بستن

بستن دیوار پاسیو با توری -پوشاندن دیوار نورگیر و حیاط خلوت با توری مرغی تهران کرج

چرا پاسیو باید بسته شود؟

پاسیو جهت بستن ورود کبوتر و پرنده های مزاحم بسته میشود. بستن نورگیر باید با توری انجام شود چون توری نور موجود را از پنجره ها نمیگیرد و راه نفوذ باد را نمیبندد به همین علت مالکین دیوار حیاط خلوت خود را با توری های گالوانیزه میبندند.

پوشاندن پاسیو با توری توسط طناب کاران ماهر اجرا میشود و به صورت مرتب و صاف از بالا تا پایین را میبندند و حتی سقف پاسیو با توری پوشش داده میشود.

نماشویی پاسیو به صورت رایگان اجرا میشود.

بسته شدن پاسیو در عکس
بسته شدن پاسیو در عکس

قیمت بستن پاسیو با توری

 • دهنه یا همان عرض پاسیو اگر 2 متر باشد 5میلیون
 • دهنه نورگیر اگز 3 متر باید 5500000 تومان
 • عرض پاسیو اگر 4 متر باشد 6500000 تومان
 • دهنه حیاط خلوت اگر 5متر باشد 7800000 تومان
 • فضای دو طرف دیوار اپر 6 متر باشد 9000000 تومان
 • عرض پاسیو اگر 7 متر باشد 12میلیون هزینه دارد.

هزینه شستشوی پاسیو با واترجت تک فاز رایگان میباشد.

 

ویدیو بستن حیاط خلوت با طناب

 

شستشوی دیوار قبل از نصب توری
شستشوی دیوار قبل از نصب توری

بستن پاسیو با توری در تهران و کرج

استان های تهران و البرز به دلیل داشتن ساختمان های زیاد و ساخت و سازهای زیاد به نصب توری مرغی نیاز دارد تا کبوتر وارد حریم پاسیو انها نشود.

دفتر شرکت میهن راپل که برای پوشاندن پاسیو و حیاط خلوت خدمات میدهند در البرز مصباح و در تهران استاد معین قرار دارد.

قیمت های تهران و کرج برای بستن نورگیر یکسان میباشد و از نظر کیفیت کار تضمینی میباشد و از نظر نیروهای با تجربه هم اکیپ های یکسانی دارد.

 

اجرای بستن دیوار حیاط حلوت و نورگیر و پاسیو

بستن حیاط خلوت با توری انجام میشود و باید برای ماندگاری طولانی از توری گالوانیزه استفاده کنید. ابتدا توری های خردیاری شده با سیم مفتول گالوانیزه به هم بافته میشوند تا راه نفوذ در بین توری بسته شود. پس از بافتن توری از دو طرف روی نورگیر پرت میشود و راپل کاران توسط پیچ و رولپلاک قسمت کناری توری را به دیوار سیمانی متصل میکنند.

اجرا کنندگان توری باید طرف های توری را به سمت خود بکشند و بعد از صاف شدن توری به ان پیچ بزنند.

 

 

بستن و پوشاندن درز انقطاع با طناب
بستن و پوشاندن درز انقطاع با طناب

شستشوی رایگان در نورگیر قبل از بستن توری

فضله ی پرنده ها پس از مدتی بی توجهی به ورود انها باعث کثیفی پاسیو و زشت شدن محیط نورگیر خواهد شد. این فضله ها پس از مدتی کنه را به وجود می اورد که میتواند باعث دردسر زیادی شود. پس اگر پاسیو خود را میپوشانید حتما قبل از ان شستشو را انجام بدهید.

برای جلب رضایت شما عزیزان شستشوی دیوار پاسیو به دلیل پر شدن فضله رایگان اجرا میشود. شستشوی نورگیر توسط واترجت تکفاز اجرا میشود. نماشویی پاسیو توسط شرکت های کار در ارتفاع با دریافت هزینه اجرا میشود و میهن راپل این خدمت را رایگان به شما خواهد داد.

بستن دیوار نورگیر و حیاط خلوت با توری مرغی تهران کرج

یکی دیگر از انواع خدمات شرکتهای معتبر نما در سراسر کشور نصب و ایجاد توری جهت پوشاندن فضای پاسیو، حیاط خلوت، بالکن می باشد به این صورت که صاحبان ساختمانی طی تماسی با این شرکتها به علت مشکلاتی که درون ساختمان برایشان ایجاد می گردد تقاضای ایجاد راه حلی مناسب برای رفع مزاحمت های ایجاد شده ی درون ساختمان را می نمایند. این مزاحمت ها می تواند سرو صدای بال و پر پرندگان و رفت و آمد آنها به درون محوطه ی پاسیو، حیاط خلوت و حتی بالکن منازل ساختمانی باشد و همچنین لانه گذاری، انباشته شدن فزولات پرندگان داخل محوطه و حتی ورود انواع حشرات، حتی حیوانات کوچک موضعی باشد که باعث سلب آرامش اهالی ساختمان و به وجود آمدن مشکلات بسیاری برای این افراد خواهد شد.در این راستا نیروهای ماهر دوره دیده از سوی شرکتهای خدمات نما به محل گزارش شده در ابتدا برای بازدید و انجام مشاوره رایگان در جهت چاره اندیشی برای رفع مشکلات اعزام خواهند شد. در ادامه ی مطالب در این باره به توضیحات بیشتری خواهیم پرداخت.

قیمت نصب توری مرغی روی حیاط خلوت

مطلب پیشنهادی ما  متخصص اب بندی نمای ساختمان در امل و بابل و رویان و نور(سنگ سیمان)

پوشاندن پاسیو و نورگیر، حیاط خلوت با تلق

فکر نمیکنم کسی در سال 2023 با تلق پاسیو و نورگیر خود را بپوشاند چون راه نفوذ هوا و نور را میگیرد. تلق ها پس از باد ها شدید کنده میشوند و باعث خسارت به جان و مال مردم خواهد شد. برای نصب تلق باید اهن کشی اجرا شود و پس از ان تلق ها با پیچ خودکار روی نبشی ها متصل میشود که این روش اصلا توصیه نمیشود و شرکت میهن راپل هم اجرا نخواهد کرد.

 

بستن درز انقطاع عایق کاری نمای ساختمان

بستن حیاط خلوت با توری

نیروی ارتفاع کار به کمک طناب، بدون داربست پیش از بستن توری در پاسیو اقدام به انجام چه کارهایی می نمایند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کارشناس شرکت معتبر خدمات نما ابتدا باید نظری راجع به دیواره های داخلی پاسیو داشته باشد اگر دیواره های داخلی حیاط خلوت ،یا پاسیو از سنگ کار شده باشد ممکن است در اثر مرور زمان دچار ریزش یا ترک شده باشد که این ممکن است به علت عدم دقت نماکار در استفاده از مصالح مرغوب باشد که این بی کیفیتی پس از مدتی سبب ریزش سنگ ریزه از نمای ساختمان می گردد یا ممکن است در اثر مرور زمان بخاطر تاثیرات عوامل محیطی خارجی مثل سرما یا گرمای شدید، ایجاد رطوبت ،تعمیرات داخلی ساختمان و صدمه به سنگ نمای ساختمان ،زلزله ،بازسازی نما ،طوفان و..باشد. البته این نیروی ماهر پس از بررسی سنگ، کار مقاوم سازی سنگ نما برای جلوگیری از ریزش و پرتاب سنگ از نمای محوطه ی پاسیو به پایین ارتفاعات را به کمک روش پیچ و رولپلاک انجام می دهند. اما اگر سنگ دچار ترک شده باشد فقط باید تعویض شود اما اگر دچار ریزش شده باشد می توان آن را به شکل ارائه شده بالا ترمیم نمود.
پیچ و رولپلاک: شرکتهای خدمات نمای معتبر برای مقاوم و استحکام بیشتر سنگ نما در ساختمان ها و جلوگیری از ریزش و پرتاب سنگ به پایین ارتفاعات از پیچ های محکم برای پایداری و مقاومت هر چه بیشتر سنگ استفاده می نمایند. این پیچ ها گالوانیزه ی ضد زنگ هستند در مقابل رطوبت مقاوم می باشند. البته کار سوراخ کاری سنگ توسط ابزار دریل به بهترین شکل ممکن انجام می شود و سپس پیچ مورد نظر در این سوراخ قرار داده وجایگاه سنگ به نما را محکم می نماید.

مطلب پیشنهادی ما  خدمات سنگ و شیشه و سیمان و کامپوزیت نمای ساختمان در تهران کرج - شمال کشور

پوشاندن حیاط خلوت یا توری

برای بستن حیاط خلوت یا پاسیو از چه نوع توری می توان استفاده نمود؟

برای بستن حیاط خلوت یا پاسیو بهتر است از نوع توری مرغوب و با کیفیت جهت دوام بالاتر استفاده نمود. اگر از توری فرنگی چشمی 4 سانتی استفاده شود مناسبترین حالت است. زیرا نسبت به توری های چشمی کوچکتر دارای پایداری و استقامت بیشتری می باشد و از سیم مفتولی محکم گالوانیزه ساخته شده است. سیم های گالوانیزه، ضد زنگ در مقابل آب و رطوبت می باشند. همچنین این سیم های گالوانیزه در برابر شرایط بارانی، برف، سرما و گرمای شدید مقاوم هستند و از نظر وزنی سبک می باشند و از نظر هزینه یی مقرون به صرفه اقتصادی هستند.

روش اجرایی بستن پاسیو یا حیاط خلوت با توری

در بخش اجرایی گروه ارتفاع کار بدون داربست به کمک طناب محکم پس از متر زدن عرض دهانه پاسیو و ارتفاع بخشی را که قصد بستن توری را در آنجا داریم اندازه ی توری مورد احتیاج را محاسبه می نماییم. سپس با توجه به عرض پاسیو توری های مورد احتیاج را کنار یکدیگر گذاشته و در جهت بهتر مهار شدن توری ها به اندازه 2 سانت روی هم قرار می دهیم. و به کمک سیم مفتول این سیم ها را به یکدیگر می بافند تا سوراخی برای ورود هیچ پرنده ای و یا موجود دیگر به داخل نباشد.توجه کنید اگر سیم مفتول گالوانیزه نباشد پس از مدتی سیم ها دچار زنگ زدگی و از هم پاشیدگی می گردد و از هم جدا خواهند شد. این نیروی متخصص از نوع سیم مرغوب و پایدار برای ماندگاری و دوام بیشتر استفاده می نمایند. پس از بافتن توری ها بر روی هم جهت محکم کاری و باز نشدن آنها از هم عملیات پیچ و رولپلاک و واشر استفاده می نماییم.

پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما

چه نوع توری برای بستن پاسیو ،حیاط خلوت مورد استفاده قرار می گیرد؟

توری فرنگی گالوانیزه که به لانه زنبوری یا 6 ضلعی معروف است در برابر آب، رطوبت، شرایط محیطی دارای استقامت و مقاومت کافی است و از کیفیت بالایی برخوردار است این توری دارای استحکام کافی و ظاهری زیبا می باشد و البته در حصارکشی برای برج ها ،فرودگاه ها، جاده ها، بزرگراه ها ،باغچه مورد استفاده می باشد. از توری فرنگی گالوانیزه برای عایق کاری سقف سوله در زمان ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. این توری ضد آب ،دارای چشمه های متنوع ،مقاومت زیاد ،ظاهر مناسب است.

توری حصاری یا فنسی

این توری در چشمه و قطر مختلف ساخته شده است که با بافته شدن مفتول های فلزی به هم ساخته می شود اگر از نوع گالوانیزه در ساختارش استفاده شود دارای عمر طولانی خواهد بود. در نظر داشته باشید کارشناسان و مشاوران شرکتهای خدمات نما برای بستن و پوشاندن پاسیو ،حیاط خلوت، نورگیر توری فنسی را پیشنهاد نمی کنند .علت آن هزینه ی بالا، وزن زیاد، نیاز به شاسی کشی و خرید آهن است به همین علت خریدش پیشنهاد نمی شود. کاربرد و موارد استفاده ی این توری جهت حصارکشی و فنس کشی باغات، تعیین مرز زمین های کشاورزی، مراقبت از دام ها ،حفاظت از منابع آب، دکل برق، زمین های ورزشی، مراکز نظامی است.
گاهی اوقات دیوار داخلی پاسیو از سیمان است به همین علت برای حفظ ظاهر محیط داخلی پاسیو و زیباتر شدن هر چه بیشتر اقدام به رنگ آمیزی نما می کنیم. اگر دیوارنما کثیف باشد برای شست و شوی آن از دستگاه واترجت استفاده می نماییم. بعد زیر کار، آستری، رویه، رنگ آمیزی را کامل می نماییم. توجه داشته باشید اگر کثیفی روی دیوار که بر اثر مرور زمان بوده پاک نشود این جرم گرفتگی به مرور زمان باعث تخریب سنگ نما می گردد و در صورت رنگ آمیزی نما بر روی سطح نمی ماند و بر می گردد برای جلوگیری از این مشکل پیش از اجرای رنگ آمیزی تمیز و مناسب حتما عملیات تمیز کاری انجام شود. (که این کار با دستگاه واترجت انجام می شود و سطح نما شست و شو داده می گردد.)

مطلب پیشنهادی ما  اب بندی نما در اصفهان - عایق کاری نمای ساختمان در اصفهان - ضد اب سازی نما در اصفهان

قیمت راپل

قیمت خرید توری چقدر است؟

توری های مرغی و گالوانیزه هم از نظر قیمت تفاوت دارند و هم از نظر جنس که قیمت خرید انها را میگویم:

توری گالوانیزه

 • عرض 1.20   450 هزارتومان
 • عرض 1.50   550هزارتومان
 • عرض 1.80 750 هزارتومان

توری مرغی

 • توری مرغی رو اصلا قیمتش رو نپرسید چون نصب کنید باید سال بعد مجدد هزینه کنید دوباره توری را عوض کنید.

جمع بندی
ورود بسیاری از پرندگان و حیوانات به درون محوطه ی پاسیو و حیاط خلوت باعث مزاحمت و آلودگی فراوانی برای همسایگان داخل ساختمان می شود بطوری که برای جلوگیری از ورود این حیوانات تصمیماتی را شرکتهای معتبر خدمات نما گرفته اند که افراد ساختمان را از شر ورود این حیوانات به داخل حفظ می نماید و آن استفاده از توری مرغی می باشد. این توری دارای منافذ ضخیمی باشد که از ورود پرندگان و حشرات به داخل جلوگیری به عمل می آورد. کارشناسان و مشاوران شرکتهای معتبر خدمات نما پس از بازدید رایگان از محل برای پوشاندن محوطه ی حیاط خلوت با استفاده از توری ویژه و ابزار لازم اقدام می نمایند. این شرکتها دارای نیروهای آموزش دیده و با تجربه می باشندکه در کوتاهترین زمان ممکن بدون داربست و با طناب محکم کار در ارتفاع را انجام می دهند. مزیت استفاده از طناب، بدون داربست با صرفه جویی در هزینه ها، انرژی، با سرعت بالا و کیفیت مطلوب کار در بخشهای مختلف نمای ساختمانی از جمله پاسیو، حیاط خلوت، بالکن صورت می گیرد.

 

یک فکر در مورد “بستن دیوار پاسیو با توری -پوشاندن دیوار نورگیر و حیاط خلوت با توری مرغی تهران کرج

 1. آرمان حیدری

  این تورها که برای بستن سقف حیاط خلوت و پاسیو استفاده میشه معمولا چند سال دوام میارن؟ ارزش داره هزینه کنم؟

  1. modir

   توری هایی که روی دیوار پاسیو و سقف ساختمان ها نصب میشه حداقل ده سال دوام داره و به این راحتی ها نه زنگ میزنه و نه از جای خودش کنده میشه.صدرصد ارزش هزینه کردن رو داره و هیچ روشی هم مطمعا تر از توری برای دیوار حیاط خلوت مناسب نمیباشد.

 2. آیسان آذری

  سلام وقت بخیر
  به نظر شما برای بستن فضای پاسیو توری پلی اتیلنی بهتره یا توری های حصاری؟ این توری های پلی اتیلنی سبک وزن هستن اما نمیدونم مقاومتشون نسبت به توری های فنسی تا چه حده؟ ممنون میشم راهنمایم کنید🙏🏻

  1. modir

   خب مسلم هستش که برای بستن پاسیو و نورگیر باید از توری استفاده کرد. توری دوام زیادی داره و در برابر باد اصلا واکنش نشون نمیده و به راحتی ده سال عمر میکنه. پلی کربنات با وزیدن باد و تابش افتاد از بین خواهد رفت و هزینه زیادی باید پرداخت کنید. همچنین ریزش ورق پلی کربنات خطرناک است و ممکن است افراد عابر و ساختمان مجاوز را مسدوم کند.

 3. محمد براری

  بسیار توضیحات جامع و کاملی داشتید. ممنون از شما که حتی با تصویر و فیلم مراحل رو گذاشید. چرا که رو تصمیم گیری خیلی تاثیر گذاره. سپاس

  1. modir

   خب بستن درز انقطاع رو برای دریافت پایان کار الزامی هستش چون اگر درز انقطاع معلوم باشد شهر از قیافه میوفته. جدیدا ساختمان باید درز انقطاعش پوشانده بشه تا پایان کار سند رو بندن به سازنده. بعضی ها هم برای جلوگیری از ورود پرنده اینکارو انجام میدهند.

 4. SAMA

  توصیه میکنم اگر حیاط خلوت یا پاسیو ساختمانتون توسط پرندگان کثیف شده حتما قبل از نصب توری اقدام به شستشو کنید. چون پس از بستن توری پاسیو یا حیاط خلوت نمی تونید اون قسمت رو تمیز کنید و تنها راهتون این هست که دوباره توری ها باز شوند. این تجربه من بود که خواستم با شما به اشتراک بذارم.

  1. modir

   تمیز کردن پاسیو قبل از بستن پاسیو ها باید انجام شود چون فضله ها روی دروای و لبه های پنجره و ستون باقی میمانند. برای از بین بردن این کثیفی ها میتوانید از واترجت استفاده کنید که شرکت میهن راپل انهار را رایگان برای شما اجرا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430