بستن

پوشاندن سوراخ های روی کاشی و سرامیک – بستن سوراخ کاشی و سرامیک

پوشاندن سوراخ های روی کاشی و سرامیک

مقدمه
در هر منطقه ای از شهر های بزرگ مثل: تهران، کرج و.. که زندگی میکنید گاهی اوقات برای عملیات اجرایی نماسازی بیرونی ساختمان کارگران از سیستم داربست استفاده میکنند.

این سیستم بعد از مدت زمانی معین از روی نما ساختمان بر داشته میشود و بعداز برداشتن آن از روی نما سوراخ هایی بوجود می آید که این سوراخ ها و درزها میتواند مشکلات زیادی مثل ورود و سرازیر شدن آب به داخل ساختمان و لانه گذاری پرنده در بخش سوراخ و حفره ساختمان را پدید آورد.

که تنها راه حل جلوگیری از به وجود آمدن چنین مشکلی استفاده از سیستم راپل و کار با طناب است که گروه راپل با اعزام به محل برای پیچ ورولپلاک نمای ساختمان در کوتاهترین زمان ممکن و با هزینه ای کمتر از داربست اقدام می کنند.

لانه گذاری پرندگان در بخش درز و حفره نمای ساختمان با فضولات پرندگان به مقدار زیاد همراه است که عامل وجود حشرات مضری و ضرر آنها به سلامتی افراد را بوجود میآورد اما این گروه راپل با اقدام به موقع جلوی ضرر و زیان را میگیرند.

پوشاندن سوراخ روی کاشی، پوشاندن سوراخ روی سیمان نما، پوشاندن سوراخ سیمان سفید روی نما، ترمیم سرامیک سوراخ شده از دیگر موارد مهمی هستند که به آنها اشاره شده است. در ادامه مطلب درباره ی موضوع پوشاندن سوراخ های روی کاشی و سرامیک به بحث و بررسی میپردازیم.

 

خدمات ما بر روی طناب برای ترمی سرامیک و کاشی

اب بندی نمای ساختمان

راپل

کار در ارتفاع

تعمیرات نما

مشکلات ناشی از وجود سوراخ در نمای بیرونی ساختمان

بعد از برداشت داربست از بخش نمای ساختمان آثار شکاف، درز،سوراخ در بعضی قسمتهای نما قابل مشاهده میباشد.

برای پوشاندن سوراخ روی سیمان نما در بیشتر اماکن کارفرما سیمان سفید و پودر خاک سنگ را توصیه میکند اما بر اساس یک تجربه کافی پوشاندن سوراخ سیمان سفید روی نما را با ترکیب یک چسب قدرتمند میان شکاف ،درز،حفره ،سوراخ نمای ساختمان راه کاری مناسب برای جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان و سراسر زیر شدن آن و به وجود آمدن هر گونه خسارت احتمالی به افراد توصیه میکنیم.

اما استفاده از چسب کاشی یا آنتیک به علت میزان خمیری بودن آن از پر کاربردترین نوع ترکیبی با سیمان میباشد. که برای کلیه ی خدمات مثل اجرای عمل آب بندی از آنها استفاده مینماییم.

اما اجرای تمام کارهایی که ذکر شد بدون استفاده از داربست و با استفاده از سیستم راپل کار با طناب مخصوص توسط شرکت های مهم راپل در تهران و شهرهای بزرگ دیگر در کوتاهترین زمان ممکن با هزینه ی کمتر از سیستم استفاده از داربست انجام میگردد. زیرا کار در ارتفاعات ساختمان، برج، کوه ،.. فقط توسط این گروه متخصص انجام میگردد.

 

نصب توری در قسمتهای مختلف شکاف ساختمان

اما نصب توری در قسمتهایی از درز، شکاف ساختمان که از سیمان نمیتوان به دلایلی استفاده کرد از بهترین گزینه برای جلوگیری از ورود پرندگان و لانه گذاری آنها در بخش شکاف و درز ساختمان توصیه میشود این بخش هم توسط راپل کار بدون استفاده از داربست انجام میشود.با ارائه ی یک مثال موضوع را، روشن تر میکنیم.

درز انقطاع جایی است که پرنده بیشتر در این قسمت تمایل به انجام کار لانه سازی دارد .حال برای پیشگیری از خسارت ورود پرندگان به این قسمت از 2 بخش روی سنگ یا سیمان توری را با پبچ اختصاصی کاملا محکم می بندیم. این کار توسط گروه راپل کار متخصص انجام میشود.

لب پر شدن سرامیک

زمانی که به علتهای مختلفی بعضی از بخش های اطراف، وسط کاشی دچار ترک خوردگی، سوراخ ،شکستگی میشوند به اصطلاح کاشی لب پر میگردد.

علت لب پر شدن سرامیک

در اصل علتی که باعث میشود سرامیک لب پر شود سقوط اتفاقی ظرف یا هر شی آهنی و حجیم بر روی کاشی های دیگر که باعث میشود کاشی ترک بخورد یا اصطلاحا لب پر گردد.

اما بهره گیری از اشیای نوک تیز و برنده ای مثل: کاردک برای باز کردن و جدا کردن ماده خوراکی یا خیلی دیگر از اشیای چسبیده به سرامیک امکان دارد ضرر و زیان به شکل ظاهری کاشی بزند.

مطلب پیشنهادی ما  نانو نما، نانو کردن نما ساختمان، نانو سنگ نما در تهران و کرج

2-اگر شما در خرید کاشی با کیفیت عالی دقت لازم را داشته باشید دیگر دچار تلاش و کوشش برای ترمیم سرامیک لب پر شده نخواهید داشت.

پس رعایت این موضوع به شما کمک بزرگی خواهد کرد.حتما در خرید کاشی دقت کنید تا سرامیک کیفیت پایین نخرید چون بعد مدتی مجبور به ترمیم سرامیک سوراخ شده و جبران خسارت بر خواهید آمد.

حتما سرامیک های با کیفیت و ضخیم خریداری کنید که در آنها ترکیبات مواد کیفیت دار به خوبی قابل مشاهده باشد تا بعدها از وقت و هزینه های اضافی برای ترمیم سرامیک سوراخ شده و تعمیرات آنها خلاص شده باشید.

3-یکی دیگر از دلایل که باعث میشود کاشی ما لب پر شود. عمل کاشی کاری است. به این صورت که برای منزل خود نیاز به عمل کاشی کاری دارید. و فردی که در این کار حرفه دارد را به منزل دعوت نمودید تا این کاررابرای شما انجام دهد. اما در این بین متاسفانه بعضی افراد هستند که ناشی عمل میکنند یعنی اقدام به کاشی کاری ناشی با ابزاری که باعث زیان و خسارت شدید به کاشی و سرامیک شما میگردد.

این افراد تازه کار هستند. و ممکن است در یک اقدام عجیب در زمان چیدن و یا بریدن کاشی ها در سایز متفاوت اشتباه کنند و همین کار باعث لب پر شدن یا ترک، سوراخ ،ایجاد حفره در بخش کاشی و سرامیک شما شوند.پس در استخدام افراد برای کاشی و سرامیک کاری در هر مکانی که هستید دقت لازم را داشته باشید تا باعث زیان و ضرر بعدی نشوید.

ترمیم سرامیک سوراخ شده

ترمیم سرامیک سوراخ شده یا به اصطلاح لب پر شده، به وسیله ی چسب کاشی قطعه جدا شده به بخش لب پر شده کاشی میچسبانیم.

2-از دیگر روش های ترمیم سرامیک سوراخ شده، بیرون آوردن کاشی لب پر یا ترک خورده از مکان معین و جانشین شدن سرامیک جدید میباشد.

3-اما زمانی رسیده که کاشی لب پر را میخواهید تعویض کنید برای این کار یا یک فرد کاشی کار ماهر بیاورید یا اگر خود این کار را انجام میدهید نکات زیر را مورد توجه قرار دهید تا دچار خسارت و هزینه های ضرر و زیان اضافی نگردید.

1-بهره بردن از دستگاه های فرز برای بوجود آوردن حفره در بخش هایی از کاشی برای بیرون آوردن آن از مکان معین .

2-از ضرر رسیدن به بقیه ی کاشی ها در حین انجام کار جلوگیری کنید .

3-بتنی کنی سیمان زیر کاشی لپ پر شده

4- پاشیدن بتن جدید در همان مکان

5-گذاشتن کاشی جدید در محل و ایجاد نوعی هماهنگی لازم با دیگر کاشی ها در مکان مورد نظر

6-ارتفاع کاشی جدید قرار گرفته را با دیگر کاشی ها سنجش کنید.

7- دوغاب مناسبی آماده کرده و فضای ما بین کاشی ها را به وسیله ی آن پر کنید .

پوشاندن سوراخ روی کاشی بسیار موضوع با اهمیتی است به این صورت که کاشی سوراخ شده اگر موجود باشد باید تعویض شود اما اگر موجود نباشد فقط با پودر بندکشی همرنگ درست و ترمیم گردد.

تفاوت کاشی و سرامیک

کاشی مقاومت خیلی کمی در مقابل جسم سرامیک دارد و به اجسامی کاشی گفته میشود که برای قسمت پوشش دیوار بکار برده شوند.مقاومت و پایداری کاشی در مقابل سرامیک از جهت سرما و گرما کم میباشد.

حتی از جنبه ی استقامت و فشار کاشی در برابر سرامیک نیروی کمتری دارد. اما سرامیک پایداری و استقامت زیادتری دارد و برای سطوح کف کار مناسب میباشد. سرامیک در برابر سرما و گرما مقاومت بیشتری دارد.

تفاوت روش دوغابی و چسبی در کاشی کاری

پوشاندن سوراخ روی کاشی، از اهمیت خاصی برخوردار است. برای نصب کاشی دوغابی در این روش برای مکان هایی که زیرسازی گچ یا سیمان دارند از این نوع روش استفاده میگردد.

اما روش چسبی در کاشی کاری برای قسمتهایی مورد کاربرد است که از قبل کاشی شده و حالا باید بدون برداشتن کاشی های قدیمی،کاشی جدید روی کاشی قبلی قرار دهند مورد کاربرد قرار میگیرد.

 

برطرف کردن لقی کاشی

برای برطرف شدن میزان لقی موجود در کاشی،ملامتهای قدیمی را باید برداریم و با ابزار کاردک کاشی را از بالای دیوار بر داشته بعد آن با ملات سیمان کاشی ها را مجدد قرار می دهیم. اما اگر کاشی به وسیله ی چسب قرار داده شده باشد با کاردک کاشی را بر دارید بعد با چسب اختصاصی کاشی ها را مجدد قرار محکم و نصب مینماییم .

مطلب پیشنهادی ما  حقوق و دستمزد راپل کار و کار در ارتفاع - استخدام و اموزش راپل و کار در ارتفاع

 

تفاوت کیفیت کاشی و سرامیک ایرانی و خارجی

کاشی های ایرانی اکثر ساخت یزد هستند و به میزان 20 درصد ارزانتر از کاشی خارجی میباشند.اما در این بین 2 کاشی اسپانیا و ایتالیا با وجود داشتن قیمت های زیاد در بین ایرانیان هم از ارزش و علاقه خاصی برخوردار شدند و در ایران برای منازل گران و لوکس از این مدل کاشی های مرغوب خارجی استفاده میشود.

تنها ایرادی که کاشی های خارجی و اروپایی دارند در بالا بودن قیمت و سایزهای بزرگ آنان در مقابل با کاشی ایرانی میباشد.

زمان مناسب برای نصب کاشی

پوشاندن سوراخ روی کاشی از اهمیت خاصی برخوردار است و اگر موجود باشد باید تعویض شود در غیر این صورت با پودر بندکشی همرنگ درست و ترمیم شود.

اما زمان مناسب برای نصب کاشی پروسه اجرایی در حقیقت زیاد زمان لازم ندارد اگر استاد کار با مهارت و دوره دیده هدف انجام این کاررا داشته باشد آن هم به روش دوغابی در هر زمان ساعت بسته به محیط کار از 2تا 10 متراز سطح را برای کاشی کاری میتواند مد نظر قرار دهد. برای اجرای کاشی کاری روش چسبی 5تا 10 متر در ساعت برای پوشش دهی مناسب میباشد.

تعمیر کاشی و سرامیک

1-تعمیر کاشی و سرامیک ترک خورده
2-نصب کاشی برروی ترک های دیوار
تعمیر کاشی و سرامیک ترک خورده: باید همه ی کاشی ترک خورده با چکش سبک ریز شود بعدآنها را جمع کنید بعد مکان مورد نظر نظافت گرددتا برای نصب کاشی جدید آماده گیری لازم ایجاد شود.

2-نصب کاشی بر روی ترک های دیوار:بعضی وقتها برای پوشش دادن و جلوگیری از روند پیشروی ترک های روی دیوار از نصب کاشی میتوان بهره گرفت. در بازار انواع کاشی با رنگهای متنوع برای این کاردیده میشوند. با این کاری که انجام میدهید تغییرات زیبایی در نحوه ی زیباسازی دکور خود داده اید و هم جلوگیری از ایجاد شکاف و درز، ترک در قسمت دیوار میشود.

کاشی

از جمله مشهورترین محصول سفالی کاشی است که آمیخته ی خاک رس و سفال میباشد.اما بیشترین موارد استفاده ی کاشی در بخش آشپزخانه،حمام، دستشویی منزل میباشد. کاشی از جمله زیر مجموعه های سرامیک میباشد که بیشتر در دمای بیشتر از هزار درجه تولید میشود وبه شکل ظاهری متخلخل ایجاد میشود و بعد از تولید به حالت لعاب دار و بدون لعاب مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

اما نوع لعابی در آن با نقش های زیادی مثل: مات، براق،گل دار،شیشه گون و .. به بازار روانه میشود. اما کاشی ها شامل کاشی دیواری و کاشی کفی میگردند.کاشی دیواری برای بخش طراحی در دیوار مورد استفاده قرار میگیرد.

دارای مقاومت و استقامت بسیار زیاد وبعضی مواقع قدرت جذب آب زیادی دارد. ولی کاشی کف در بازار بنام سرامیک یاد میشود.

سرامیک دارای لعاب است و لعابی براق دارد. اما تفاوتهای کاشی و سرامیک بیشتر در مورد میزان استحکام سرامیک بیشتر از کاشی است بخاطر همین در کف بکاربرده میشود.

ولی کاشی به خاطر وزن کمتر در بخش طراحی دیوار بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد..

پوشاندن سوراخ های روی کاشی و سرامیک

زمانی که به یک بنگاه املاک میروید و منزلی را به بنگاه دار تقاضا دارید که فول امکانات باشد و هنگامی که به شما چندین مورد پیشنهاد میشود و برای بازدید هر یک از منازل میروید بلاخره علاوه بر داشتن مزایایی که شما میخواستید با همه نوع امکا نات کامل ممکن است معایبی هم داشته باشد.

مثلا :دیوار منزل ضربه خورده باشد و تا حدی خراب باشد یا اینکه کاشی و سرامیک آن شکسته یا ترک خورده باشد یا ممکن است خانه دارای کفپوش باشد ولی بعضی قسمت های کفپوش از سطح زمین درآمده باشد.

طوری که شما به عنوان خریدار یا حتی مالک منزل در تلاش بر خواهیدآمد تا این گونه از مشکلات پبش آمده را در کمترین زمان ممکن حل نمایید .

مطلب پیشنهادی ما  نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما

اگر بعد از خرید منزل اقدام به تعمیر و بازسازی این گونه موارد یاد شده بر نیآیید درنتیجه خرابی بیشتر میشود طوری که باعث بوجودآمدن خسارت و ضررو زیان بیشتر به شخص خود خواهید شد. مثال: باز شدن درزهای بین کاشی ها از جمله خصوصیات منفی است که در اکثر خانه ها دیده میشود.

این مساله باعث بوجود آمدن بسیاری از مشکلات برای صاحب خانه و حتی همسایگان طبقات پایین خواهد شد .علت مشکل هم این است که شکاف درز یا باز شدن منافذ درز کاشی باعث نفوذ آب به لابه لای درز و طبقات پایین می نماید. که این مورد با اهمیت علاوه بر بوجود آوردن فضای زشت در منزل باعث آسیب و ضرر به خودتان و حتی همسایه خواهد شد. برای جلوگیری از بوجودآمدن این چنین مشکلی باید راه حلی را در نظربگیرید.

1-باز شدن درزهای بین کاشی ها و یا سوراخ شدن کاشی از ویژگی های منفی است که در هر خانه ای چه جدید و چه قدیمی ممکن است اتفاق بیوفتد. این امر باعث بد نما شدن منزل و نفوذ آب و خرابی ساختار خانه خواهد شد.

2-پوشاندن سوراخ روی کاشی، جهت افزایش عمر ساختمان درزها و سوراخ موجود باید ترمیم شود.

ابزار مورد نیاز برای ترمیم درز کاشی

1-تلمبه بتونه زنی
2-کاتر نوعی ابزار است که تیز میباشد به جای آن از تیغ ریش تراشی میتوانید بهره ببرید.
3-درزگیر کاشی های سرامیکی
نخست ملات قدیمی را از وسط کاشی ها بردارید. بعد از این مرحله گرد و غبار بالای سطح کاملا پاک نمایید.
4-با این روش یک مکان پاک و یک شکاف باز شده چند میلی متری بوجود میآید.
5-بعد از مرحله ی یاد شده درزگیر را بر بالای درز کاشی بگذارید.این درزگیرها بخاطر داشتن سیلیکون شکاف یا درز ما بین کاشی ها را خیلی خوب می پوشانند.
6-رنگ درزگیر باید با رنگ کاشی متناسب باشد. برای این کار از راهنمای رنگ استفاده نمایید.
7-درزگیر زیادی را توسط انگشتانتان بر دارید .
8- حوله ی مرطوبی که بهتر است به رنگ سفید و کاملا نرم و لطیف باشد. آن را بردارید و برای از میان بردن درزگیر مانده از قبل و لطیف و نرم ساختن سطح بکار ببرید.
9- بعد از مراحل یاد شده کمی صبر و حوصله داشته باشید تا درزگیر خشک شود.
10-درزگیر را با توجه به مقدار زمان که تولید کننده توصیه کرده از ارتباط داشتن با سطح آب دور نگهداری نمایید. این عمل در کمتر از نیم ساعت انجام میشود و از نفوذ آب به ساختمان و بخش های مختلف آن جلوگیری به عمل خواهد آمد.

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی سیمان تقویت شده با پلیمر است.

بخاطر داشتن پلیمر ،چسب کاشی بعد از خشک شدن در مقابل رطوبت استقامت دارد. اما کاربرد چسب کاشی در چسباندن انواع و اقسام کاشی ،سرامیک بر قسمت کف و دیوار سالن ها ،دیوار سیمانی، چسباندن کاشی بر کاشی دیگر به راحتی آسان میگردد. اما سطحی بوجود می آید که در برابر رطوبت نفوذ ناپذیر و مقاوم خواهد بود.

جمع بندی

برای پوشاندن سوراخ های روی کاشی و سرامیک، کاشی سوراخ شده اگر در صورت موجود بودن کاشی باید عوض شود و اگر نبود فقط با پودر بندکشی همرنگ ترمیم گردد.

گاهی اوقات بر اثر گذشت زمان یا استفاده از داربست بنای ساختمان دچار آسیب از جمله شکافهای عمیق ،درز میشود برای جلوگیری از هر گونه خسارت احتمالی بعد کار مثل لانه سازی پرندگان که فضولات آنها حشرات موضعی را زیاد مینماید که برای سلامتی انسان خطرآفرین و مضرر هستندو یا وجود آب ناشی از بارشهای برف و باران به داخل ساختمان از سیستم راپل کاربا طناب در ارتفاع و تعمیر اصلی شکافهای گفته شده در کمترین زمان ممکن باقیمت مناسب تیم راپل کار بسرعت در محل اعزام شده و با کار در ارتفاع با لوازم مخصوص جلوی درز، شکاف های عمیق به سرعت گرفته میشود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =

09354151868