بستن

نما کاری بدون داربست در تهران و کرج و جلوگیری از ریزش سنگ نما

نماکاری بدون داربست با طناب و جلوگیری از ریزش سمگ نما

امروزه با پیشرفت و گسترش شهرها سطح تقاضای افراد بالا رفته و چون علم پیشرفت کرده روش به کارگیری از بسیاری از لوازم به شکل تجهیزات پیشرفته امروزی تغییر یافته است.

انجام عمل نماکاری ساختمان بدون داربست و با استفاده از طناب درشهرهای تهران و کرج به شکل پیشرفته با کمترین هزینه ممکن در مقابل داربست انجام می شود.

درشهرهای بزرگ خدمات نمای ساختمان توسط شرکتهای معتبر که در این راستا کار می کنند به صورت حرفه ای توسط نیروهای آموزش دیده انجام می شود .

این نیروها طبق یک برنامه ی مشخص یک دوره ی کوتاهی را بنابه درخواست کارفرما بابت کاردر ارتفاعات ساختمان آموزش می بینند و بعد از گذراندن این دوره و گرفتن مجوز و گواهی نامه ی اتمام دوره آموزشی کار خود را به شکل حرفه ای مانند کوه نوردان و صخره نوردان در ارتفاعات آغاز می نمایند.

شرط بالا رفتن از ارتفاعات نداشتن ترس و دلهره کاری است که این افراد با توجه به مسلط بدون و نداشتن ترس با استفاده از طناب و بدون داربست در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهند.

برای انجام دادن خدمات نمای ساختمان نیاز به داشتن ابزار و تجهیزات لازم می باشد.

مزیت استفاده از روش کار در ارتفاعات بدون داربست و با استفاده از طناب محکم، کاهش ریسک و خطرات سقوط کارگر در ارتفاعات وصرفه جویی در هزینه ها می باشد.

خدمات نمای ساختمان که در واقع همان تعمیرات نمای ساختمان است شامل: شستشوی نمای ساختمان، عملیات پیچ و رولپلاک، نماشویی ،گرفتن درز انقطاع بین ساختمان توسط بتن، رنگ آمیزی نمای ساختمان، نصب دریچه هوا، پنجره در نمای ساختمان، آب بندی، درزبندی، نصب سنگ و ترمیم نمای ساختمان، نصب کولر گازی و آبی و..می باشد.

در این مطلب درباره ی موضوع نماکاری بدون داربست در تهران و کرج و جلوگیری از ریزش سنگ نما به توضیح بیشتری خواهیم پرداخت.

 

نماکاری بدون داربست

در دنیای امروز شکل به کارگیری از سیستم داربست قدیمی شده است به علت شلوغی شهرهای بزرگ مثل تهران و کرج استفاده از داربست دست و پا گیر شده است برای رفع این مشکل امروزه استفاده از نوعی طناب محکم و بدون داربست به روش و تکنیک های خاصی در کوتاهترین زمان ممکن توسط نیرویی متخصص و با تجربه صورت می گیرد.

انجام این عملیات در ارتفاعات ساختمان ها ،برج ها، ارتفاعات کوه و .. به نحوی کارآمد صورت می پذیرد.

انجام نما کاری بدون داربست در تهران و کرج با توجه به نوع کاربری مهم می باشد مثلا برای ساختمان های لوکس کار حساس می باشد یا برای ساختمان های تجاری جهت تبلیغ بیشتر باید نماهای تمیز، خاص، منحصر به فردی انجام شود.

نما کاری بدون داربست باید توسط متخصصان کار در ارتفاع و با تجهیزات ایمنی انجام شود.

اگر فردی در این زمینه تجربه و تخصص کافی نداشته باشد این امر باعث ریزش سنگ نماوآسیب زیر کار نمای ساختمان خواهد شد.

گاهی اوقات دریل کاری بیش از اندازه در عملیات پیچ و رولپلاک سنگ باعث ریزش سنگ نما از ساختمان می شود.

انجام عملیات نماکاری بدون داربست در تهران و کرج با توجه به نوع مصالح انجام می شود.

نماکار بدون داربست

نماکار فردی متخصص با تجربه ،آموزش دیده می باشد که توسط شرکت بدون نیاز به داربست و با استفاده از طناب محکم و مخصوص انواع کار نما در ساختمان را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

مهمترین قسمت یک ساختمان را می توان نمای ساختمان دانست که اثر فراوانی روی بیننده دارد.

در واقع نخستین چیزی که یک خریدار و بیننده می تواند از یک ساختمان جذب کند نمای ساختمان است.

همچنین نمای زیبا و تمیز به ظاهر شهر کمک زیادی می نماید. انجام عملیات نما کاری در ساختمان با تضمین کیفیت شرکتهای معتبر در این راستا صورت می پذیرد.

کاربر محترم با مشاهده ی نمونه کارهای انجام شده ی این شرکتها می تواند از کیفیت خدمات انجام شده ی شرکت مورد نظر اطمینان حاصل نماید.

اصول اجرایی در نما کاری ساختمان

اگر چه نمای ساختمان می تواند نمای هر سمت از خانه باشد اما به طور کلی نمای اصلی ساختمان همان نمای روبروی ساختمان که درب ورودی از آن جا می باشد به عنوان نمای اصلی ساختمان مورد توجه قرار می گیرد.

نمای ساختمان مهمترین قسمت از ساختمان است. توجه همه ی افراد از بیرون ابتدا به همین بخش از ساختمان معطوف می شود و هر چه زیباتر ساخته شود تاثیرش در ذهن افراد و خریداران ساختمان بیشتر خواهد بود.

انجام عملیات نما کاری توسط متخصصین کار در ارتفاع با طناب ساختمان را در برابر عوامل محیطی مثل: سرما ،گرما، باران، برف، باد ایمن می سازد.

با انتخاب صحیح نما از خوردگی و هوازدگی و خطر سقوط سنگ از ساختمان تا حد بالایی جلوگیری به عمل می آید.

مطلب پیشنهادی ما  نقاشی نمای ساختمان با طناب بدون داربست در رشت و گیلان - رنگ امیزی نما در رشت و گیلان

نماکاری با طناب

طناب یک روش دسترسی آسان به سایر بخش های ساختمان می باشد که کار شما را در برابر مشکلات آسانتر می نماید. اگر قدیم یک روز به دنبال داربست می رفتید امروزه ظرف مدت زمان کوتاهی خدمات خود را به آسانی انجام خواهید داد.

نماکاری با طناب، هزینه و قیمت کمتری دارد و طناب از داربست سبک تر است و در نتیجه فضای کمتری را اشغال می کند.

استفاده از طناب محکم در بالا رفتن از ارتفاعات ساختمان مطمعن تر از نصب داربست است. زیرا نصب داربست علاوه بر این که فضای زیادی را اشغال می کند باعث بالا رفتن دزدان می گردد و این امر سبب نوعی نا امنی و خالی نمودن منزل همسایگان اطراف خواهد شد.

نماکاری با طناب تنها توسط گروه متعهد و مسئولیت پذیر انجام می شود. فردی که کار با طناب انجام می دهد از نظر سلامت روحی و عقلی باید تایید شده باشد و سابقه ی اعتیاد و موارد دیگری نداشته باشد این فرد باید بیمه شرکت باشد.

اگر فردی سلامت روحی و روانی نداشته باشد برای کار در ارتفاع صلاحیت ندارد زیرا ممکن است به خطر مرگ در فرد بیانجامد.

در نماکاری با طناب انجام کار در برج های مرتفع، فضاهای کاری غیر قابل دسترس در انواع خدمات نمای ضریب اطمینان بسیار بالاتری انجام می پذیرد و در مقایسه با روش قدیمی سنتی و پرهزینه استفاده از داربست از هزینه کمتری برخوردار است.

انجام خدمات نما (بدون داربست با طناب)

توجه کنید برای انجام خدمات نمای ساختمانی پیش از انجام کار باید به دنبال ایراد یا مشکل بگردید تا بهترین راه حل را در کوتاهترین زمان ممکن کشف نمایید مثلا نیروی متخصص با تجربه توسط شرکت معتبر نماکاری بدون داربست و با استفاده از طناب محکم به محل ساختمان مورد نظر برای تعمیر سنگ نمای ساختمانی به محل مورد نظر اعزام شدند.

در ابتدا این نیرو قبل از انجام کار اصلی در ارتفاعات وضعیت بررسی می کنند که علت ترمیم سنگ نمای ساختمان به چه دلایلی بوده است .

گاهی سنگ نما بر اثر باد، باران، برف دچار ترک می شود که تنها راه حل ترمیم آن تعویض سنگ نما می باشد اما گاهی سنگ نما شل می شود و همین شل بودن باعث لق شدن و پرتاب سنگ به پایین ارتفاعات خواهد بود.

که تنها به وسیله ی عملیات پیچ و رولپلاک باید محکم و سفت شود. گاهی اوقات درز لابه لای سنگ باز می ماند که همین امر باعث ورود آب به داخل ساختمان و خرابی بیشتر می گردد که راه حل آن به وسیله ی رزین لابه لای سنگ باید پر شود.

این نوع از خدمات درز انقطاع به وسعت کار بستگی دارد.

2-نماشویی ساختمان یکی دیگر از انجام خدمات نما می باشد به این صورت که برای نماهای مسطح مثل شیشه، کامپوزیت سرامیک شفاف به وسیله ی موپ و طی این کار انجام می شود با کشیدن موپ و کشیدن طی بر روی نما می توانید تمیزی کامل را مشاهده کنید.

گاهی نماشویی نمای ساختمان با واترجت با فشار دستگا های صنعتی برای از بین بردن فضولات پرندگان، خاکروبی از روی سطح نما از جمله شیشه کامپوزیت آجر، انواع سنگ نما پیچیده و سیمانی استفاده می گردد.

نماشویی با واتر سندبلاست که کثیفی که بر روی نمای سنگی و آجری باشد توسط آن از بین می رود. نماشویی با اسید یکی از خطرناکترین روش ها می باشد. نماشویی با مواد لایه بردار که برای جرمگیری شیشه و کامپوزیت انجام می شود که با مواد سیف، اسفنج، آب مقطرصورت می گیرد.

با ریختن سیف بر روی نما و ساییدن آن با اسفنج بر روی شیشه بر اثر باران یا رطوبت جرم نشسته و سپس با آب مقطر شسته می شود. نماشویی با ساچ بلاست هم بیشتر برای مصارف کارهای صنعتی و آهنی مورد استفاده قرار می گیرد.

همه ی موارد گفته بدون داربست و با استفاده از طناب انجام می شود.

انجام این خدمات نمای ساختمان با داربست دارای هزینه ی بیشتر و صرف زمان بالاتری می باشد و هم سد معبر برای تردد می باشد امنیت این کار در نبود ابزارهای ایمن ممکن است بسیار حادثه آور باشد برای انجام شستشوی نما داربست به صرفه نیست و باید از روش دسترسی به طناب استفاده کرد.

آب بندی (عایق کاری نمای ساختمان)

گاهی اوقات با صحنه ی ناخوشایندی مثل نم زدگی، ایجاد رطوبت نمای داخلی خانه به علت گذر رطوبت از دیوار بیرونی نمای ساختمانی مواجه خواهید شد در این صورت برای برطرف کردن چنین مشکلی باید به شرکتهای معتبر نماکاری بدون داربست با طناب تماس حاصل کنید و راه چاره ای برای برطرف کردن حل مشکل بیابید.

این شرکتها نیروهای متخصص خود را که هم مانند بند بازی عمل می کنند به ساختمان مورد نظر اعزام و برای جلوگیری از تخریب نمای داخلی و بیرونی ساختمان و جلوگیری از ورود نم و آب باران به داخل ساختمان و خسارت نوعی چسب آبندی یا عایق کاری ساختمان را پیشنهاد می نمایند.

مطلب پیشنهادی ما  بستن دیوار پاسیو با توری با طناب بدون داربست با راپل تهران کرج

این چسب مناسب آبندی و یا عایق کاری ساختمان است و استفاده از شکل استاندارد آن برای جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان پبشنهاد می شود.

روش استفاده از طناب و بدون داربست با کمترین هزینه ی ممکن و بدون داربست انجام می پذیرد.

چسب های سیلیکونی، پلی یورتان وچسب آکریلیک از مهمترین چسب های عایق کاری نمای ساختمان به شمار می روند.

چسب های سیلیکونی برای آبندی نمای ساختمان و مقاومت آن در برابر فشار بالا ،عدم نفوذ رطوبت در آن، جلوگیری از رشد قارچ و کپک به کار برده می شوند.

چسب آکریلیک به عنوان یکی از انواع چسب آب بندی نما در پر کردن ترک های نمای سیمانی، سنگی، فاصله میان دیوار و پنجره ،فواصل و درزهای میان در و دیوار، پر کردن ترک های دیوار گچی، درزبندی نما کامپوزیت و نمای آجری، نماهای بدون فریم و شیشه ای کاربرد دارد.

نوع چسبی که در عایق بندی ساختمان انجام می شود با توجه به نوع و جنس بنایی که قرار است عایق بندی انجام شود متفاوت است .هزینه ی انجام عملیات عایق بندی با توجه به نوع ابزار، تجهیزاتی که برای کار در ارتفاع در جهت عایق بندی ساختمان انجام می شود متفاوت است. هزینه ی دقیق این کار توسط شرکت اعلام می گردد.

رنگ کاری نمای ساختمان

رنگ کاری نمای ساختمان و برج های مسکونی علاوه بر زیباتر شدن نمای ساختمان در تقویت روحیه ی افراد و ساکنین ساختمان موثر خواهد بود که این نوع از خدمات نما کاری در ساختمان با طناب و بدون داربست توسط نیروهای متخصص شرکت در کوتاهترین زمان ممکن انجام می شود.

این نیرو برای رنگ آمیزی نمای ساختمان قبل از انجام عملیات رنگ سطح زیر کار را عاری از هر گونه کثیفی و دوده کاملا تمیز می کنند و با استفاده از دستگاه واتر جت عملیات شستشو نما را شروع می کنند. بعد عملیات رنگ کاری نما توسط نیروی متخصص با بهترین کیفیت در رنگها انجام می شود. کیفیت بالا در رنگها باعث ماندگاری بیشتر می گردد.

توجه کنید اجرای نادرست این کار توسط نیروی کارگر غیر متخصص باعث ماندگاری کم و پوسته شدن می شود. در ضمن هزینه ی به کارگیری تجهیزات و به کاربردن انواع رنگ با توجه به موارد مورد نیاز در بخش نمای ساختمان متفاوت است که در پایان عملیات توسط شرکت نماکاری بدون داربست اعلام می شود.

جلوگیری از افتادن سنگ نما

شاید برایتان پیش آمده باشد که در حال عبور از خیابان یا کوچه ای هستید ناگهان سنگ ریزه ،یا قطعاتی از سنگهای ساختمانی کنده شده به پایین پرتاب می شوند که این می تواند باعث آسیب زدن به افرادی که در حال گذر از محل هستند یا ماشین های پارک شده ضرر برساند. حتی گاهی این پرتاب سنگ باعث خطرات بدتری مثل فوت اشخاص می شود.

درجه ی محکم بودن و سستی سنگ های مختلف ساختمانی با یکدیگر متفاوت می باشد.

برای پیشگیری از افتادن سنگ نما راه کارهایی است که در زیر به آنها اشاره می نماییم .

1-استفاده از سنگ مرغوب

اگر برای ساخت بنای ساختمان از سنگ مرغوب ،با کیفیت استفاده کنید این کار باعث می شود سنگ به راحتی به ملات بچسبد و از ساختمان جدا نشود معمولا سنگ تراورتن اگر دارای ترک سطحی نباشد گزینه ی مناسبی است.

اما بعضی سنگ ها مثل گرانیت به علت میزان چسبندگی کمی که دارند به خوبی به ملات نمی چسبند و به راحتی کنده و از ساختمان به پایین پرتاب می شوند.

2-اسکوپ کردن سنگ نما

برای جلوگیری از پرتاب و سقوط سنگ نما به پایین از ارتفاعات ساختمان عملیات اسکوپ کردن سنگ نما انجام می شود که نوعی کار محکم کاری سنگ قبل از نصب بر روی نما با استفاده از عملیات پیچ و رولپلاک می باشد.

توجه کنید سنگ های نمای ساختمانی بعد از گذشت 3 سال ممکن است براثر عواملی مثل باد، باران، برف، زلزله و..دچار ریزش و یا در محل خود شل شوند برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی باید عملیات محکم کاری سنگ نما توسط پیچ و رولپلاک انجام شود.

3-استفاده از ملات مرغوب

از ماسه شسته شده برای آماده سازی ملات مرغوب برای چسباندن سنگ بر روی نمای ساختمان استفاده نمایید چون این عمل باعث مقاومت و چسبندگی بیشتر سنگ نما بر روی ساختمان خواهد شد.

4-استفاده از دریل مخصوص(دریل کاری سنگ نما)

برای جلوگیری از سقوط سنگ نما از ارتفاعات ساختمان قبل از انجام پیچ و رولپلاک سنگهای ساختمانی از دریل کاری سنگ نما استفاده نمایید و سنگ را با آن سوراخ کنید تا حفره ای برای تنجام عملیات پیچ و رولپلاک در سنگ ایجاد گردد.

بعد اقدام به عملیات پیچ و رولپلاک کنید اما قبل همه ی این موارد نیروی متخصص با تجربه با استفاده از ابزار و تجهیزات لازم بدون داربست با استفاده از طناب سنگهایی که از ساختمان نیاز به انجام این عملیات را دارند باید کامل شناسایی کنند تا اشتباهی صورت نگیرد.

مطلب پیشنهادی ما  بهترین روش ممکن برای آب بندی نمای ساختمان و عایق کاری نما در لنگرود و ماسال

برای این کار دریل مخصوص باید استفاده شود.

و نوع مته ای هم که برای این کار انجام می شود باید متناسب با ضخامت سنگ نما باید مته ضخیم سنگ نمای ظریف را می شکند.

این شکستگی در سنگ بعد از مدتی باعث پرتاب آن به پایین ارتفاع می شود.

5-عدم استفاده از ماسه خشک

توجه کنید برای چسباندن سنگ به نمای ساختمان از ماسه ی خشک استفاده نکنید چون باعث می شود سنگ به نمای ساختمان نچسبد و منجر به سقوط سنگ از نمای ساختمان شود.

زمانی که از ماسه خشک استفاده می شود سنگها بعد از مدتی دچار هوازدگی و رطوبت می شود از جای خود شل و به پایین پرتاب می شوند.

6-عدم ضربه به سنگها در زمان بازسازی نما

گاهی اوقات ساکنین منازل برای بازسازی نمای داخلی ساختمان ناخودآگاه اقدام به ضرباتی در پشت سنگ داخل ساختمان می نمایند که این امر سبب می شود سنگهای بیرونی نمای ساختمان شل شوند و همین شل شدن سنگ باعث پرتابش به پایین ارتفاعات ساختمان خواهد شد.

پرتاب سنگ به پایین ساختمان باعث بروز خسارت جانی و مالی خواهد شد.

7-استفاده از پیچ و رولپلاک مرغوب

برای جلوگیری از خطر سقوط سنگ ساختمانی به پایین ارتفاعات ساختمان از پیچ های گالوانیزه با روکش روی مرغوب استفاده کنید تا از خطر پرتاب سنگ ها به پایین ارتفاعات جلوگیری شود.

8-استفاده از چسب سنگ در سنگ آنتیک

بعضی از افراد برای نمای ساختمان خود از سنگ آنتیک استفاده می کنند برای محکم ساختن این سنگها در جایگاه خود از چسب سنگ استفاده نمایید.

9-رعایت فاصله استاندارد بین پیچ و رولپلاک

فاصله ی بین پیچ و رولپلاک نباید زیاد باشد چون بعد مدتی باعث شل شدن سنگ از جایگاه خود و پرتاب آن به پایین ارتفاع خواهد شد.

اگر فاصله ی بین سوراخ کاری ها کم باشد باعث ایجاد ترک و شکستگی در سنگ می شود.

دریل کاری سنگ نما

برای انجام عملیات دریل کاری سنگ نما در ساختمان نیاز به تخصص ویژه می باشد.

تنها شرکتهایی که در زمینه ی نماکاری بدون داربست در تهران و کرج با استفاده از طناب و تجهیزات لازم کار می کنند با اعزام نیروهای متخصص در این زمینه کار را انجام می دهند. دریل کاری سنگ نما برای سنگهای مختلف ساختمان متفاوت است.

درباره ی سنگ تراورتن عملیات پیچ و رولپلاک و سوراخ کردن سنگ به این صورت است که سنگ با دریل معمولی که چکش ضعیفتری دارد (برای جلوگیری از شکستن سنگ انجام می شود).

سوراخ و بعد عملیات محکم سازی سنگ نما با پیچ و رولپلاک انجام می شود.

این در شرایطی است که سنگ در نما به شکل ابزار و باریک کار شده باشد. برای سوراخ کردن سنگ مرمر هم از دریل معمولی استفاده کنید. این کار باعث می شود سنگ مرمر دچار شکستگی و ترک نشود.

درباره ی سنگ گرانیتی چون خیلی مقاوم است با دریل هیلتی سوراخ می شود.

در این سنگ از فلز استفاده شده و جنس سختی دارد.

به طور معمول برای سوراخ نمودن این سنگ از دریل دیمردار هم استفاده می شود. برای مقاوم سازی نما بهتر است از افراد متخصص در این کار برای انجام عملیات پیچ و رولپلاک استفاده شود فرد با تجربه ای که نحوه ی دریل کاری هر سنگ و نوع استفاده از ابزار و دریل سنگ مورد نظر را بداند را از این شرکتهای معتبر انتخاب نماییم.

جمع بندی

نما کاری بدون داربست و با استفاده از طناب از جمله عملیات اجرایی شرکتهای معتبر تهران و کرج می باشد. این شرکتها نیروهایی با تجربه و آموزش دیده را برای انجام کلیه ی امور نماکاری ساختمان به محل مورد نظر اعزام می کنند این نیروها با در دست داشتن تجهیزات مورد احتیاج و با استفاده از طناب کار در ارتفاعات را انجام می دهند.

کار در ارتفاع را هر فردی نمی تواند به آسانی انجام دهد چون لازمه ی آن داشتن مهارت کافی و تسلط لازم بر روی طناب محکم می باشد فردی که از ارتفاع و کار در بلندی استرس و ترس دارد به درد شغل نما کاری با طناب نمی خورد.

زیرا استرس بیش از اندازه باعث لغزش در کار کارگر و نهایت سقوط از ارتفاعات خواهد شد. نما کاری در ساختمان انواع و اقسامی دارد که تنها توسط متخصصین ورزیده شرکت معتبر در این زمینه در کوتاهترین زمان ممکن و صرفه جویی در هزینه ها به نسبت استفاده از شکل قدیمی استفاده از داربست انجام می شود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 16 =

09354151868