بستن

شرکت اب بندی نمای ساختمان در ساری(عایق کاری-ضد اب سازی-جلوگیری از ورود اب)

خدمات اب بندی نما در ساری به روش راپل و با طناب بدون داربست

شهروندان ساری دیگر نگران نم و اب دادن نمای خود نباشید استوار نانو با روش راپل ساختمان شما را اب بندی میکند و دیگر نگران نفوذ اب به داخل نما نباشید.

قیمت اب بندی نما در لینک زیر

اب بندی نما با طناب

 

نما در واقع پوست ساختمان است.

میزان سطح نما در ساختمانهای مختلف متفاوت است.

برخی بناها تنها در یک جهت نما دارند و برخی سطوح آزاد و نماهای بیشتری دارند.

اما هیچ ساختمانی وجود ندارد که نما نداشته باشد.

واقعیت این است که به همان اندازه که پوست برای انسانها دارای اهمیت و بر کیفیت زندگیشان موثر است نما هم برای ساختمانها و عملکردشان مهم است.

انسانها میزان قابل توجهی از زمان و سرمایه خود در زندگی را صرف سلامت پوست خود و محفاظت از آن میکنند اما متاسفانه نمای ساختمان و اهمیت آن گاه مورد غفلت قرار میگیرد.

نمای ساختمان نه تنها در زیبایی ظاهری و جلوه بیرونی بنا دارای اهمیت بسیار است بلکه در عین حال کیفیت زندگی ساکنان در داخل ساختمان هم متأثر از وضعیت نما است.

اغراق نیست اگر گفته شود نمای ساختمان در نقش پوست دوم ساکنان بنا است و در خط مقدم متعادلسازی عوامل محیطی بیرونی قرار دارد.

در سراسر جهان به خصوص در شهرها و مناطق پر باران و مرطوب مانند ساری، آب بندی نما، عایق کاری نما و اقداماتی جهت جلوگیری از ورود آب نما به محیط داخلی ساختمان بسیار حیاتی و حائز اهمیت فراوان است.

اشتباه کم و بیش رایجی که در این حوزه وجود دارد عدم دقت در تفاوت کارکردی میان حفاظت ساختمان از سرما و گرما با حفاظت ساختمان در مقابل آب و رطوبت است.

یکی انگاشتن این دو مسئلهی متفاوت ضربه شدیدی به کیفیت زندگی ساکنان بنا و نیز عمر مفید ساختمان وارد میکند.

به بیان دیگر نه اجرای عایق حرارتی مانع ورود آب و رطوبت میشود و نه عایق رطوبتی میتواند نقش کنترلگر دمایی را برای ساختمان بازی کند.

عایق رطوبتی چنانچه از مصالح مناسب و استاندارد باشد و به درستی اجرا گردد نقش جلوگیری از ورود آب نما را به داخل ساختمان به خوبی انجام میدهد اما نمیتوان و نباید انتظار داشت نوسان دما را هم پوشش دهد.

بنابراین برای عایق کردن کامل جداره بیرونی و نمای ساختمان، عایق حرارتی و رطوبتی هر دو باید مورد توجه قرار گیرند و به درستی اجرا گردند.

مطلب پیشنهادی ما  روش های اب بندی نما در بندرعباس-اکیپ ضد اب سازی و عایق کاری نما در بندرعباس

 

آب بندی نما در ساری

ساری از جمله های شهرهای پر باران کشور است.

هم تعداد روزهای بارانی در شهر ساری قابل توجه است و هم میزان رطوبت هوا در آن در اکثر روزهای سال بالا است.

مقوله جلوگیری از ورود آب نما در ساری متأسفانه در چند دهه اخیر و به خصوص در ساخت و سازهای جدید تا حد زیادی مورد غفلت و بیتوجهی قرار گرفته است.

بخشی از این مشکل جدی ناشی از کمبود ارائه خدمات راپل در ساری بوده است.

خوشبختانه در حال حاضر خدمات حوزه راپل در ساری با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای جهانی ارائه میگردد.

عایق کاری نما در ساری نه تنها میتواند باعث طول عمر مفید نمای ساختمانهای این شهر شود بلکه قطعاً در حفاظت از سازه ساختمان و همچنین تأمین بهتر محدوده آسایش برای ساکنان ساختمانها هم نقش کلیدی بازی میکند.

محدوده آسایش بازهی مشخصی از دما و رطوبت است که برای انسان ایدهآل محسوب میشود و فراهم آوردن این محدوده آسایش در داخل ساختمان از اصلیترین و مهمترین اولویتها در معماری و ساخت و ساز در دنیای امروز است.

در صورت عدم توجه به آب بندی نما کار برای فراهم آوردن محدوده آسایش در داخل بنا سخت میگردد و نیازمند صرف بسیار بیشتر انرژی خواهد بود.

در حال حاضر با توجه به هزینهی زیاد تأمین انرژی و مسئله جهانی کمبود انرژی، باید مقوله عایق کاری نما را جدی گرفت.

در ساری و سایر شهرهای شمالی کشور آب هم به صورت بارش مستقیم باران و هم به صورت رطوبت موجود در هوا جداره بیرونی و نمای ساختمانها و بالطبع آن خود بنا را تحت تأثیر قرار میدهد.

چنانچه ضد آب سازی نما در ساری و عایق کاری نما به درستی و به طور کامل اجرا نشده باشد متریال و مصالح مورد استفاده در بدنه نما اولین قربانیان خواهند بود و با کاهش عمر مفیدشان هم نمای ساختمان به سرعت زیبایی اولیهی خود را از دست میدهد و هم هزینههای سنگین ثانویه به ساکنان ساختمان وارد خواهد شد و نارضایتی آنها را در پی خواهد داشت.

ضد آب سازی نما در ساری و سایر شهرهای شمال کشور در قرنهای قبل و با امکانات موجود آن زمان و روشهای سنتی آن روزگاران رایج بوده است.

مطلب پیشنهادی ما  اجرای عایق بندی نما در بابل اب بندی و ضد اب سازی کردن نمای ساختمان در بابل

اما متأسفانه در چند دهه اخیر و استفاده از روشهای ساخت جدید و بهره از متریالهای مدرن این مقوله مهم آنچنان که باید و شاید مورد توجه سازندگان ساختمان قرار نداشته است.

امروزه اما ارائه خدمات گوناگون راپل و حفاظت از نما و جلوگیری از ورود آب نما در ساری این امکان و فرصت را فراهم کرده که سازندگان بنا و ساکنان ساختمانها با هزینهای منطقی بتوانند آب بندی نما و عایق کاری نما در ساری را انجام دهند.

 

منظور از راپل و خدمات راپل در ساری

راپل (Rappel) اصطلاحاً به مفهوم فرود از یک بلندی (ساختمان، صخره و…) با کمک طناب مخصوص است.

در بحث تخصصیتر فرآیند پایین آمدن از ارتفاع و انجام کار با وسایل و تجهیزات تخصصی در بلندی را راپل میگویند.

امکان کسب اطمینان از امنیت و ایمنی در طی انجام کار و پایین بودن ریسک و خطر وقوع حادثه باعث شده تا در سالهای اخیر راپل بیشتر از روشها و تکنیکهای دیگر از جمله استفاده از داربست در صنعت ساختمان مورد توجه و استقبال قرار گیرد و استفاده شود.

راپل بر خلاف داربست امکان دسترسی سریع و دقیق به تمام نقاط نمای ساختمان را فراهم میآورد و تسلط بیشتری برای افراد مشغول کار ایجاد میکند.

علاوه بر این یک مزیت بسیار مهم دیگر راپل این است که به سازه و نیز متریال و مصالح استفاده شده در نما، هیچ فشار و خدشهای وارد نمیکند و آسیب نمیزند.

از لحاظ قیمت و بودجه مورد نیاز هم باید گفت که راپل از جمله به صرفهترین روشهای موجود در صنعت ساختمان برای انجام مطمئن عایق کاری نما، ضد آب سازی نما و سایر عملیات روی نمای ساختمان است.

بازدهی و مزایای راپل وقتی نمود بیشتری مییابد که کار توسط افراد متخصص و با تجربه صورت گیرد و حتماً از ابزار و تجهیزات استاندارد و باکیفیت استفاده گردد.

در کار راپل مهمترین فاکتور تجربه نیروی کار است.

تجربه نیروی کار راپل، دقت و سرعت کار را به شکل چشمگیری بالا میبرد و امکان تحقق کامل خواستههای کارفرما را فراهم میآورد.

برای کار راپل اقلام و ابزار گوناگونی لازم است.

اصلیترین و حساسترین ابزار مورد استفاده در کار راپل طناب است.

طنابی مخصوص که قطر استاندارد و جنس مشخص و خاصی دارد و به صورت خاص برای این کار تولید گردیده است.

مطلب پیشنهادی ما  اب بندی نما ساختمان در مازندران با قیمت ارزان و مواد نانو خارجی

کار راپل در ساری به علت شرایط جوی خاص این شهر از حساسیتها و در عین حال مزایای بیشتری برخوردار است و این موضوع فرصت بینظیری را برای سازندگان بنا و کارفرمایان فراهم میآورد.

راپل در صنعت ساختمان در انجام طیف گستردهای از خدمات میتواند مورد استفاده قرار گیرد که مهمترین آنها عبارتند از: آب بندی نما در ساری، خدمات تمیز کردن و شست و سوی نما، ضد آب سازی نما، تعویض و تعمیر متریال نما، عایق کاری نما، نصب تابلو و بنر روی جداره بنا، رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان و … .

اهمیت عایق کاری رطوبتی نما در ساری

در شهر ساری و سایر شهرها و مناطق مرطوب شمال کشور اجرای عایق رطوبتی در نمای ساختمانها و جداره بیرونی بناها لازم و ضروری است و عدم اجرای آن قابل تصور و قابل قبول نیست.

ضرورت عایق کاری نما هم از جهت حفاظت خود ساختمان و سازه آن در مقابل رطوبت است و هم از جهت در امان ماندن ساکنان بنا از رطویت زیاد و جلوگیری از مختل شدن زندگی روزمره ساکنان ساختمان به علت رطوبت بیش از حد.

یک نکته بسیار مهم و حیاتی در مورد عایق کاری نما در ساری و شهرهایی با وضعیت مشابه که اغلب مورد غفلت قرار میگیرد این است که عایق کاری نما در عین حالی که از ورود آب به ساختمان جلوگیری میکند نباید به هیچ عنوان امکان تنفس ساختمان را از بین ببرد.

اگر به این موضوع دقت نشود و عایق کاری نما به شکلی حرفهای صورت نگیرد و در نتیجه امکان تنفس جداره های بنا از بین برود از یک سو عمر مفید ساختمان و به خصوص بخشهای نازککاری به شدت کاهش یابد و از سوی دیگر زمینه را برای ایجاد یک بخش نم دائمی در بدنه فراهم میکند که بسیار نامطلوب و در دراز مدت خطرناک است.

راه حل اساسی برای این مشکل استفاده از مواد و متریالی برای نماسازی و عایق کاری نما است که قابلیت تنفس داشته باشد تا بخارات داخل بدنه ساختمان را به محیط بیرون عبور دهد.

اجرای عایق رطوبتی بدون توجه به امکان تنفس ساختمان، چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت مشکلات زیادی را به وجود میآورد و به خصوص کیفیت زندگی ساکنان را کاهش میدهد و زمینه را برای بروز انواع بیماریها ایجاد میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430