بستن

نظافت نمای ساختمان در تهران و کرج با طناب و بدون داربست

نظافت نمای ساختمان با راپل

در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران، کرج شرکتهای معتبر  خدمات نما  با بیش از سالها تجربه در زمینه ی ارائه ی انواع مختلف خدمات برای نما به کمک نیروهای ورزیده و ماهر برای شست و شوی قسمتهای مختلف نمای ساختمان در ارتفاعات مختلف اقدام می نمایند.

این شرکتها به کمک انواع مواد شوینده و دستگاه های مختلف برای شست و شوی شیشه و نمای ساختمانی به بهترین شکل ممکن از تجهیزات و ابزار نوین و جدید استفاده می نمایند.  عایق نما

درقدیم برای انجام شست و شوی نمای ساختمانی از داربست استفاده می شد که مشکلات خاص خود را به دنبال داشت. اما امروزه استفاده از طناب محکم، بدون داربست آسانترین روش ممکن، با کیفیت، سرعت قابل ملاحظه، صرفه جویی در زمان و هزینه ها توسط نیروهای ماهر آموزش دیده از سوی شرکت انجام می شود این نیروها بسیار توانمند هستند و به همه ی نقاطی که افراد قادر به دسترسی به آن نباشند به کمک طناب ویژه دسترسی پیدا خواهند کرد.

نمای ساختمان های نوساز هم مانند نمای ساختمان های قدیمی در اثر گذشت زمان و تاثیر عوامل مختلف محیطی می تواند به سرعت آلوده و کثیف شود و بر روی سطوح مختلف جرم گرفتگی حاصل شود که باعث بدمنظره شدن نمای ساختمان می شود و تنها راه حل برای به دست آوردن شکل زیبای اولیه ی نمای یک ساختمان مثل روز اول شست و شوی نما می باشد. در ادامه ی مطالب به بررسی بیشتری در این زمینه خواهیم پرداخت.

نظافت نمای ساختمان با طناب
نظافت نمای ساختمان با طناب

پیچ و رولپلاک سنگ نما

نظافت شیشه در ارتفاع

به پاک و تمیز نمودن سطوح و یا سازه های نمای ساختمانی که شامل پنجره یا شیشه و مصالح نما به کمک ابزار و وسایل دستی، صنعتی و به کمک مواد شوینده ،مواد اسیدی، نانو انجام بگیرد نظافت نمای ساختمانی گفته می شود.

که البته انجام همه ی این موارد توسط نیروی ماهر یا متخصص کار در ارتفاع به مطلوبترین شکل ممکن صورت می گیرد .همه ی شهرها از جمله شهرهای بزرگ صنعتی مثل تهران، کرج به علت ازدحام جمعیت ،آلاینده ها و مواد صنعتی حاصل از دود حاصل از ترافیک های سنگین ماشین آلات و آلودگی های حاصل از کارخانجات صنعتی، باران اسیدی، ساختمان های شهر در معرض جرم گرفتگی و کثیفی سطوح نما می باشند.

اما در این بین شیشه نمای ساختمان در این 2 شهر هر چند بافت صاف و صیقلی دارد اما از جرم گرفتن مانند بسیاری از مصالح مختلف ساختمانی در امان نمی باشد. نظافت شیشه در ارتفاع تنها توسط نیروهای ماهر و آموزش دیده بدون استفاده از داربست به کمک طناب و تسلط لازم بر روی آن به شکل حرفه ای صورت می گیرد.

نکته : اگر شستشوی شیشه نمای ساختمان را در طول سالهای زیاد به عقب بندازیم و تلاشی برای تمیز کردن آن صورت نگیرد باعث می شود جرم، رسوبات بر روی پنجره، شیشه نما در ساختمان بسته شود در نتیجه نظافت آن بسیار دشوار گردد و حتی ممکن است به کیفیت اولیه بر نگردد به همین علت درباره ی نظافت شیشه در ارتفاع و شستشوی نمای ساختمانی سعی بر این داشته باشید که به عقب نیاندازید.

همواره تلاش بر این باشد که تمیز کردن و شستشوی نمای ساختمان ،در،پنجره ،شیشه نما در فواصل معینی از سال در چندین مرحله ی معین صورت گیرد تا بعد با مشکل شستشو مواجه نشوید. به طور معمول شرکتهای معتبر خدمات نما بهترین فصل برای تمیز کردن شیشه و سنگ نمای ساختمان را اواسط فصل بهار تا اواخر فصل تابستان می دانند.

تا بارندگی ها و باران های اسیدی تمام شده باشند و شیشه تا فصل زمستان تمیز می ماند.برای عملیات شیشه پاک کن ساختمان از روشهای سنتی و صنعتی و گاهی ترکیب هر 2 روش با هم استفاده می شود.

اگر پروفیل شیشه، پنجره نمای ساختمانی از گرد و خاک زیادی پر شده باشد بهترین حالت این است که اول 1 بار کل نما توسط نیروی ماهر و متخصص با تجربه به کمک واترجت صنعتی که نوعی ابزار شستشو نما است شسته شود و به این شکل که همه ی گرد و خاک بر داشته، شسته شود و در مرحله ی بعدی این نیروی متخصص از ابر و تی کردن و دستمال کشی شیشه برای شفاف و براق کردن سطح شیشه استفاده نمایند.

البته کلیه ی عملیات کار در ارتفاع با طناب و بدون داربست با کمال دقت، شهامت کافی بر روی طناب و ارتفاع و بسیار حرفه ای توسط این نیروی ماهر صورت می گیرد. اما برای نظافت شیشه در ارتفاع از مواد تمیز کننده استفاده می شود.

که در بهترین حالت از مواد شوینده معمولی استفاده می شود اما اگر صاحبان ساختمانی خواستار سطوح تمیز و با کیفیت بالاتری باشند طوری که سطوح شیشه شفافیت بالایی پیدا نماید باید از موادی که دارای آنزیم بالاتری هستند استفاده شود. تکنولوژی نانو یک شیشه پاک کن ساختمان جدید است.

مطلب پیشنهادی ما  متخصص آب بندی و عایق کاری دیوار نمای سیمانی و بقل کار سیمان سفید و سیاه در تهران و کرج

محصولات نانو برای ماندگاری، دوام بالا، پایداری زیاد، محافظت شیشه در برابر اشعه ی uv کاربرد فراوانی دارند. نکته قابل توجه در عملیات کاری این تیم حرفه ای کار در ارتفاع در زمان استفاده از ابر و تی هست. به این صورت که ابر و تی کردن شیشه باید در کمال دقت انجام شود.

ابرویی به حالت نیمه خوابیده و بر روی مسیر پیشین ابرویی روی شیشه اورلب کشیده شود تا رد ابرویی بر روی شیشه نماند.اما برای جلا دادن و شفافیت 2 چندان شیشه پس از ابرویی کشیدن از یک دستمال بسیار نرم، لطیف برای سیقل دادن شیشه استفاده می گردد. نکته ای که در این قسمت حائز اهمیت است درباره ی شستشوی شیشه نمای ساختمان با طبقات گسترده و مرتفع می باشد.

به این صورت که گروه ارتفاع کار برای شستشوی شیشه از آخرین طبقات به سمت پایین باید کار شستشو را انجام دهند .تا بخشی که تمیز شده باشد مجدد دچار کثیفی، آلودگی و جرم گرفتگی نگردد.

نظافت نما با راپل

اب بندی نمای ساختمان

از چه موادی برای شستشوی نما نباید استفاده کرد؟

به طورکلی از مصالح مختلفی برای تشکیل نمای ساختمانی می توان استفاده نمود. اما برای شستشوی هر کدام از این سطوح باید از مواد مناسب که به نمای ساختمان و مصالح ساختمانی آسیبی وارد نمی کند استفاده نمود.

برای نمای کامپوزیت از مواد اسیدی نباید استفاده نمود و از مواد اسیدی برای نمای سنگی هم نباید استفاده کرد زیرا باعث فرسودگی می گردند.

روش های نظافت نمای ساختمان در تهران و کرج شامل:

1-نماشویی با داربست: اگر سقف شیروانی و یا پیشامدگی زیاد در تاج داشته باشد تنها راه استفاده از داربست می باشد. البته هزینه نصب داربست زیاد و ایمنی کمتر و سرعت عملکردی کارگر کند می باشد.

2-نماشویی با کلایمر: نوعی وسیله اتوماتیک مثل بالابر می باشد. برای حرکت بر روی نما بر روی باکس کلایمر یک ریموت کنترل است که به کمک آن حرکت خود را تنظیم می کنید. معایب نصب و جابه جایی آن زمان زیادی می گیرد و هزینه ی اجاره بالایی دارد.

3-نماشویی با تی های تلسکوپی: این ابزار بسیار گران و برای ترمینال ها، فرودگاه ها مورد کاربرد قرار می گیرد.این تی ها دارای دسته بلند می باشند که افزایش طول، کوتاه شدن را جز ویژگی خود قرار دادند.پایین تی یک شلنگ به پمپ وصل است و مواد شوینده و آب را به سر تی انتقال داده که ساختمان هایی که همه شیشه باشند به راحتی با این ابزار شستشو داده می شوند.

4- نماشویی به کمک طناب و استفاده از مواد نانو برای شستشوی نمای ساختمانی در شهرهای مختلف از جمله تهران، کرج به روز ترین روش است البته برای شست و شوی نمای سیمانی از دستگاه واترجت استفاده می شود.

نطافت کردن نمای ساختمان

راپل کار

مراحل نظافت نما با طناب

ابتدا برای اجرای نماشویی با طناب نما توسط کارشناسان مورد بررسی و متراژ قرار می گیرد و کار برآورد انجام می شود. بعد نوع اجرای کار، ابزار، مواد مناسب برای شستشوی نما انتخاب می گردد. بعد نیروی ماهر با ابزار و طناب و کارگاه به محل اعزام می شوند بعد این گروه برای شست و شوی نما از بالای ساختمان به پایین حرکت می کنند و اقدام به نظافت می نمایند. ارتفاع کاران با هزینه کم ،بازدهی بالا، سرعت عملکردی مناسب اقدام به نظافت نمای ساختمان می نمایند.

 

نکات مهم درباره ی تمیز کردن شیشه، پنجره نمای ساختمان

اما تیم ویژه ارتفاع کار قبل از شستشوی شیشه ،پنجره نمای ساختمانی باید این موضوع را به صاحبان ساختمانی گزارش کنند که پنجره آیا آببندی شده است یا خیر؟ اگر آببندی شده نباشد مشکلات بسیاری را برای ساکنین داخل ساختمان به وجود خواهد آورد که منجر به خسارت مالی خواهد شد.

اما اگر پنجره، شیشه نمای ساختمانی از پیش آببندی شده باشد مشکلات به وجود نخواهد آمد و سطوح کثیف شیشه، پنجره قبل از تمیز شدن ابتدا توسط دستگاه واترجت مورد شستشو قرار خواهند گرفت تا کثیفی بین شکاف پنجره از بین برود و خارج شود و مرحله ی بعدی اقدام به پاک و تمیز ساختن سطوح شیشه ،پنجره خواهیم نمود.

اما در حالتی که شیشه نما آببند نباشد در هنگام استفاده از دستگاه واترجت آب با فشار زیاد وارد ساختمان خواهد شد. این نیروهای متخصص ارتفاع کار پیش از انجام کار با واترجت ابتدا شیشه را آببندی خواهند کرد تا خطر ایجاد هرگونه خسارت به طور کامل رفع شود .بعد با خیال راحت ادامه ی کار شستشو بر روی طناب و معلق شدن بین زمین و هوا را به طور حرفه ای در کمترین زمان ممکن انجام می دهند.

مطلب پیشنهادی ما  قیمت نصب توری مرغی روی پاسیو و نورگیر یا حیاط خلوت در تهران و کرج

این آببندی فایده ی خوبی که دارد این است که جلوی درز ،شکاف مابین پنجره گرفته می شود و دیگر آب در هنگام شستشو و فصول پر بارش به داخل ساختمان نفوذ نخواهد کرد. گاهی اوقات ورود آب از پنجره به داخل ساختمان باعث تخریب و نم زدگی دیوار داخلی و سرانجام نشست دیوار ساختمان و بدمنظره شدن نمای داخلی ساختمان برای ساکنین محترم خواهد شد.

هیچ گونه محدودیتی برای انجام کار شیشه پاک کن ساختمان برای نیروهای ورزیده شرکتهای معتبر در تهران، کرج وجود ندارد این افراد قادر خواهند بود بدون هیچ گونه خستگی کاری در ارتفاعات بلند و دور دست بالا روند و به شکل حرفه ای وارد عمل شوند.
نکته : انجام عملیات نماشویی شیشه از طریق طناب محکم، بدون داربست در تهران و کرج اگر سالیانه صورت گیرد زمان و هزینه پایین تری برای افراد ساختمان خواهد داشت زیرا در این عملیات از مواد شوینده ی کمتری استفاده شده است و با نیروی کار کمتری انجام شده است. گاهی اوقات کثیفی آنقدر بر روی سطوح شیشه نقش می بندد که به صورت لایه ای حجیم تمام سطح را در بر خواهد گرفت به طوری که دید افراد داخل ساختمان را برای دیدن فضای بیرون ضعیف می نماید و حتی این پوشش از جرم و کثیفی باعث می شود نور خورشید به راحتی وارد ساختمان نشود و ساختمان تاریک و سرد به نظر آید که تنها راه حل برطرف شدن این مشکل تماس با شرکتهای معتبر خدمات نما در تهران، کرج می باشد. در بسیاری از مواقع برای تعیین نوع پاک کردن سطوح شیشه ی نما و نوع استفاده از ابزار معین بازدید و مشاوره از محل توسط این شرکتها رایگان خواهد بود.

 

نظافت شیشه به صورت دستی

در نماشویی شیشه به صورت دستی و شکل سنتی معایب بسیار زیادی وجود دارد به این صورت که کیفیت در زمان شستشو شیشه در مرحله ی بسیار پایینی قرار دارد 2- زمان بر بودن 3-احتیاج به نیروی خدماتی زیاد 4-نبود ایمنی کافی برای افراد 5-هزینه های اضافی بسیار بالا می باشد. اما در مقابل همه ی این موارد استفاده از روش ها و تکنیک های جدید مشکلات استفاده از روش قدیم و سنتی را حل می نماید. به همین دلیل نیروهای ارتفاع کار استفاده از روش واترجت را بهترین روش موجود برای نظافت شیشه می دانند. دستگاه واترجت دارای یک ورودی آب پمپ قوی و یک خروجی است.

 

مزایای استفاده از واترجت برای شستشوی شیشه نما

استفاده از دستگاه جدید واترجت پر فشار و قوی برای شستشوی شیشه نما و حتی مصالح نمای ساختمانی باعث صرفه جویی در بخش هزینه های آب مصرفی و برق خواهد شد. زیرا بخشی قابل تنظیم برای انجام این کار را دارا می باشد. در ضمن نیروی ماهر و مسلط بر طناب همه ی کثیفی ،جرم روی سطوح شیشه را به کمک این دستگاه پر قدرت و پرفشار پاک و تمیز می نماید. برای شستشوی شیشه استفاده از طناب علاوه بر ابزار عمومی کار در ارتفاعات مانند هارنس و ابزار فرود طناب مورد احتیاج است.

هزینه ی شستشوی شیشه و نما ی ساختمان در(تهران ،کرج)

گاهی اوقات صاحبان ساختمان طی تماس با نزدیکترین شرکت خدمات نمای معتبر هزینه و قیمت تمام شده برای شست و شوی شیشه و نمای ساختمان خود را درخواست می نمایند. کارشناس و مشاور ساختمانی با اعزام به محل مذکور ابتدا با بررسی نمای ساختمانی و سپس با انجام خدمات پس از انجام کار قیمت قطعی را برای مشتری اعلام می کنند. در اصل هزینه های نماشویی شیشه ساختمان بستگی به مساحت کل شیشه های ساختمان، ارتفاع ساختمان، آپارتمان، مقدار کثیفی و ماندگارعناصرآلاینده بر سطح آن ،نوع متریال و جنس نما، در دسترس بودن آب و برق برای انجام پروژه ،میزان عمر نما دارد.

برای نماشویی شیشه یا پنجره ساختمان به چه لوازمی احتیاج داریم؟

کرباس: یکی از قدیمترین روشها برای تمیز کردن شیشه استفاده از کرباس است که نوعی پارچه دارای بافت درشت می باشد و این نوع پارچه نسبتا نرم است. زیرا از جنس پنبه، کتان ،کنف است.
2-ابرخیس و تی لاستیکی: در این روش ابر با محلول رقیق آب و مواد شوینده خاص به طور کامل خیس شده است را شسته. بعد به سرعت آب کثیف باقی مانده را با یک تی لاستیکی که مجهز به تیغه های لاستیکی مخصوص می باشد از روی شیشه پاک می کنند. در این روش مواد شیمیایی محلول طیف وسیعی از صابون ها ،مایع ظرفشویی ،شیشه پاک کن های خانگی، تری سیدم فسفات و نمک را شامل می شود. درضمن اضافه نمودن ضد یخ جهت جلوگیری از یخ زدگی محلول روی شیشه ها در زمستان کاربرد دارد.اگر شیشه به طور مرتب و سالیانه شستشو شود هزینه های شستشو پایین می آید.
3-برس پاشش آب خالص: در این روش با پاشش آب خالص بر روی سطح شیشه و در موضع سایش برس، کثیفی، جرم، غبار از روی سطح شیشه شسته خواهد شد. در این روش از نوع مختلف تیرک های تلسکوپی در انتهای فوقانی به یک برس مخصوص با قابلیت پاشش آب استفاده می شود.

مطلب پیشنهادی ما  نقاشی نمای ساختمان با طناب بدون داربست در رشت و گیلان - رنگ امیزی نما در رشت و گیلان

درهنگام تمیز کردن شیشه و پنجره چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهید

1-هنگامی که آفتاب به شیشه ها می تابد شروع به تمیز گردن شیشه نکنید. زیرا سریع خشک می شود و خطوطی را بر روی شیشه به جا خواهد گذاشت. البته نیروی ارتفاع کار به این نکات کاملا مسلط هستند و رعایت این موارد را در دستورکار خود گذاشتند.
2-نیروی ارتفاع کار با استفاده از مواد شوینده که شرکت در اختیارشان قرار می دهد شیشه ها ،پنجره ها را شفاف و براق می کنند.
3-این نیروهای متخصص می دانند که شوینده ها را نباید هرگز مخلوط نمود .و از نوع شوینده های بسیار قوی برای شست و شو و تمیز کردن شیشه و پنجره هایی که بیرون در معرض کثیفی و آلودگی قرار دارند برای پاک کردن استفاده می نمایند.

 

نمای فریم لس (شیشه ای )

یکی از جذابترین و زیباترین نماهای ساختمانی نمای فریم لس یا شیشه ای می باشد که در طراحی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع نما برای هر ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد .شست و شوی نماهای شیشه ای با طناب یا داربست صورت می گیرد که بستگی به ارتفاع ساختمان دارد. برای برج های بلند و ساختمان هایی که دارای ارتفاع زیاد هستند روش استفاده از داربست صورت نمی گیرد زیرا برای دسترسی به شیشه نما در این اماکن بلند فقط باید استفاده از طناب محکم و بدون داربست صورت گیرد. درکل استفاده از طناب و بدون داربست برای جاهایی از ساختمان که به نقاط دور یا غیر قابل دسترسی آسان محسوب می شوند استفاده از طناب و بدون داربست پیشنهاد می شود.

شستشوی نمای شیشه ای ساختمان

شیشه سطحی صاف است اگر به شکل مکرر تمیز نشود باعث خرابی وکثیفی بیشتر خواهد شد به طوری که دیگر تمیز کردن کثیفی به سختی صورت خواهد گرفت. ارتفاع کاران برای شست و شوی نمای شیشه ای ساختمان با طناب باید ابتدا سطل را پر از آب، ریکا،شوینده دیگری کنند سپس آب و شوینده را به هم می زنند بعد طی را داخل کف زده و روی سطح شیشه می کشند. این کار باعث از بین رفتن خاک، گل روی شیشه می شود و بعد باید با پارچه جادویی روی شیشه را تمیز نماییم تا آب و کثیفی عمقی از بین رود. گاهی اوقات چسب هایی روی شیشه زده می شود که پس از مدتی جای این چسبها بر روی شیشه باقی می ماند برای پاک کردن چنین چسب هایی از کاردک تیز و برنده استفاده می نمایند. اگر عمقی و قوی باشد از تینر فوری استفاده می شود و دستمال برای از بین بردن کامل آنها مورد استفاده قرار می گیرد.
نکته: درصورت کثیفی، آلودگی بیش از حد روی شیشه نما از دستگاه قوی تری بنام واتر سندبلاست برای شست و شوی شیشه نما استفاده می شود. در همه ی موارد از دستگاه واترجت برای شست و شوی شیشه نما به خاطر فشارآب قوی استفاده نمی شود زیرا باعث شکستن شیشه معمولی نما خواهد شد. به هر حال متخصص شیشه شور که از سوی شرکت معتبر خدمات نما در تهران و کرج برای شست و شوی شیشه نما به محل اعزام می شود از پیش آموزش لازم دراین مورد را دیده و برکارخود مسلط می باشد.

جمع بندی
شهرهای بزرگ و پرترافیکی مثل تهران، کرج به علت افزایش جمعیت و آلودگی ناشی از ترافیک های سنگین ماشین آلات ،کارخانجات درمعرض مستقیم آلودگی زیاد قرار می گیرند این آلودگی به شکل جرم، دوده بر روی سطوح مختلف نما و سطوح شیشه نما تاثیر مستقیمی می گذارد به طوری که شیشه نما از حالت تمیزی و شفافیت خارج شده و بسیار کدر و مات می شود و گاهی به علت کثیفی بیش از اندازه سیاه می گردد. که باعث می شود صاحبان ساختمانی بیرون را نتوانند از این شیشه های کدر شده ببینند در این صورت تنها افراد متخصص شیشه شور هستند که به کمک طناب محکم، بدون داربست و با استفاده از ابزار مناسب برای شست و شوی شیشه نمای ساختمان از طریق شرکت خدمات نما معتبر به محل مورد نظر برای کار در ارتفاعات نمای ساختمانی و شست و شوی شیشه نما اعزام می شوند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفده =

09354151868