بستن

آب بندی شیشه نما و نورگیر رفع نم دیوار خارجی و بیرونی ساختمان در تهران و کرج

عایق خارجی
عایق نمای سنگ خارجی نما

پوشش ضد رطوبت دیوارو فواید استفاده از آن:

پوشش ضد رطوبت دیوار و درزگیری و بندکشی دیوار ساختمان

رطوبت یکی از مهم ترین عواملی است که در خرابی هر ساختمان موثر می باشد و جلوگیری از آن خسارت های زیادی را در پیش دارد.

رطوبت دیوار همیشه از طریق فضای بیرونی ساختمان اتفاق می افتد.

پس برای جلوگیری از رطوبت دیوار باید نمای بیرونی ساختمان را بررسی کنید و مشکل را از آنجا برطرف کنید.

زیرا رطوبت از فضای بیرونی ساختمان به داخل نفوذ می کند و باعث خرابی دیوارها می شود.

عایق نمای خارجی نانو
عایق نمای ساختمان با نانو

شما می توانید با آب بندی کردن نمای ساختمان خود آن را در برابر عوامل محیطی و رطوبت مقاوم سازید.

همچنین پوشش ضد رطوبت دیوار نیز می تواند یکی از موثرترین روش ها برای جلوگیری از نم و رطوبت به داخل ساختمان و دیوار ها باشد.

رطوبت دیوار  همیشه یکی از مشکلات و دغدغه های هر خانه ای می باشد اما راهکار ساده ای نیز برای رفع آن نیز وجود دارد.

در هنگام زمستان و با وجود بارندگی های زیاد ممکن است  نم،رطوبت و آب از پنجره ها وارد ساختمان شما بشود و خرابی های زیادی را در پیش داشته باشد.

شما می توانید برای جلوگیری از این اتفاق از پوشش ضد رطوبت دیوار استفاده کنید که دارای انواع مختلف و متنوعی نیز می باشند.

اما باید بدانید که هنگامی که قرار است از پوشش ضد رطوبت دیوار استفاده کنید در ابتدا باید علت نشتی آب و رطوبت را پیدا کنید و با رفع این مشکل به قراردادن پوشش برای دیوارهای خود استفاده کنید.

زیرا هنگامی که مشکل اصلی رطوبت دادن ساختمان خود را پیدا نکنید ممکن است قسمت ها دیگر ساختمان شما نیز بعدا دچار رطوبت شود و برای شما مشکل جدی درست کند.

پوشش های ضد رطوبت اپوکسی یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین انواع پوشش های ضد رطوبت دیوار می باشند و شما می توانید با خرید ای نو پوشش از ضمانت آن اطمینان کافی را داشته باشید و دیگر نگران رطوبت دیوار ساختمان خود و همچنین خرابی آن نباشید.

 

عایق روی سنگ نمای خارجی
عایق روی سنگ نمای خارجی
اب بندی شیشه نما
خدمات اب بندی شیشه نما

برای رفع نم دیوار ساختمان چه باید کرد؟

نم و رطوبت دیوار

در فصل زمستان و با شروع بارندگی های زیاد اگر ساختمان شما در برابر رطوبت مقاوم نباشد ممکن است دیوارهای ساختمان شما با نم و رطوبت فراوانی مواجه شود و تاثیرات خیلی بدی از جمله ایجاد باکتری و قارچ و کپک بر روی دیوار،پوسته شدن دیوار،آسیب دیدگی و ترک بردن دیوار،تغییر یافتن رنگ دیوار،ایجاد بوی بد و همچنین تاثیر داشتن در خرابی لوازم و وسایل برقی را داشته باشد.

برای اینکه دیوار ساختمان دچار نم و رطوبت نشود می توانید از راهکار های مختلفی از جمله پوشش ضد رطوبت دیوار و موارد دیگری استفاده کنید.

اما در ابتدا باید به آب بندی و عایق بندی نمای ساختمان خود برای جلوگیری از رطوبت دیوارها توجه داشته باشید.

اگر ساختمان شما عایق بندی نشده است بهتر است که ابتدا به آب بندی و عایق بندی آن بپردازید تا مشکل اصلی را حل کنید. علاوه بر این کار نیز می توانید از دیوارپوش های متفاوت برای جلوگیری از نم و رطوبت دیواربرای پوشش ضد رطوبت دیوارها استفاده کنید.

به عنوان مثال دیوارپوش های سه بعدی علاوه بر قیمت مناسب و کیفیت بسیار بالایی که دارند می تواند در زیبایی خانه شما بسیار موثر باشد و نم و رطوبت دیوار شما را از بین ببرد و دیگر دیوارهای شما دچار رطوبت و خرابی نشود.

مطلب پیشنهادی ما  قیمت نصب توری مرغی روی پاسیو و نورگیر یا حیاط خلوت در تهران و کرج

پوستر های سه بعدی نیز می تواند در پوشاندن رطوبت دیوار ها به شما کمک کند و زیبایی بسیاری را به منزل و دیوارهای شما ببخشد. اما قبل از انجام این کار باید مطمئن شوید که دیوار های شما کاملا خشک شده باشد زیرا در صورت وجود رطوبت پوسترهای سه بعدی دچار تغییر رنگ می شوند و به راحتی بر روی دیوار چسبیده نمی شوند.

اگر می خواهید ساختمان و دیوارهای شما هرگز دچار رطوبت و خرابی نشود حتما به نکات ذکر شده توجه کنید و با درنظر گرفتن آن ها دیگر نگران رطوبت دیوارهای خود نباشید.

چسب کاری سنگ نما در تهران و کرج
چسب نما با طناب بدون

چرا دیوار ساختمان دچار نم و رطوبت می شود؟

1- شستن زیاد نمای ساختمان و همچنین بارندگی
2-غیر استاندارد بودن اتصالات پنجره به پروفیل
3-نشتی لوله کشی آب باعث نفوذ آب به داخل ساختمان می شود.
4- قرار داشتن خانه در محیط های جغرافیایی که دارای رطوبت زیادی هستند
5- نفوذ و ورود پیدا کردن آب و رطوبت از طریق درز های نمای ساختمان

موارد ذکر شده از مهم ترین عوامل رطوبت و نم ساختمان می باشند که اگر از ایجاد آن ها جلوگیری نشود خسارت های زیادی را از خود به جای می گذارند.

پس می توانید از پوشش ضد رطوبت دیوار مناسب استفاده کنید

آب بندی شیشه نورگیر:

آب بندی نمای ساختمان یکی از مهمترین و ضروری ترین کارهایی است که باید برای ساخت هر ساختمان انجام شود و به آن توجه کرد. زیرا هنگامی که ساختمان شما آب بندی نشود در برابرعوامل محیطی خارجی و حتی داخلی هرگز مقاوم نیست و ممکن است به ساختمان شما آسیب های جدی وارد شود.

با آب بندی نمای ساختمان، ساختمان خود را در برابر هرگونه شرایط محیطی مقاوم سازید و دیگر نگران خراب شدن آن نباشید.

آب بندی نمای ساختمان و شیشه نورگیر  علاوه بر زیبایی و اینکه ساختمان شما را مقاوم می سازد در محیط داخلی ساختمان شما نیز موثر است.

و همچنین باعث محافظت از ساختمان می شود. و شما در صورت بروز هر مشکلی دیگر هیچ نگرانی برای نمای ساختمان خود ندارید.

آب بندی نمای ساختمان در صرفه جویی انرژی نیز موثر می باشد یعنی در انرژی مصرفی صرفه جویی می کند و هیچ گونه انرژی اتلاف نمی شود.

و باعث می شود هیچ گونه آسیبی به فضا و دیوار های بیرونی ساختمان وارد نشود.

ایجاد رطوبت و نم در ساختمان بسیار برای ساختمان و دیوار ها ضرر دارد و هنگامی که ساختمان شما آب بندی نشده باشد و در برابر رطوبت مقاوم نباشد باعث خرابی ساختمان و دیوار ها می شود.و آسیب هایی مثل خرد شدن آهن های به کار رفته در ساختمان، ایجاد ترک و یخ زدگی در مواد استفاده شده ساختمان، به ساختمان شما وارد می شود و شما باید هزینه های زیادی را صرف درست کردن آن ها بکنید.

آب بندی نمای ساختمان فواید دیگری نیز دارد مثلا هنگامی که شما ساختمان خود را آب بندی می کنید باعث می شود که سنگ نمای ساختمان شما خراب نشود.

زیرا هنگام بارندگی رطوبت و نم در بین سنگ ها قرار می گیرد و باعث می شود که سنگ ها به مرور زمان خراب شوند  اما اگر ساختمان شما آب بندی شده باشد این اتفاق نمی افتد و سنگ های شما خراب نمی شود و ایمنی ساختمان شما را بالا می برد.

مطلب پیشنهادی ما  خرید و فروش چسب اب بندی و نانو و عایق در مازندران - نما-پشت بام-استخر
رزین سنگ نما
خدمات رزین کرددن سنگ نما با راپ

چرا شیشه نورگیر را باید آب بندی کرد؟

بسیاری از ساختمان هایی که آب بندی نمی شوند بعد از گذر زمان دچار شوره می شوند زیرا بعضی از موادی که برای ساختن ساختمان استفاده می کنند دارای شوره هستند و باعث می شود که بعد از چند وقت شوره ی ساختمان شما آشکار شود.

اما اگر ساختمان و شیشه نورگیر خود را آب بندی کنید مانع از افتادن این اتفاق می شوید.و هرگز ساختمان شما دچار شوره نمی شود.

آب بندی نمای ساختمان و همچنین شیشه نورگیر از ورود صداهای مزاحم و همچنین آلودگی های صوتی به خانه شما جلوگیری می کند. و چون از اتلاف انرژی جلوگیری می شود باعث می شود که در تابستان فضای خانه شما کاملا خنک باشد و در زمستان نیز هوای گرمی را در خانه ی خود داشته باشید.

آب بندی شیشه نورگیر باعث ماندگاری بالای ساختمان شما می شود و ایمنی ساختمان شما را خیلی بالا می برد و در برابر بسیاری از عوامل مقاوم می سازد.

ممکن است در هنگام بارندگی رطوبت و آب  از طریق شیشه نورگیر وارد ساختمان شما شود و باعث خیس شدن و خرابی وسایل شما شود.

شما باید در ابتدا مشکل اصلی آب دادن شیشه نورگیر خود را پیدا کنید و سپس به آب بندی شیشه نورگیر خود بپردازید تا از رطوبت دیوار ها و خرابی وسایل خود جلوگیری کنید.

و از پوشش ضد رطوبت دیوار برای مقاوم سازی آن استفاده کنید

درزگیری و بندکشی دیوار ساختمان:

درزگیری ساختمان

در اکثر مواقع به علت وجود داشتن درز در بین دیوار ها و وارد شدن و نفوذ پیدا کردن باد و رطوبت به ساختمان شما باعث خرابی، بالا رفتن انرژی و هدر و اتلاف دادن آن می شود.نفوذ رطوبت و نم در ساختمان هیچ ربطی به قدیمی و یا جدید بودن ساختمان ندارد.

یعنی ممکن است در ساختمان های جدید نیز این اتفاق بیفتد و موجب عدم آرامش افراد ساکن در آن ساختمان بشود.

پس این باور غلطی است که بعضی افراد فکر می کنند اگر ساختمانشان جدید و نوساز باشد هرگز دچار ورود رطوبت و نم به داخل ساختمان نمی شود و گاهی بعضی از ساختمان های نوساز نیز نیاز به عایق بندی و آب بندی دارند.

هنگامی که ساختمان شما آب بندی می شود دیگر این اتفاق رخ نمی دهد و تمام درز ها پوشانده می شوند تا هیچ گونه نم و رطوبتی نتواند وارد ساختمان شود و هیچ انرژی هدر نمی رود.

هنگامی که شما اقدام به آب بندی نما ساختمان خود می کنید در اصل با این کار طول عمر ساختمان خود را افزایش می دهید زیرا این کار باعث بالا رفتن طول عمر ساختمان و خراب نشدن آن می شود.

و به ندرت و یا خیلی دیر امکان خراب شدن نمای ساختمان وجود دارد.

هنگامی که ساختمان شما آب بندی نشده باشد باعث می شود که دیوار شما علاوه بر نم دادن و خراب شدن زرد شود و کم کم پوسیده و از بین برود.

مطلب پیشنهادی ما  بستن دیوار پاسیو با توری -پوشاندن دیوار نورگیر و حیاط خلوت با توری مرغی تهران کرج

اما هنگامی که آب بندی و پوشش ضد رطوبت دیوار را انجام می دهید از نفوذ و ورود باد، گرما و سرما و عوامل دیگر جلوگیری می کنید. و همچنین مانع از پوسیدگی، خراب شدن و زرد شدن ساختمان و دیوار ها می شوید.

باید به این نکته توجه کرد که هنگامی که شما اقدام به پوشش ضد رطوبت دیوار خود می کنید می توانید نمای ساختمان خود را با خیال راحت بشویید و آن را از آلودگی ها و کثیفی های موجود پاک کنید.

و شستن نمای ساختمان در صورتی که  آب بندی شده باشد هیچ مشکلی ندارد و شما می توانید هر وقت که بخواهید به شستن نمای ساختمان خود با اطمینان خاطر بپردازید و نگران خراب شدن آن نباشید.

پوشش ضد رطوبت دیوار و درز گیری و پوشاندن آن ها یک امر بسیار ضروری و مهم در ساختن ساختمان می باشد.

پوشش ضد رطوبت دیوار ساختمان چطور انجام می شود و چه نقشی دارد؟

هنگامی که می خواهند آجر های ساختمان را روکاری کنند و برای جلوگیری از خالی شدن مواد و یا ملات داخل آجر ها و همچنین زیبایی که به ساختمان می بخشد از بندکشی استفاده می کنند.

بند کشی دیوار ساختمان  علاوه بر جلوگیری از نم و رطوبت به ترمیم دیوار های آسیب دیده نیز می پردازد همچنین مقاومت دیوار را در برابر تمامی عوامل محیطی داخلی و خارجی مقاوم می سازد. و جلوه ی زیبایی نیز به ساختمان شما می بخشد.

بندکشی دیوار ساختمان باید به گونه ای باشد که مانع از ورود رطوبت و آب به داخل ساختمان شود و درز ها باید طوری باشند که آب ها را دفع کنند و اجازه ی نفوذ به ساختمان را ندهند.

خوب است بدانید که بهترین زمان برای بندکشی دیوار های ساختمان تقریبا چند هفته بعد از نصب آجر ها می باشد. همچنین توجه داشته باشید که هنگام بندکشی هرگز نباید از دستمال مرطوب برای پاک کردن ملات هایی که اضافه آماده است و در اطراف ریخته شده است استفاده کرد.

شما می توانید به جای استفاده از دستمال مرطوب از برس های مخصوص برای پاک کردن شیارهای دیوار استفاده کنید البته باید دو ساعت بعد از انجام کار از برس های مخصوص استفاده کرد.

ضخامت بند هایی که در دیوارهای ساختمان استفاده می کنید تقریبا باید بیشتر از یک سانتی متر باشد شیب این بند ها باید نباید عمیق باشند زیرا در صورتی که گود باشند باعث می شود که آب به مدت خیلی طولانی و زیاد در آن باقی بماند و باعث ایجاد رطوبت شود.

بند کشی ساختمان از مواد و مصالحی که برای ساختمان استفاده کردید در مقابل رطوبت، آب و هوا، گرما و سرما و.. محافظت می کند

بند کشی انواع مختلفی دارد که می توان به بندکشی صاف، بندکشی شیب دار،بندکشی گود، بندکشی محدبی، بندکشی برجسته،بندکشی شیاردار و بندکشی لبه دار اشاره کرد.

با توجه به موارد گفته شده می توانیم نتیجه بگیریم که با بند کشی اصولی و حرفه ای و رعایت کردن تمامی نکات ذکر شده می توانید یک بندکشی ساختمان خیلی خوب داشته باشید و مانع از ورود آب به ساختمان خود شوید و از نم و رطوبت دیوار ها جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430