بستن

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و قیمت دقیق پیچ کردن سنگ نما

عوامل تاثیر گذار در قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

عوامل زیادی بر هزینه های پیچ و رولپلاک سنگ نما تاثیر گذار هستند که شما میتوانید با مقایسه این عوامل با ساختمان خود قیمت حدودی برای خود محاسبه کنید. با ما همراه باشید تا قیمت دقیق پیچ سنگ نمای ساختمان را به شما بگوییم.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما در تهران - پاسیو یا حیاط خلوت

فایل صوتی قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما(برای افرادی توان خواندن ندارند)

عوامل تاثیر گذار در هزینه

 • میزان متراژ ساختمان
 • موقعیت جغرافیایی ساختمان
 • نوع سنگ نما برای پیچ کردن
 • شل و لق بودن سنگ ها
 • طرح کار شده روی نمای ساختمان
 • استفاده از مصالح درجه یک
 • نوع انجام و مراحل کار
 • پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با نصب سنگ و بدون نصب سنگ

متراژ ساختمان

متراژ نمای ساختمان از جنس سنگ یکی از تاثیرگذار ترین عوامل در قیمت پیچ و رولپلاک نما میباشد که کارشناسان قبل از شروع کار از ساختمان بازدید میکنند و بر حسب متراژ ساختمان به صورت متری و عددی و کنترات قیمت میدهند.

موقعیت جغرافیایی ساختمان

موقعیت ان ساختمانی که میخواهیم برای پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمانش اقدام کنیم بسیار مهم است و 10درصد از هزینه ها را کاهش و افزایش میدهد. مثلا کارفرمایی نمونه کار شما را دیده و میخواهد شما کار پیچ کردن نمای ساختمان را انجام بدهید و شرکت شما نسبت به محل ساختمان دور است.این مسافت دور هزینه پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان را تا ده درصد افزایش میدهد.

طرح کار شده روی نمای ساختمان

طرح نمای ساختمان از دیگر دلایل مهم در قیمت گذاری پیچ و رولپلاک سنگ نما میباشد که طرح رومی یکی از مهم ترین نوع انهاست.نمای رومی قیمت بالاتری نسبت به سایر طرح های ساده دارد. نما رومی دارای سنگ های ریز بسیار زیادی است که سوراخ کردن انها کار دشواری میباشد.

قیمت پیچ و رولپلاک کار ساختمان
قیمت پیچ و رولپلاک کار ساختمان

شل و لق بودن سنگ ها

لق بودن سنگ ها به این خاطر در قیمت پیچ و رولپلاک تاثیر گذار است که هنگام سوراخکاری سنگ ها ممکن است سنگ ریزش کند یا موجب شکستگی سنگ شود. سوراخ کردن سنگ ها اگر شل باشند دشوارتر خواهد بود.

 

نوع سنگ نما

نوع سنگ نمای ساختمان 100درصد در قیمت گذاری پیچ و رولپلاک تاثیر گذار است. چون هر سنگی هزینه خاص خودش را دارد و نمیتوان قیمت یکسانی برای انها در نظر گرفت. مثلا سنگ بادبر با تراورتن زمین تا اسمان از نظر قیمت باهم فرق دارند.

 

استفاده از مصالح درجه یک

مصالح مصرفی درجه یک و دو موجب کاهش و افزایش 20درصدی قیمت پیچ کردن سنگ نمای ساختمان میشود. مثلا پیچ مورد استفاده دو نوع در بازار به فروش میرسد. پیچ طلایی و نقره ای که هرکدام قیمت متفاوتی دارند. هزینه پیچ و رولپلاک کردن نما با پیچ نقره ای بیشتر خواهد بود چون کیفیت پیچ بسیار بالا از مدل طلایی میباشد.

قیمت پیچ و رولپلاک گالوانیزه
قیمت پیچ و رولپلاک گالوانیزه

 

نوع انجام و مراحل کار

شرکت و افراد با تجربه و متخصص قیمت بیشتری نسبت به افراد تازه وارد به این شغل مهم دارند. انجام کار پیچ و رولپلاک دارای اصول و قواعدی است که باید توسط یک پیچ و رولپلاک کار رعایت شود. مثلا بتونه روی پیچ ها از مهم ترین عوامل قیمت دهی میباشد. بسیاری از شرکت ها قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را بدون در نظر گرفتن بتونه همرنگ سنگ اعلام میکنند.

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما و دلایل پیچ کردن نما
پیچ نما از جنس سرامیک

پیچ و رولپلاک نما با نصب سنگ و بدون نصب سنگ

بعضی از کارفرماها نسبت به نصب سنگ تمایلی ندارند و این باعث کاهش 30درصدی در قیمت پیچ کردن نما میشود. ولی به طور کلی هزینه نصب سنگ جدا از پیچ و رولپلاک کردن محاسبه میشود.

 

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما

به طور کلی قیمت پیچ و رولپلاک نما به سه شکل کنترات و متری و دانه ای اعلام میشود.

 • پیچ و رولپلاک نما به صورت کنترات برای ساختمان های زیر 100 متر از 4 میلیون شروع میشود تا 12 میلیون.
 • پیچ کردن سنگ نما به صورت متری برای نماهای بالای100 متر از متری 50هزارتومان تا 70 هزارتومان
 • پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به صورت عددی برای نماهای بالای 100 متر از دانه ای 8 تا 12 هزارتومان
پیچ و رولپلاک سنگ نمای بادبر در کرج - عظیمیه
پیچ و رولپلاک سنگ نمای بادبر در کرج – عظیمیه

قیمت پیچ رولپلاک انواع سنگ نمای ساختمان

 • تراورتن
 • سرامیک
 • گرانیت
 • بادبر
 • سمیرم
 • رومی

تراورتن

ارزانترین قیمت برای پیچ و رولپلاک نما برای سنگ تراورتن است. این سنگ نوع جدید نماهای مدرن میباشد که هم وزن کمی دارد و بسیار نرم میباشد و موقع پیچ و رولپلاک کردن اصلا راپل کار را اذیت نمیکند. تعداد پیچ های زده شده بر روی سنگ تراورتن به دلیل 40 سانتی بودن نسبت به نماهای دیگر کمتر خواهد بود.

هزینه پیچ و رولپلاک سنگ تراورتن دونه ای 10 هزارتومان و متری 50هزارتومان و کنترات برای ساختمان هایی که پایینتر از صد متر نما دارند از 4 تا 10 میلیون قیمت داده میشود.

سرامیک

سرامیک نوعی سنگ شکننده است که بیشتر در راه پله و دیوارهای پاسیو و نورگیر نصب میشود. کمتر کسی سرامیک را برای نمای ساختمان اجرا میکند که دلیل ان هم صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز میباشد. سرامیک به دلیل اینکه واشر هم باید حتما روی ان بکار برود هزینه ای بیشتر از تراورتن خواهد داشت.

اجرت پیچ رولپلاک سرامیک های نما و پاسیو به صورت متری 60 هزارتومان و به صورت دانه ای 12 هزتر تومان و به صورت کنترات هم دیوار های زیر 100 متر از 6 میلیون شروع میشوند.

گرانیت

سفت ترین نوع سنگ گرانیت نام دارد که گران ترین نوع سنگ هم باید از ان نام برد. پیچ و رولپلاک کردن سنگ گرانیت به دلیل سفت بودنش بسیار دشوار خواهد بود و حتما باید از دریل هیلتی کمک گرفت. امروزه ساختمان های گران قیمت از این سنگ برای دیواره های لابی و راه پله استفاده میکنند تا مجلل تر دیده شوند. تعداد پیچ خور سنگ گرانیت بین کلیه سنگ های دیگر کمتر میباشد.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ گرانیت برای نماهایی که 100 متر هستند به صورت کنترات از 5 تا 8 میلیون قیمت داده میشود و به صورت دانه ای هم 10 هزارتومان و به صورت متری نیز 60 هزارتومان میباشد.

بادبر

بادبر اشغال ترین زنگی است که سازنده میتواند روی ساختمان کار کند. البته امروزه دیگر هیچ کجای ساختمان حتی کف حیاط هم از این سنگ استفاده نمیشود. کاملا بادبر منسوخ شده است. با این حال نماهای بادبر قدیمی نیاز به پیچ و رولپلاک دارند و قیمت این نوع سنگ بسیار بالاتر از سنگ های دیگر میباشد.

قیمت پیچ کردن سنگ بادبر روی ارتفاع به صورت کنترات از 7 شروع میشود و به صورت متری هم 80 هزارتومان و به صورت دانه ای هم 18 هزارتومان میباشد.

سمیرم یا چینی

سمیرم یک نوع سنگ قدیمی است که بعد از انقلاب روی ساختمان ها کار میشد. اما در عصر جدید بیشتر ساختمان ها را تراورتن و رومی کار میکنند تا هم زیباتر و سبکتر باید و هم از نظر هزینه ای پایینتر باشد. سمیرم سنگ 20سانتی است که پیچ کردنش بسیار دشوار میباشد و ممکن است موقع سوراخکاری از وسط ترک بخورد. قیمت پیچ کردن نمای سمیرم گرانتر از باقی سنگ ها میباشد و با طرح رومی برابری میکند.

اجرت پیچ کردن سنگ نمای سمیرم برای نماهای زیر صد متر از 5 میلیون اغاز میشود و بالا صد متر به صورت متری 55 هزارتومان و دانه ای 12 هزارتومان میباشد.

قیمت پیچ و رولپلاک نما
قیمت پیچ و رولپلاک نما به صورت ارزان و با کیفیت بالا

 

رومی

رومی یک نوع طرح نما است که سنگ کار با استفاده از فرز و دستگاه ابزارزن سنگ تراورتن را کوچیک و بزرگ و طرح دار میکند که تبدیل به رومی میشود. قیمت اجرای خدمات پیچ رولپلاک در نماهای رومی متوسط سنگ های دیگر میباشد. پیچ و رولپلاک نمای رومی بیشترین درخواست کننده را در بین مالکان دارد.

قیمت پیچ کردن نمای رومی به صورت کنترات برای نماهای زیر 100 متر از 6 میلیون اغاز میشود و به صورت دانه ای 12 هزارتومان و متری و 55 هزارتومان میباشد

 

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان
قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب

قیمت نصب و پیچ و رولپلاک یک سنگ

در بعضی از نماها کل سنگ ها محکم هستند و در بین تمام سنگها یک سنگ شل میشود یا ریزش میکند. کارفرما بنا به تمایل شخصی فقط همان تکه سنگ را میخواهد پیچ کند و هزینه همان یک سنگ را میخواهد. قیمت پیچ و رولپلاک و نصب یک عدد سنگ در تهران و کرج بین یک میلیون و پانصد تا 2ملیون میشود.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما برای دو سنگ

قیمت پیچ کردن دو عدد سنگ شل شده و ریزش کرده از نمای ساختمان به صورت کنترات گفته میشود و این دسته از کارهای خورده کاری بین 2میلیون تا 3 ملیون قیمت داده میشود.

هزینه پیچ کردن ستون های نما

بعضی از نمای ساختمان ها دارای ستون های بسیار زیادی هستند که درصد لقی بسیار بالایی دارند و ممکن است همان روزهای ابتدایی ساخت از روی نما جدا شوند. حال اگر شما نیاز به پیچ کردن ستون های ساختمان دارید به صورت میانگین هر صورت هزینه ای بالغ بر 2میلیون تومان دارد و اگر تعداد ستون ها بالا تر بود هزینه به مراتب کمتر خواهد شد.

 

اجرت چک کردن نمای ساختمان و پیچ کردن فقط سنگ های خطرناک

بعضی مالکین تصمیم بر این دارند که سنگ نمای ساختمان به صورت کلی پیچ و رولپلاک نشود و فقط چک شود و سنگ هایی که خطرناک هستند و احتمال ریزش دارند را پیچ و رولپلاک کنم. هزینه ای نوع خدمات تقریبا یک سوم کل مبلغ میباشد.

هزینه چک کردن نما برای ساختمان های زیر ده متر از 3 تا 6 میلیون میشود و برای بر 10 تا 20 متر از 8 تا 12 میلیون هزینه میشود.

قیمت پیچ و رولپلاک قاب پنجره نمای ساختمان

اکثر ساختمان ها دارای قاب دور پنجره هستند که 99درصد سنگی میباشند. قاب های دور پنجره به دلیل گیر نکردن به سنگ دیگری بیشتر در معرض سقوط قرار میگیرند. سنگ های قاب پنجره باید اسکوپ سیمی به ان وصل شود تا در صورت ریزش سیم انها را نگه دارد.

قیمت پیچ و رولپلاک قاب دور پنجره اگر تعداد زیر 5 عدد باشد 4 تا 6 میلیون هزینه دارد ولی اگر تعداد بالا باشد دانه ای 300 تا 400 زهراتومان برای شما اجرا میشود.

قیمت پیچ کردن سنگ نمای ساختمان
قیمت پیچ کردن سنگ نمای ساختمان – قاب پنجره در تهران

قیمت پیچ و رولپلاک نما در کرج

قیمت پیچ کردن نمای ساختمان در کرج به دلیل نزدیک به بودن به محل سکونت شما عزیزان کمترین نرخ را دارد. نماهای کرج و تهران به دلیل داشتن پشت بام ازاد بسیار راحت و ساده میباشد.

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران

تهران یکی از استان های کشور است که بیشترین درخواست کننده پیچ و رولپلاک نما را در اختیار دارد. قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما در تهران مانند کرج کمترین نرخ را دارا میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430