بستن

عایق کاری دیوار خارجی نمای ساختمان در تهران و کرج(ارزان)

عایق نمای خارجی ساختمان

عایق نمای خارجی ساختمان جهت بستن راه نفوذ اب و دمای هوا به داخل ساختمان اجرا میشوند. عایق های نفوذ اب پلیمری و بیرنگ هستند و عایق های حرارتی به صورت رنگی و دو جزعی اجرا میشوند. عایق نمای ساختمان باید با طناب اجرا شود چون هم هزینه کمی دارد و هم عایق کاری به صورت اصولی اجرا میشود.

عایق نمای خارجی ساختمان باید در برابر نور خورشید و سرما و گرمای شدید مقاوم باشد. طرز انجام عایق کاری نمای ساختمان اصولی باشد تا ماندگاری مواد روی سطح مورد نظر بالا برود.

عایق نمای خارجی ساختمان با راپل
عایق نمای خارجی ساختمان با راپل

طرز اجرای عایق نمای خارجی ساختمان – رطوبتی

عایق خارجی نمای ساختمان روی سطح خاکی و کثیف چسبندگی ندارند و روی سطح خیس هم نمیچسبند. پس ابتدا سطح مورد نظر با اب یا دستگاه واترجت شسته میشود و میگذاریم تا کامل خشک و اماده اجرای عایق شود.

برای عایق نمای خارجی از جنس سنگ در بیشتر اوقات با قلمو کوچک بندکشی اجرا میشود و در بعضی اوقات هم با دستور کارفرما روی تمام سطح سنگ هم مواد عایق زده میشود که تاثیر انچنان زیادی نخواهد داشت چون اب در 90 درصد ساختمان ها از بند نفوذ میکند.

برای عایق دیوار سیمانی خارجی ساختمان هم ابتدا ترک ها با بتونه ساخته شده گرفته میشود و در مرحله بعد روی کل قسمت سیمانی با قلمو بزرگ عایق را میمالیم.

طرز اجرای عایق نمای خارجی ساختمان – حرارتی

برای عایق حرارتی نمای خارجی که 90 درصد سیمانی میباشند از ایزوگام و پشم سنگ استفاده خواهد شد. برای جلوگیری از حرارت از یک عایقی باید استفاده کنید که راه کامل نفوذ گرما و سرما را ببندد و ان هم ایزوگام است.

روش دیگری هم وجود دارد که به وسیله پشم شیشه و سنگ های ریز اجرا میشود و برای فصل تابستان گرمای زیادی تولید میکند که مناسب مناطق سردسیر است.

قیمت عایق دیوار خارجی ساختمان

عایق نمای خارجی سنگی به صورت متری از 50 تا 90 هزارتومان قیمت داده میشود و به صورت کنترات از3 میلیون شروع میشود.

قیمت عایق کاری دیوار سیمانی از متری 40 تا 80 هزارتومان قیمت داده میشود و برای کارهای زیر 100 متر به صورت کنترات از 4 میلیون اغاز میشود.

 

عایق کاری دیوار خارجی ساختمان

نمای هر ساختمانی علاوه بر ظاهر زیبا و دلچسب برای ساختمان، بنا را در برابر عوامل خارجی مختلف مانند: باران، برف، طوفان، زلزله، آلودگی، سر و صدا حفظ می نماید. درهمه ی کشورهای مختلف نمای ساختمانی با مواد و مصالح گوناگونی ساخته می شود. هر شهری با توجه به شرایط اقلیم آب و هوایی با مصالح و مواد مختص آن شهر به گونه ای ساخته می شود تا بنا در برابر شرایط جوی آن منطقه حفظ گردد. اگر نمای ساختمانی با دقت و اصولی ساخته شده باشد و برای ساخت آن از مواد مرغوب و مصالح با کیفیت استفاده شود در آینده کمتر با مشکل روبرو خواهیم شد. نمای هر ساختمانی هویت اصلی آن ساختمان است و دور از انتظار نیست که مشتری برای خرید ملک همه ی موارد از جمله به شکل محکم ساخته شدن نما و این که برای آببندی و عایق کاری نما از چه نوع موادی استفاده می شود توجه داشته باشد در ادامه ی مطالب در این باره به توضیح بیشتری خواهیم پرداخت.

عایق نما
عایق نما

نانو عایق های رطوبتی

از این نوع مواد برای ضد آب سازی بدون تغییر رنگ مصالح استفاده می شود. برای پیشگیری از ایجاد شوره، اثر آلودگی بد محیطی بر روی سطوح مصالح و عدم رنگ پریدگی و کمرنگ شدن آجرها در سطح نما و جلوگیری از ورود نم و رطوبت به مصالح ساختمانی از این نوع عایق استفاده می شود.

نحوه ی اجرای عایق رطوبتی بر سطوح خارجی نمای ساختمان به چه شکلی می باشد؟

به علت نحوه ی آسان استفاده از مواد نانو برای عایق کاری و آب بندی نما، در نتیجه هزینه ی تمام شده برای به کارگیری این مواد بسیار کم ومقرون به صرفه ی اقتصادی است. درضمن برای عایق نمای خارجی ساختمان استفاده از تیم متخصص بدون داربست و با طناب یکی از موارد بسیار با اهمیت است. زیرا استفاده از افراد ناوارد که توانایی انجام کار را ندارند و دارای تخصص ویژه نیستند باعث تخریب بیشتر نمای ساختمان و ضرر مالی به صاحبان ساختمانی خواهند شد. به کار بردن مواد نانو کالیمورا برای آب بندی و عایق کاری بر روی انواع سطوح چوبی، سنگی، گچی، آجری بسیار مناسب و دارای قابلیت اجرا می باشد.
نکته: هر ساختمانی که برای عایق کاری انتخاب می شود باید از طریق مرجعی معتبر مانند کارشناس یک شرکت معتبر خدمات نما در جهت اجرای صحیح مورد تایید قرار گیرد و سپس مراحل اجرا اعمال گردد.

 

عایق کاری دیوارهای خارجی با عایق حرارتی پشم سنگ

این نوع عایق بسیار مناسب برای پوشش دیوارهای خارجی ساختمان است تا از ورود گرمای زیاد فصل تابستان به درون ساختمان و خروج گرما از داخل ساختمان در فصل زمستان جلوگیری نماید. اما بعد از قرار دادن لایه ای از عایق های حرارتی پشم سنگ بر روی نما، لایه انتهایی باید سیمان، تخته تزیینی، آجر ورقه ای، کاشی باشد. گاهی وجود چنین نماهایی یک مزیت بسیار بزرگ محسوب خواهد شد.

 

عایق کاری دیوارهای خارجی ساختمان با 2 روش انجام می شود:

1_عایق کاری با سازه
در این نوع شکل عایق کاری، به علت سخت نبودن عایق حرارتی، از قاب بندی چوبی و یا فلزی استفاده می شود و عایق حرارتی در فضای خالی بین قاب ها قرار می گیرد و لایه نمای پایانی بر روی سازه نصب می گردد.

 

عایق کاری بدون سازه

بعضی از عایق های حرارتی مانند پشم سنگ تخته ای ،پشم سنگ پتویی چون منعطف نیستند می توان نمای پایانی را به طور مستقیم بر روی آن ها اجرا نمود و احتیاجی به سازه کمکی ندارند. استفاده از عایق پشم سنگ، مزیت مهمی در جلوگیری از هدر رفتن حرارت دارد، ضدحریق بودن ،جلوگیری از ورود صدا از بیرون به داخل ساختمان ،طول عمر بسیار زیاد و پایدار و ..از جمله مزایای استفاده از این نوع عایق است.

نکته: در قدیم برای انجام عایق کاری سطوح خارجی نمای ساختمانی از داربست استفاده می کردند .استفاده از داربست معایب زیادی دارد و هزینه ی نصب مجدد داربست و یا جمع کردن آن بسیار بالا می باشد. علاوه بر آن هیچ گونه امنیتی برای کارگر وجود ندارد و کارها با سرعت کم و زمان بالا انجام می شود. خوشبختانه با پیشرفت هایی که در زمینه ی تکنولوژی و افزایش تقاضاها در بیشتر شهرهای کشور از جمله شهرهای بزرگ و پر ترافیک صورت گرفته ،باعث شده تا استفاده از سیستم بدون داربست جایگزین مناسبی برای سیستم های قدیمی داربست باشد.
مزیت های بسیاری برای استفاده از طناب، بدون داربست وجود دارد که باعث شده شرکتهای بسیاری آن را جایگزین برتر نسبت به استفاده از داربست بدانند. صرفه جویی در هزینه ها، سرعت قابل ملاحظه در انجام کارها در ارتفاع ،کیفیت بی نظیر، امنیت شغلی برای کارگر و اطمینان بالا برای انجام دادن صحیح کارها در ارتفاع برای کارگران و از همه مهمتر استفاده از این روش باعث شده به اقتصاد کمک بسزایی داشته باشد.
نکته: در بعضی از اماکن و ساختمان ها امکان نصب داربست وجود ندارد بنابراین استفاده از طناب ،بهترین راه کار پیشنهادی شرکتهای معتبر خدمات نما می باشد.

 

عایق های معدنی

عایق های معدنی نوع قدیمی عایق نما هستند که شامل پشم شیشه، پشم سنگ و پشم سرباره می باشند. این نوع عایق ها از نظر استقامت و تحمل دمایی زیادی در مقابل حرارت هستند و بین 400تا 700درجه سانتی گراد مقاومت نشان می دهند. این مدل از عایق ها علاوه بر مصون نگه داشتن بنا از رطوبت و هدر رفتن انرژی، آن را در مقابل آتش سوزی نیز ایمن می سازند.

 

مزایای استفاده از عایق های رطوبتی بر روی نمای ساختمانی چیست؟

مزیت استفاده از انواع عایق رطوبتی این است که باعث می شود نمای ساختمانی خیلی زود پیر و فرسوده و کهنه نشود و از بین نرود. زیرا با اجرای دقیق عایق رطوبتی بر روی نمای ساختمانی، زمینه ی ورود آب و رطوبت به درون ساختمان و نما گرفته می شود و مانع از نفوذ این عوامل خارجی دردسرساز به نمای ساختمان و درون آن خواهد شد. البته تیم ارتفاع کار آموزش دیده از سوی شرکت درباره ی نحوه صحیح استفاده از انواع عایق برای انواع مصالح نما تربیت می شوند و در مواقع نیاز به محل مورد نظر با تجهیزات استاندارد اعزام می گردند.

 

مزایای عایق رطوبتی سنگ نما به شکل پلیمری

1_استفاده از این نوع عایق با طناب در ارتفاع معین به محیط زیست ضرر نخواهد رساند.
2_بنای ساختمان این امکان را دارد تا به طور دقیق گردش هوا در آن جریان پیدا نماید. در اصل به آسانی تنفس نماید.
3_استفاده از عایق رطوبتی نوعی چسبندگی خاص برای سنگ ایجاد خواهد نمود.
4_استفاده از عایق رطوبتی به علت خاصیت انعطاف پذیری باعث شده در سنگ نمای ساختمانی و دیوار خارجی ترکی ایجاد نکند.
5_استفاده از عایق رطوبتی باعث می شود نمای ساختمان و بافت شهر بسیار پاک و تمیز جلوه داده شود.همچنین دفع آب بر روی نما از مهمترین ویژگی این نوع عایق خواهد بود.
6_استفاده از عایق های رطوبتی برای مناطقی مانند شمال کشور به علت خاصیت ضد خزه و جلبک پیشنهاد موثری خواهد بود.

بهترین زمان برای عایق کاری دیوار

بهترین زمان در اصل موقعه ای است که بنا در حال ساخت است .اما در همین زمان هزینه های اضافی حذف خواهد شد و در اصل نوعی صرفه جویی در هزینه ها و زمان می شود.

 

عایق های گیاهی

گروهی از عایق ها که از الیاف طبیعی ساخته می شوند و پشم نمد و چوب پنبه جزیی از آن ها می باشند. عایق چوب پنبه در این بین دارای مقاومت بالا در برابر رطوبت می باشد.

 

تفاوت عایق های رطوبتی در چیست؟

هر عایقی ممکن است نسبت به عایق دیگر دارای عمر مفید دیگر و متفاوت تری باشد. همچنین هر عایقی با توجه به نحوه ی اجرای عایق رطوبتی و نگهداری آن، در بازه های زمانی خاص احتیاج به تعمیر یا تجدید پیدا نماید. این بازه زمانی در عایق های گوناگون مختلف است. استفاده از بعضی عایق های رطوبتی باعث می شود هیچ گونه آلودگی در محیط زیست به وجود نیاید و این نوعی مزیت به شمار خواهد آمد. عمر مفید، هزینه، خرید هر عایق بنابه نوع کاربرد هر یک متفاوت می باشد. کاربرد عایق های رطوبتی با یکدیگر متفاوت می باشد و با توجه به شرایط آب و هوایی مختلف فرق می کند.

 

مزایای استفاده از عایق رطوبتی قیرگونی در چیست؟

استفاده و انجام این عایق نیاز به تخصص خاص دارد و کارگرانی که برای انجام این کار تخصص و دوره لازم را در شرکتهای معتبر خدمات نما دیدند کار را بدون داربست و به کمک طناب در ارتفاع انجام می دهند. باید بگوییم که هزینه اولیه ی استفاده از این نوع عایق مناسبتر از دیگر انواع عایق ها می باشد.

 

نحوه ی اجرای عایق رطوبتی قیرگونی

ما برای انجام عایق رطوبتی قیرگونی، از 2 متریال اصلی قیر و گونی استفاده می کنیم. برای فضاهای درونی ساختمان باید کار عایق کاری را تا دو لایه انجام دهیم، اما برای فضاهای بیرونی، عملیات باید تا 3 الی 4 لایه تکرار گردد. هر چقدر لایه های قیر و گوتی بیشتر شود، عایق بهتر عمل می کند و در شرایط جوی گوناگون دچار ترک نخواهد شد. برای صرفه جویی در بخش هزینه ها می توانید برای بخش هایی از خانه که روی آن یک لایه محافظ قرار می گیرد از قیرگونی استفاده نمایید. مثل کف آشپزخانه یا سرویس بهداشتی

جمع بندی
استفاده از عایق های مختلف برای پوشش نمای بیرونی ساختمان امری ضروری می باشد. زیرا اگر ساختمانی عایق بندی نگردد در برابر شرایط آب و هوایی مختلف به خصوص رطوبت دچار چالش خواهد شد و به مرور زمان استحکامش را از دست خواهد داد و همین امر سبب ریزش سنگ از نما ،پوسیدگی نما و هزاران مشکل دیگر خواهد شد. در مقابل شرکتهای معتبر خدمات نما در این راستا با مطالعه یی که در زمینه ی مختلف شرایط آب و هوایی هر منطقه دارند می دانند از چه نوع عایقی برای نمای ساختمان باید استفاده نمایند تا نما در برابر عوامل جوی در امان بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09125846430