بستن

ضد اب سازي سنگ و سيمان نماي ساختمان در قائم‌‌شهر-اب بندي ساختمان در قائم‌‌شهر

فوايد آب بندي نما در قائم‌‌شهر چيست؟

برای جلوگيري از ورود و نفوذ آب از نماي ساختمان در قائم‌‌شهر چکار باید کرد؟

می خواهیم در مورد آب بندي نما در قائم‌‌شهر صحبت کنیم.

همانطور كه مي دانيد يكي از مهم ترين مباحث در حيطه ساخت و ساز ( آب بندي نما در قائم شهر) مي باشد و جزو مهمترين اصول و فرآيند مهندسي است كه در هنگام بارندگي با آن روبرو مي شوند.

آب بندي نما در قائم‌شهر باعث عدم نفوذ آب، رطوبت و هواي سرد و گرم به فضاي داخلي ساختمان مي شود.

نهايتاً در چنين شرايطي (آب بندي نما در قائم‌‌شهر) ميزان مصرف سوخت را نزديك به 25./. بالا برده و آسايش و آرامش ساكنين را با مشكل مواجه مي كند.

گاهي اوقات حتي در مراكز و ساختمان هاي تازه ساخت شاهد اين بوده ايم كه رطوبت بيرون به داخل ساختمان منتقل شده و خسارت هاي جبران ناپذيري همچون ( خراب شدن رنگ ديوار و وسايل منزل) به بار مي آورد. در اينجاست كه به معناي واقعي آب بندی نما در قائم‌‌شهر پي مي بريم.

آب بندي نما در قائم‌‌شهر

موثرترين راههاي آب بندي نما در قائم شهر كدام است؟ استفاده از چسب آبندي نما يكي از روش هاي بسيار كاربردي براي رفع مشكل آب بندي در قائم شهر قلمداد شود. استفاده از چسب آب بندي نما در قائم شهر از ورود آب، رطوبت، شوره زدگي و در نهايت ايجاد آلودگي ممانعت مي نمايد و اين امر به نوبه ي خود موجب مي شود تا مقاومت قسمت بيروني ساختمان را چند برابر نمايد. در كل اجراي عمليات آب بندي نما در قائم شهر حوصله و دقت زيادي را از پيمانكاران ساختماني مي طلبد. يك نوع از چسب هايي كه مقاومت بالايي در برابر آب بندي نما در قائم شهر و قابليت سمباده پذيري داشته مي توان نام برد چسب پلي اورتان مي باشد.
آب بندي نما در قائم‌‌شهر كار هر كسي نمي باشد.

زماني كه رطوبت به داخل ساختمان نفوذ كند بهتر است هرچه سریعتر نسبت آب بندی نما در قائم‌‌شهر اقدام نماييد. با اين اوضاع نابسامان اقتصادي ممكن است كه هزينه هاي گزاف و سرسام آوري را در پي داشته باشد.

مطلب پیشنهادی ما  قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما با 40درصد تخفیف در تهران و کرج+اجرت و هزینه

نكته ي قابل توجهي كه در رابطه با موضوع آب بندي نما در قائم شهر همواره به آن توجه نمود اين است كه امروزه بيشتر ساختمان هاي قائم شهر از سنگ هاي تراورتن براي نماي بيروني ساختمان استفاده مي نمايند.

از آنجايي كه اين سنگ ها بافتي نرم و شكننده اي دارند در نتيجه به با گذشت زمان دچار خرابي و بازشدگي مي شوند.

ضد آب سازي نما در قائم‌‌شهر

ضد آب سازي نما در قائم شهر يا به عبارت ديگر ( واتر پروف) به عنوان بهترين و رايج ترين گزينه مناسب براي آب بندي نما در قائم‌‌شهر قلمداد مي شود. اين روش فوق العاده منحصر به فرد با داشتن ويژگي هاي بارز و برجسته اي كه دارد مورد تقاضاي بسياري از عموم مردم قرار گرفته است. بهتر است كه اين عمليات خاص ( آب بندي نما در قائم شهر) بعد از اتمام نمودن ساخت ساختمان اجرا گردد تا از ورود هرگونه رطوبت و نم به فضاي داخلي ساختمان ممانعت كند. در بدترين و سخت ترين شرايط آب و هوايي ضد آب سازي نما در قائم شهر با بهره مندي از واتر پروف به بهترين و زيبا ترين شكل جوابگو بوده است. در حقيقت حداقل ماندگاري و دوام اين محصول در بدترين شرايط محيطي حدوداً نزديك به  5 سال مي باشد.

 

رفع نم نماي ساختمان در قائم شهر

رفع نم نماي ساختمان در قائم‌‌شهر يكي از دشوارترين اقداماتي بوده كه ساكنين اين شهر با آن مواجه مي باشند. نم و رطوبت كه به نماي ساختمان نفوذ مي كند آثار زيان باري و سختي را به همراه دارد. در صورتي كه نما بيروني شيشه اي و كامپوزيت باشد براي رفع نم نماي ساختمان در قائم‌‌شهر كار فرق مي كند و مواد مصرفي هم متفاوت مي باشد.
* چنانچه نماي بيروني از جنس سنگ باشد الزاميست كه با مواد بي رنگي آن را آب بندي كرده و از چسب هاي مخصوصي استفاده كرد.
* در صورتي كه نما شيشه اي باشد بهترين و مناسب ترين راه حل استفاده از چسب مي باشد.
* و در نهايت اگر نماي بيروني ساختمان كامپوزيت باشد بهترين راه براي رفع نم نماي ساختمان در قائم شهر بايد پلاستيك را تعويض كرد.

مطلب پیشنهادی ما  پیچ و رولپلاک نما در کرج با 40درصد تخفیف تابستان بدون داربست

 

عايق كاري نما در قائم‌‌شهر

منظور از عايق كاري نما در قائم‌‌شهر چيست؟

امروزه با گسترش و توسعه ساخت و ساز بناهاي مرتفع و مدرن امروزي نماي بيروني ساختمان يكي از اصلي ترين بخش هاي است كه مورد توجه بسياري از افراد قرار گرفته است. علاوه بر اينكه جلوه ي زيبا و شيكي به  نماي ساختمان داده قطعاً نقش فوق العاده مهمي در تامين ايمني، صرفه جوئي انرژي و در نهايت راحتي و آسايش افراد ساكن در ساختمان دارد. آلودگي هوا تاثير بسيار منفي در جريان بارش هاي جوي بر نماي ساختمان داشته رسيدگي و نظارت به نماي بيروني و آب بندي نما در قائم‌‌شهر علل الخصوص ساختمان هاي قديم مي تواند يك قدم اساسي در حفظ بقاي ساختمان داشته باشد. يكي از مهم ترين رسيدگي ها به نماي بيروني ساختمان عايق كاري نما در قائم شهر است. برخي موارد ديده شده كه بعد چندين سال از قدمت ساختمان، آب و رطوبت از راه هاي مختلفي همچون (پنجره هاي نماي بيروني، درز بين سنگ و در نهايت ترك هاي نماي سيماني) نفوذ كرده و موجب مي شود تا ديوار داخلي ساختمان رطوبت و نم دار گردد و به مرور زمان از بين برود.

 

جلوگيري از ورود و نفوذ آب از نماي ساختمان قائم‌‌شهر

براي جلوگيري از ورود و نفوذ آب از نماي ساختمان روش هاي متفاوتي وجود دارد. در برخي نماها ممكن است كه سنگ ترك برداشته باشد و آب به راحتي به ساختمان نفوذ كند در اين صورت بايد تمام سنگ ها را به مواد عايق بندي آغشته كنيم. گاهي اوقات آب از طريق بندكشي ( طبيعت نماي سنگ) به داخل ساختمان نفوذ مي كند در چنين شرايطي بهتر است كه ابتدا بندكشي را انجام داده و بعد با دستمال مرطوب آن را تميز كنيم كه نما جلوه اي كثيفي به خود  نگيرد.

درزگیری و بند كشي نماي ساختمان در قائم‌‌شهر

 

درزگیری و بند كشي نماي ساختمان در قائم‌‌شهر چه بايد كرد؟

بيشتر مصالحي كه براي نماي بيروني ساختمان به كار گرفته ميشوند از جنس سنگ بوده و جاذب خوبي براي رطوبت مي باشند. در صورتي كه ديواره هاي نازك و تيغه اي استفاده شده سبب ورود آب به طور مستقيم بر ديواره هاي داخلي ساختمان مي شود. ممكن است كه بعد از گذشت مدت زماني بندكشي آن از بين برود و آب از طريق بندهاي باز شده وارد فضاي داخلي ساختمان شود و گاهاً آب از طريق همين بندها دوباره به داخل سنگ نفوذ پيدا كنند و سنگ را لق كند. ممكن است زماني كه بعد از آب بندي نما در قائم‌‌شهر يا به عبارت ديگر درزگيري مي نماييد ديگر امكان ورود و نفوذ هيچ گونه ماده به فضاي بيروني ساختمان وجود ندارد.
بعد از گذشت چند سال اين رطوبت هاي ايجاد شده بر روي نماي بيروني بر رنگ ديوار و وسايل منزل اثر مي گذارد و سبب مي شود تا جلوه ي زشتي بر روي اين ساختمان شود. شايان ذكر است كه يادآوري كنيم برخي اوقات ممكن است كه بر روي سنگ نماي بيروني اثر گذاشته و موجب لق شدن و ريختن سنگ ها شود. در درزگيري و بند كشي همواره به اين موضوع توجه ويژه اي داشته باشيد كه بند كشي بين اين سنگ ها از بين نرفته باشد. در غير اين صورت بهتر است كه در اسرع وقت اقدام به بند كشي بين سنگ هاي نماي بيرون ساختمان كنيد. بعد از اتمام عمليات بند كشي براي ضد آب كردن سطح نماي ساختمان تمام سطح فضاي بيروني ساختمان را آب بندي نماييد.

مطلب پیشنهادی ما  اب بندی نما در اصفهان - عایق کاری نمای ساختمان در اصفهان - ضد اب سازی نما در اصفهان

خلاصه

شايان ذكر است كه بدانيد كه مهم ترين علل از بين رفتن عايق كاري نما در ساختمان قائم‌‌شهر استفاده از مصالح نامرغوب و نشست ساختمان مي باشد. در زمان هاي گذشته بيشتر عايق كاري نما در قائم‌‌شهر از ملات هاي كاه و گلي استفاده مي نمودند. به منظور جلوگيري از نفوذ باران، رطوبت بهتر است از آب بندي نما در قائم‌‌شهر استفاده مي شود. يكي از مهمترين كاربردهاي آب بندي نما در قائم‌‌شهر كه مي توان به آن اشاره نمود: مانع از نفوذ آلودگي و روي نما مي شود. آب بندي نما چندان كار آسان و راحتي نمي باشد. بهتر است كه براي آب بندي نما از افراد خبره كه در امر حرفه اي شده اند كمك بگيريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430