بستن

تعویض لامپ و ال ای دی چراغ نما با طناب و بدون داربست در تهران و کرج

نورپردازی ساختمان و تعویض لامپ

تعویض لامپ و ال ای دی چراغ نما با طناب و بدون داربست در تهران و کرج

روز به روز به نورپردازی نمای ساختمان اهمیت بیشتری داده می شود، البته منطقی هم به نظر می رسد! نور یکی از زیباترین المان های دنیا بوده و این روزها طرفدار بیشتری دارد. چراغ نمای ساختمان پس از مدتی نیاز به تعویض دارد اما تعویض لامپ نما به روش های مختلفی صورت می گیرد که اگر بخواهیم کم دردسر ترین گزینه را معرفی کنیم به تعویض لامپ نما بدون داربست و یا با راپل خواهیم رسید.

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما

 

نورپردازی نما با طناب
تعویض چراغ و پروژکتور

قیمت تعویض لامچپ و چراغ نما

بر اساس پارامترهای گفته شده، به طور میانگین هزینه تعویض لامپ نما برای هر عدد 50 هزار تومان در نظر گرفته می شود. البته تعویض لامپ نما با طناب صورت می گیرد و دیگر نیازی به اجرای روش های قدیمی مانند نصب داربست نخواهد بود.

 

خدمات تعویض چراغ نمای ساختمان
خدمات برق نما با طناب

ویدیو توضیحات راجع به نورپردازی نما

اهمیت تعویض لامپ نما

مردم علاقه زیادی به نمای شهر و ساختمان ها دارند. وقتی از کنار یک برج رد می شوید نورپردازی های ویژه آن نظر شما را جلب می کند و این اتفاق به صورت ناخودآگاه در ذهن ایجاد می شود. دنیای معماری با نورپردازی های گسترده گره خورده است.

در زمینه نورپردازی با راپل یکی از مهمترین موضوعات مصرف انرژی است. در واقع لامپ هایی که برای نمای ساختمان استفاده می شود باید از نظر مصرف انرژی مورد بررسی قرار بیگرد و البته که سیستم های نورپردازی به طور کلی سبب می شود که هزینه برق مصرفی برای ساختمان بیشتر شود. اهمیت تعویض لامپ نما درست همین جا مشخص می شود که طرز صحیح تعویض اعمال شود به طوری که هدایت درستی برای لامپ ها در نظر گرفته شود و این موضوع از سوی نصاب باید پیش بینی و تعیین موقعیت شود.

در صورتی که تعویض لامپ نما به شکل نادرست و در جهتی غیر از جهت صحیح صورت بگیرد سبب می شود که جلوه خاصی به ساختمان اعمال نشود و این موضوع با دوباره کاری و صرف هزینه های زیاد همراه است و از سوی دیگر باید تعمیر و نگهداری لامپ ها مجدداً صورت بگیرد.

نیاز است که پروتکل تعویض لامپ نما به صورتی باشد که با معماری نما متناسب شود. یک مثال ساده در این زمینه ای است که اگر پنجره های ساختمان معمولی هستند بهتر است که لامپ نمای ساختمان به صورت نوارهای ال ای دی مخفی اجرا شوند و تعویض لامپ نما نیز به همین صورت انجام شود و بخش های بالا و پایین پنجره ها را در بر بگیرد که موضوع بسیار مهمی است.
اگر ساختمان شما جواز نورپردازی نما ندارد بهترین گزینه این است که از نورپردازی های نوارهای ال ای دی مخفی استفاده کنید.

 

تعویض چراغ و لامپ نما در تهران و کرج

علت سوختن چراغ و بهترین روش تعویض لامپ نما

شاید فکر کنید که چرا لامپ هایی که برای نمای ساختمان استفاده می شود پس از مدتی دچار سوختگی می شود؟ یکی از موضوعات این است که وقتی لامپ ها به کابل های مربوطه متصل می شوند و عملیات تعویض لامپ نما صورت می گیرد، آب بندی های لازم انجام نمی شود. در واقع نیاز به چسب های آب بندی است که پس از اینکه چراغ و کابل ها زده شد باید زیر چسب برق از چسب آب بندی مخصوص استفاده تا در صورت بارش باران به لامپ برخورد نکند و سبب سوختگی لامپ نشود.

از سوی دیگر این آب بندی سبب می شود که در اتصال سیم برق مشکلی ایجاد نشود.

در صورتی که تعویض لامپ نما بدون رعایت آب بندی باشد دیده شود که لامپ خیلی زود دچار سوختگی می شود و همینطور کابل های کل نما درگیر مشکلاتی اعم از اتصالی و سوختگی می شود و احتمال اینکه کل ساختمان بسوزد بسیار زیاد است.

زمانی که تعویض لامپ نما توسط طناب صورت می گیرد نیاز به اعمال داربست بر روی ساختمان نیست و این موضوع سبب می شود که ساختمان آسیبی نبیند و از سوی دیگر روند کار نیز با سرعت بیشتری پیش می رود. می دانیم که داربست ها اغلب فضای زیادی از کوچه و یا خیابان اشغال می کنند و خطرات زیادی برای عابران پیاده دارند این در حالی است که شما می توانید موقعیت خوبی برای تعویض لامپ نما داشته باشید به طوری که هیچ مشکلی ایجاد نشود در بهترین زمان نتیجه خوبی کسب کنید.

مطلب پیشنهادی ما  عایق نما در فریدونکنار - اب بندی ساختمان در فریدونکنار-ضد اب سازی نما در فریدون کنار

تعویض لامپ نما بدون بالابر و بدون داربست توسط تیم های تعویض صورت می گیرد به طوری که می تواند پس از مدتی شرایط اجرای درست آن بررسی شود.  در صورتی که پروتکل تعویض چراغ نما به درستی صورت بگیرد هیچ مشکلی اعم از کم نوری و یا مشکلات برق گرفتگی ایجاد نمی شود.

اینطور که بررسی ها نشان می دهد افراد باید در انتخاب فرد یا گروهی که در زمینه تعویض لامپ نما فعالیت می کنند دقت لازم داشته باشند و سعی کنند بهترین روش با هزینه ارزان را مدنظر قرار دهند. اگر بخواهید از روش های قدیمی تعویض لامپ نما با داربست استفاده کنید، بخش زیادی از هزینه شما به اجاره داربست اختصاص می یابد که این موضوع دردسرهای زیادی در بر می گیرد. دقت کنید که یک سری قوانین مهم در راستای اجرای لامپ بر روی نمای ساختمان وجود دارد که بر اساس نوع معماری ساختمان مشخص می شود.

 

تعویض کردن چراغ نما بدون داربست
انجام خدمات نورپردازی بدون داربست

چگونگی تعویض ال ای دی نمای ساختمان

حالا که از اهمیت نورپردازی برای نمای ساختمان اطلاعات خوبی کسب کردیم نوبت به بررسی عوامل مهم در تعویض ال ای دی نمای ساختمان است.

بارها دیده شده که ال ای دی هایی که برای نمای ساختمان استفاده می شود، کم نور می شود و از آنجایی که این کم نوری به صورت متناسب در همه جای نما پخش نشده است، سبب ظاهری نازیبا می شود بنابراین نیاز به تعویض لامپ نمای ساختمان است تا شرایط تناسب فراهم شود.

در مبحث نورپردازی بسیار مهم است که در زمان تعویض لامپ نما، مقوله مصرف انرژی لحاظ شود به طوری که از لامپ هایی استفاده شود که راندمان و نوردهی بالایی دارند، یعنی درست لامپ هایی که تیم حرفه ای ما از آن استفاده می کنند.

در تعویض لامپ نمای ساختمان یک موضوع این است که هر لامپ دقیقاً در جای درست خود قرار بگیرد موضوعی که اگر به آن دقت نشود دردسر ساز است. شاید فکر کنید تعویض لامپ نما یعنی یک لامپ را جدا کنیم و لامپ دیگر را به سادگی پیچ دهیم و وصل کنیم! نه اینطور نیست! در واقع یکی از موضوعات جانمایی اصلی لامپ است به طوری که زاویه نور حفظ شود.

این موضوع نیاز به بررسی موقعیت معماری ساختمان نیز دارد. در چنین شرایطی می تواند از نیروهای تعویض لامپ نمای ساختمان با طناب استفاده کرد به طوری که از راپل برای تعویض صورت می گیرد.

دقت کنید که اگر ساختمان به صورتی طراحی شده باشد که نیاز به شدت نورپردازی نباشد و یا نیاز به تابش زیاد نور لامپ ها نباشد می تواند از نوار ال ای دی در اطراف و دور پنجره ها استفاده کرد که این نوارها سبب می شود که شدت نور در نما بیشتر شود اما شرایط تابش مستقیم وجود ندارد و حالتی پنهان به خود می گیرد.

تعویض لامپ نمای ال ای دی به دلیل مخفی بودن آن نیاز به تخصص دارد به طوری که نیاز است اندازه گیری های درست صورت بگیرد و شاخص های مخصوصی ارزیابی شود.

 

تعویض لامپ در ارتفاع و کاهش کاستی های ساختمان

معمولاً از لامپ های ال ای دی که به آن چراغ های وال واشر نیز گفته می شود در بخش های باریک ساختمان ایجاد می شود. در واقع باریکه هایی از نور از بالا و پایین چراغ ال ای دی تابیده می شود به طوری که اجرای نور برای پنجره ها و ستون ها و بالکن ها صورت می گیرد.

تعویض لامپ نما در ارتفاع باید به صورتی باشد که ضعف و کاستی های ساختمان گرفته شود و این موضوع در نورپردازی اهمیت زیادی دارد.

مسیر نوری که از سوی چراغ ها تابیده می شود باید به صورتی باشد که سبب می شود نقص ساختمان تا حد زیادی برطرف شود و این زاویه گذاری بخش مهم تعویض لامپ نما محسوب می شود و باید دقت شود.

مطلب پیشنهادی ما  نماشویی با راپل و راپل کار در تهران و کرج

یکی از روش های جالب این است که از پروژکتور استفاده شود. در صورتی که قرار باشد تعویض لامپ نما برای ساختمان های سنگی و بتنی صورت بگیرد از پایه های پروژکتور استفاده می شود که نوع نصب و اجرای پایه ها بسیار مهم است این گزینه سبب می شود که بیشترین شدت تابش نور انجام شود.

 

 

نصب چراغ نما ساختمان در انواع مختلف

گزینه های روشنایی بسیار متفاوت هستند و هر شخص بر اساس انتخابی که دارد می تواند گزینه مناسب برای ساختمان خود را در نظر بگیرد.

مثلاً اگر علاقه به شدت زیادی نور در نمای ساختمان خود دارید به سراغ پروژکتورهای ال ای دی بروید. در صورتی که قصد شما پروژکتورهای وال واشر ای ای دی باشد می توانید پروسه نصب را به صورت پنهان و در بخش های باریک نمای ساختمان انجام دهید و اگر قبلاً چراغ های نوع دیگری در ساختمان شما اجرا شده است می توانید از تیم قدرتمند تعویض لامپ نما بخواهید که تعویض لازم را برای شما انجام دهند.

همینطور می توانید به سراغ چراغ های دیواری بروید که شرایط نصب آنها بدون داربست فراهم شده است. ریسه های ال ای دی و همینطور نئون فلکسی های 220 ولت نما نیز وجود دارد که بخش مهمی از نصب را شامل می شوند.

 

تعویض چراغ نمای ساختمان با لامپ های ضد آب

یکی از موضوعاتی که در تعویض لامپ نما باید به آن دقت شود نوع چراغ یا لامپی است که انتخاب می کنید به طوری که درجه حفاظت چراغ مشخص باشد. یک پیشنهاد خوب در این زمینه استفاده از لامپ هایی با درجه حفاظت IP65 است که می تواند در برابر باران های شدید و طولانی گزینه بسیار مقاوم باشد. تعویض لامپ نما در شمال کشور و مناطق مرطوب به واسطه لامپ های ضد آب بهترین عملکرد را خواهد داشت و می تواند به طول عمر لامپ ها بیافزاید.

یک موضوع دیگر که جا دارد که در این بخش مقاله به آن بپردازیم اینکه اگر به جعبه لامپ ال ای دی دقت داشته باشید در مورد مصرف انرژی بر روی آن توضیحاتی داده شده است که نشان می دهد مصرف برق لامپ ال ای دی در حدود یک ششم مصرف انرژی در لامپهای رشته ای است بنابراین تعویض لامپ نما و انتخاب مدل ال ای دی می تواند یک رویکرد کاهنده مصرف انرژی برای کل ساختمان باشد. نوع ال ای دی که در لامپ ها استفاده می شود از مدل های اس ام دی است. دقت شود که ساخت پروژکتور ال ای دی می بایست با دقت بالایی صورت بگیرد.

 

قوانین تعویض لامپ نمای ساختمان

 

برای تعویض لامپ نما نیاز است یک سری موقعیت ها در نظر گرفته شود. به طور کلی کارگزاری این مدل از لامپ ها به صورت پخش کردن در پایین ساختمان است به طوری که نوع اجرا قابل قبول باشد. نیاز است که از پروژکتورهای نور تا طبقات بالایی استفاده شود تا پخش نور به درستی صورت بگیرد.

از سوی دیگر در این روش تعویض لامپ بسیار راحت صورت می گیر و کارگذاری به شکلی دنبال می شود که اگر نیاز به تعویض بود این کار به سرعت دنبال شود.

در قوانین تعویض لامپ نما یکی از موضوعات جایگذاری مناسب لامپ روی نما و همه نقاط نما است. از سوی دیگر آب بندی چراغ ها به صورتی است که کابل ها در زمان نصب لامپ ها باید موقعیت ایمن مخصوص به خود داشته باشند.

پس از تعویض لامپ نما نیاز است که کلید روشن و خاموش برای آن در نظر گرفته شود به طوری که شرایط برای کاهش مصرف لامپ باقی بماند. دقت کنید که در این زمینه بسیار مهم است که هزینه برق در نظر گرفته شود.

خاصیت نورپردازی و زاویه نور باید مشخص است در واقع هرچه دقت در زمینه زاویه نور کمتر باشد نما دچار ضعف می شود. نقاط مثبت در اجرا و تعویض لامپ نما باید رعایت شود.
در گذشته تعویض لامپ نما توسط داربست صورت می گرفت و کار بسیار دشواری بود امروزه این رویکرد تغییر کرده است و طناب جایگزین آن شده است به طوری که دیگر نیاز به داربست و حتی بالابر نبوده و عملیات تعویض لامپ نما به خوبی صورت می گیرد. سیستم راپل برای تعویض لامپ نما یک سیستم کار در ارتفاع است به طوری که شخص به واسطه طناب و سایر ابزارهای مخصوص می تواند عملیات تعویض را انجام دهد.

مطلب پیشنهادی ما  روش های اب بندی نما در بندرعباس-اکیپ ضد اب سازی و عایق کاری نما در بندرعباس

تعویض لامپ و چراغ نما با طناب بدون داربست

حتما در مورد تعویض لامپ نما با طناب بدون داربست شنیده اید اما هنوز اطلاعات کافی در این زمینه ندارید. در واقع یکی از موضوعاتی که بسیاری از صاحبان ملک از آن ناراحت هستند اینکه برای تعویض چند لامپ نیاز به اجرای داربست است و این موضوع هم زمانبر بوده و هم هزینه بر است. خوشبختانه شرایط تعویض لامپ نما بدون داربست نیز فراهم شده است.

در این روش فردی که قصد تعویض لامپ نما دارد از طناب استفاده می کند و طبق آموزش های دیده شده پروسه رسیدن به نقطه مورد نظر برای تعویض لامپ را طی می کند. او موقعیت اجرای لامپ را بررسی می کند تا مشخص کند که آیا اجرای لامپ می تواند قابل قبول باشد یا خیر. اینکه فکر کنید هر شخص می تواند طنابی به کمر خود وصل کند و یک سر طناب را به جایی محکم کند و از ساختمان بالا برود اشتباه است. این کار بسیار خطرناک بوده و نیاز به گروه هایی دارد که دوره دیده باشند و بتوانند روش های درست استفاده از طناب را اجرا کنند. مثلاً خطر برق گرفتگی یکی از مواردی است که بارها دیده شده است بنابراین اگر قصد تعویض لامپ نما بدون داربست دارید، این کار را به شخص کاربلد بسپارید و سعی کنید همه موارد را در نظر بگیرید.

قیمت تعویض لامپ نما با طناب بدون داربست با راپل

سوال در مورد هزینه تعویض لامپ نمای ساختمان زیاد است و در فضای عمرانی، هزینه بخش مهمی است و باید به آن دقت شود. در ابتدا پارامترهایی که بر روی هزینه تعویض لامپ نما اثر می گذارد را اعلام می کنیم و سپس به صورت میانگین هزینه ای که برای تعویض لامپ نما از نوع معمول است را اعلام خواهیم کرد.

می دانیم که برای نورپردازی های ساختمان به طور کلی نمی توان یک تعرفه مشخص در نظر داشت. اولین موضوعی که مطرح است اینکه مساحت کار چقدر است و نوع اجرای کار به چه صورت است. یک مثال ساده اینکه گاه برخی از لامپ ها به صورت آشکار اجرا می شوند که طبیعتاً هزینه اجرا و تعویض لامپ نمای ساختمان در این شرایط بستگی به نوع اجرا دارد و به نسبت ارزان است اما گاه دیده می شود که لامپ ها در زوایای پنهان کار اجرا شده اند که بخشی از هزینه به سختی کار تعلق می گیرد.

موضوع دیگر در خصوص نوع لامپ ها است. لامپ هایی که برای نمای ساختمان اجرا می شود گاه بسیار حساس هستند و این موضوع پروسه نصب یا تعویض لامپ نما را حساس تر می کند.

در صورتی که نیاز باشد برج های مجلل نورپردازی شود و یا ساختمان های بسیار بزرگ با چراغ های رنگی تزیین شود در ابتدا باید شرایط تجاری و مسکونی ساختمان سنجیده شود.
مثلاً برخی از لامپ ها به صورت سرپیچی هستند و نصب و یا تعویض آن به آسانی انجام می شود. گاه برخی از لامپ ها نوع خاصی از سرپیچ دارند و نیاز است که نوع عملیات تعویض لامپ نما به درستی صورت بگیرد.

بر اساس پارامترهای گفته شده، به طور میانگین هزینه تعویض لامپ نما برای هر عدد 50 هزار تومان در نظر گرفته می شود. البته تعویض لامپ نما با طناب صورت می گیرد و دیگر نیازی به اجرای روش های قدیمی مانند نصب داربست نخواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 14 =

09354151868