده شدن چند تا یا حتی یکی از سنگ ها، سنگ های اطراف آن هم به مرور لق می شوند و سقوط می کنند.

با افتادن سنگ های نمای یک ساختمان، جلوه ای بد شکل پیدا می کند و بیننده نظر خوبی نسبت به آن جا پیدا نمی کند و حتی ممکن است احساس امنیت برای تردد در آن جا را نداشته باشد. بهمین دلیل بهتر است با وقوع چنین مشکلی خیلی سریع به جاهایی که خدمات نما انجام می دهند مراجعه کرده و درخواست شود که خیلی سریع یکی از نصاب های حرفه ای خود را برای ترمیم محل آسیب دیده ی ساختمان شما بفرستند و ترمیم و تثبیت سنگ نما را برای ساختمان و بنای شما انجام دهند و در این مرحله هزینه های چندان زیادی متوجه شما نمی شود ولی با زیاد شدن تعدادسنگ های سقوط کرده هم هزینه های شما بالا تر می شود و هم سرعت ترمیم محل آسیب دیده کاهش می یابد.

دلایل ترمیم نما و تثبیت سنگ نما

هر بنا و ساختمانی پس از مدتی به دلایل مختلف دستخوش آسیب هایی مانند لق شدن و افتادن سنگ های نما و یا شکستن سنگ ها در جای خود می شوند.

با وجود چنین مشکلاتی ترمیم و تثبیت سنگ نما در جای آسیب دیده باید خیلی سریع انجام شود.

دلیل اینکه پیچ و رولپلاک سنگ نما باید خیلی زود انجام شود اول بخاطر خطراتی است که به دنبال دارد مطمئنا ساختمان هر کاربری داشته باشد چه بیمارستان، مرکز خرید، اداره و یا حتی خانه رفت آمد در آن صورت می گیرد که اگر سقوط سنگ بر روی یک عابر پیش آید عاقبت بسیار تلخی دارد یا حتی اگر این سنگ ها بر روی خودرو های پارک شده در زیر ساختمان ها بیفتند خسارت مالی زیادی به بار می آورد.

دلیل دیگری که پس از شل شدن یا سقوط سنگ های نما باید ترمیم و تثبیت سنگ نما انجام داد این است که حتی با افتادن یک سنگ هم نما بسیار بد شکل می شود.
اگر دیر اقدام به تعمیرات نما کنیم بقیه ی سنگ ها هم خیلی زود دچار مشکل لق شدن و در نهایت سقوط می کنند.

دلیل شل شدن و افتادن سنگ ها و نیاز به تثبیت سنگ نما

شل شدن و افتادن سن های نما دلایل مختلفی دارد و باید به تثبیت سنگ نما روی آورد.

زلزله با فشاری که وارد میکند می تواند باعث شکستن و افتادن سنگ های نما می شود.

عدم دقت کافی و سنگ بی کیفیت و راه نادرست برای نصب سنگ از دیگر عوامل سقوط آن ها است.

دلیل دیگر تغییرات دمایی و آب و هوایی است بدین صورت که با گرم شدن و سرد شدن هوا سنگ ها اگر درست نصب نشده باشند شل و حتی سقوط می کنند.

بارش باران و برف از دیگر دلایل است که با نفوذ آب به سنگ ها ممکن است اثر چسبندگی از بین برود و منجر به سقوط سنگ ها شود که باید سریعا تثبیت سنگ نما را انجام داد.

ترمیم و تثبیت سنگ نما با مهارت

چنین مشاغلی که حساسیت و مسئولیت زیادی دارند را هر کسی نمی تواند انتخاب کند و واردش شود. مثلا کاری مثل تثبیت سنگ نما که اصولا در ارتفاع است خطرات زیادی دارد و باید فرد انجام دهنده بطور کامل بر این کار مسلط باشد و همه ی جزئیات را بداند تا در حین کار دچار مشکلی نشود.

این شغل علاوه بر مهارت در انجام کار در ارتفاع، شناختن سنگ با کیفیت و راه و روش مناسب نصب مثل استفاده از چسب، مقدار رطوبت مناسب سیمان برای چسباندن سنگ، انجام درست اسکوپ کردن و … رامی طلبد.

اخیرا افراد متبهر در این کار استفاده از طناب به روش مرد عنکبوتی را به دیگر راه ها مثل نصب داربست ترجیح می دهند چرا که بر اساس تجربه شان می دانند نصب داربست برای کارهایی مثل تثبیت سنگ نما دردسر های فراوانی دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

09354151868