بستن

ترمیم سنگ نمای ساختمان در تهران و کرج- تعمیرات نما با طناب و بدون داربست

تعمیرات نما

به کلیه روشهایی که روی نماهای سنگی و سیمانی انجام میشود را تعمیرات نمای ساختمان گفته میشود.تعمیرات نما میتواند پیچ و رولپلاک سنگ نما و یا رنگ امیزی و رفع ترک های سیمان نمای ساختمان باشد.

تعمیرات نمای ساختمان به وسیله طناب انجام میشود چون راپل کارها اجرای تعمیرات روی نمای ساختمان را به خوبی اجرا خواهند کرد.

 

تعمیرات و ترمیم سنگ نمای ریزش کرده در تهران و کرج

شرکت میهن راپل متخصص در تعمیرات سنگ نما با طنا و بدون داربست در تهران و کرج میباشد. این شرکت با سابقه درخشان در تعمیرات و ترمیم نماهای سنگی توانسته است هزاران پروژه در سطح تهران و کرج را انجام بدهد.

وقتی سنگ و سیمان و اجر از نما ریزش میکند نگران ترمیم و تعمیر انها نباشید چون تیم میهن راپل با دارا بودن تجربه فراوان در امر بازسازی نمای سنگی و اجری و انجام اینکار بدون داربست خیالتان را بابت زیبایی نما راحت میکند و مانند روز اول ساختمان شما را زیبا میسازد.

تعمیرات نمای ریزش کرده
تعمیرات سنگ نما تراورتن

تماس با مرتضی :  09375846430

ریزش سنگ نما
عوامل ریزش سنگ نما

 

قیمت تعمیرات نما با طناب

قیمت تعمیرات نما مثلا پیچ و رولپلاک سنگ:

پیچ و رولپلاک سنگ نما  کار تخصصی و بسیار مورد توجه در ایران میباشد.دلیل ان هم بودن نماهای سنگی فراوان میباشد

ولی به دلیل نبود استاندارد کافی برای نسنگ کاری نما همیشه سنگ های زیادی از نما ریزش میکند که باید با پیچ رولپلاک انها را ترمیم کرد.

قیمت تعمیر سنگ نما با پیچ بستگی به نمای شما دارد که میتوانید در لینک قرمز راجع به

قیمت پیچ و رولپلاک نما بخوانید.

 

تعمیرات سنگ نمای ساختمان
تعمیرات نما بدون داربست

روش های ترمیم سنگ نمای ساختمان با طناب و بدون داربست

برای هر نمایی و سنگی ترمیم کردنش متفاوت میباشد. بیشترین ترمیمی که انجام میشود در شرکت میهن راپل پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان میباشد.  پیچ و رولپلاک سنگ نما جهات ترمیم سنگ یکی از بهترین روشهای ممکن میباشد که سنگ ریزش نکند. روشهای دیگری هم است که با چسب و مواد نگه دارنده سنگ ها را محکم سازی میکنیم. این روش برای سنگ های کوچک بکار میرود که پیچ رولپلاک نمیشود.

 

توضیحات ترمیم انواع نماها

بناهای ساختمان های اداری، تجاری لوکس بخاطر وجود نوع مصالحی است که در ساختار ساختمان بکار برده شده است و باعث به وجود آمدن نوعی جلوه زیبا و شیک در مقابل چشمان افراد مختلف گردیده است.

اگر به عنوان مسافر به شهر کاشان سفر کرده باشید حتما با دیدن نحوه ی معماری و ساخت بناهای ساختمانی این شهر متعجب خواهید شد.

شکل معماری سنتی در خانه ها، هتل ها، اماکن متبرکه آن به دوره ی سلجوقی و صفوی برمیگردد که در دوره ی پهلوی به شدت تغییر یافته است.

ترمیم نمای ساختمان قدیمی، در این شهر باعث محکم شدن و حفظ آثار قدیمی بنا در شهر تاریخی کاشان شده است.

گاهی اوقات ممکن است برایتان اتفاق افتاده باشد در خیابانی در حال گذر هستید ناگهان از بالای ساختمانی سنگی کنده شده و به پایین پرتاب میشود که البته پرتاب سنگ به پایین بسیار خطرناک میباشد و ممکن است اتفاقی ناگوار را پدید آورد که قابل جبران نباشد برای جلوگیری از وقوع هر گونه حادثه ای شرکتهای معتبر ترمیم سنگ نمای ساختمان در تهران و کرج هستند که تنها با یک تماس به محل مذکور اعزام شده و بدون استفاده از داربست و با استفاده از طناب اقدام به عملیات پیچ ورولپلاک مینمایند.

این عملیات باید با دقت کافی و بدون ترس و هر گونه اضطرابی از ارتفاع انجام شود که با استفاده از طناب، دریل مخصوص، مته و پیچ ورولپلاک مخصوص اقدام به سفت و محکم کردن نمای ساختمان میکنند.

اما کلیه ی مواردی همچون تعمیرات سنگ نما، ترمیم نمای آجری قدیمی، ترمیم سنگ تراورتن،تعمیر نمای کامپوزیت ساختمان ،تخریب سنگ نما، بازسازی نمای آجری توسط کادر مجرب و دوره دیده ی این شرکتهای معتبر به آسانترین شکل ممکن انجام میشود.

در این مقاله توجه شما عزیزان را به توضیحات بیشتر در این خصوص جلب مینماییم.

 

ترمیم سنگ نما
ترمیم نمای اجری

ترمیم و تعمیرات سنگ نما در تهران و کرج

شرکت های معتبری در تهران، کرج هستند که با استفاده از بکارگیری تکنیک های صخره نوردی و کوه نوردی نیروهای کارگر آموزش دیده ای را برای اعزام به محل ساختمانی مورد نظر استخدام میکنند .

این کارگران با تجربه و دوره دیده دارای سیستم مجهز به طناب و بدون داربست برای کار در بخش های مختلف ارتفاع در ساختمان استخدام میشوند.

گاهی اوقات به علت وزش باد شدید،سرمای شدید زمستان، آب در پشت سنگها جمع میشود این عمل باعث سقوط سنگ نمای ساختمان به پایین میگردد که بسیار خطرناک میباشد.

سقوط سنگ ها از نمای بیرونی ساختمان یا پرتاب آنها به پایین در اثر بلایای دیگری مثل زلزله هم میتواند باشد که خطرآفرین است و ممکن است به مرگ افراد پایین ساختمان منجر شود.کارگران متخصص و شجاع اعزام شده در همه ی قسمتهای ارتفاعات در ساختمان هر جا که نیاز به تعمیرات سنگ نما باشد سریعتر به وسیله ی پیچ و رولپلاک اقدام میکنند.

وبه کمک مته، دریل اقدام به محکم سازی وسفت کردن سنگ نمای ساختمان میکنند. این عمل با دقت فراوانی توسط این نیرو انجام میشود. تا از به وجود آمدن هرگونه خطر احتمالی جلوگیری شود .هزینه ی تعمیرات سنگ نما توسط کارشناسان شرکت معتبر در این زمینه محاسبه میشود.

 

خدمات ترمیم نمای کامپوزیت
ترمیم نما با راپل

ترمیم نمای ساختمان قدیمی

ترمیم نمای ساختمان قدیمی گاهی میتواند به علت موضوع زیر ساختی باشد و گاهی هم میتواند برای زیباسازی نمای ساختمان انجام شود.

در این راستا شرکتهای معتبر در خصوص ترمیم سنگ نمای ساختمان در تهران، کرج نیروهای با تجربه در این زمینه را برای ترمیم نمای ساختمان قدیمی به محل مذکور اعزام میکنند.

این کارگران متخصص با استفاده از طناب مخصوص و بدون استفاده از سیستم داربست در کوتاهترین زمان ممکن با صرفه جویی در هزینه ها اقدام به عمل پیچ رولپلاک سنگهای شل و یا در حال سقوط برای سفت و محکم شدن بافت سنگ نمای ساختمان های قدیمی و فرسوده میکنند.

بعد از عمل پیچ و رولپلاک از مصالح هم رنگ نما محل پیچ و رولپلاک پوشیده میگردد.و همان نمای قدیمی نمایان میشود.

گاهی اوقات بعضی از افراد برای حفظ آثار قدیمی نمای ساختمان های خود اقدام به ترمیم نمای ساختمان قدیمی خود توسط نیروهای متخصص شرکت میکنند.

در ترمیم نمای ساختمان قدیمی، بخش های فرسوده و آسیب دیده ساختمان ترمیم میگردند.

به این شکل که کاشی های خراب شده و ترک خورده به بهترین شکل ممکن ترمیم میشوند.

اما هزینه ی ترمیم نمای ساختمان قدیمی به نسبت بازسازی مجدد بنا کمتر میباشد.

به همین دلیل صاحبان ساختمان قدیمی عملیات تعمیر را ترجیح میدهند.

 

تعمیرات نمای ساختمان
تعمیرات نمای سنگی در تهران و کرج

زیباسازی نمای ساختمان با پیچ رولپلاک

زیباسازی نمای ساختمان یکی از موارد ضروری و مهم در بخش نمای بیرونی ساختمان محسوب میشود.

سنگ گرانیت یکی از سخت ترین و بادوام ترین سنگهای ساختمانی است که در برابر آب و هر گونه ضربه یی مقاوم میباشد.

سنگ گرانیتی که حالت صیقلی دارد بهترین زیبایی رنگ و انعکاس کریستالی را نمایش میدهد.

مطلب پیشنهادی ما  عایق کاری دیوار سیمانی و سنگی نما و کناری ساختمان با طناب بدون داربست

استفاده از سنگ گرانیت صیقلی و سوخته زیبایی قابل توجهی در نمای بیرونی ساختمان بوجود می آورد. سنگ گرانیتی به خاطر قیمت بالایی که دارد بیشتر در نمای بیرونی ساختمان های مهم بکار برده میشود.

از ماسه سنگها برای زیباسازی نمای ساختمان استفاده میشود به این صورت که این ماسه سنگها یا بافت نرم دارند یا به صورت خشن میباشند.

دارای رنگهای قهوه ای، خاکستری، سفید، قرمز میباشند در مقابل سردی هوا مقاومت دارند برای نصب آنها از وسیله ی غیر آهنی بکار برده میشود.

در این بین از ماسه سنگ آهکی که سفید رنگ است برای زیباسازی نمای ساختمان میتوان استفاده نمود.

نوعی ماسه سنگ وجود دارد که بسیار مقاوم هستند و به رنگ خاکستری در زیباسازی نمای ساختمان استفاده میشوند این نوع ماسه سنگ سیلیسی میباشد.

ماسه سنگ اکسید آهن به رنگ قرمز و بیشتر بادوام میباشند.

ماسه سنگ دولومیتی خیلی مقاوم نیستند و به رنگ نخودی میباشند.

اما تراورتن نوعی سنگ میباشد که در بازارهای جهانی دارای قیمت مناسب میباشد در نمای بیرونی ساختمان کاربرد زیادی دارد این سنگ پرمصرف ترین سنگ ساختمانی نما میباشد.

سنگ مرمر نما دارای رنگهای سبز ،لیمویی،زرد، میباشدکه بعد از انجام عملیات مختلف به شکل سنگ تزیینی لوکس تولید میشود.

این مدل سنگ در دکوراسیون داخلی ساختمان ،مجسمه سازی ،میز سنگی و سنگ نما کاربرد دارد.

گاهی از سنگ مرمریت که دارای تبلور درخشندگی و شفافیت خاصی هستند در زیباسازی نمای ساختمان استفاده میشود.

در نظر داشته باشید نوع استفاده از مصالح بومی نشان دهنده ی این است که نما مربوط به چه منطقه ای میباشد.

بطور مثال: در خیابانی در شهر تاریخی کاشان در حال حرکت هستید همه ی بناهای ساختمان در سمت مرکز شهر را بیشتر دقت کنید نوع بافت بسیار قدیمی مربوط به دوره های صفوی ،قاجاریه و ادامه دوره پهلوی شکل گیری شده است نوع مصالحی که در این ساختمان ها بکار گرفته شده است مربوط به دوران قدیم میباشد.

شرایط اقلیمی منطقه در نوع بافت نمای ساختمان ها تاثیر داشته است.

سنگ تراورتن مقرون به صرفه است میتوان آن را با انواع روغن ها براق کرد شستشو داد.

اما بهتر است بدانیم قیمت انواع نمای ساختمان به چه صورت میباشد.

قسمت اول شامل هزینه طراحی و گرفتن تاییدیه نما از شهرداری است.

اما قسمت دوم بعد از تایید طراحی به نسبت این که نمای ساختمان در چه مدلی طراحی شده باشد محاسبه میگردد.

 

تعمیرات نمای ساختمان در کرج455
خدمات اجرایی تعمیرات و ترمیم

ترمیم نمای آجری قدیمی تهران کرج

ترمیم نمای آجری قدیمی در ساختمان هاو بناهای قدیمی با هزینه ی کمتری نسبت به بازسازی کل بنا و تبدیل آن به بنای جدیدانجام میشود.

بسیاری از مالکان ساختمان های قدیمی به خاطر عدم توانایی مالی همچنان ساختمان را بدون نما استفاده میکنند.

ترمیم نمای آجری قدیمی و کهنه با سرعت بیشتر و در مدت زمان کمتری با کمترین هزینه ممکن انجام میشود و این کار مقرون به صرفه میباشد.

گاهی اوقات بر اثر عوامل محیطی مثل: باران ،باد، دما آجرها دچار فرسایش میشوند و نیاز به ترمیم بخش آسیب دیده میباشد اگر بخش آسیب دیده زیاد نباشد از موادی مثل رنگ و پلاستیک بهره گرفته میشود تا قسمتهای شوره زده، بد  رنگ ترمیم شوند.

اما در صورت آسیب بیشتر از دیگر مصالح باید برای ترمیم استفاده شود.

نماهای آجری به نسبت نماهای سنگی نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

در نظر داشته باشید نمای آجری یکی از زیباترین نماهای ممکن به حساب میآید.

آثار باستانی زیادی وجود دارد که از این نوع نما استفاده کرده است.

ساختمان ها، خانه های تاریخی مربوط به چند صد سال پیش همگی با استفاده از آجر نماکاری شده است.

بعضی افراد تصور میکنند که به کار بردن آجر در ساخت نمای ساختمان آن را به شکلی قدیمی تبدیل مینماید اما این فکر اشتباه است اگر معمار بتواند نمای ساختمان خوبی با آجر طراحی کند به جرات میتوان گفت بهترین و زیباترین نمای ممکن را خواهیم داشت.

استفاده از آجر به صورت تک رنگ یا چند رنگ در نمای بیرونی ساختمان میتواند نتایج زیبایی بیشتری به همراه داشته باشد.

اگر از آجرهای نسوز در نمای ساختمان استفاده شود ایمنی و امنیت ساختمان را در برابر آتش سوزی افزایش خواهد داد.

این مدل نما میتواند به نوعی هزینه کمتری به همراه داشته باشد.

 

ترمیم سنگ تراورتن

امروزه در ساخت خانه های جدید بیشتر از سنگ تراورتن استفاده میشود این نوع سنگ دارای مزایای گوناگونی میباشد از لحاظ میزان مقاومت، در مقابل ضربه، فشار آتش سوزی، در برابر صدا و حرارت هم عایق میباشند.

سنگهای تراورتن در جنس های مختلف ساخته شده به بازار عرضه میشود.

سنگ تراورتن به رنگهای سفید، کرم، قرمز، نارنجی موجودند از جمله خصوصیات این نوع سنگ وجود منافذ ریز و درشت در آنها میباشد که باعث شده نوعی حالت عایق بندی در آنها ایجاد شود.

اما تراورتن دارای معایبی است براثر مرور زمان ممکن است حالت شکنندگی برایش ایجاد شود و مشکل بعدی کلا ممکن است یکدست نباشد.

اما کاربرد این سنگ به صورت نواری در خیلی جاها که به زیبایی اهمیت خاص میدهند مورد استفاده قرار میگیرد.

جهت کفسابی سنگ تراورتن، اگر بخواهیم سنگ یکدست کنیم از ساب زن استفاده میکنیم این ماده یکی از انواع رزین است که به مرور زمان سفت و سخت میشود بهترین پوشش برای رطوبت میباشد.

سنگ تراورتن به مقدار زیاد آب و رطوبت جذب میکند اما رزین نوعی عمل کفسابی تراورتن در سنگ ایجاد میکند که تمام حفره های سنگ پوشانده میشود عملیات کفسابی طی چندین مرحله انجام میشود تا رزین در سنگ باعث شود نسبت به رطوبت کاملا مقاوم شود.

از این سنگ میتوان در هر جایی استفاده نمود.

اما گاهی اوقات به دلیل شرایط محیطی و عوامل مختلف سنگها از نمای بیرونی ساختمان شل، یا به بیرون پرتاب میشوند این ریزش شدید سنگها میتواند عواقب ناگواری برای افراد پایین ساختمان و ساختمان های مجاور داشته باشد برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار ترمیم سنگ تراورتن با یک تماس به شرکت مربوط به عملیات ترمیم سنگ نمای ساختمان در تهران و کرج نیروهای متخصص در این راستا به محل مذکور اعزام شده و به کمک عملیات حرفه ای پیچ و رولپلاک اقدام به تعمیر، سفت و محکم کردن سنگهای شل و یا لق که در حال ریزش و پرتاب میباشند در کوتاهترین زمان ممکن عملیات به اتمام میرسانند.

این عملیات پیچ و رولپلاک با پیچ گالوانیزه بدون استفاده از داربست با طناب مخصوص و با مهارت کافی با استفاده از تجهیزاتی است که شرکت در اختیار این نیروها قرار میدهد در زمان کوتاهی انجام میگردد.

این نیروهای متخصص با آموزش های لازمی که طی مدت مشخص دیدند با استفاده از تکنیک های حرفه ای کوه نوردی و صخره نوردی اقدام به انجام عملیات با رعایت قوانین و ضوابط خاص مینمایند.

قیمت سنگ تراورتن به عوامل گوناگونی بستگی دارد هر اندازه سنگ روشن تر دارای موج و هاله کمتر و با نظم بیشتری باشد قیمت بیشتری خواهد داشت.

اما میزان قطر و ضخامت میتواند بر قیمت اثرمستقیم داشته باشد.

اما سنگ تراورتن عباس آباد بهترین و پر استفاده ترین نوع سنگ تراورتن سفید میباشد که در بخش نمای ساختمانی استفاده میشود.

مطلب پیشنهادی ما  قويترين عايق كاري و ضد اب سازي نما در دماوند- اب بندي نماي ساختمان در دماوند گيلاوند
کار در ارتفاع تعمیرات و ترمیم
ترمیم نما با راپل کار

عملیات پیچ و رولپلاک جهات ترمیم سنگ نما

عملیات پیچ و رولپلاک انجام اقداماتی برای سفت و محکم شدن، عمل مقاوم سازی تثبیت سنگ برای جلوگیری از شل شدن سنگ، ریزش و پرتاب سنگ به پایین و برای جلوگیری از خسارت ناشی از پرتاب سنگ که ممکن است باعث ایجاد خسارت جانی شدید و مالی شود انجام میشود.

این کار توسط گروه متخصص نیروی کار شرکت معتبر به آسانترین شکل ممکن در اسرع وقت صورت میگیرد.

پیچ و رولپلاک نوعی بست محکم از جنس پلاستیکی و محکم است که برای اسکوپ کردن سنگها بر روی دیوار نصب میشود.

اما بهترین نوع پیچ گالوانیزه است که در برابر عوامل محیطی مقاومت بسیاری از خود نشان میدهند.این پیچ ها اگر روی بتونه استفاده شوند بسیار بهتر خواهد بود.

پیچ و رولپلاک نما تعمیرات سنگ
مجری ترمیم نمای ساختمان در تهران

نما در معماری ساختمان

نما شکل واقعی ظاهری هر چیزی میتواند باشد .

نمای یک ساختمان از شکل و زاویه ی بیرونی نشان دهنده ی وضعیت افراد داخل ساختمان است.

نمای یک ساختمان از داخل شکل خصوصی دارد و نمای بیرونی ساختمان چون به بافت شهر و کوچه باز میشود جنبه ی عمومی دارد چون افراد از سمت بیرون ساختمان شکل ظاهری بیرون ساختمان را به آسانی میتوانند مشاهده نمایند.نمای هر ساختمانی از نظر ظاهر بیرونی تاثیر زیادی در بدنه ی خیابان و میدان شهر میگذارد.

در نمای بیرونی ساختمان کلیه ی اجزا مثل نصب پنجره ها، در، مصالح، رنگ، عناصر تزیینی، سایبان، بازشوهای در و ..با رعایت اصولات قوانین و مقررات باید متناسب و هماهنگ قرار داده شوند زیرا در روند زیباسازی نمای ساختمان موثر میباشند.

قرار دادن هریک با ابعاد ساختمانی باید مطابقت کامل داشته باشد.

در شکل زیباسازی نمای ساختمان باید همه ی تفاوتها مد نظر قرار داده شود مثلا:

طبقه ی همکف ساختمان با دیگر طبقات و طبقه انتهایی تفاوتش احساس شود.

مصالحی که در نمای بیرونی ساختمانی استفاده میشود با ساختمان دیگر ممکن است متفاوت باشد این نوع مصالح از نظر زبری ،خشنی، رنگ، شکل تاثیر جداگانه ای در شکل ظاهری نما میگذارند.

مثلا شهر تاریخی اصفهان ،یزد،کاشان نوع مصالحی که برای زیباسازی نمای ساختمان از قدیم در بافت منازل و اماکن تاریخی در آنها استفاده میشده است نشان دهنده ی بومی بودن آنهاست در زیباسازی نمای ساختمان، شکل ورودی ساختمان باید مد نظر قرار داده شود در ورودی ساختمان نشانه ی ورود از فضای خارجی به داخلی ساختمان میباشد و این یکی از مهم ترین عناصر یاد شده میباشد.

در ساخت ورودی برای عبور ساکنین ساختمان و دیگر وسایل نقلیه آنها باید اصول و قوانین رعایت شود.

به این صورت که درب ورودی ساختمان از درب پارکینگ ماشین رو باید مجزا باشد تا تداخلی در برخورد رفت و آمد بین افراد ساختمان و ،وسایل نقلیه اتفاق نیافتد.

نما و مصالح بکار یرده در بخش همکف ساختمان به علت این که طبقه همکف بیشتر مورد دید همگان است باید محکم تر و بادام تر پی ریزی شود.

برای زیباسازی نمای ساختمان در طبقات همکفی که مریوط به ساختمان های تجاری هستند رعایت اصول و قوانین اجباری است چون این طبقات به علت بازرید مکرر مشتری مرتب دکوراسیون خود را تغییر داده و دچار دستخوش و تغییرات مکرر میباشند.

تراس ها و بالکن ها نباید تصور اشتباهی را در ذهن افراد بیرون از ساختمان بوجود آورند که شاید هر لحظه از ساختمان به شکلی مجزا جدا شوند.

این تراس ها باید به گونه ای سفت و محکم و مرتبط با ساختمان پیوسته باشند.

لبه ی بام در ساختمان نوعی پوسته بین ساختمان و آسمان است که در زیباسازی نمای ساختمان نقش مهمی دارد.

قرار دادن و استفاده از شیشه های سکوریت دارای مقاوم بالا در مقابل گرما، سرما در بخش درب ورودی، پنجره، نورگیر در چهارچوب فلزی و چوبی از اهمیت زیادی برخوردار میباشد.زیباسازی نمای ساختمان در بافت شهری تاثیر بسزایی دارد.

تعمیر نمای کامپوزیت ساختمان

نمای کامپوریت یکی از نماهای لوکس و گران امروزی میباشد.

این نما بیشتردر ساختمان های لوکس مسکونی، اداری، تجاری مورد کاربرد میباشد.با استفاده از نمای کامپوزیت میتوانید روکش دیوار نمای بیرونی ساختمان لوکس زیباتر نمایید.

برای اجرای عملیات نمای کامپوزیت از نیروهای متخصص و توانمند شرکتهای معتبر در تهران و کرج باید استفاده نمود.

این کارگران متخصص با استفاده از طناب مخصوص بدون داربست این کار انجام میدهند.از جنبه ی حفظ نمای کامپوزیت به خاطر داشتن جنس و دوام و تضمین تا سالها با کمال آرامش این نوع نما را در بلندمدت میتوان نگهداری کرد.

برای بخش تعمیر نمای کامپوزیت ساختمان ،بهتر است در یکسال حتما بررسی لازم انجام شود به این صورت که کلیه ی دستوراتی که سازنده و یا تولیدکننده نصب کامپوزیت ایجاد نموده باید مورد بررسی کامل قرار گیرد اگر سطح نمای کامپوزیت خاک تولید میکند باید روش بکارگیری تمیز کردن آن که توسط سازنده بیان شده را استفاده نمایید.این تمیز کردن سطح ممکن است بوسیله ی شلنگ آب و پارچه ی نرم صورت گیرد یا توسط پاک کننده های مخصوص انجام گردد.

اما در بخش تعمیر نمای کامپوزیت ساختمان ،گاهی ممکن است رسوبات سنگین تر باشند در این صورت یک را حل مناسب استفاده از مواد شوینده خانگی با کیفیت بالا میباشد که استفاده از آنها ممکن است تا حدود قابل توجهی موثر واقع شود.

تیم فنی ترمیم سنگ نمای ساختمان در تهران و کرج با بهترین نیروهای متخصص و با تجربه در کمترین زمان ممکن با صرفه جویی در بخش هزینه ها آماده ارائه ی بهترین خدمات میباشد.اما درباره ی قیمت نمای کامپوزیت به موارد گوناگونی مثل: نوع ورق، نوع طرح نما، روش نصب ورق کامپوزیت ،میزان قوطی مصرفی در نمای ساختمان، اندازه و حجم پروژه،ارتفاع پروژه، مکان پروژه بستگی دارد.

اگر موارد یاد شده مد نظر قرارداده شود قیمت دقیق کامپوزیت راحتر بدست خواهد آمد.نمای کامپوزیت از مقرون به صرفه ترین، اقتصادی ترین، سبک ترین، راحترین نما در کشورهای توسعه یافته میباشد در کشور ایران به دلیل اجرای عملیات پروژه های کم ارزش میزان شهرت آن کاهش یافته ولی در حال حاضر باز هم نمایی پرطرفدار به شمار میرود.

نمای کامپوزیت علاوه برشکل زیبایی که دارد میتواند دارای معایب هم باشد از جمله: 1-اگر از ورقهای ارزان قیمت و با کیفیت پایین استفاده شود ممکن است رنگ ورقها از بین برود.

2-اگر اجرای عملیات در شکل نمای کامپوزیت درست و صحیح صورت نگیرد نمای کامپوزیتی زیبا جلوه داده نخواهد شد.

3-اگر اجرای عملیات صحیح انجام نشود ممکن است ورق ها آویزان شوند یا بر روی هم بیافتند.برای عمل اجرای تعمیر نمای کامپوزیت ساختمان، زیباسازی نمای ساختمان کاری تخصصی است و نیازمند دقت فراوانی است که اگر این کار توسط نیروی مجرب شرکت انجام نشود دچار خسارت غیرقابل جبرانی خواهیم شد.

عوامل تخریب سنگ نما

گاهی اوقات عوامل درونی و یا بیرونی باعث تخریب سنگ نما در ساختمان میشود.

عواملی مثل :خطا در بخش طراحی، خطا در بخش اجرایی، عوامل محیطی،مکانیکی، اشتباهات در تعمیرونگهداری ،گاهی شرایط آب و هوایی گرما و سرمای شدید، انبساط و انقباظ در بافت سنگ عامل تخریب سنگ نما و ریزش و سقوط و پرتاب آن به پایین از ساختمان و بوجود آمدن خطرات احتمالی خواهد بود.

مطلب پیشنهادی ما  بهترین عایق نانو برای نمای ساختمان از جنس شفاف و بیرنگ کریستالی

اما یک سنگ نمای با کیفیت و خوب سنگی است که مقاومت کافی در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی را داشته باشد تا از آن بتوانیم در قسمت ارتفاعات ساختمان به راحتی استفاده نماییم .

رطوبت، آلودگی ،تغییرات دما باعث ترک خوردن سنگ، از بین رفتن و ریزش آن به پایین ساختمان میگردد.

روشهای نادرست استفاده از نما و حفظ و نگهداری از آن باعث از بین رفتن و تخریب سنگ نما به سرعت خواهد شد.اگر بر روی سنگ نما شوره بسته شود در نتیجه باعث پوسته پوسته شدن سنگ به مرور زمان میگردد.

 

ترمیم اجر نما
ترمیم اجر نما با طناب

برای از بین بردن شوره ی روی سطح سنگ نما

1- رفع از بین بردن شوره به روش سابیدن

2-از بین بردن و رفع شوره توسط واتر جت

3-از بین بردن شوره توسط شوینده

4- از بین بردن شوره توسط مواد نانو برای جلوگیری از روشهای تخریب سنگ نما از موارد گفته شده باید استفاده نمود.

در روش رفع شوره به روش سابیدن که در این روش از گونی پارچه ای و سمباده نرم برای از بین بردن شوره روی سطح سنگ استفاده میگردد.

2-رفع شوره با استفاده از واتر جت: که دستگاهی است که آب را با فشار بالا به سطح نمای سنگ میپاشد که باعث میشود شوره سنگ از بین برود.

3-رفع شوره توسط شوینده: که از مایع شستشو دهنده بر روی سطح نما و پاک کردن محل شوره با استفاده از پارچه تمیز انجام میپذیرد.

گاهی اوقات در اثر اتفاقات غیر منتظره و بلایای طبیعی مثل: زلزله، گردباد، طوفان شدید باعث از بین رفتن و تخریب سنگ نما میشود .

افرادی که مسئول عملیات اجرای صحیح سنگ نما هستند باید از تکنیک های حرفه ای برای اسکوپ و محکم کردن سنگ نمای ساختمان استفاده نمایند.استفاده مصالح نامرغوب و بی کیفیت هم میتواند در تخریب و از بین رفتن و از هم پاشیدن سنگ نما موثر باشند.

ضربه دیدن سنگ نما در ساختمان باعث شل شدن و خطر ریزش و تخریب هر چی سریعتر سنگها به پایین ساختمان خواهد شد.

دقت کنید بهترین راه حل برای مقاومت سنگ نما و جلوگیری از خطر ریزش سنگ به پایین ساختمان بنای ساختمان وسنگ کاری از همان ابتدا با رعایت استاندارد و اصولات محکم نماییم .

که این کار باعث میشود تخریب سنگ نما حتی در شدیدترین حالت ممکن بر اثر عوامل خارجی مثل زلزله کوچکترین آسیبی نبیند.

برای این که بتوانیم تخریب سنگ نما را هر چه سریعتر مهار کنیم بهترین روش این است که ببینیم از چه نوع ملاتی و چه نوع سنگی در بخش سنگ نمای ساختمان استفاده شده است.

در بین سنگهای موجود در بازار سنگهای مرمر،گرانیتی، تراورتن بیشترین مزیت را در مهار سنگ نما و تعمیر شل شدن و کنده شدن سنگ نما را به خوبی بر عهده دارند.

همه ی موارد گفته شده توسط شرک معتبر ترمیم سنگ نمای ساختمان در تهران و کرج انجام میشود تنها با یک تماس نیروهای ورزیده بدون داربست با طناب مخصوص آماده کار در ارتفاعات ساختمان های بلند خواهند بود.

بازسازی نمای آجری

بازسازی نمای آجری گاهی اوقات فقط شامل قسمتی از ساختمان میشود گاهی هم کل ساختمان را در بر میگیرد.

در این جا میزان خسارت به بافت آجری ساختمان مورد بررسی قرار میگیرد.

گاهی اوقات از کنار یک ساختمان با نمای آجری در حال گذر هستید ناگهان خواهید دید که قسمتهایی از آجر ساختمان دارای ترک خوردگی، رنگ پریدگی، شوره، برآمدگی شده است.

برای حل این موضوع باید اقدام به ترمیم قسمتهای آسیب دیده آجر شود.حتی جا به جایی رج های آجر، شکسته شدن و خرد شدن بعضی قسمتهای آن بر اثر ضربه، زلزله قسمتهایی از آجر دچار آسیب مینماید گاهی هم سطح خارجی آجر دچار رنگ پریدگی یا تیرگی شدید میشود یا حفره های ریزی داخل آن تشکیل میشود که باعث ورود آلودگی به آجر میگردد که بلافاصله برای جلوگیری از خطر ریزش و سقوط بافت آجر آسیب دیده ترمیم میگردد.

گاهی اوقات نمای آجری ساختمان دچار خرابی سازه ای میشود که ما مجبوریم بازسازی نمای آجری را در یک ساختمان بطور کامل انجام دهیم.

برای از بین بردن شوره و تغییر رنگ آجر در ساختمان از رنگ پلاستیکی و مواد نانو پلاست استفاده میشود.در بازسازی نمای آجری موارد زیر از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

1-در بازسازی نمای آجری، نمای ساختمان توسط متخصصین مورد بررسی قرار میگیرد که آیا این نما احتیاج به مقاوم سازی، محکم کاری، آهن کشی یا تعمیرات سازه ای دارد یا خیر این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است چون کوچکترین بی توجهی باعث تخریب بیشتر و به خطر افتادن جان رهگذران در پایین ساختمان ها را خواهد داشت.

2-طراحی نما: این عملیات زمانی ضرورت دارد که معلوم شود آیا کل نما نیاز به تغییر کامل دارد یا خیر .

3-انتخاب مواد و مصالح متناسب با بودجه ساختمان و اجازه ی شهرداری دارد.

اینکه برای ساختمان از چه نوع مواد مصالحی استفاده میشود از اهمیت زیادی برخوردار است.
4-بازسازی نمای آجری با استفاده از طناب بدون داربست توسط شرکتهای معتبر در تهران، کرج تنها با یک تماس نیروهای متخصص و حرفه ای به محل مربوط اعزام میشوند.

5-توجه نمایید که بر روی نمای قدیمی بازسازی نمای آجری جدید انجام ندهید به علت این که بنای قدیمی ممکن است دارای زیر سازی ضعیفی باشد و این باعث شود بنا ناپایدار شود.

6-برای تهیه ی مصالح مورد نیاز جهت انجام عملیات بازسازی نمای آجری بهتر است نوع مصالح با توجه به شرایط جوی آب و هوایی آن منطقه تهیه گردند.

هزینه ی بازسازی نمای آجری به میزان فعالیت و نوع مصالح مورد استفاده بستگی دارد اگر نما احتیاج به عملیات زیر سازی داشته باشد این هزینه ها افزایش میابد.

توجه کنید موارد جزیی مثل رنگ، برطرف سازی شوره بر روی آجر هزینه ی کمتری در بر خواهند داشت. کلیه ی عملیات اجرایی در بازسازی نمای آجری ساختمان مثل: طراحی نما، خرید مصالح ،هزینه اکیپ اجرایی، به قیمت و هزینه بازسازی نما افزوده میگردد.

جمع بندی

ترمیم سنگ نمای ساختمان در تهران و کرج و اصفهان از موارد مهمی است که به آن باید توجه ویژه ای داشت زیرا در صورت سهل انگاری و عدم ترمیم به موقع باعث به خطر افتادن جان هزاران نفر در پایین ساختمان و حتی ساختمان های مجاور خواهد شد پس به این نکته حتما توجه کنید که اگر سنگ در نمای ساختمان به پایین پرتاب شود یا حتی شل شود باید با یک تماس به شرکت معتبر در این زمینه سنگ نما را با وسایل مخصوص این کار سفت و محکم نمود تا از خطر سقوط سنگ جلوگیری به عمل بیاید این کار توسط نیروهای آموزش دیده و متخصص در شرکت با طناب، بدون داربست بصورت کاملا حرفه ای در مدت زمان کوتاه و صرفه جویی در هزینه ها در سریعترین زمان ممکن انجام میپذیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430