بستن

شیشه پاک کن در ارتفاع، چگونه شیشه های دور از دسترس را تمیز کنیم

شیشه پاک کن ساختمان

در این مطلب قصد داریم تا شما را با شیشه پاک کن ساختمان آشنا کنیم. امروزه شرکت‌های مختلفی وجود دارند که در زمینه نظافت مشغول به فعالیت هستند. این شرکت‌ها ارائه‌دهنده خدمات گوناگونی هستند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به پاک کردن شیشه در ارتفاعات اشاره داشته باشیم. بدین منظور شرکت‌ها از افراد حرفه‌ای در این زمینه بهره می‌برند تا علاوه بر ارائه یک کار باکیفیت، بتوانند به درستی ایمنی خود را تامین کنند. میهن راپل متخصص خدمات شیشه پاک کنی روی ارتفاع ساختمان ها میباشد که با هزینه کمی این خدمات را انجام میدهد.

شاید این سوال همواره برای شما مطرح بوده است که شیشه‌های آسمان‌خراش‌ها به چه شکلی تمیز می‌شوند؟

آیا ایمنی افراد شیشه پاک کن به صورت کامل تامین می‌شود یا خیر؟ شیشه‌های دور از دسترس به چه صورت تمیز می‌شوند؟ اگر به دنبال پیدا کردن جواب این سوالات هستید، دنبال کردن ادامه مطلب می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد؛ از این رو تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

شیشه پاک کن در ارتفاع

شیشه پاک کن ساختمان با چه روش‌هایی کار شستشو را انجام می‌دهد؟
روش‌های مختلفی وجود دارند که شیشه پاک کن ساختمان با کمک آن‌ها می‌تواند فرایند شستشو را به انجام برساند.

اگر بخواهیم به معرفی متداول‌ترین روش‌ها بپردازیم، باید از سه گزینه زیر یاد کنیم:
شستشوی شیشه با کمک طناب
شستشوی شیشه با کمک داربست
شستشوی شیشه با کمک بالابر
هر کدام از این روش‌ها دارای اصول خاصی هستند که باید نسبت به آن‌ها توجه ویژه‌ای را داشته باشید. در ادامه به معرفی هر کدام از این روش‌ها خواهیم پرداخت؛ پس در ادامه ما را همراهی کنید.

شستشوی شیشه با کمک طناب

اولین روشی که قصد معرفی آن را داریم، نظافت نما با طناب و بدون داربست است. زمانی از این روش استفاده می‌شود که ارتفاع ساختمان‌ها بسیار بلند باشد. به دلیل ارتفاع بالایی که در این ساختمان‌ها به چشم می‌خورد، نمی‌توان از داربست کرد. تنها تکنیکی که در ساختمان‌های بلند می‌توان از آن بهره برد، استفاده از راپل یا طناب است. فردی که با کمک طناب مشغول شستشو است، باید تمرکز زیادی را داشته باشد. این تمرکز باید به گونه‌ای باشد که از افزایش فشار آب جلوگیری کند. شستشوی شیشه‌ها به صورت دستی و با کمک تجهیزاتی همچون تی به انجام می‌رسد. استفاده از این روش نسبت به روش داربست مزایای بیشتری را دارد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به هزینه کمتر و ایمنی بیشتر اشاره کرد.

شیشه پاک کن در ارتفاع
شستشوی شیشه با کمک داربست

دومین روشی که شیشه پاک کن ساختمان می‌تواند از آن استفاده کند، داربست است. بسیاری از شرکت‌های نظافتی، دیگر از این روش استفاده نمی‌کنند. در واقع می‌توانیم اینطور بیان کنیم که شستشوی شیشه با کمک داربست تقریبا منسوخ‌ شده است و شرکت‌ها روش‌های دیگر را در اولویت قرار می‌دهند. همچنین لازم به ذکر است که داربست تنها به ساختمان‌های 5 طبقه جواب می‌دهد و اگر تعداد طبقات از این عدد فراتر برود، باید به فکر استفاده از روش‌های دیگر بود. از آنجایی که در این روش نیاز است تا میله‌های آهنی حمل شوند، علاوه بر اینکه دردسرهای زیادی را با خود به همراه دارد، بلکه هزینه‌های زیادی را نیز ممکن است از خود بر جای بگذارد؛ پس نتیجه می‌گیریم که چندان مقرون به صرفه نبوده و بهتر است از روش‌های دیگر بهره برد.

 

شستشوی شیشه با کمک بالابر

سومین و آخرین روشی که شیشه پاک کن ساختمان می‌تواند از آن استفاده کند، بالابر یا کلایمر است. زمانی که عرض خیابان کم باشد و همچنین نیاز باشد تا تیم‌های اجرایی با سرعت بسیار بالایی فعالیت‌های خود را انجام دهند، از این روش بهره برده می‌شود. همچنین یکی از بهترین روش‌ها برای نظافت ساختمان‌های بلند و آسمان‌خراش‌ها استفاده از بالابر است. کلایمرها در دسته بالابرهای برقی قرار می‌گیرند و انجام بسیاری از کارها را راحت‌تر کرده‌اند. این کلایمرها در هر جایی که نیاز باشد توقف کرده و سپس می‌توانند فرایند شستشو را دوباره ادامه دهند. استفاده از این روش باعث خواهد شد تا شما بتوانید وسایل بیشتری را با خود حمل کنید. لازم به ذکر است امنیت با کمک این روش در مقایسه با طناب و داربست بسیار بیشتر است و باید در اولویت قرار بگیرد.

مطلب پیشنهادی ما  ترمیم دیوار سیمان سیاه و سفید با طناب بدون داربست در تهران و کرج رفع ترک سیمانی

اب بندی نمای ساختمان

چگونه شیشه های دور از دسترس را تمیز کنیم؟

از دیگر سوالاتی که ممکن است در رابطه با این موضوع مطرح شود این بوده که چگونه شیشه های دور از دسترس را تمیز کنیم؟ هنگامی که پنجره‌ها کثیف می‌شوند، علاوه بر اینکه باعث تابش سخت نور خورشید به داخل محوطه می‌شوند، بلکه نمای زشتی را نیز به ساختمان می‌بخشند؛ از این رو فرقی ندارد که پنجره‌ها در دسترس قرار دارند یا خیر. روش‌هایی وجود دارند که با کمک آن‌ها می‌توان شیشه‌هایی که دسترسی به آن‌ها سخت است را پاک کرد. در ادامه به بررسی چند مورد از مهم‌ترین و برترین این روش‌ها و راهکارها خواهیم پرداخت؛ پس در ادامه ما را همراهی کنید.

پاک‌کننده پنجره مغناطیسی

اولین روشی که شیشه پاک کن ساختمان می‌تواند از آن برای شستشوی شیشه‌های دور از دسترس بهره ببرد، پاک‌کننده مغناطیسی است. برخلاف نامی که این نوع پاک‌کننده‌ها دارند، دارای امواج مغناطیسی نیستند. این‌ها صرفا در بین ابزارهایی جای می‌گیرند که خاصیت آهنربایی آن‌ها بسیار بالا است و قابلیت چسبیدن به شیشه‌ها را دارند. یک طرف این پاک‌کننده‌ها به سطح بیرونی و طرف دیگر به سطح خارجی می‌چسبند. محفظه‌ای که این آهنرباها در آن قرار دارند، پنبه یا ابر است؛ از این رو در هنگام تمیز کردن هیچگونه آسیبی را به شیشه نمی‌رسانند.

تی‌های دسته بلند U شکل

روش دیگری که شیشه پاک کن ساختمان می‌تواند از آن بهره ببرد، تی‌های دسته بلندی هستند که شکل U دارند. در واقع استفاده از این تی‌ها به شما این قابلیت را می‌دهند تا بتوانید شیشه‌های دور از دسترس را به خوبی تمیز کنید. قسمت ابتدایی این تی‌ها تشکیل‌شده از دستمال و اسفنج پاک‌کننده است. دسته آن نیز طبیعتا باید در دست ما قرار بگیرد. با کمک این تی‌ها افراد خانه‌دار نیز می‌توانند به راحتی بدون اینکه مجبور باشند به بیرون بروند، شیشه‌ها را پاک کنند. یک نکته مهم شستشو که باید با شما به اشتراک بگذاریم این بوده که بهتر است تا دستمالی که به تی متصل است را به مواد شوینده آغشته کنید و بعد از اینکه کار شستشوی شیشه را به اتمام رساندید، برای خشک کردن از یک دستمال استفاده کنید تا جای هیچگونه لکی باقی نماند.

استفاده از تی‌های اتوماتیک یا ربات پاک‌کننده

شیشه پاک کن در ارتفاع می‌تواند از تی‌های اتوماتیک نیز بهره ببرد. این تی‌ها تحت عنوان ربات پاک‌کننده نیز خوانده می‌شوند. اختراع این تی‌ها به سال 2013 بر می‌گردد و کشور سازنده آن نیز آمریکا بوده است. با کمک این ربات‌ها می‌توان حتی شیشه‌هایی که در طبقه صدم یک ساختمان قرار دارند را نیز پاک کرد؛ بدون اینکه مشکلی ایجاد شود. مکش این دستگاه‌ها بسیار قوی بوده و با موتور پنکه تجهیز شده‌اند. این مکش به حدی قوی بوده که به شیشه چسبیده و به راحتی از آن جدا نمی‌شود. این دستگاه‌ها در جهات بالا و پایین به حرکت در می‌آیند و از این طریق شیشه‌ها را تمیز می‌کنند.

سوالی که در این زمینه برای افراد مطرح می‌شود، طرز کار با آن است.

برای کار با این دستگاه، شیشه پاک کن ساختمان با چیز پیچیده‌ای روبه‌رو نخواهد بود. فرد باید غلاف و همچنین مهار ایمنی این دستگاه را به شیشه نصب کند. این کار باعث خواهد شد تا در هنگام سقوط، از افتادن آن بر روی زمین، نهایت جلوگیری را به عمل بیاورد. نکته بسیار مهمی که در رابطه با این دستگاه‌ها وجود دارد این بوده که به هیچ عنوان آن را با انواع مختلف مواد شوینده خیس نکنید. این دستگاه‌ها همراه با خود پدهای مخصوصی را دارند. زمانی که قصد تمیز کردن شیشه‌ها را دارید، باید این پدها را آماده و به دستگاه متصل کنید. این بخش بر روی قسمت خارجی شیشه قرار گرفته می‌شود. بعد از اینکه آن را بر روی قسمت خارجی قرار دادید، نیاز است تا بر روی دکمه استارت فشار دهید. با این کار به مرور زمان دستگاه به شیشه متصل می‌شود و از این رو شما می‌توانید نسبت به جدا کردن آن اقدام کنید. نتیجه برق افتادن شیشه‌ها خواهد بود.

مطلب پیشنهادی ما  عایق کاری نمای ویلا در شمال و مازندران و گیلان

تی‌های تاشو؛ گزینه‌ای دیگر برای شیشه پاک کن ساختمان

اگر بخواهیم به یکی از رایج‌ترین روش‌های شستشوی پنجره‌های دور از دسترس اشاره کنیم، باید تی‌های تاشو را نام ببریم. این دسته از تی‌ها نیز تشکیل‌شده از یک دسته بلند هستند. همچنین یک قسمت پاک‌کننده نیز دارند که اسفنج نامیده می‌شود. این اسفنج‌ها چند سانتی‌متر جلوتر از دسته تی قرار می‌گیرند. این تی‌ها از وزن سبکی برخوردار هستند. همچنین قسمت اسفنج آن به راحتی به شیشه می‌چسبد و از این طریق می‌توانید فرایند تمیز کردن را به خوبی به انجام برسانید.

بندکشی سنگ نما

هزینه شستشوی شیشه‌ها و دستمزد شیشه پاک کن ساختمان

از جمله سوالات اساسی که در رابطه با این موضوع مطرح می‌شود، هزینه شستشوی شیشه‌ها به همراه دستمزد شیشه پاک کن ساختمان است. ارتفاع ساختمان‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. همین موضوع باعث می‌شود تا کارفرما با توجه به شرایط موجود، راهکار متفاوتی را در نظر بگیرد. از این رو می‌توانیم اینطور بیان کنیم که یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت، راهکار مورد استفاده است. در کنار این مورد، پارامترهای گوناگون دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند تاثیرگذاری خود را اعمال کنند.

از جمله این پارامترها می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:
میزان ارتفاعی که نمای ساختمان دارد.
اگر لزوم به بستن داربست وجود داشته باشد، هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کنند.
در دسترس بودن امکانات مختلف همچون برق و آب
میزانی کثیفی که شیشه‌ها دارند.

شرکت نظافتی

گزینه‌هایی که ذکر کردیم در بین مهم‌ترین متغیرهای تاثیرگذار جای داده می‌شوند. لازم به ذکر است یکی از برترین شرکت‌ها در این زمینه شرکت پیچ و رولپلاک نما جهان فرود است. این مجموعه با استخدام شیشه پاک کن برج، توانسته برترین خدمات را ارائه دهد. تمامی نیروها از مهارت بالایی بهره‌مند بوده و می‌توانند به خوبی کار درخواستی شما را به پایان برسانند. پس برای بهره‌مندی از این نیروها کافی است با کارشناسانی که در این مجموعه فعال هستند، تماس برقرار کنید.

نکته مهم درباره تمیز کردن شیشه ساختمان‌ها

زمانی که شیشه پاک کن ساختمان قصد تمیز کردن شیشه‌ها را دارد، باید سوالات مختلفی را جویا شود و به نکات مهمی توجه داشته باشد. به عنوان مثال باید از مشتری پرسیده شود که آیا شیشه‌ها آب‌بندی شده‌اند یا خیر؟ در صورتی که پاسخ منفی باشد، باید بدانید که ممکن است با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم کنید. این مشکلات در نهایت منجر به خسارات مالی می‌شوند. زمانی که شیشه‌ها آب‌بندی شده باشند، در آن صورت نیروها می‌توانند به راحتی و با کمک دستگاه واتر جت شیشه‌ها را مورد شستشو قرار دهند؛ در غیر این صورت زمانی که آب با فشار بالایی باز می‌شود، به شیشه‌ها فشار وارد کرده و در این شرایط نه تنها فرایند نظافتی صورت نگرفته، بلکه خسارات زیادی نیز به بار آمده‌اند. پس این نکته مهم را همواره به یاد بسپارید.
آب‌بندی شیشه‌ها همراه با خود مزایای بسیار زیادی را دارد. به عنوان مثال جلوی شکاف‌ها و درزهای پنجره‌ را می‌گیرد. از این طریق دیگر آبی به درون ساختمان نفوذ نخواهد کرد. در صورتی که آب به درون ساختمان نفوذ کند، دیوارهای داخلی دچار نم‌زدگی می‌شوند و به مرور شاهد تخریب خواهید بود. پس ضروری است که نیروها حتما این سوال را جویا شوند.

 

استفاده از دستگاه واتر جت توسط شیشه پاک کن ساختمان

شیشه پاک کن ساختمان می‌تواند از دستگاه واتر جت به منظور شستشوی شیشه‌ها بهره ببرد. استفاده از این دستگاه‌ها مزایای گوناگونی را با خود به همراه دارد. به عنوان مثال این دستگاه‌ها بسیار پرفشار هستند و می‌توانند در زمینه مصرف آب منجر به صرفه‌جویی شوند. در صورتی که نیروی شیشه پاک کن در ارتفاع دارای مهارت کافی باشد، در آن صورت فرایند تمیز کردن با کیفیت بسیار بالایی انجام خواهد شد.

مطلب پیشنهادی ما  نقاشی نما و رنگ امیزی نمای ساختمان در مازندران(شمال)

 

لوازمی که برای نماشویی شیشه‌ها مورد نیاز هستند

شیشه پاک کن ساختمان ممکن است به لوازم گوناگونی نیاز داشته باشد. علاوه بر این هر فردی که قصد تمیز کردن شیشه‌ها را دارد، نیازمند ابزارهای خاصی است. در یک نگاه کلی از مهم‌ترین این ابزارها می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:
کرباس: اولین موردی که می‌توانیم نام ببریم، کرباس است. کرباس نوعی پارچه بوده و از بافت درشت تشکیل شده است. همچنین حالت نسبتا نرمی دارد. این پارچه می‌تواند از جنس‌هایی همچون پنبه، کتان یا کنف باشد.

ابر خیس و تی لاستیکی: برای استفاده از ابر خیس نیاز است تا آن را درون محلول رقیق آب و شوینده به خوبی بخوابانید. این مواد شوینده می‌توانند ترکیبی از صابون، مایع ظرفشویی، تری سدیم فسفات و نمک باشند.

برس پاشش آب خالص: این برس می‌تواند آب خالص را بدون هیچ ترکیب دیگری بر روی شیشه بپاشد و از این طریق باعث از بین رفتن گرد و غبار شود.

 

نکات ایمنی برای تمیز کردن شیشه‌ها

فرقی ندارد شیشه پاک کن ساختمان هستید یا یک فرد غیر عادی. در هر صورت نیاز است تا برای تمیز کردن شیشه‌ها یک سری از نکات ایمنی را رعایت کنید. هر کدام از این نکات بسیار حائز اهمیت بوده و نباید نسبت به آن‌ها بی‌توجه باشید.

از جمله این نکات می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:
فرقی نمی‌کند در چه مکانی در حال تمیز کردن شیشه‌ها هستید؛ حتما از دستکش بهره ببرید.
اگر از بخار مواد استفاده می‌کنید، بهره بردن از ماسک فراموش نشود.
زمانی که آفتاب در حال تابیدن به شیشه است، به هیچ عنوان نسبت به تمیز کردن اقدام نکنید؛ چرا که در این شرایط مواد به سرعت خشک شده و نتیجه آن خط افتادن بر روی شیشه است.
در صورتی که از روزنامه به همراه مواد شوینده مناسب استفاده کنید، می‌توانید شاهد برق افتادن شیشه‌ها باشید.
برای اینکه سطح بیرونی شیشه‌ها را به خوبی تمیز کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم از مواد شوینده قوی‌تر بهره ببرید؛ چرا که سطح بیرونی بسیار بیشتر در معرض انواع آلودگی‌ها قرار می‌گیرد.
یکی از نکات مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این بوده که هرگز به صورت خودسرانه مواد شوینده را با یکدیگر مخلوط نکنید. تنها زمانی برای این کار اقدام کنید که دستورالعمل داشته باشید.
تا حد امکان سعی کنید در فضاهایی مشغول به کار شوید که هوای آزاد در آنجا جریان داشته باشد.

سخن آخر درباره شیشه پاک کن ساختمان

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با شیشه پاک کن ساختمان آشنا کنیم. یکی از سخت‌ترین کارهایی که در هنگام نظافت با آن روبه‌رو می‌شوید، نظافت و تمیز کردن شیشه‌ها است. هر کاری اصول و قاعده خاص خود را داشته و تمیز کردن شیشه‌ها در ارتفاع نیز از این قاعده مستثنی نیست. افرادی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند، باید از مهارت بالایی برخوردار بوده و بتوانند ایمنی خودشان را حفظ کنند. روش‌های مختلفی برای شستن شیشه‌ها در ارتفاعات بالا وجود دارند که هر کدام از آن‌ها توانسته‌اند مزایا، امتیازات و معایب خاص خودشان را داشته باشند؛ از این رو قبل از هر چیزی باید این روش‌ها را بررسی کنید و اطلاعات لازم را درباره هر کدام به دست بیاورید.

در این مطلب سه روش متداول را برای شما نام بردیم و به مقایسه کلی آن‌ها پرداختیم. همچنین شیشه پاک کن ساختمان می‌تواند از ابزارهای مختلفی بدین منظور بهره ببرد. این ابزارها نیز کارکرد متفاوتی دارند و به معرفی چند نمونه از آن‌ها پرداختیم. بحث هزینه و دستمزد نیز بسیار حائز اهمیت بوده و عوامل مختلفی بر روی این موضوع تاثیرگذار هستند. در این مقاله سعی کردیم مهم‌ترین متغیرهای تاثیرگذار را برای شما نام ببریم و همچنین به بررسی نکاتی بپردازیم که نیاز است در حین تمیز کردن شیشه‌ها آن‌ها را مورد توجه قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430