بستن

پیچ و رولپلاک سرامیک نما ساختمان تهران کرج

پیچ و رولپلاک سنگ نمای سرامیکی با راپل

سرامیک یکی از نوع سنگ کاری هایی میباشد که حتما باید روی انها پیچ و رولپلاک زد تا ریزش نکند. ظرافت سرامیک باعث شده است تا مانند تیک برنده باشد و برای پیچ کردن سنگ سرامیک حتما پیچ و رولپلاک با واشر روی انها زده میشود.

اگر بخش یا قسمتی از نمای ساختمان دچار ریزش شود ،امکان دارد همه ی نما در مدت زمان کوتاهی دچار ریزش یا سقوط شود.

به منظور جلوگیری از خراب شدن کل نمای ساختمان بهتر است در کوتاهترین زمان ممکن به مقاوم سازی نمای ساختمانی بپردازید که این کار برای جلوگیری از خسارت مالی و جانی توسط ارتفاع کاران انجام می شود.

ارتفاع کاران نمای ساختمانی از سوی شرکت های معتبر خدمات نما برای کار محکم سازی سنگ نما به مکان مورد نظر اعزام می شوند.

این افراد آموزش دیده بدون داربست و به کمک طناب محکم کار در ارتفاع را انجام می دهند. به موقع انجام نشدن عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما و ..در بخش نما باعث به وجود آمدن خسارت هنگفتی برای صاحبان ساختمانی خواهد شد.

پیچ های استفاده شده برای مقاوم سازی سرامیک نما همگی استاندارد و در اندازه های 6سانتی متری گالوانیزه ضدآب می باشند. البته این گروه ارتفاع کار باید دارای ابزار دیگراستاندارد برای انجام سفت کاری جایگاه سنگ یا سرامیک در نمای ساختمان باشند .در ادامه ی مطلب در این باره به بررسی بیشتری خواهیم پرداخت .

 

پیچ رولپلاک سرامیک نمای ساختمان
پیچ رولپلاک سرامیک نمای ساختمان

سرامیک چیست؟

سرامیک نوعی سنگ ظریف و شکننده است که با کوچکترین ضربه می شکند برای عملیات پیچ و رولپلاک سرامیک نما باید هوشمندانه عمل نمود. زیرا در اثر کوچکترین بی احتیاطی خواهد شکست .سرامیک برای نما نباید مورد استفاده قرار گیرد. اما متاسفانه این مورد رعایت نمی شود و امروزه خواهیم دید که از سرامیک برای نمای ساختمانی استفاده می شود.

مطلب پیشنهادی ما  مهرشهر راپل:قویترین اکیپ پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در مهرشهر

عوامل ریزش سرامیک در نمای ساختمان

عوامل زیادی هستند که بر مصالح نمای ساختمانی از جمله سرامیک تاثیر زیادی می گذارند و باعث می شود سرامیک یا دیگر مصالح ساختمانی از بخش نمای ساختمانی شل و کنده شده و در انتها به پایین ارتفاعات نما سقوط کنند. که سقوط سنگ نما یا سرامیک نما می توانند باعث به وجود آمدن مشکلات فراوانی برای همسایگان مجاور ساختمان، ماشین های پارک شده در پایین ارتفاعات ،افرادی که در پایین ارتفاع در حال تردد هستند به وجود آورد. گاهی امنیت جانی افراد را هم به خطر می اندازد.

ریزش سنگ نما ،سرامیک نما و دیگر مصالح ممکن است باعث مرگ ناگهانی فرد گردد. که در زیر به پاره ای از عوامل ریزش سرامیک در نمای ساختمانی اشاره خواهیم نمود.

1-نشست ساختمان 2-اسکوپ نکردن سرامیک نما 3-خاک برش کاری که پشت سرامیک نشست کرده 4-ریختن سیمان خشک روی ملات پشت سرامیک 5-ریختن نخاله لابه لای ملات 6-استفاده نکردن از ملات و سیمان درجه 1 7-استفاده از سرامیک نامرغوب 8-ورود آب باران به پشت سرامیک ،سنگ و ملات باعث شل شدن سرامیک از نما می شود.که تنش فشاری و کششی به اتصال ملات و سنگ انتقال می یابد که باعث ترک مویی در سطح سنگ یا سرامیک در نما شده و به دنبال آن سقوط سنگ ریزه یا سرامیک از نما به پایین ارتفاعات خواهد شد.

راپل   –    نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک سرامیک ساختمان

نکات مهم در پیچ و رولپلاک سرامیک نمای ساختمان

برای پیچ و رولپلاک سرامیک نمای ساختمانی نیروی ماهر و آموزش دیده از سوی شرکت معتبر خدمات نما به محل ساختمان مورد نظر اعزام و به کمک ابزار استاندارد و طناب محکم کار در ارتفاع را انجام می دهند. این نیروی متخصص از پیچ مصرفی گالوانیزه 6 سانتی متری ضد آب برای محکم کاری فضای سنگ و جلوگیری از سقوط مصالح سرامیک استفاده می نمایند.
2-دریل های هیلتی و معمولی مناسب ،در جهت سوراخ کاری نما مورد استفاده قرار می گیرد.
3-بتونه برای پوشاندن میخ ها و دیده نشدن آنها با توجه به نوع رگه های سنگ و رنگ سنگ به روی پیچ ها انجام می شود.
4-استفاده از مته و رولپلاک های مناسب برای پیچ 6 سانتی متر نکته مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
5-رولپلاک مخصوص سنگ، واشر مخصوص در ابتدا رولپلاک دو باز شونده که برای محکم شدن پیچ می باشد.
6-بتونه کردن و رنگ کردن پیچ ها که برای پوشاندن نازیبایی پیچ ها اجرا می گردد.
7-برای پیچ کردن نمای سرامیک یا پاسیو نورگیر پیچ و رولپلاک و واشر را در کنج سرامیک ها می زنیم .با این کار دیگر سرامیک ها خورد نمی شود و سالم می ماند. اما در بعضی بخش ها سرامیک خیلی محکم است که وسط سرامیک پیچ می زنیم اما به شرطی که لق نباشد. نیروی ماهر کار در ارتفاع با طناب، بدون داربست با پیچ و رولپلاک کردن نمای سرامیک در تهران باعث می شوند که دیگر سنگ ریزش نکند. این تیم متخصص و حرفه ای از واشر گالوانیزه جهت انجام تثبیت سرامیک استفاده می کنند تا مبادا زنگ نزند و نما را بد شکل نکند. اما درباره ی نورگیر و پاسیو که 80 درصد آنها سرامیک کار شده و این برای واحدی که در هم کف قرار دارد خیلی خطرناک می باشد. سرامیک ها در بیشتر مواقع تیکه تیکه ریزش می کند. پس از نشست ساختمان سرامیک ها جا به جا می شوند و آهسته ریزش شروع می گردد. اگر نمایی سرامیکی دارید هر چند وقت یکبار باید چک شوند تا از نریختن آنها مطمئن شوید.سرامیک را با نوعی چسب کاشی می توان به نما بچسبانیم. اما برای محکم کاری روی آن را پس از چسباندن پیچ می نماییم.

مطلب پیشنهادی ما  بستن دیوار پاسیو با توری -پوشاندن دیوار نورگیر و حیاط خلوت با توری مرغی تهران کرج

قیمت پیچ و رولپلاک سرامیک نما

هزینه و قیمت سرامیک به علت مقاوم سازی بیشتر از سنگ می باشد. اما در این بین افزودن واشرگالوانیزه که بسیار گران است به لوازم مصرفی برای محکم سازی و هم سخت پیچ شدن سرامیک باعث افزایش قیمت سرامیک به نسبت دیگر مصالح ساختمانی می باشد.

جمع بندی

سرامیک را بر روی نما کار نمی کنند و اگر فردی این کار را انجام دهد فردی مبتدی در امر ساختمان سازی می باشد. سرامیک در کف پارکینگ خانه ،بدنه ی داخلی ساختمان، حمام، دستشویی کاربرد دارد. سرامیک در طرح ها و رنگهای متنوعی ساخته می شود. سرامیک راحترین نوع سنگ است زیرا با چسب کاشی روی نما چسبیده می شود. اما برای محکم کاری انتهای کار پیچ می نماییم. عملیات پیچ و رولپلاک سرامیک نمای ساختمان کاملا تخصصی است و برای انجام آن ظرافت و حساسیت خاصی باید انجام شود کوچکترین اشتباهی باعث خرد شدن بافت سرامیک خواهد شد. این کار از عهده ی هر فرد عادی بر نمی آید لازمه ی آن تعلیم و تجربه می باشد که فقط نیروهایی که به استخدام شرکت خدمات نما هستند از عهده ی آن به آسانی برمی آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430